Wójt odpowiada na zarzuty referendalne nie tylko w sprawie świetlicy

  • 29.05.2020, 22:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wójt odpowiada na zarzuty referendalne nie tylko w sprawie świetlicy
Radne opozycyjne dowiedziały się, że nie było pozwolenia ze starostwa na utworzenie świetlicy w byłym budynku poczty i dlatego umieściły to jako zarzut referendalny. Wójt Anna Kusy-Kłos twierdzi, że wszelkie formalności zostały spełnione. Jednak sprawy w trybie wyborczym nie wygrała. Po myśli wójt nie poszła także rozprawa w kwestii wiatraków. Anna Kusy-Kłos przedstawia jednak swoje stanowisko w tych dwóch kwestiach, o których poniżej.

W związku z odrzuceniem przez Sąd Okręgowy w Szczecinie mojego pozwu dotyczącego informacji rozpowszechnianych przez Grupę Referendalną przesyłam wyjaśnienia dotyczące tych zarzutów.

 

Członkowie komitetu referendalnego zarzucają mi działania niezgodne z prawem w sprawie utworzenia świetlicy wiejskiej w Widuchowej.

Od dawna mieszkańcy Widuchowej zgłaszali do urzędu gminy potrzebę utworzenia świetlicy wiejskiej. Wychodząc naprzeciw ich prośbom podjęłam decyzję o utworzeniu świetlicy wiejskiej w Widuchowej w budynku byłej poczty przy ul. Grunwaldzkiej. Zgodnie z wytycznymi Kancelarii Prawnej, wystąpiliśmy o zgody do wszystkich niezbędnych instytucji, aby proces uruchomienia świetlicy przeprowadzić zgodnie z prawem. Uzyskaliśmy wszystkie konieczne pozwolenia i do dnia dzisiejszego żadna kontrola nie zarzuciła jakichkolwiek nieprawidłowości w działaniach. Świetlica Wiejska – dziś działająca jako Placówka Wsparcia Dziennego – to jedna z najaktywniejszych i świetnie działających, na rzecz całej lokalnej społeczności, placówek tego typu w gminie. Jednak te działania nie podobają się członkom komitetu referendalnego i można domniemywać, że w przyszłości nie będą chcieli wspierać tego rodzaju działalności w naszej gminie.

 

Według członków komitetu referendalnego nie „myślę perspektywicznie”, czego dowodem jest brak działań związanych z budową farm wiatrowych na terenie naszej gminy.

Gdyby radne Jadwiga Hasiuk, Maria Markowicz, Agnieszka Smętek, które są w komitecie referendalnym, były aktywnie i skutecznie pracującymi radnymi, członkowie komitetu nie wysuwaliby takiego zarzutu. O wielu spotkaniach i rozmowach z przedstawicielami inwestycji dotyczących farm wiatrowych i fotowoltaiki informowałam zainteresowanych przedstawicieli rady gminy oraz wielu mieszkańców.

Energix Group poprzez swoje spółki zależne prowadzi na terenie Gminy Widuchowa dwa projekty farm wiatrowych:

Projekt trzech (3) turbin wiatrowych zlokalizowanych w miejscowości Żelechowo o planowanej mocy około 6,0 MW, przewidziany do realizacji w ramach rozbudowy istniejącej Farmy Wiatrowej Kozielice – Bielice – Banie. W ramach tego projektu planowana jest budowa do 37 turbin wiatrowych zlokalizowanych na terenie gmin Banie oraz Widuchowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą tj. stacją elektroenergetyczną, liniami elektroenergetycznymi oraz konieczną infrastrukturą drogową.

Projekt wygrał aukcję na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych w 2019 roku.

Planowany start wielobranżowych robót budowlanych to rok 2020.

  • Projekt składający się z szesnastu (16) turbin wiatrowych zlokalizowanych w miejscowości Żarczyn o planowanej mocy ok 55,0MW

Projekt posiada pozwolenia na budowę dla wspominanych szesnastu turbin wiatrowych, aktualnie prowadzone są prace projektowe dotyczące infrastruktury towarzyszącej tj. dróg dojazdowych oraz elektroenergetycznych linii kablowych.

Celem jest przygotowanie tego projektu do udziału w planowanych w roku 2020 aukcji na sprzedaż energii ze źródeł odnawialnych i oczywiście w konsekwencji budowa projektu.

