Czy wójt rozumie postawiony zarzut? - pyta grupa referendalna

  • 30.05.2020, 23:55
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czy wójt rozumie postawiony zarzut? - pyta grupa referendalna Urząd Gminy w Widuchowej Otwarcie świetlicy nastąpiło 8 kwietnia 2016 r. w Widuchowej. Jednym z przemawiających był Janusz Wełpa, wówczas sołtys, a obecnie członek grupy referendalnej.
Odnosząc się do zamieszczonego wyjaśnienia Wójt Gminy Widuchowa w sprawie zarzutu dotyczącego "Działania Wójt Gminy Widuchowa niezgodnie z prawem budowlanym w zakresie utworzenia świetlicy wiejskiej w Widuchowej", Grupa Referendalna ustosunkowuje się następująco:

Pani Wójt nie czyta ze zrozumieniem ponieważ zarzut nie dotyczył potrzeby utworzenia świetlicy wiejskiej czy też prowadzenia Placówki Wsparcia Dziennego bo w tej materii wszyscy jesteśmy zgodni, że taki obiekt z takim przeznaczeniem w Widuchowej powinien funkcjonować. Ale przede wszystkim powinien być on bezpieczny. Zarzut dotyczy działania Władz niezgodnie z prawem. To Pani składając wniosek do Sądu i załączając do niego dowody w postaci: Opinii Prawnej, decyzji Konserwatora Zabytków oraz pisma Poczty Polskiej uświadomiła nas, że nie posiada Pani żadnych decyzji zezwalających na dopuszczenie tego obiektu do użytkowania. Mało tego z opinii Prawnej jasno wynika, że część prac może być potraktowanych jako bieżąca konserwacja wtedy gdy nie wpłyną one na elementy konstrukcyjne obiektu. Ale Pani Wójt opinii w zakresie konstrukcyjnym nie posiada.

Kto więc zatem ocenił, czy obiekt po remoncie będzie spełniał warunki techniczne i będzie bezpieczny dla korzystających? Z przedstawionej, opinii Konserwatora Zabytków wynika, że zezwala On na prowadzenie prac remontowych przy zabytku ale zaznacza również, że nie zwalnia to Wójta od obowiązku uzyskania pozwolenia wymaganego prawem budowlanym.

Kolejnym dowodem w sprawie jest pismo Poczty Polskiej w którym Poczta wyraża zgodę na przeprowadzenie prac remontowych ale wskazuje, że należy uzyskać zgodę Konserwatora Zabytków a prace remontowe wykonać na podstawie dokumentacji projektowej łącznie z uzyskaniem stosownych pozwoleń.

Podsumowując wszystkie te argumenty świadczą o użytkowaniu obiektu bez stosownych zezwoleń. I stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo osób z niego korzystających? Niech więc Pani nie manipuluje faktami i nie wskazuje na domniemania, że Grupa Referendalna nie będzie wspierać działalności świetlicy . Niech się Pani ,,uderzy w pierś” nie podtrzymuje już tego że posiada Pani wszystkie zezwolenia bo zgodnie z załączonymi do Sądu dowodami to ich Pani nie posiada, i zalegalizuje ,,samowolę budowlaną” tak, żebyśmy czuli, że obiekt jest bezpieczny.

Grupa Referendalna

Stanowisko wójt Anny Kusy-Kłos prezentowane było tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36811,wojt-odpowiada-na-zarzuty-referendalne-nie-tylko-w-sprawie-swietlicy

