Porządkowali teren nad jeziorem. Ogłosili zbiórkę na piach

  • 29.06.2020, 18:28
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Porządkowali teren nad jeziorem. Ogłosili zbiórkę na piach fot. czytelniczka igryfino
-Jestem mieszkanką miejscowości Kłodowo w gminie Widuchowa. Niedaleko wioski jest przepiękne jezioro, które jest bardzo zaniedbane i zarośnięte. Wszyscy mieszkańcy okolicznych wiosek pamiętają, jak w sezonie letnim tętniło tam życie. Brakowało jednak miejsca do posiedzenia. Kilkakrotnie zgłaszaliśmy się z prośbą o pomoc do gminy, ale twierdzono, że to nie ich tereny i nie pomogą. Więc jeden z mieszkańców wioski zaczął pracę we własnym zakresie. Potem doszli inni mieszkańcy. Zorganizowaliśmy akcję - mówi nam pani Justyna.
W sobotę 27 czerwca 2020 r. zebrali się społecznicy z grabkami, łopatami i podkaszarkami. Wykonano kawał dobrej roboty, ale funduszy brakło. Potrzebujemy bowiem jeszcze bardzo dużo piachu. Ogłosiliśmy zatem zbiórkę i liczymy na to, że znajdą się dobre "duszyczki", które nas wesprą - dodaje pani Justyna.
 
Zbiórkę zorganizowano pod hasłem: "Piasek na plażę Jezioro Kłodowskie"
 
Potrzebne wsparcie na wspólny cel - odświeżenie plaży nad ulubionym jeziorkiem Kłodowskim. Część piachu dojechało na początek dzięki hojności darczyńców, którzy byli w stanie od razu pomóc. Ale okazało się, że potrzeba o wiele więcej aby było bezpiecznie i wygodnie.
Plaża została wspólnymi siłami posprzątana i wstępnie doprowadzona do użytkowania. Pierwszy camping już się pojawił, w planach jest jeszcze kilka pomysłów ale wszystko zależy od zbiórki.
 
 
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Odradzam
Odradzam 02.07.2020, 10:40
Ale ludzie wiedzą, że to jest obszar natura 2000, że nie można tam takich rzeczy robić.
SIARA
SIARA 29.06.2020, 21:09
masz rację gmina tylko robi za pieniądze wioskowe a zasługę przypisuje sobie,
Popieram
Popieram 29.06.2020, 19:20
Oby więcej takich inicjatyw bo gmina palcem nie ruszy
przestroga
przestroga 04.07.2020, 08:03
Zgodnie z obowiązującym prawem gmina nie ma prawa finansować inwestycji na cudzym terenie. Poza tym, aby cokolwiek tam zrobić trzeba mieć zgodę właściciela terenu, a w tym przypadku bodajże nadleśnictwa. Uważam jednak, że inicjatywa mieszkańców jest cenna

Pozostałe