Sawaryn nie udostępnia sali sportowej uczniom. Wojna z powiatem

  • 16.09.2020, 14:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Sawaryn nie udostępnia sali sportowej uczniom. Wojna z powiatem
-Dlaczego dzieci z Liceum muszą ćwiczyć na dworze, skoro jest gotowa sala sportowa? Dlaczego burmistrz Sawaryn nie pozwala ćwiczyć dzieciakom w nowym obiekcie? Przecież pobudowana została z naszych pieniędzy podatników, więc dlaczego hala nie jest udostępniona – czytelniczka skarży się na burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna.

Od 1 września 2020 r. wygasła umowa dotycząca prowadzenia przez gminę Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Omieczyńskiego przy ul. Niepodległości w Gryfinie. Nieruchomość jednak nadal należy do gminy Gryfino. Obowiązuje darowizna od powiatu.

Z pytaniami zwróciliśmy się do burmistrza Mieczysława Sawaryna: Jeżeli jako gmina nadal posiadacie nieruchomość powiatową przy ul Niepodległości w Gryfinie, to dlaczego młodzież z liceum ćwiczy na dworze? Dlaczego nie wyraziliście zgody dyrektorowi LO na korzystanie z hali?

Ile gminę kosztuje nieruchomość przy ul. Niepodległości otrzymana w darowiźnie od starostwa?

Odpowiedź Mieczysława Sawaryna:

Szanowny Panie Redaktorze,

hala sportowa powstała po to, aby ćwiczyła na niej także młodzież szkolna i od 1 września czeka przygotowana na uczniów. Bardzo zależy nam na tym, aby zajęcia wychowania fizycznego odbywały się w nowym obiekcie, dziwi nas postawa zarówno władz Powiatu, jak i dyrektora szkoły, który dopiero 8 września zapytał o taką możliwość. Jedynym warunkiem rozpoczęcia zajęć, jest podpisanie umowy, na mocy której Gmina oczekuje pokrycia wyłącznie części kosztów, tych które wynikają z obecności uczniów na zajęciach (m.in. zużytych mediów). Nie oczekujemy żadnego zarobku. Postawa Dyrektora szkoły jest niezrozumiała, tym bardziej, iż wszyscy znamy warunki w jakich prowadzone są zajęcia wychowania w liceum, tj. przepełniona sala sportowa i szatnie. Odczytujemy to, jako próbę oszczędzania na uczniach, kadrze nauczycielskiej, igranie z bezpieczeństwem.

Obecnie zabiegamy i prosimy o jak najszybsze podpisanie umowy, która określi zasady współpracy obu stron. Zarząd Powiatu wypowiedzenia umowy dokonał trzy lata temu, przejmując teraz prowadzenie szkoły średniej, zgodnie z ustawą. Trzy lata to czas odpowiedni na przygotowanie się do prowadzenia szkoły, liczę że będzie ona prowadzona na poziomie nie niższym, niż ten gwarantowany przez Gminę, co obejmuje również wykorzystanie nowej hali sportowej.

