Przez pazerność Sawaryna gmina może stracić ponad 2 mln zł

  • 14.10.2020, 09:22
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Przez pazerność Sawaryna gmina może stracić ponad 2 mln zł
Kiedy ostatnio podeszliśmy bliżej, na hali sportowej było cicho. Za to głośno było na małej salce liceum, gdzie o dystans społeczny w dobie koronawirusa trudno. Burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn nie wpuszcza uczniów do nowej hali podczas lekcji wuefu, bo chce pieniędzy od powiatu. Tymczasem wziął ok. 2,5 mln zł z ministerstwa pod warunkiem... bezpłatnego udostępniania obiektu do zajęć szkolnych! Gdyby "wyłudził" od starosty Wojciecha Konarskiego nienależną opłatę, to musiałby prawdopodobnie zwrócić dotację!

Mieczysław Sawaryn dostał z Ministerstwa Sportu ok. 2,5 mln zł na halę przy ul. Niepodległości w Gryfinie. W załączniku nr 2 do umowy, zawartej pomiędzy Gminą a Skarbem Państwa – Ministrem Sportu i Turystyki, o dofinansowanie z dnia 31 grudnia 2018 r. jest punkt dotyczący „sposobu i wykorzystania efektu rzeczowego zadania inwestycyjnego”. Tam Mieczysław Sawaryn, określając model zarządzania obiektem sportowym, zobowiązał się, że młodzież szkolna będzie korzystać z obiektu w ramach zajęć szkolnych bezpłatnie. Słowa nie dotrzymał - nie chce wpuścić szkolnej młodzieży, ponieważ oczekuje pieniędzy.

-Złamał zasady i kto wie, czy gmina nie będzie musiała zwróć pieniędzy do ministerstwa. Jeśli weźmie zapłatę od starosty za użytkowanie hali przez uczniów, będzie można to potraktować jako wyłudzenie dotacji – ocenia mieszkaniec.

W umowie czytamy: „Dzieci, młodzież, osoby niepełnosprawne – bezpłatnie w ramach zajęć szkolnych oraz bezpłatnie w ramach zajęć organizowanych przez lokalne stowarzyszenia sportowe, szkoły nieodpłatnie, lokalne organizacje sportowe – bezpłatnie, osoby dorosłe, w ramach grup nieformalnych – 50 zł brutto/ godzina”.

W związku z powyższym publicznie pytamy: dlaczego burmistrz nie stosuje się do umowy, którą sam podpisał? Czy jego upór doprowadzi do odebrania gminie ponad 2 mln zł dotacji?

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (87)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

