Co z zarządzaniem kryzysowym w Gryfinie? Burmistrz lekceważy radnych nie odpowiadając w terminie na interpelacje?

  • 08.08.2020, 18:48
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Co z zarządzaniem kryzysowym w Gryfinie? Burmistrz lekceważy radnych nie odpowiadając w terminie na interpelacje?
Panie burmistrzu! Pandemia nie jest w odwrocie, a zarządzanie kryzysowe jakby spało - mówi Jolanta Witowska, radna Rady Miejskiej w Gryfinie. Od 4 miesięcy radna próbowała się dowiedzieć, co robi Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Radni Rady Miejskiej w Gryfinie często nie dostają na czas od burmistrza Mieczysława Sawaryna odpowiedzi na interpelacje. Niektórzy narzekają, że jak już dostaną oczekiwaną odpowiedź, bywa to czasami urzędniczy bełkot. Z taką kwestią na ostatniej sesji wystąpiła radna Jolanta Witowska, która nie godzi się na utajnianie prac Gminnego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 

Tutaj można wysłuchać wystąpienia radnej:


:

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Agata
Agata 10.08.2020, 22:25
Zastanawiam się, dlaczego Burmistrz milczy w tak ważnej sprawie jak BEZPIECZEŃSTWO i ZDROWIE mieszkańców?!
Może mieszkańcy powinni do szanownego burmistrza zadzwonić, napisać wiadomość prywatnie:
605 052 353
607 602 399
Burmistrz na pewno chętnie posłucha, taki chyba jego obowiązek?!!
Pp
Pp 11.08.2020, 10:22
Burmistrz milczy w wielu innych ważnych sprawach
joj
joj 11.08.2020, 10:11
a sama nie możesz napisać prywatnie?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.08.2020, 19:47
ZE TE SPOŁECZEŃSTWO JESZCZE SIE NABIERA NA TEN TEATRZYK HA HA AH AHA te same twarze od lat w konfiguracjach wszelakich i partiach komitetach etc potem ich dzieci i wnuki obrzucają się gównem żeby pływać na powierzchni ah ah ah i tak od lat macie tam nawet dzwon tego gównianego okrętu ah ah ah prawo wody w ściekach ah ah ah cabaret
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.08.2020, 18:03
a kto będzie zarządzał kryzysem jak GCZK właśnie przechodzi kryzys ah aha ha wszystko przez RAmzesa umarł na covid 19 a kryzys się panoszy ah ah ah a gdzie tw ju da w niewoli egipskiej ???? cz na saturnie ha ha ah w czarnej dopie ha ha ah
Ewka z AA
Ewka z AA 09.08.2020, 17:01
Jolciu Witkostko , czy Starostwo odda 6 milionów do Unii z sknocenie ZAZ u ??
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.08.2020, 16:58
a tw judasz z zaciszu garncarskiej  pracuje nad antidotum na klaunów z tego waszego cyrku co vid 20 ać ha ha ah gołym okiem z czekoladowego oka opatrznosci w tym saturn geyewie ha a ah
piguła
piguła 09.08.2020, 15:31
Podsumowanie
Widzę,że jednak ta wypalona starsza pani komuś "depnęła w ego". Wiadomo wolicie takich jak p Zwoliński, mierny ale wierny. Skad wiesz,co robi i jak pomaga ta radna? Weszła z kartkami i odczytała? A co ktoś to jej napiasł ? Obowiązkiem radnych jest sprawdzanie i kontrolowanie władzy wykonawczej,czyli burmistrza. Ale takich ludzi nie lubicie. Ta Pani radna jak mało kto jest osobą operatywną i zaangażowaną,a jak już wspominasz o wieku emerytalnym i zdrowiu,to zacznij od burmistrza. Wiek ten sam, tylko burmistrz ciągle chory. Duuużo pokory polecam, bo jest Ci potrzebna.
Do piguły
Do piguły 09.08.2020, 17:42
To niemożliwe w tym samym wieku?? Tak nasz burmistrz przy niej jak 10 lat młodszy kolega.
piguła
piguła 09.08.2020, 19:14
Ha,ha,ha, bo jest gruby, to tak wygląda, ale zdrowie wystawia inny ,prawdziwy pesel
Do pigula
Do pigula 09.08.2020, 22:09
Piguła czyli pani Witowska we własnej osobie. Proszę się nie ośmieszać 😂 dobrze ktoś napisał. Przecież ma pani lustro lustro w domu. Chyba że zaczarowane 😁😁
do 22.o9
do 22.o9 10.08.2020, 08:30
no tak wpadła ,jakaś myśl do głowy i usilnie szuka mózgu
Podsumowanie
Podsumowanie 09.08.2020, 14:32
Pani radna głupoty opowiadała i tyle. To co dukała nie pokrywa się z rzeczywistością. Kazali jej dowalić Sawarynowi to dowalila. Jakby była rasową radną taką z krwi i kości a nie z przypadki to sama by się zaangażowała w pomoc podczas pandemii. A wejść z kartkami na mównicę to każdy głupi potrafi. Trochę pokory by się przydało. Najpierw samemu trzeba być w porządku a potem innych krytykować. Obserwuję działalność tej pani nie od dziś. I z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić że piastowanie funkcji radnej w radzie miejskiej tej pani to jakaś pomyłka. Najwyższy czas odejść na emeryturę i dać szansę młodym ludziom by jej działalność nic nie wnosi nowego paplanina paplaninę goni. Tu są potrzebne osoby operatywne kreatywne a nie życiowo wypalone.
40+
40+ 09.08.2020, 18:25
Do Podsumowania: jak widać u niektórych mlody wiek nie idzie w parze z mądrością, że o kulturze osobistej nawet nie wspomnę.
CABARETU CIAG DALSZY AH AH AH
CABARETU CIAG DALSZY AH AH AH 09.08.2020, 13:24
SA WIRTUALNE SESJE GMINY I POWIATU TO I JEST WIRTUALNA KLIMATYZACJA AH AH AHA
***
*** 09.08.2020, 11:33

