Czołowe zderzenie w Gryfinie. Kobieta odwieziona karetką do szpitala

  • 17.09.2020, 11:11
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czołowe zderzenie w Gryfinie. Kobieta odwieziona karetką do szpitala
Osobowy samochód jechał od strony ul. Reymonta, a drugi ulica Jana Pawła II w Gryfinie. Jeden nie ustąpił miejsca drugiemu. Po prostu starszy kierowca, nie ustąpił pierwszeństwa autu wyjeżdżającemu od ul. Reymonta. Doszło do czołowego zderzenia. Na miejsce przyjechała policja, straż pożarna i karetka pogotowia. Ta ostatnia odwiozła kobietę (pasażerkę jednego z aut) do szpitala.

Do wypadku doszło dziś 17 września 2020 r. (przed godziną 11). 

Ulica jest drogą gminną. Pytaliśmy już wcześniej burmistrza o rozwiązania związane z bezpieczeństwem na tej ulicy, po której porusza się coraz więcej pojazdów. Sprawa niestety została przez władze zapomniana. Już kilka lat temu miałby być zamontowane progi zwalniające na wysokości szkoły, których jak nie było, tak nie ma.

Do sprawy wrócimy, władze przepytany.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (60)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

CZOŁO
CZOŁO 18.09.2020, 10:53
CZOŁOWO ?!?!!?!?!? BORZE DLACZEGO CZOŁOWO JAK NIE CZOŁOWO!!
podstawówka
podstawówka 18.09.2020, 11:04
Słowo "BOŻE" piszemy przez "ż" bo "BÓG" wymienia się na g.
inteli
inteli 23.09.2020, 22:46
Borze / Bór / Bory /
Dyl
Dyl 18.09.2020, 13:55
a jak 'czoło' miał na myśli Bora, postać ze stworzonej przez J.R.R. Tolkiena mitologii Śródziemia ?
Nie każdy musi posługiwać się postaciami z mitologii chrześcijańskiej.
Marcin
Marcin 18.09.2020, 08:23
Data jest ciekawa
Franek Bąk
Franek Bąk 18.09.2020, 05:14
Proponuję na tym skrzyżowaniu zdjąć wszystkie znaki. Wtedy obowiązywałaby reguła prawej strony.
strazak
strazak 17.09.2020, 23:07
To właściciel drogi ma obowiązek posprzątać po każdym zdarzeniu. W tym wypadku jest to gmina, a że władze leniwe więc jest jak jest.
NOS
NOS 17.09.2020, 22:18
SZYDŁO CZY Z SOP? NAUKA NIE IDZIE W LAS
pawulon
pawulon 17.09.2020, 21:49
Ja bez żadnego trybu.
Byłem tam dziś na spacerze. I mam pytanie do panów strażaków.
Czy ciężko jest wziąć miotłę i posprzątać z ulicy potłuczone szkło i połamany plastik? Całe dnie nic nie robicie, zbijacie bąki na ,,służbie'', a po akcji został na miejscu wypadku syf.
Czy Orzełek na czapce do niczego nie zobowiązuje? Jak tam będzie jechał samochód i odprysk szkła spod kół strzeli kogoś w oko? Trochę wyobraźni nie zaszkodzi...
As
As 17.09.2020, 22:58
Czynności straży Pożarnej zakończyły się jeszcze przed zabraniem uszkodzonych pojazdów. Posprzątanie miejsca zdarzenia należy do właścicieli pojazdów i laweciarzy którzy zabierają samochody oraz zarządcy drogi. Straż Pozarna nie jest od zamiatania i sprzątania ulic. Przypominam ze Straż Pozarna zakończyła swoje działania jeszcze przed zabraniem uszkodzonych pojazdów. Leżymy na służbie? Czy żołnierz biega na poligonie cała służbę z karabinem? Są jeszcze szkolenia, ćwiczenia, prace gospodarcze i z tego wszystkiego składa się służba. A jak się pali dom czy piwnica i trzeba pracować w temperaturach około 800 st C to już nie widzimy?
pawulon
pawulon 18.09.2020, 12:16
Tak, masz rację. Nigdzie nie ma przepisu nakazującego bezpośrednio strażakowi lub policjantowi posprzątać odłamki szkła.
Ale pokaż mi przepis, który pozwala służbom mundurowym na taki cyrk:
https://www.straz.gov.pl/aktua…
albo taki:
https://www.wsensie.pl/swiat/1…
Organy władzy w RP działaj na podstawie i w granicach prawa. Jest gdzieś przepis pozwalający reprezentować PSP w takich szopkach?
Ja tak rozumiem patriotyzm: "Nie pytaj, co twój Kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego Kraju"
As
As 18.09.2020, 18:02
Temat poruszyłeś sprzątania ulic przez strażaków a teraz wyjeżdżasz z polityką w której zawsze były i będą "szopki" i ameryki nie odkryłeś. Walisz w strażaków że zbijają bąki na służbie, nie masz szacunku do ludzi którzy niosą pomoc. Jak byś się naoglądał tylu tragedii ludzkich to byś zrozumiał że nawet strażak potrzebuje się zamknąć w pokoju w jednostce albo "wykrzyczeć" to na siłowni.