Gmina Gryfino w czasie, gdy prowadziła liceum pokryła koszty tego zadania, była to kwota 12 milionów złotych, ponad otrzymywaną subwencję. Wybudowała halę, pomimo wycofania się Powiatu z ustaleń, dotyczących współfinansowania inwestycji kwotą 500 tysięcy złotych. Przypominam również, iż złożyliśmy Powiatowi także ofertę wspólnego finansowania szkoły, została ona jednak odrzucona, Zarząd Powiatu zdecydował się na samodzielne prowadzenie szkoły. Myślę, że środki finansowe na zapewnienie normalnego prowadzenia zajęć WF powinny znaleźć się bardzo szybko.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (138)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uważam, że
uważam, że 21.09.2020, 18:03
Sawaryn łamie ustalenia. Konarski powinien go nauczyć porządku!
Rodzice
Rodzice 18.09.2020, 14:03
Dobrze ze wrzesień jest ciepły to uczniowie LO ćwiczą w parku ale lada dzień pogoda się zmieni i co wtedy ? Witaj obdrapana salko z odpadającymi klepkami , witajcie korytarze . A panowie burmistrzowie dalej będą się uśmiechać i liczyć kasę .
deszcz
deszcz 20.09.2020, 16:02
Głupi (tercet) ma szczeście.
PALACZ
PALACZ 18.09.2020, 10:51
SPALIĆ TO BADZIEWIE !!
i dobrze
i dobrze 18.09.2020, 13:02
Już ciebie znajda podrzegaczu!
ale dobrze dla kogo?
ale dobrze dla kogo? 18.09.2020, 18:36
Jaki podżegaczu - jak to jest zrobione z łatwopalnych materiałów, to może faktycznie lepiej, żeby póki dzieci tam nie ćwiczą?
Przynajmniej boisko szkoła by odzyskała...
ESBEK
ESBEK 17.09.2020, 22:21
Skok na Nowaka bez zagrożenia z Abwehry i ABC.
BosmanMOCNY
BosmanMOCNY 17.09.2020, 11:08
10 w skali bofordaaaa
Narodowiec patriota
Narodowiec patriota 17.09.2020, 10:53
Jak dzieci ćwiczą na dworze to hartują ciało i ducha a wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch.
to przywróć stan pierwotny:)
to przywróć stan pierwotny:) 17.09.2020, 09:38
Panie Sawaryn, jak żeś stawiał pan tego kloca (pardon, mauzoleum;)) w okresie wypowiedzenia umowy - bo przecież prace ruszyły dopiero po wypowiedzeniu - to teraz sobie tę salę rozbierz, przestaw na gminny teren - a szkole przywróć boisko.
Bo trzeba było wyremontować boiska przy szkole, a ewentualnie szkole wybudować trzy razy tańszą (także w eksploatacji) salę gimnastyczną z drugiej strony budynku...
Ja pamiętam, jak zaspawano furtki do boisk, żeby okoliczne dzieci nie miały jak wejść pograć w piłkę...
urbanista
urbanista 17.09.2020, 10:38
Sawaryn nie rozumie że narozrabiał.
kasa poszła pod stołem
kasa poszła pod stołem 17.09.2020, 09:28
Wybudowali takie coś a teraz okazuje się że nie wiedzą po co to budowali?
do betonowego burmistrza
do betonowego burmistrza 17.09.2020, 09:16
Patrząc na zdjęcie to dziewczyna musi biegać wokół hali po betonie! Przecież takie twarde to niedobre dla kości, zwłaszcza dla młodych kości. I z tego jest pan zadowolony panie Sawaryn? O to panu chodziło?
Stodoła w parku
Stodoła w parku 17.09.2020, 09:12
Masz udostępnić dzieciom hale i sale to za nasze pieniądze jest wybudowane, rozumiesz to.
Marian
Marian 17.09.2020, 09:10
Bardzo dobra odpowiedź burmistrza. Nie wiem ale ja cały czas jestem za tym żeby powiaty zostały zlikwidowane. One nie służą mieszkańcom a wręcz utrudniają im życie. Kiedyś nie było powiatów i wszystkie zadania prowadziły gminy i dawały sobie z tym radę. Proszę policzyć jaka tam armia ludzi pracuje a jak człowiek chce coś załatwić to ma same problemy. Mówię to na swoim przykładzie ale wszyscy co mieli do czynienia ze starostwem podzielą moje zdanie. Także jeszcze raz stwierdzam stanowczo starostwa do likwidacji niech to będzie ostatnia ich kadencja.
Liii
Liii 20.09.2020, 15:15
Źe niby w gminie jest lepiej. Bądź kolego realistą.
@
@ 17.09.2020, 13:04
No i niech zabiorą ekipę gminną. Pasują do siebie niczym się nie różnią !!!
do Napoleon vel Marian
do Napoleon vel Marian 17.09.2020, 10:02
Paweł ale twoje fobie wobec powiatu nikogo nie interesują.
no tak
no tak 17.09.2020, 10:39
Nudzi się chłop w pracy to co mu się dziwisz.
Ale kto w urzędzie rządzi ?
Ale kto w urzędzie rządzi ? 17.09.2020, 22:27
Niech się zabawia pod kocykiem jak jego robol.
Koleżanka też wybranka
Koleżanka też wybranka 17.09.2020, 10:55
A co z kocykiem i Olą ? Iza popędziła jej kota ?
Marian
Marian 17.09.2020, 10:30
Nie zmieniaj mi imienia i tylko nie fobie. To jest moje zdanie i mam prawo je wypowiadać. A jak tobie sie nie podoba to nie czytaj. Mi twoje komentarze też się nie podobają.
oj tak...
oj tak... 18.09.2020, 18:34
A z tego Paweł jesteś słynny że "masz zdanie i sobie wypowiadasz" - za to nigdy nie potrafisz odpowiedzieć prosto na zadane pytanie...
a.
a. 17.09.2020, 09:00
Jak w ogóle takie "coś" może kosztować 12 milionów...? Ławki są ze złota, czy coś...?
fachowiec
fachowiec 17.09.2020, 09:03
Pomyliłeś się , dużo, dużo więcej. A do tego niedoróbki.
Stodoła za miliony
Stodoła za miliony 17.09.2020, 08:59
Mówią płonie stodoła, płonie aż strach
Trzeszczy wszystko dokoła, ściany i dach
Gorąco, że hej
Pobiegnij tam ze mną szkoda czasu, bo
Stodoła płonie a w niej ludzie jacyś są
Sołtys chyba już zwołał prawie pół wsi
Pomagaj i ty
do Stodoła
do Stodoła 17.09.2020, 09:18
Jak nawierzchnia jest łatwopalna to wtedy strach przed pożarem jest uzasadniony.
szczypior
szczypior 17.09.2020, 08:58
Czy stać Go na powiedzenie słowa "przepraszam" i podanie się do dymisji ?
uklady
uklady 17.09.2020, 09:02
Szczypior a kto by trzepał kase.
okazało się
okazało się 17.09.2020, 08:57
Pierwszy wróg młodzieży.
Bubel dla biednych
Bubel dla biednych 17.09.2020, 08:55
Bubel za miliony którego utrzymanie będzie kosztować miliony, gorący ziemniak w łapach który cwaniaczki chcą podrzucić biednym dzieciom.
kompletny upadek
kompletny upadek 17.09.2020, 08:52
Wyjątkowa podłość aby wciągać do polityki nieletnich.
krótko
krótko 17.09.2020, 08:58
Sawaryn to politykier a nie polityk.
Uczeń
Uczeń 17.09.2020, 08:49
Sam sobie ćwicz na tej halo sali. Mamy salę i ona nam wystarczy, nie stać nas na bubla za miliony złotych.
wystraszona
wystraszona 17.09.2020, 08:54
Boję się łatwopalnych rzeczy!
Rafał
Rafał 17.09.2020, 08:47
TVN 24 czeka
50%