Firma działa w Naszym rejonie już od lat, pomimo zmian w ustawodawstwie, które nie zawsze były pomyślne dla branży farm turbin wiatrowych.

Tak, więc kolejny zarzut, który jest kłamstwem. Smutne!

 

Wkrótce prześlę Państwu moje odpowiedzi do pozostałych zarzutów Grupy Refendalnej. Przypomnę, że Sąd nie rozpatrywał moich pozwów uznając, że materiały szkalujące mnie nie mogą być rozpatrywane w trybie wyborczym, gdyż zostały opublikowane przed ogłoszeniem przez Komisarza Wyborczego terminu referendum. Tym samym pozostaje mi droga powództwa cywilnego. Jak sami Państwo widzicie Grupa Referendalna kruczkami prawnymi unika odpowiedzialności za słowa i uważa, że bezkarnie może wprowadzać w błąd mieszkańców gminy. Żaden z ich zarzutów nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości.

Anna Kusy-Kłos, wójt Widuchowej

 

O wczorajszym rozstrzygnięciu sądu w trybie wyborczym w sprawie świetlicy pisaliśmy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36796,kolejna-porazka-wladz-gminy-przed-sadem

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (91)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin
Marcin 01.06.2020, 23:20
Ta kobieta to samo zło , nie ma serca , psychicznie zniszczyła męża , ktory popełnił samobójstwo:-( Jak taka osoba bez uczuc moze pełnic takie stanowisko ???! Ta "kobieta" powinna siedzieć za kratkami !
mieszkaniec Żarczyna
mieszkaniec Żarczyna 01.06.2020, 22:34
Krzywin, Żarczyn,Żelechowo nie idziemy na referendum.
łotsze
łotsze 01.06.2020, 23:59
No jak we trzech nie pójdziecie na wybory to mała strata Pyotrze.
oOo
oOo 01.06.2020, 21:38
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
Owczarek
Owczarek 01.06.2020, 21:28
W wywiadzie z dnia 27.11.2014 roku, kandydatka na wójta mówiła, że ma dwa piękne owczarki niemieckie, które zajmują bardzo ważne miejsce w jej rodzinie. Dlatego pytam gdzie są te piękne owczarki, w którym schronisku? bo ja już wiem.........
Arleta
Arleta 01.06.2020, 21:31
Poważnie w schronisku? To by było draństwo, jeśli oczywiscie.i to prawda.
Królowa
Królowa 01.06.2020, 12:19
Drodzy! Ściany gabinetu Pani Wójt słyszały i widziały już bardzo dużo. Każda z osób, które musiała słuchać krzyków Królowej, poniżania i jej walenia pięścią w stół mają rodziny i znajomych. Opowiadają im te sytuacje. Nie bójmy się iść i wyrazić swoją opinię w referendum- niech to poniżanie się wreszcie skończy! Osoby, które nie mają kontaktu bezpośredniego nie za bardzo wiedzą o co chodzi- zapytajcie osoby związane z Urzędem, będące na rozmowach- opowiedzą Wam jak kulturalna i spokojna była rozmowa.
sąsiad
sąsiad 01.06.2020, 22:16
ciekawe kiedy krzyczała,ciekawe kto się boi, a na referendum i tak nie pójdę, bo jak JW krzyczy to u nas w domu słychać
Prawda
Prawda 31.05.2020, 13:44
Tak to prawda w Krzywinie w komisji jest kierowniczka inwestycji niejaka Odach.....
wcześniej pracowała jako dyrektorka w Domu Dziecka, później coś tam robiła w Gryfinie aż wylądowała jako specjalistka od inwestycji w naszej gminie. Nic dziwnego, że w gminie nie widać żadnych inwestycji skoro ta pani nie posiada żadnych kwalifikacji i umiejętności aby pełnić taką funkcję. Szanowni Państwo idźmy na REFERENDUM.
wstyd
wstyd 31.05.2020, 20:40
a najwiecej robiła przy feministakch i zwolenniczkach aborcji