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

zła
zła 09.08.2020, 11:22
Brawo,brawo P Jolu
Zastanawiam się tylko GDZIE SĄ I CO ROBIĄ inni radni,nie ważne z jakich opcji. Po skończonej kadencji jak Was ludzie wezmą w obroty,zaczną rozliczać ,to będziecie winę zwalać na rządzących? ODWAGI i do roboty niemi ludzie ,za to Wam płacimy. Pamiętajcie, radnymi się czasami bywa,ale człowiekiem NALEŻY BYĆ ZAWSZE
ten co liczy
ten co liczy 09.08.2020, 10:36
Jako, że głos ludu dla TRUJCY nie ma Żadnego znaczenie, to może radna W. niczym Nowicka z petycją do dódy, uruchomi tercetowi resztki komórek mózgowych i przypomni jak to drzewiej bywało podczas upałów, otóż, to dla młodych, jeździły po mieście beczkowozy i polewały ulice podczas wysokich temperatur, teraz gdy miasto betonuje się na potęgę, vide "centrum przesiadkowe" i przyległe ulice pełne kurzu po cemencie i piachu, tym bardziej potrzebują tych kilku kropi wody, wiem woda drożeje, ale chyba nie ta z Odry, TOwarzysze z trujcy POlewajcie !!!
Celowo u i ó.
Madzia
Madzia 09.08.2020, 09:28
*** sie wygupila. A ja jej wyborca prosze o te same pytanie do Powiatu. Gdzie byli i co zrobili w czasie pandemi. Polityczny atak radnej. Wyrazy współczucia..
do Madzi
do Madzi 09.08.2020, 11:13
A ja ci odpowiem " burmistrz mówi moimi ustami " twierdzi wicek Nikityński, ( ludziska czytają i są zdumieni )ale nie o powiecie jest temat. Idź na sesję powiatu i pytaj
micha
micha 09.08.2020, 11:33
do do Madzi:
Nikitiński to tylko urzędnik. Nikt w wyborach go nie wybrał więc głowy niech tak wysoko nie nosi.
zabiłaś córkę i czego tu jeszcze
zabiłaś córkę i czego tu jeszcze 09.08.2020, 10:54
Madzia czyli tercetowy trollu za publiczne pieniądze zatrudniony: nakryła was na lenistwie i teraz tajemnica się zasłaniacie lenie śmierdzące!
Do "moralnosci babci"
Do "moralnosci babci" 09.08.2020, 07:53
Zapominasz,że kij ma dwa końce i walisz w swoich,buraku?
A jakie wykształcenie mają inni radni,burmistrz czy jego zastępcy?
Czepiasz się wieku radnej Witowskiej? Przecież są starsi !
Dziwne,bo jak na wiek babci,to babka jest przygotowana na medal i punktuje Was, chociaz jest w Waszym wieku.,nie miga się od prac i ,zasługuje na szacunek wyborców.
Radna Witowska jest dobra w tym co robi,dlatego Ją atakujecie, brawo szacun Pani radna,pokazali,że się Pani boją.
Piszesz, o młodych,że powinni być radnymi? Pewnie tak,ale jak przypominam sobie to jeden młody radny już był i najlepiej wychodzi mu hejt w internecie i wazelina i noszenie kwiatów ,bo tylko tego się nauczył.

