Druga fala zakażeń w domach pomocy społecznej

  • 23.11.2020, 19:19
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Druga fala zakażeń w domach pomocy społecznej
Zakażeniu są pensjonariusze i personel. Coraz gorsza jest sytuacja w domach opieki społecznej w naszym powiecie. Przez weekend nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia przybyło, zwłaszcza w Nowym Czarnowie (z 7 do 25 mieszkańców). Pojawiło się też nowe ognisko zakażeń w Trzcińsku–Zdroju.

Stan epidemiologicznym w domach pomocy społecznej na terenie powiatu gryfińskiego na dzień 23 listopada 2020 r. (według danych z PCPR w Gryfinie):

DPS Dębce

34 mieszkańców z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa: w tym 3 osoby hospitalizowane.

2 pracownik zakażonych

DPS Moryń

3 mieszkańców z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa; w tym 1 osoba hospitalizowana

3 pracowników zakażonych

DPS Trzcińsko – Zdrój

8 mieszkańców z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa

1 pracownik zakażony

DPS Nowe Czarnowo

25 osób z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa: w tym 1 osoba hospitalizowana

14 pracowników zakażonych

O zakażeniach w DPS pisaliśmy ostatnio tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38770,nasze-domy-pomocy-spolecznej-z-koronawirusem

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (21)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

strateg
strateg 24.11.2020, 21:04
Kawaleria nie nadeszła w porę i stało się.
narka
narka 24.11.2020, 11:28
Problem bo nie ma kto pracować.
Remik
Remik 24.11.2020, 08:36
Jak wiedziano, że jest źle to trzeba było coś zrobić a nie czekać aż zarażą się prawie wszyscy.
Ken
Ken 24.11.2020, 07:59
Kto teraz pomoże tym ludziom? I pensjonariuszom i pracownikom?
***** ***
***** *** 24.11.2020, 07:09
100% głosowali na PiS wara od luzek Owsiaka woda święcona niech ich leczy
sauron
sauron 24.11.2020, 06:48
Gdyby ktoś w 2019 roku powiedział Ci, że do roku ludzie będą bać się oddychać w towarzystwie, że będą zamykani ludzie na calym świecie w aresztach domowych nazywanych kwarantanną nie dałbyś mu wiary. Gdyby ktoś powiedział Ci, że zgromadzenia powyżej 3 osób będą karane mandatami, a firmy będą zamykane na jedno słowo władz, a setki milionów ludzi na całym świecie straci przez to pracę nie dałbyś wiary. Gdyby ten sam człowiek powiedział Ci, że nie będziesz mógł wejść do lasu i będziesz uziemiony jeśli nie będziesz zaszczepiony i nie wyjdziesz na koncert czy na stadion ukochanej drużyny nie dałbyś wiary. Powiedziałby Ci też, że rodziny będą rozdzielane, protesty zakazane, wakacje odwołane, cmentarze zamknięte stwierdziłbyś, że to wariat i fan teorii spiskowych. Gdyby Ci powiedział, że w ciągu pół roku dla ludzi stanie się to normalne i ludzie w olbrzymiej większości poddadzą się temu ponownie, a politycy wprost będą mówić o Nowym Porządku Świata byś go wyśmiał. Dziś śmiejesz się z antyszczepionkowcow, z czipów, z opowieści o globalnym rządzie niewyobrażalnie chorych ludzi. Wkrótce przestaniesz się śmiać.
prac.
prac. 23.11.2020, 23:43
Pomocy !!!!
Siostry
Siostry 23.11.2020, 23:12
Za chwilę będą pracować jak lekarze będzie telepraca. Kamery w pokojach i zdalnie będą pilnować ludzi. Testy już są w dps w Moryniu.
Xyz
Xyz 23.11.2020, 21:44
Ciekawe czy nasze władze myślą o zminimalizowaniu ryzyka wśród pracowników ale widać że nie bo ich to nie dotyka, a pracownicy biurowi itp normalnie jak gdyby nic są narażani ponieważ ktoś tam musi być ale spoko przecież jakoś to bedzie, a pracownik nawet biuro jrst juz na pierwszej tzw. Linii za psią kensje. Dramat
Rodzina
Rodzina 23.11.2020, 21:04
Liczby stanowczo zakłamane co do zachorowań pracowników, jest ich znacznie więcej nie oszukujmy się całe Gryfino o tym chuczy, sanepid tu i tam puścił parę z buzi i się rozwiało po Gryfinie ile jest chorych pracowników, co kłamiecie. Tylko te dziewczyny siedzą cicho. Wszystkie DPS chorują, takie czasy, szacunek dla tych ludzi, oni też mają rodziny, nadal tam pracują nie zostawili ludzi w potrzebie.
covid
covid 23.11.2020, 23:21
Sanepid powinien oficjalnie mówic co i jak, a nie puszczać parę
???
??? 23.11.2020, 20:10
Czyli to powiat siedział cichutko i nie informował? To jest kompetencja powiatu?
GG
GG 23.11.2020, 20:08
Zdrada , lekarze uciekli na zachód nie ma nas kto leczyć , jestem w szpitalu, wrócą tu mieszkać to ich rozliczymy - ogniem i mieczem.
a ciebie nahajem...
a ciebie nahajem... 23.11.2020, 20:32
A co to - niewolnicy? każdy może pracować gdzie chce - przecież "zgniły zachód" - jakoś wolą tam,niż tu?
Ukraińcy ich zastąpią bezpowrotnie
Ukraińcy ich zastąpią bezpowrotnie 23.11.2020, 22:30
Tak polski niewolnik woli leczyć niemca bo mu wolność śmierdzi .Obudzą się jak będą już staży .
pytam
pytam 23.11.2020, 19:48
A co na to starosta?
niestety
niestety 23.11.2020, 19:47
Do tego trzeba jeszcze doliczyć rodziny pracowników!
sarkazm
sarkazm 23.11.2020, 20:12
osób bezobjawowych pan Morawiecki i spólka nie zauważają. Na wiosnę w kopalniach wprawdzie mówili co innego, że bezobjawowi to większy problem niż objawowi - no ale kto by wierzył komuś, co mówił że "wirus w odwrocie, nie ma się czego bać"...
Wątróbka
Wątróbka 23.11.2020, 19:36
W dzisiejszych czasach trzeba trzymać ordnung jak pani Bożenka w Dębcach. I trzymać te moczymordy i łazęgi krótko. Jak im się nie podoba to za płot. Taki oldek mógłby zarazić cały dps i miasto .
radny powiatowy
radny powiatowy 23.11.2020, 19:30
Ktoś tym ludziom pomaga czy są zostawieni sami sobie?
Który ty radny / Ujawnij się tchórzu
Który ty radny / Ujawnij się tchórzu 23.11.2020, 19:37
No przecież durniu cała kadra im pomaga.
no nie
no nie 23.11.2020, 19:29
Masakra!

Pozostałe