Nasze domy pomocy społecznej z koronawirusem

  • 19.11.2020, 21:56
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nasze domy pomocy społecznej z koronawirusem
Niestety, już we wszystkich domach pomocy społecznej w powiecie gryfińskim pojawiły się przypadki koronawirusa wśród pacjentów lub personelu. W jednej z tego typu placówek zrobiło się szczególnie dramatycznie. Siedem osób było w takim stanie, że karetka covidowa jeździła tam kilka razy.

Koronawirus jest szczególnie niebezpieczny dla osób starszych. Na dodatek ze względu na konieczność przestrzegania obostrzeń, problemy mogą mieć osoby niepełnosprawne intelektualnie. A to zakłady opieki długoterminowej, dedykowane przecież i takim osobom. I choć są procedury, jest świadomość zagrożenia, to jednak domy opieki nie są wyspami. Pracują tam ludzie, którzy stykają się z innymi. A gdy dziennie w naszym powiecie już setki osób zarażają się koronawirusem, to w końcu musi on "przyjść" też do tych - wydawałoby się - azylów.

O każdym domu pomocy społecznej w powiecie (jest ich kilka) mamy informacje, że pojawiają się przypadki zarażenia. Najbardziej dramatycznie było w gminie Gryfino. I mimo że dotyczy to też Nowego Czarnowa, to jednak groźniej sytuacja wyglądała w Dębcach. Inne domy opieki też przeżywają trudne chwile. No i trudno o zaufanie, kiedy nie wszyscy są objawowi…

Rozwiązanie wydaje się być tylko jedno – testowanie i rygorystyczne przestrzeganie opracowanych już procedur i wskazań.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (31)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Magda
Magda 21.11.2020, 22:20
Ciągle narzekanie! Nie pasuje to się zwolnić i szukać czegoś innego... Zyjemy w takich czasach,że trzeba się wspierać!
Kocur
Kocur 21.11.2020, 18:44
Zainteresujcie się DPS w Trzcińsko Zdrój. Dziś sanepid był a dyrektor lata ze ***zka żeby przypadkiem na światło dzienne nic nie wyszło.
...
... 21.11.2020, 11:54
Dlaczego tak mało jest poruszany ten temat. Ludzie w DPS umierają, problemy z pracownikami. Jest tragedia.
Mirek
Mirek 21.11.2020, 12:02
Jak przewieziony na koronawirusa do szpitala to nie znaczy, że od razu zmarł.
ola
ola 21.11.2020, 10:57
Dziś Dzień Pracownika Socjalnego. Wszystkim osobom pracującym w DPS-ach życzę wszystkiego dobrego, zdrowia w tym trudnym czasie i żeby wasza ciężka praca została wreszcie doceniona finansowo.
Strach
Strach 20.11.2020, 17:47
Nie dość że boimy się wirusa to dodatkowo przełożonych . Do czego to doszło ?
Witek
Witek 20.11.2020, 17:38
Hahaha...
Poprzebierani ino do sesji zdjęciowej, jedna wielka ściema! Dyrekcja kłamczy jak nasz rząd, ponoć aż tak źle to tam do tej pory nie było.
Wnerw
Wnerw 2 dni temu, 18:22
A czemu Witku tak twierdzisz że poprzebierani do zdjęć, jeśli nie chcą się zarazić i swoich rodzin to tak się ubierają. Czy Pan tam pracuje??? Jeśli tak to w którym DPS i jako kto? że mam pan taką wiedzę. Nie....pier...... jak nie wiesz!!!!!!!!!!!!!!!!!
Do Starostwa
Do Starostwa 20.11.2020, 14:28
Za kilka dni wystosuję pismo do starostwa odnośnie sytuacji w jednym podgryfinskim DPS. Opiszę jak się traktuje pracowników i podopiecznych. Jak szefostwo owego domu reagowało na zaistniałą sytuację wobec pracowników i mieszkańców. Mam nadzieję że zostaną wyciągnięte konsekwencje wobec osób odpowiedzialnych. Jeśli temt będzie zamieciony pod dywan to sprawa trafi do głównego inspektora sanitarnego i telewizji. Zapewniam że temat jest bardzo ciekawy i mocny. Bo zdrowie i życie pracowników oraz podopiecznych zostało zaniedbane.
Juzia
Juzia 20.11.2020, 12:45
Zamiast ukrywać to szukać pomocy a nie kosztem personelu udawać że nic się nie dzieje . Padamy na pyski ,dosłownie
pozdrowienia
pozdrowienia 20.11.2020, 11:25
Poldek trzymaj się!
Dęby
Dęby 20.11.2020, 10:07
Zbytnio głośno ! nic nie możemy mówic - generalnie jest super !!!!!!!!
Dps.
Dps. 20.11.2020, 10:05
Powinny pozamykać dps wszedzie. To wina PiS i tylko jego wina.
Personel z pod komina
Personel z pod komina 20.11.2020, 10:01
Dlaczego to jest cicho sza ? Ukrywa się ten temat że personelu brakuje , nie ma kto być przy podopiecznych ! Padamy na pysk
Kiero
Kiero 20.11.2020, 10:05
Cicho mi tam ! Do roboty a nie nazekac bo zwolnie
Morzycko
Morzycko 20.11.2020, 09:26
W Moryniu zamiast kamer niech zastosują pomiary temperatury.
rozwiązanie
rozwiązanie 20.11.2020, 09:18
Trzeba zmniejszyć kontakty i badać personel.
Tvnn kierowca
Tvnn kierowca 20.11.2020, 08:23
I znowu musimy zajechać i zrobić program - no to jedziemy do was
wirusek
wirusek 20.11.2020, 09:12
Zapraszamy!
Gumowiec
Gumowiec 20.11.2020, 08:21
A co z knagulcem podobno trafiony
Oko
Oko 20.11.2020, 14:47
Gumowiec i Knagulec to ta sama cioto parówa tylko kick zmienia przy wpisach.
Widać za dzieciaka był łupany w Oko Proroka przez starego !
Dps dębce
Dps dębce 20.11.2020, 08:21
A u nas nie jest lepiej tylko najlepiej aby nikt się nie odzywał głośno !
kwoca
kwoca 20.11.2020, 09:12
Piszą, że tragicznie.
Nowe Czarnowo
Nowe Czarnowo 20.11.2020, 08:16
Nie dajemy już rady braki w personelu a gmina nic !! Tylko cisza
Fala
Fala 20.11.2020, 17:55
Przecież DPS -y to jednostki powiatowe nie gminne.
super szef
super szef 20.11.2020, 09:13
Bierzcie przykład z Mietka i idźcie na wolne.
bimbrownik
bimbrownik 19.11.2020, 23:38
Mówię tak: lewatywa z wit. D plus rozgnieciony czosnek, goździki, korzeń imbiry i trochę mięty by smród zabić. Powtarzać rano i wieczorem - nie nie tyka, zero kaszlu i kataru. Polecam, przepis od zaprzyjaźnionego ordynatora ze szpitala.
Już trup z  Dębiec
Już trup z Dębiec 20.11.2020, 01:47
Doktór senator z PiS niejaki Karczewski twierdzi, że jabłko rano i wieczorem wyleczy każdego pacjenta.
obiecujemy
obiecujemy 19.11.2020, 23:35
Nie będziecie się gromadzić i pluć wirusami.

Pozostałe