Katastrofa budowlana. Inspektor stwierdził brak możliwości powrotu do budynku

  • 06.08.2020, 23:39
  • Źródło: KPPSP Gryfino
Katastrofa budowlana. Inspektor stwierdził brak możliwości powrotu do budynku Fot. KPPSP Gryfino
Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Gryfinie 6 sierpnia 2020 r. przed godz. 6 rano wpłynęło zgłoszenie o wybuchu w budynku mieszkalnym w Czepinie. Po przybyciu na miejsce stwierdzono 3 osoby dorosłe i 1 osobę nieletnią, które opuściły budynek przed przybyciem służb. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy mieszkańcom, skontrolowaniu obiektu pod kątem osób pozostających w zawalisku, usunięciu z gruzu 2 butli gazowych, z czego jedna była odkręcona.

Na szczęście nikt nie pozostał w zawalisku. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził o braku możliwości powrotu do budynku.

Na miejscu zdarzenia działania prowadzili: JRG Gryfino, OSP Radziszewo, OSP Wełtyń, Policja, Straż Miejska, Państwowe Ratownictwo Medyczne, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryfinie, władze Urzędu Miasta i Gminy Gryfino, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Gryfinie, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, Zakład Usług Budowlanych z Wełtynia.

 

O tym tragicznym zdarzeniu napisaliśmy wcześniej tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/37608,wybuchl-bojler-dom-czesciowo-sie-zawalil-rodzina-z-czepina-stracila-dach-nad-glowa

Źródło: KPPSP Gryfino

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Ja
Ja 11.08.2020, 06:58
Czy to nie dom ktory wynajmowano Ukraincom?
Max
Max 12.08.2020, 06:36
Nie
tyle
tyle 07.08.2020, 07:37
Bo to gruzowisko pozostało!

Pozostałe