Krystyna
Krystyna 31.05.2020, 13:30
W komisji Referendalnej w Widuchowej jest wiecznie panująca i pracująca Mirosława K. i Gośka J. które za swoje miejsce pracy w Gminie poświęcą nawet swój honor i mieszkańców naszej Gminy. W głowie im tylko prywata. Na te dwie panie też proszę uważać, one też dużo potrafią. Jestem mieszkanką naszej gminy i znam te dwie panie dlatego piszę abyście Referendalni byli czujni.
Iwona
Iwona 31.05.2020, 13:45
Nie wierze jak można się tak upodlić wiadomo jaka jest Gośka ale p.Mirka wstyd
Celina
Celina 30.05.2020, 23:07
Referendalni uważajcie na członków komisji od wójt Anny K.K, są tam osoby na wysokich stołkach w gminie. Wszystko zrobią, nawet przekręty aby tylko w razie wygranej unieważnić referendum. Mają już w tym wprawę. Uważajcie, proszę Was.....
Wala
Wala 30.05.2020, 22:23
A.K.K pisze wyżej, że żaden z zarzutów nie znajduje potwierdzenia w rzeczywistości, no więc mam pytanie dlaczego zaraz po zapoznaniu się z zarzutami Referendalnych nie złożyła skargi do sądu tylko czekała na tryb wyborczy? Liczyła na to, że sąd mając mało czasu rozpatrzy sprawę na jej korzyść o czym zresztą pisał Piotr W. (dyrektor szkoły w Krzywinie) na FB. Przeliczyliście się państwo!
Ambroży
Ambroży 30.05.2020, 22:33
Ktoś tu nie kuma rzeczywistości, pisząc najprościej.
Ggg
Ggg 30.05.2020, 20:33
Szkoda, ze wczesniej nie odp. Na zarzuty nawrt chyba igryfino prosilo ja o kommentarz, radne sa na tyle inteligentne, ze nie bawia sie w oczernianie to niestety rola Pani wójt, nie podały by zarzutow wyssanych z placow, bez podstaw. Czysta manipulacja i egoizm przemawia przez akk, tak jak z siostrami męża , jak można byc takim bezdusznym, aby kobiety musialy naglosnic sprawę, ponieważ ona nic im nie mówi. Jej maz zyli jak zyli ale należy mu sie szacunek i jego rodzinie w tej szczegolnej sytuacji choćby ze wzgledu na wspolne dzieci. Wstyd.
Ciekawy
Ciekawy 30.05.2020, 18:02
z jakiego powodu został zwolniony Andrzej S.?
zaspokajaczka ciekawości
zaspokajaczka ciekawości 30.05.2020, 22:34
Podpadł Annie K.
hmm
hmm 30.05.2020, 23:04
A jaka jest oficjalna wersja wójtowej? Czy w ogóle jest jakaś?
Zniesmaczona
Zniesmaczona 30.05.2020, 12:50
Jestem bardzo zniesmaczona wczorajszym wystąpieniem wójt Anny K. K w TVP 3, kiedy to odpowiadała mieszkańcom Ognicy dlaczego nie ma w tej miejscowości autobusu (busu). Arogancja władzy na pierwszym miejscu, zamiast przeprosić mieszkańców to oskarżała radną Panią Agnieszkę Smętek. Kobieto to Ty - wójt - naszej Gminy bierzesz za to pieniądze i to nie małe ponad 10.000zł!. Jak można być wójtem ponad 6 lat i nie znać potrzeb mieszkańców?
Stefania
Stefania 30.05.2020, 12:48
Jestem za wpisem Stanisława, tak to prawda, była to totalna kompromitacja, aż moja koleżanka z Gryfina zadzwoniła do mnie aby skomentować to nagranie. Raczej śmieszne to nie było ani dla mnie ani dla mieszkańców Ognicy. Anna K. K. oskarżała radną Panią Agnieszkę z naszej miejscowości, że nie ma połączenia autobusowego, bo ona wójt nic o tym nie wiedziała. Mam pytanie, kiedy to była A.K.K na zebraniu wiejskim, no i najważniejsze co robią pracownicy socjalni w tej gminie? też nie znają potrzeb mieszkańców swojej gminy? No tak, trudno znać potrzeby mieszkańców skoro pracownicy socjalni, łącznie z kierowniczką GOPS zatrudnieni są z innej gminy. Jest to szokujące! Dlatego idę na referendum!