strazak
strazak 17.09.2020, 23:06
Właścicielem jest gmina i to ona ma obowiązek wręcz.
Gryfin
Gryfin 17.09.2020, 20:35
Jak pan miler kupił domek na reymonta to zrobili dla niego glówną z reymonta żeby miał pierwszenstwo
przechrzta
przechrzta 17.09.2020, 22:18
a droga to milerowka
Gryfinl
Gryfinl 17.09.2020, 19:16
Jak to się stało?
Kamil kup sobie okulary
Kamil kup sobie okulary 17.09.2020, 19:12
Samochodem nie jechał zaden starszy pan to wymysł Milera
tak to widzę
tak to widzę 17.09.2020, 19:11
Brak skupienia na drodze.
iwjio2djioedjriofd
iwjio2djioedjriofd 17.09.2020, 19:05
czemu nie pisza ze to wina Sawaryna ale nuda ehehhe
Wiola
Wiola 17.09.2020, 18:31
założyć tak jak w Pniewie przed skrzyżowaniem kamerę z pomiarem szybkości i zwolnią jak z kieszeni trzeba będzie wydać.
Synol
Synol 17.09.2020, 18:10
Coreczka z mezem moga posprzatac dwa lesery gryfinskie
Starszy Pan
Starszy Pan 17.09.2020, 18:09
Ludzie są tylko ludźmi. Popełniają błędy. Jedni przez głupotę. Inni przez roztargnienie itd. Zła organizacja ruchu i nieintuicyjne skrzyżowania zawsze będą takim błędom sprzyjały. Szkoda tylko, że cena za te błędy czasem może być zbyt duża. Jeśli nie zmieni się organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu to do takich zdarzeń będzie niestety dochodziło dość często. Kto tamtędy jeździ pewnie nie raz widział kierowców jeżdżących na pamięć. Sam widziałem tam kilka zdarzeń, które o mały włos nie skończyłyby się tak samo jak dzisiejsze. Może poznamy nazwisko tego geniusza, który to tak wymyślił?
XXL
XXL 17.09.2020, 18:29
Pełna zgoda.
Nic tu nie mają do roboty progi zwalniające, bo szkoła i kościół to dobre 500m. dalej.
Wina Geniusza który zmienił organizację ruchu na tym skrzyżowaniu.
Kitek
Kitek 17.09.2020, 18:01
Co za idiota zaprojektował to oznakowanie już dawno powinni zmieniać aby cała JP.2 BYŁA JAKO GŁÓWNA ULICA
Kontra
Kontra 17.09.2020, 19:12
A może w końcu idiotami nazwiesz tych co pędzą po tej ulicy i nie uważają na znaki, ludzi i inne auta???!!
Gryfinianka
Gryfinianka 17.09.2020, 16:56
Jeżdżę tamtędy często i przeważnie jadący Jana Pawła nie udzielają pierwszeństwa wyjeżdżającym z ul. Rejmonta w kierunku szosy wełtyńskiej .To jest nagminne
V
V 17.09.2020, 13:11
Moze by ktoś posprzątał te szkla na skrzyżowaniu
Seweryn
Seweryn 17.09.2020, 14:01
do V: To nie moja kompetencja.
Andrzej
Andrzej 17.09.2020, 13:07
Uderzenie musiało być potężne. jak widzę na zdjęciu w fotogalerii z tego Clio wyrwało nawet belkę mocującą zderzaka
Jezdzę tam codziennie
Jezdzę tam codziennie 17.09.2020, 12:52
Pierwsza czy tam druga kolizja w tym miejscu, też mi cos...
A ten z reymonta gdyby robil tak jak wszyscy czyli ograniczyl swoje zaufanie do pojazdu z jpII mialby 3 minuty nerwow co za palant mu wyjechal ale wszyscy byliby cali i zdrowi
miejscowy
miejscowy 17.09.2020, 13:25
Po to są znaki pionowe i poziome przy ulicy żeby się do nich stosować.
tez meijscowy
tez meijscowy 17.09.2020, 14:01
Ludzie cierpią a może nawet zaczną ginać więc trzeba coś zrobić.
Wuja
Wuja 17.09.2020, 12:26
Kuriozalne skrzyżowanie jak wiele rzeczy w Gryfinie. Znak STOP powinien być na Rejmonta. Przy jeździe na wprost stawianie znaku STOP jest nierozsądne. Jak tam przejeżdżam to nie mogę się nadziwić co za rozumek wpadł na taki pomysł. Zapewne jakaś fisza mieszka w pobliżu i trzeba zasłużyć na względy. Mimo wszystko znaków trzeba przestrzegać nawet tych bezrozumnie ustawionych.
miejscowy
miejscowy 17.09.2020, 13:26
dlatego taki jest znak żeby wariaci co jeżdżą nie przepisowo zwalniali. Na logikę.
hiena
hiena 17.09.2020, 13:06
bardzo dobre rozwiązanie, odkąd jest STOP na JPII samochody poruszają się wolniej. Nie można jeździć "na pamięć" , a argument że droga prosta jest drogą główną jest śmieszny.
Progi to zły pomysł, OGROMNY hałas dla mieszkańców!

Pozostałe