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (114)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

do tytuł
do tytuł 04.06.2020, 18:51
Rozumie, rozumie, tylko pojąć nie może!
Józek
Józek 03.06.2020, 11:05
Gmina w trudnej sytuacji a wójtowa się bawi - nietetety to charakterystyczny obrazek.
gospodarz
gospodarz 03.06.2020, 20:33
Potrzeba nam wójta dobrego i gospodarnego a nie zabawowego.
fajne tańce
fajne tańce 01.06.2020, 23:26
I wszystko jasne

https://www.youtube.com/watch?…
Kibic
Kibic 02.06.2020, 07:36
Filmik nawet ciekawy, pani i jej dwie wierne poddane sołtyski w swoim żywiole dużo serca i zaangażowania. Pojawiają się też osoby, które niestety podpadły królowej i nie są już w jej drużynie [pan od Szafirek , p. Monika i sekretarz ] Już wtedy Marcinek był przybocznym .
Delegat
Delegat 02.06.2020, 21:18
Delegacja Marcinek ,córeczki + gwiazdeczka
Prawda
Prawda 01.06.2020, 22:32
Nie wierzcie wójtowej w jej poświęcenie dla mieszkańców gminy, bo tak niedawno z uśmiechem na twarzy chciała uciec do sejmu, chciała was zostawić, wasze problemy, rodziny. Czy inni wójtowie też startowali na posłów, nie, bo wygrali wybory dla ludzi i z nimi chcą zostać, nawet jak jest ciężko są z mieszkańcami do końca
STOLARZ
STOLARZ 01.06.2020, 22:12
ale baner referendalni powiesili, ciekawe kto sponsoruje ich poczynania, bo chyba nie sołtys i jego ekipa, może Andrzej, może Barbara, brawo za aktywność, KCIUK W DÓŁ za wydawanie kasy. W gminie kipi, referendalni drukują ulotki, banery, autobusy załatwiają, ustalają listę kto kogo i gdzie i z kim, a też co niektórzy grają na dwa fronty i tu są i tam są i tu doniosą i tam doniosą. W sklepie dziś sołtys agitował przeciw wójtowej a drugi sołtys chodził od domu do domu prosząc by nie iść na referendum, mamy Polskę B i C i kto wygra-większy ból. Nieoficjalnie mówią ,ze PiS I PSL oraz PO popierają działania wójt, WG JESZCZE NIE WIE.. Pojedynek pomiędzy obecną wójt, a referendalnymi o władzę trwa, jak na razie kłótnie, czy dojdzie do rękoczynów ??? nie idę na referendum, ani moja rodzina JW Ty WIESZ DLACZEGO to jest manipulacja nie popieram ani jednej ani drugiej strony.
Widz
Widz 03.06.2020, 07:17
Widzę że Wójtowa ma pełno ,uruchomiła w You Tube z dawnych imprez w Gminie, oby jej nie pomogło, szkoda Gminy na taką osobę, bo trochę słyszałem co to za kobieta
Ada
Ada 02.06.2020, 09:59
Przecież referendalni baner nie drukowali za gminne pieniądze oni w przeciwieństwie do waszej ulubienicy sami sie sponsorują a że załatwiają autobusy to też dbają o ludzi tez w przeciwieństwie do niej.Oczywiście podjęli się referendum to muszą wszystkiego dopilnowac A sołtysowa to za podatkami chodzić nie moze czy inne sprawy załatwić dla mieszkańców a namawiać ludzi to moze ?Boi się że i jej się może urwac bo za wybory została hojnie wynagrodzona a co mam na myśli to ona dobrze wie
Władza
Władza 01.06.2020, 21:38
W wywiadzie udzielonym dnia 27.11.2014 roku kandydatka na wójta na koniec swojego wystąpienia powiedziała " W całej historii ludzkości popełniono więcej zbrodni z powodu posłuszeństwa wobec władzy niż nieposłuszeństwa. To nie sprzeciw, odmieńcy i bunty są zagrożeniem dla społeczeństwa. Prawdziwym zagrożeniem dla społeczeństwa są ludzie ślepo posłuszni władzy".