Jan Niezbędny
Jan Niezbędny 30.05.2020, 12:44
Pani wójt, zamiast chodzić do sadów i próbować skubnąć referendalnych prosze wziać się za robotę bo tej w gminie naprawde jest dużo!
wąż
wąż 30.05.2020, 12:47
W sadzie są dobre jabłka!
Antyreferendum
Antyreferendum 30.05.2020, 12:20
Renata dlaczego kłamiesz. Państwo referendalni w sądzie mówili a bo nam Pan powiedział i tak napisaliśmy. Okazało się, ze Pan nie znał całej sprawy i powiedział co powiedział. Tak rodzą sie plotki kłamstwa. Dzieci są bezpiecznie. Świetlica działa zgodnie z prawem i jest dobrze. Solą w oku jest Pani Wójt. Dlatego wywołano referendum. Widzę że chcecie mieć komisarza z PiS- u na który tak piszecie.
honorowy
honorowy 30.05.2020, 12:41
Sąd zdecydował i odrzucił skargę wójt więc po co się jeszcze ciskasz? Wstydu nie masz?
Stanisław
Stanisław 30.05.2020, 12:16
Jestem bardzo zniesmaczona wczorajszym wystąpieniem wójt Anny K. K w TVP 3, kiedy to odpowiadała mieszkańcom Ognicy dlaczego nie ma w tej miejscowości autobusu (busu). Arogancja władzy na pierwszym miejscu, zamiast przeprosić mieszkańców to oskarżała radną Panią Agnieszkę Smętek. Kobieto to Ty - wójt - naszej Gminy bierzesz za to pieniądze i to nie małe ponad 10.000zł!. Jak można być wójtem ponad 6 lat i nie znać potrzeb mieszkańców?
robotny
robotny 30.05.2020, 12:42
Podejrzewam, że to dlatego, że włóczy się po sądach i nie ma czasu na przemyślenia ani na pracę w urzędzie. Kto ją tam ostatnio dłużej widział?
Renata
Renata 30.05.2020, 12:01
Świetlica dla dzieci musi być w Widuchowej, ale musi być bezpieczna! Powinna być zgoda Nadzoru Budowlanego i w tej kwestii zgadzam się z Referendalnymi. Nie można tak działać jak wójt A.K.K po trupach do celu,.... niech ludzie widzą, że coś robię. Tak nie można działać, nie wyrażamy zgodę na działania zagrażające życiu naszym dzieciom!
Idziemy na Referendum 07.06.20!
Małgosia
Małgosia 30.05.2020, 12:16
Myślę, że to porównanie "po trupach do celu" nie jest adekwatne do sytuacji. Przebudowę po prostu trzeba zalegalizować oczywiscie jesli jest taka potrzeba.
Gośka
Gośka 30.05.2020, 12:40
tylko mam pytanie, czy można tak igrać życiem dzieci? dlaczego A.K.K nie zna przepisów? po tylu latach urzędowania nie wie, że musi być zgoda Nadzoru Budowlanego? Małgosia, co byś powiedziała gdyby zawalił się strop?
doradca
doradca 30.05.2020, 11:11
Pani Kusy, jak pani tak nie idzie w sądzie, to zamiast na sąd narzekać niech pani zmieni prawnika.
Sabina
Sabina 30.05.2020, 23:04
ha, ha , ha Kusy jak w Wilkowyjach.....
Cezary
Cezary 30.05.2020, 12:17
A czy to nei jest czasami prawnik pod ręka czyli gminny? Tylko pytam
szafirka
szafirka 30.05.2020, 10:37
Za to co uczyniła sekretarzowi i co na jego temat opowiada idę na 100% na referendum z całą rodziną i namawiam koleżanki perełki chodźmy razem.
front odnowy
front odnowy 30.05.2020, 11:13
Skrzywdzeni z całej gminny łącznie się!
KC...
KC... 30.05.2020, 12:17
Proretariusze?
kto pod kim dołki kopie...
kto pod kim dołki kopie... 30.05.2020, 10:36
Wójt zastawiła na referendalnych sidła, a potem w Szczecinie sama w nie wpadła. I żadne głupie tłumaczenia nie pomogą .
Jola z Krzywiny
Jola z Krzywiny 30.05.2020, 11:14
do 10.36: To nawet sprawiedliwe.

Pozostałe