Po zakażeniu niepewność w sądzie - list

  • 16.11.2020, 13:56
  • list do redakcji
Po zakażeniu niepewność w sądzie - list
W Sądzie Rejonowym w Gryfinie stwierdzono u jednego pracownika COVID-19. Kwarantannie zostały objęte po jednej osobie z każdego pokoju. Osoby nieobjęte kwarantanną również miały kontakt z zarażona. Jest to niezgodne z wytycznymi sanepidu – pisze do nas czytelniczka.

W dalszej części listu czytelniczka prosi o i interwencję w trosce m.in. o petentów.

Odp. red.: Po potwierdzeniu nowego przypadku zakażenia koronawirusem to sanepid przeprowadza wywiad. Na tej podstawie zapada decyzja o ewentualnej kwarantannie.

Sam kontakt z osobą zarażoną nie oznacza od razu zakażenia. Sanepid przyjmuje, że jeżeli był krótki, to może to nie mieć jednoznacznego wpływu negatywnego na drugą osobę (średnio przyjmuje się, że krótki kontakt to taki do 15 min).

Dotychczasowe badania pokazują też jak duży wpływ w pomieszczeniach zamkniętych ma noszenie maseczek. One też mogą mieć wpływ na ocenę stanu rzeczy przez sanepid i wynikające stąd zalecenia.

Aktualizacja (18 listopada 2020 r.): Tu znajdziemy stanowisko prezes Sądu Rejonowego w Gryfinie: 

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38753,wskazano-wszystkich-pracownikow-ktorzy-mieli-bezposredni-kontakt-z-zakazonym-wyjasnia-prezes-sadu-odpowiedz-na-list

list do redakcji

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (34)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

już wkrótce
już wkrótce 18.11.2020, 21:43
Kolejni zrobią test to się dopiero okaże jak był zrobiony wywiad.
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 17.11.2020, 11:21
(...)
To nie jest miejsce na wklejanie linków.
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 17.11.2020, 10:55
ADMIN PUŚĆ MÓJ KOMENTARZ DO UFFA JA WIEM ZE TO SLISKI TEMAT Z LINKAMI BO NIE LUBIE JAK IDIOTA WYZYWA MNIE OD CZUBÓW HA AH AH

Skoro nie masz argumentów, to po prostu nie komentuj i nie przedstawiaj swojego zdania, które jest cudzym linkiem. Skończ z rozpowszechnianiem fake newsów.
Administrator
Jich
Jich 17.11.2020, 14:05
Dać mu bana!
Knagulec
Knagulec 17.11.2020, 19:04
Ajwaj walcz
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 17.11.2020, 11:14
TO NIE SA FAKE NEWSY TO WYDRUK Z BIURA PATENTOWEGO HOLANDII TO FAKT A ODNOŚNIE NANOROBOTÓW I NANOBOTÓW JEST TEGO PEŁNO W SIECI W CZASOPISMACH NAUKOWYCH TO TEZ FAKT POZDRAWIAM
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 17.11.2020, 09:59

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

lucyfer  ha ha ah
lucyfer ha ha ah 17.11.2020, 00:41
admin juz wiesz dlaczego chińczycy wyrzucali smartfony ha ha ah ten patent plus 5G i covid 19 gotowy ah ah ah *** ***
ufff
ufff 17.11.2020, 09:42
Ajwaj lucyfer - kolejny czub wierzący w teorie spiskowe. I sam pewni wysłał to ze smartfona. Co za ciemnota w tym narodzie.
czub ajwaj ah ah ah
czub ajwaj ah ah ah 17.11.2020, 19:58
nie masz bladego pojęcia o nanorobotyce nanorobotach czestotliwoaciach takich jak 5g i wpływu na organizm w którym sa nanoboty znajdują zyjesz jeszcze w średniowieczu wiedze czerpiesz tv trwam i polsatanizmu tvn i innego dziadostwa ogladasz prograny typu szlom tvn gdzie prawia o dopie marynie jak oni bzykaja zydy na lodzie itp ha ah ah papke medialna masz z muzgu o ile go w ogóle masz pozdrawiam idiote i ignoranta
obsewator
obsewator 16.11.2020, 23:51
COVID ZABIJA UMYSŁ... Wszystko co ludzkie, staje się obce i zanika gen człowieczeństwa
mister
mister 16.11.2020, 23:50
W Polsce, codziennie niestety ze smutkiem trzeba odnotować umierają osoby znane, nieznane, celebryci, osoby z pierwszych stron gazet. Ludzie są tym faktem bardziej lub mniej przerażeni. Współczujemy rodzinom, bliskim. Obawiamy się o swoich bliskich, o siebie. Natomiast jak się czyta niektórych to jakby ich ze średniowiecza do naszych czasów przerzucono w czasie.
*** ***
*** *** 16.11.2020, 22:11