uwaga
uwaga 18.10.2020, 16:47
Panie burmistrzu, bardzo proszę dbać o swojego zastępcę. Gość jest szczególnie zagrożony przez wirusa. Ma poważne schorzenia współistniejące tj. chorobliwą podejrzliwość oraz chorobliwą złośliwość a także nieuleczalną skłonność do nie mówienia prawdy.
wstyd mi za niego
wstyd mi za niego 18.10.2020, 14:38
Jeśli to prawda, w normalnym kraju musiałby się podać do dymisji. Zwykły honor. Dramat ten pan to tylko lans. ..
śpiewak
śpiewak 18.10.2020, 14:31
Małomiasteczkowa twarz, Małomiasteczkowa głowa, Małomiasteczkowy styl.
kom. do foto
kom. do foto 17.10.2020, 23:31
Trzymaj Sawaryn portki bo ci spadną!
wstyd mi za takiego burmistrza
wstyd mi za takiego burmistrza 17.10.2020, 22:46
Najpierw ryja darł o pieniądze a potem się wycofał. Kompletny blamaż.
wstyd mi za takiego burmistrza
wstyd mi za takiego burmistrza 17.10.2020, 22:46
Najpierw ryja darł o pieniądze a potem się wycofał. Kompletny blamaż.
wstyd mi za takiego burmistrza
wstyd mi za takiego burmistrza 17.10.2020, 22:46
Najpierw ryja darł o pieniądze a potem się wycofał. Kompletny blamaż.
wstyd mi za takiego burmistrza
wstyd mi za takiego burmistrza 17.10.2020, 22:46
Najpierw ryja darł o pieniądze a potem się wycofał. Kompletny blamaż.
ale wstyd!
ale wstyd! 16.10.2020, 15:41
Gmerał w kasie gmerał i okazało się, że nie doczytał.
zdumiony
zdumiony 16.10.2020, 10:11
Kompletne nieporozumienie. Powinien czytać co podpisuje.
ten co potrafi czytać umowy
ten co potrafi czytać umowy 15.10.2020, 19:47
Tercet przede wszystkim ośmiesza gminę.
rrr
rrr 15.10.2020, 17:08
mieczysław to nie ejst jeszcze taki najgorszy ale jak widze tego nikotynowskiego z braciszkiem to wrrrrr gdzie tego sobie dobrał do ogarniania gryfina to niepojete. Madry wykształcony facet a pomocnikow pożal sie Boże a tylko Gryfino na tym traci.
🤑
🤑 15.10.2020, 19:23
co ty pitolisz człowieku? a widziałeś wściekłego mniecia,albo bezradnego tomaszka jak kłamie przed kamerami ?
nie do wiary
nie do wiary 15.10.2020, 00:08
Trudno uwierzyć, że to dzieje sie naprawde. Dostali pieniądze z ministerstwa i wyciągają po jeszcze bo może znajdzie się naiwny?
la
la 15.10.2020, 06:57
gdyby zgodził się na bezpłatne to padłby od razu zarzut ,że zmarnował nasze pieniądze słusznie należne.jak by nie zrobił i tak d.p. z tyłu
załącznik nr 2
załącznik nr 2 15.10.2020, 09:30
lalala czytać nie potrafi co sam podpisał!
ja
ja 15.10.2020, 09:37
"załącznik"z logiką coś nie tak,mocium panie!
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA
AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 14.10.2020, 22:25
M,NIETEK CHODZI Z KADZIDŁEM AH AHA AH TYLKO CZEKAĆ JAK STOSY ODPALI DLA OPONENTÓW AH AHA H https://youtu.be/x3J3Y2tfMek?l…
Wszystko robią źle
Wszystko robią źle 14.10.2020, 19:25
Prosta sprawa, oczywista oczywistość. Dla dzieci i młodzieży sala jest za darmo. Dla ALO i KPGR Banie za pieniądze. Muszą płacić. A u nich odwrotnie ....
DZIWNY CZŁOWIEK HA HA AH
DZIWNY CZŁOWIEK HA HA AH 14.10.2020, 18:55
POPATRZCIE SIE BARANY NA SIEBIE H AH AH DLA WAS PARK CHYBA KU RWA WYBIEG HA HA AHA DLA MAŁP HA AH AH PS JAKLBY SE ZADALI ODROBINĘ TRUDU TO SYNCHRONICZNIE SA O SORY BYŁY TAM GATUNKI DRZEW I KRZEWÓW PLANETARNIE ALE ***E TĘPE ***E SPIEDROLIŁY TO DO KOŃCA HA AH AH TAK JAK PARK POD TZW PLATANEM PATRZCIE Z GÓRY IDIOCI HA AH AH
pląsik
pląsik 14.10.2020, 18:16
W pierwszej chwili miałem wrażenie, że na tym zdjęciu z tyłu za burmiszczami to trumna stoi.
Do pląsika
Do pląsika 14.10.2020, 23:19
Wygląda podobnie , zapakowana w folię na palecie prosto od kuriera
Ja np to se trzymam w trumnie w garażu ,,nadmiar ,,gotówki , już dwa włamania miałem , zabrali wszystko ..a tego nie ruszyli , kto wie ?
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 14.10.2020, 16:50
harmonia ah ah ah nawet park z*** ah aha h ktoś to zrobił harmonicznie ha ah ah a baran s***ił wszystko ha ha aha brak elementarnej starej nauki bladz ha aha ha https://youtu.be/MR9XZQG7F-4 https://youtu.be/11Gs-rfPPis
KABARET  A GDZIE  MUCHOZOL