Uczennica
Uczennica 01.06.2020, 21:11
a tak swoją drogą to ulotki są bardzo czytelne, wiemy dlaczego idziemy na referendum. Wcześniej myślałam, że pójdę na referendum z powodu zwolnienia mojego nauczyciela a ostatnio sekretarza gminy Pana Andrzeja S. Panie Andrzeju, jesteśmy z Panem !
Prawda
Prawda 01.06.2020, 20:49
Nie podpuszczajcie, nikt z pracownikami księgowości nie rozmawiał, jak już to z GOPS-u z Gosią. Ale ona już nie jest taka wylewna jak była wcześniej. Renatka ze świetlicy też co nieco dopowiedziała. Ot i cała prawda.
urna
urna 03.06.2020, 07:01
czy renatka - największy lizus jest gdzieś w komisji?? trzeba uważać na jej sztuczki
ufo
ufo 01.06.2020, 18:49
no to referendalni maja kłopoty, ludzie nie chcą czytać już ich bzdur i głośno mówią o tym w wiosce, na nic roznoszenie przez Wełpę i resztę ulotek, a żeby było lepiej to w urzędzie pracownice z księgowości przyznały się do wcześniejszego bycia z referendalnymi a teraz przepraszają - ale jazda jak sto dwadzieścia i autobus nie potrzebny.
Krystyna
Krystyna 02.06.2020, 10:05
A co jaśnie pani przeprowadza wywiad kto co? I znowu zastrasza nie bójcie się od tego są sądy ( które zreszta ona lubi ale niestety polega w nich) w każdej chwili można podac ją o mobing a na to dowodów i lidzi dożo najgorsze to że czarownice rzucają klątwe
Urzędniczka
Urzędniczka 01.06.2020, 22:00
Biedne, boją się i drżą jak listki na drzewie
UFO 2
UFO 2 01.06.2020, 21:09
jak już to autobusy i jeszcze dodatkowo prywatne samochody. Możesz w dniu referendum 7.06.20 wyglądać przez okno i napawać się radością na wygrane REFERENDUM. Nie jestem w grupie organizującej referendum ale bardzo chętnie pomogę i będę do dyspozycji swoim samochodem. Pa do zobaczenia........
Zenek
Zenek 01.06.2020, 15:17
Wyborco zapomniałeś z kim prowadzała się wójt A.K.K? Po kolei...... Arłukowicz, Nitars, Nycz, Rzepa? Jakie to opcje? Odpowiedz sobie sam!... Ciekawy jestem jakie to opcje?
szaszłyk
szaszłyk 01.06.2020, 19:06
a śmieszny senatorek Grzesiu to nie łaska??
Wyborca
Wyborca 01.06.2020, 17:15
Przecież mają być lepsi! Ale chyba żadna z.w/w osób nie kończyła studiów w Moskwie!
Moskwa
Moskwa 01.06.2020, 20:48
Wyborco, a ty gdzie kończyłeś studia? czy w ogóle kończyłeś?
Wyborca
Wyborca 01.06.2020, 13:04
Ci referendalni to PZPR, PiS, PO czy już SLD?
Ewa
Ewa 01.06.2020, 20:19
A co to za róznica najlepiej byc z psl jak
Wiesława
Wiesława 01.06.2020, 11:46
No zaczęły się komentarze,Ciekawa jestem ile to osób (pracowników Urzędu) wójt A.K.K posadziła przy komputerze aby hejtowali Referendalnych. Było tyle spokoju przez weekend! Widać kto wprowadza atmosferę zaszczuwania ludzi w tej gminie. Dlatego idę na Referendum.
zorientowana
zorientowana 01.06.2020, 12:43
Oj niewielka grupa to zaufani.
Królowa
Królowa 01.06.2020, 10:27
Drodzy! Ściany gabinetu Pani Wójt słyszały i widziały już bardzo dużo. Każda z osób, które musiała słuchać krzyków Królowej oraz jej walenia pięścią w stół mają rodziny i znajomych i opowiada im te sytuacje. Nie bójmy się iść i wyrazić swoją opinię w referendum- niech to poniżanie się wreszcie skończy! Osoby, które nie mają kontaktu bezpośredniego nie za bardzo wiedzą o co chodzi- zapytajcie osoby związane z Urzędem, będące na rozmowach- opowiedzą Wam jak kulturalna i spokojna była rozmowa.