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

fachowiec
fachowiec 16.11.2020, 20:18
Dekontaminacja trwa ok. 2 godzin. W takim czasie odkażamy karetki po przewiezieniu pacjenta z covidem.
Wstyd
Wstyd 16.11.2020, 20:13
Po prostu jestem zażenowany, i co normalnie petenci przychodzą? Przeciez to jest nie do pomyslenia.. powinni przynajmniej zamknac ten wydzial w ktorym byl wykryty wirus a nie jeszcze wybiórczo wybierac osoby ktore maja przyjsc a mialy kontakt. Wstyd Pani Prezes, jak tak mozna ?
Listonosz
Listonosz 16.11.2020, 20:09
No dalej s....ć we własne gniazdo. To trzy to dopiero ćwierkające ptaszki. Ich nie raczono wysłać na kwarantannę. No i co boli i trzeba listy pisać.
:)))))))))))))
:))))))))))))) 16.11.2020, 17:43
Po komentarzach widzę, że Ajwaj w ciężkim szoku
SIEG HAILL RODSZYLD HA AH AH
SIEG HAILL RODSZYLD HA AH AH 16.11.2020, 17:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

to już są jakieś jaja?
to już są jakieś jaja? 16.11.2020, 16:10
no super - ale po tej jednej osobie z pokoju to na kwarantannę w drodze losowania wybierali, czy "pierwsze biurko od wejścia" czy jak?
taka zależność
taka zależność 16.11.2020, 17:43
Tak wybrali jak pracownicy zeznawali.
Menda
Menda 16.11.2020, 15:21
Moze prokuratura
Zaniepokojony
Zaniepokojony 16.11.2020, 14:58
Kiedy był wykryty wirus? I z którego pokoju pracownik?
kalendarz
kalendarz 16.11.2020, 15:22
Od poniedziałku.
Szubi dubi.
Szubi dubi. 16.11.2020, 14:48
Tamte osoby, które pozostały w pracy miały taki sam kontakt z osobą zarażoną. Osoby przebywające na kwarantannie źle się czują. A inni pracują, petenci przychodzą - trwa ozonowanie jednego piętra, przez które co chwilę przechodzą interesanci i pracownicy. Sanepid działa pod "górę" ;)
Dawid
Dawid 16.11.2020, 21:57
Kasta chce leniuchować, i wali kłamstwa
fachowiec
fachowiec 16.11.2020, 15:23
Nie może trwać ozonowanie gdy są ludzie w pomieszczeniu. Jeśli tak jest, to jest to niezgodne ze sztuką!
Elżbieta
Elżbieta 16.11.2020, 17:18
W marcu czy w kwietniu oponowali sale rozpraw w sądzie, czekałam na wejście do wydziału, smród był taki, że od razu bolała głowa. Pan mówił, że zaciął się ten sprzęt i nie wyłączył się. Działał cały czas a w budynku pracowali ludzie i ten pan z ochrony ledwo żył. Oczy piekły mnie już po kilku minutach tam. Nie wiem jak mogli tam wytrzymać ci ludzie po kilka godzin.
ludzisław
ludzisław 16.11.2020, 17:44
Jeśli tak jest jak pisze Ela to nie szanują ludzi.
to już są...
to już są... 16.11.2020, 16:12
skoro osoby pracujące razem "biurko w biurko" jedna ma kwarantannę a druga nie - to ty się pytasz o ozonowanie z ludźmi w pomieszczeniach?
Anka
Anka 16.11.2020, 14:35
Takie sytuacje są w wielu zakładach pracy. Najgorsi są tacy co kaszlą i nie chcą się badać!
jest rozwiązanie
jest rozwiązanie 16.11.2020, 15:24
Pracodawca może takiego delikwenta zawsze wysłać na badania okresowe
Jaro
Jaro 17.11.2020, 12:47
Nie może
Miłek
Miłek 16.11.2020, 14:28
Sanepid robi wywiady pod wytyczne jakie ma. I działa przeważnie dobrze, pod warunkiem, że pytani mówią prawdę.
hahaszek
hahaszek 16.11.2020, 14:36
Prawdę... Jak to w sądzie....

Pozostałe