Następnym razem zanim coś skrobniesz na innych,to pomyśl,bo wyszedłeś na idiotę.
*** ***
*** *** 09.08.2020, 01:37

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

a propos sytuacji na sesji
a propos sytuacji na sesji 09.08.2020, 01:08
Panie Nikitiński, wiesz pan, dlaczego dzwon głośny? Bo wewnątrz jest próżny.
Ania
Ania 09.08.2020, 01:07
Nie zgadzam się z opinią radnej p. J.W. ponieważ Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego wypełniło zadanie , podobnie jak ,Urząd ..wysyłaniie maseczek , oferty pomocy , płyny dezynfekujące ...
Natomiast społeczeństwo prrestrzegsło zasad ochrony przed zakażeniem
Jaki był cel tych ataków?
..

Ale bajzel
Ale bajzel 09.08.2020, 10:41
Płyny to dawał marszałek i wojewoda. Urzędnicy z Gryfin mieli je tylko odebrać. Zdaje się , że raz nie odebrali.
wyjaśniam Ani
wyjaśniam Ani 09.08.2020, 08:48
Oj,ależ sìę uśmiałem,niczym kuna ze strychu w umigu. Słuchasz,czytasz i nie ogarniasz tematu?
Maseczki to te od radnej Pieczyńskiej były,które radna z wolontariuszkami szyły?
Oferty pomocy były i owszem,cale miasto było oplakatowane! Co nie znaczy,że była pomoc,bo dodzwonić się pod podawany nr tel nie można .NIKT NIE ODBIERAŁ. Covid nadal jest,a czy TA WASZA akcja pomcy dla mieszkańców ,też jest?
gryfon
gryfon 09.08.2020, 07:50
a czemu straz miejska nie wykonuje kontroli? nie ma komu kazac?
Psikupa
Psikupa 08.08.2020, 23:06

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

pandemia głupoty  jest tam od lat
pandemia głupoty jest tam od lat 08.08.2020, 22:30
ten kabaret jeszcze ktoś ogarnia ha ah aha
taka prawda
taka prawda 08.08.2020, 21:59
Utajniają bo wstyd co robią!
Gryfinianka
Gryfinianka 08.08.2020, 21:43
Brawo dla radnej Witowskiej !
pardon
pardon 08.08.2020, 22:00
A trzęsidoopy tylko patrzą bo sami odwagi nie mają.

Pozostałe