Pracownik
Pracownik 01.06.2020, 11:58
To ptawda popieram jestem w tej grupie i mam juz dosyc mam nadzieję że wresxcie się to skończy i będziemy spokojnie mogli pracować
Ciekawski
Ciekawski 01.06.2020, 09:16
Szkoda mi tej gminy. Przyjdą komusze, nic się nie zmieni. Zero perspektyw, zero świeżości. Gminą powinien zarzącać ktoś młody, ktoś z werwą, ktoś kto ma pojęcie co dzieje się dookoła. Ktoś, kto potrafi wykorzystać fundusze, które jeszcze są. Czy komusze uważają, że Gryfino to szczyt znajomości? Zobaczcie jak wygląda powiat. Obraz nędzy i rozpaczy. Chcecie by gmina dalej tkwiła w maraźmie? Zmienić, ulepszyć, pomóc - tak, zatrudnić leśnych dziadków- nie!
Wiesława
Wiesława 01.06.2020, 11:54
Teraz to dopiero jest zero! Od inwestycji zatrudniona osoba bez przygotowania, zero kompetencji! Kompetencje ma chyba takie, że biega po sklepach w godzinach pracy z wójt A.K.K. No jak piszesz ciekawski to rzeczywiście dalej gmina nie może tkwić w maraźmie.
Teraz to naszym zadaniem jest odwołać ten MARAZM a później każdy będzie mógł kandydować na wójta.
Karol
Karol 01.06.2020, 09:09
Ładny garnitur, buty jeszcze ładniejsze. Skarpety białe? Już wiem jak po rederendum może wyglądać gmina;)
Katolik
Katolik 01.06.2020, 12:01
No oczywiście najlepiej ubrac czerwone jak Marcinek i paradować ze swoją wstyd przed ludzmi i księdzem
odp.
odp. 01.06.2020, 00:22
do ty z 22:05, a mianowicie:
Piotr WAYDYK to osoba, do której pasuje powiedzenie -gdzie diabeł nie może tam jego pośle.
Bronka
Bronka 31.05.2020, 23:40
Ja też idę na Referendum za to wszystko co wójt zrobiła a raczej nie zrobiła w sprawie śmieci w gminie.
Wanda
Wanda 31.05.2020, 23:24
Przestańcie sugerować, że to Referendalni to wszystko piszą. Ja nie mam nic wspólnego z inicjatorami referendum ale na Referendum 7.06.20 idę i to z samego rana. Też już mam dosyć arogancji władzy w wykonaniu wójt A.K.K i jej współpracowników. Kilka razy chciałam umówić się na rozmowę z wójt (bierze za to pieniądze) ale niestety nie znalazła dla mnie czasu do tej pory. Dlatego idę na referendum zagłosować za odwołaniem tej pani z funkcji wójta. Panu Januszowi i Referendalnym dziękuję za inicjatywę.
Edmund
Edmund 31.05.2020, 22:34
W sądzie okazało się że nie bardzo rozumie, albo zrozumie w szczególny sposób. Szkoda, że nie znam nikogo kto ten sposób by podzielał.
Mietek 22
Mietek 22 31.05.2020, 22:26
Człowieku grupa referendalna to sami znajomi i oni nie chcą wladzy, ty czytac nie umiesz oni tylko pokazują błędy wojtowej, bo przeciez nie raz u niej na kawie byli jak ich bronila, a przestala bronic to ma to co ma, po co chciala zwolnić ich kolegę, swoich sie nie rusza, na wsi jest taka zasada .Bylaby grzeczna to nie byloby referendum
Maurycy
Maurycy 31.05.2020, 22:32
Wójt kogoś broniła? Cha cha cha!T o może napisać tylko pani Odachowska albo Ekiert która nie ma pojęcia co sie tu wcześniej działo. To kobieta interesowna i pomóc może tylko sobie.

Pozostałe