Pociąg relacji Szczecin-Zielona Góra nie zatrzymał się przed semaforem "STÓJ"! O krok od tragedii!

  • 07.01.2021, 14:29
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pociąg relacji Szczecin-Zielona Góra nie zatrzymał się przed semaforem "STÓJ"! O krok od tragedii!
Niewiele brakowało, a doszłoby do zderzenia dwóch pociągów. W czwartek 7 stycznia 2021 r. o godz. 13.30 skład relacji Szczecin-Zielona Góra nie zatrzymał się w Gryfinie przed semaforem wjazdowym pokazującym sygnał "STÓJ!" - informuje redakcję igryfino Bartosz Pietrzykowski z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Tylko przytomność umysłu i szybka reakcja maszynisty z drugiego pociągu relacji Gryfino-Szczecin pozwoliły uniknąć tragedii. Inaczej doszłoby do zderzenia dwóch składów.

-Pociąg relacji Szczecin-Zielona Góra, który nie zatrzymał się przed semaforem, został na szczęście zatrzymany przez maszynistę drugiego składu relacji Gryfino-Szczecin za pomocą tzw. radiostopu. Dzięki temu oba pociągi zdołały zatrzymać się w bezpiecznej od siebie odległości. Nikt nie ucierpiał w wyniku całego zdarzenia. Na miejscu jest specjalna komisja, która bada przyczyny niezatrzymania się składu - informuje nas rzecznik prasowy PKP PLK S.A. Bartosz Pietrzykowski.

Ruch pociągów został wstrzymany na kilkadziesiąt minut. Od godz. 14.45 zostaje on przywracany.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

wajcha
wajcha 08.01.2021, 11:46
Wszystkie okoliczności musi wyjaśnić specjalna komisja.
kolejarz  stój;))
kolejarz stój;)) 08.01.2021, 10:32
Dawnymi czasy, obsada każdego pociągu składała się z dwóch osób ,maszynisty i mł.maszynisty, każdy sygnał na semaforze etc, należało głośno powtórzyć, i otrzymać od maszynisty potwierdzenie , że widzi i zrozumiał, i kontynuowano jazdę, dzisiaj prawie wszystkie pociągi jeżdżą w pojedynczej obsadzie, do tego smartfony, radia słuchawki w uszach i cała reszta nowinek elektronicznych, a gdzie bezpieczeństwo???W głębokiej *** bo jakoś to będzie i potem są tego konsekwencje.
Ro
Ro 10.01.2021, 11:44
Takie to było kiedyś bezpieczeństwo, że młodszy maszynista prowadził, a starszy leżał narąbany w korytarzu maszynowni.
zobaczymy...
zobaczymy... 08.01.2021, 11:23
ciekawe, czy to światło było? Bo na razie widzimy efekty - o mało nie doszło do katastrofy - gdyby nie było to tuż przy stacji gdzie oba pociągi jechały dużo wolniej niż nawet na drugim wiadukcie na Pomorskiej....
Ale przyczyny nie są jeszcze znane...
Może to nie człowiek (zresztą nie wiadomo który - dwóch maszynistów i ten, co ustawia) czy technika...
torowy
torowy 08.01.2021, 00:40
Mogło się potoczyć różnie!
Daw
Daw 07.01.2021, 22:26
Zainteresujcie się też tym, dlaczego na przejeździe kolejowym dróżnik włącza czerwone światła i opuszcza naraz wszystkie szlabany. Później się dziwimy że zablokowane są samochody na torach. Jest to bardzo niebezpieczne, bo zamyka drogę żeby można było opuścić torowiska.
Dzidek
Dzidek 08.01.2021, 20:01
Bo jakby nie wjeżdżali kierowcy na czerwonym to nie byłoby tematu.
piq
piq 08.01.2021, 17:41
Dla ścisłości - na przejeździe nie ma "dróżnika". pzdr
ale...
ale... 07.01.2021, 23:20
światła włączają się automatycznie. Ale "gieroje" uważają, że zdążą. A jak zostawią otwarte - to część będzie slalomem starała się przejechać... Mało to nagrań z kamer?
Konduktor
Konduktor 07.01.2021, 20:10
Aż dziw bierze *** ** *** - wszystkiemu winien Sawaryn.
nie daj Boże....
nie daj Boże.... 07.01.2021, 20:52
dzięki Bogu Miler zabrał się tylko za parking - pociągów nie ruszył...
https://www.igryfino.pl/wiadom…
mam jeszcze urlop
mam jeszcze urlop 07.01.2021, 18:53
A to historia oi horror zawadzajaca!
pasażer
pasażer 07.01.2021, 16:45
Szarpnęło jak hamował a potem długie czekanie.
senior ze zniżką
senior ze zniżką 07.01.2021, 16:25
Stare dobre czasy tylko pasażerowie nie Ci jacyś milczący, komórka, laptop albo sufitowanie!!
covid
covid 07.01.2021, 16:23
Spółka państwowa wiec cudów nie oczekujcie, tak jak po służbie zdrowia.
abc
abc 09.01.2021, 20:45
za to w spółce prywatnej kierowanej przez janusza biznesu to by były cuda, pociągi w co drugim składzie bez maszynisty by jechały bo koszty, bo nie ma kasy, bo Covid bo.....
Kolejarz
Kolejarz 07.01.2021, 16:20
Ta tragedia pod Szczekocinami czegoś nas jednak nauczyła.
stout2137
stout2137 07.01.2021, 18:41
Czego niby? Gdyby maszyniści się nie widzieli i była noc, to mielibyśmy powtórkę.
kilkaset metrów - i prędkość dużo większa....
kilkaset metrów - i prędkość dużo większa.... 07.01.2021, 19:27
wystarczyło, że byłoby to nie na wiadukcie nad Grunwaldzką tylko na Pomorskiej - tu prędkości były mniejsze, bo jeden zwalniał przed stacją, drugi dopiero ruszał...
fachowiec
fachowiec 07.01.2021, 16:27
do Kolejarz: na to na razie wygląda.
poeta
poeta 07.01.2021, 16:19
Poranek wczesny
-Jadę pospiesznym.
Wprost do Warszawy
-Załatwić sprawy.
Pociąg o czasie
-Ja w drugiej klasie.
Wagon się kiwa
-Piję trzy piwa.
Łódź Niciarniana
-W pęcherzu zmiana.
Pęcherz nie sługa
-A podróż długa.
Ruszam z tej racji
-Do ubikacji.
Kto zna koleje-
Wie, jak się leje.
Wyciągam łapę
-Podnoszę klapę.
Biada mi biada
-Klapa opada.
Rzednie mi mina
-Trza klapę trzymać.
Łokieć, kolan
-Trzymam skubaną.
Celuję w szparkę
-Puszczam Niagarkę.
Tryska kaskada
-Klapa opada.
Fatum złowieszcze
-Wszak wciąż sikam jeszcze.
Organizm płynną
-Spełnia powinność.
Najgorsze to, że
-Przestać nie może.
Toczę z nim boję
-Jak Priam o Troję.
Chcę się powstrzymać
-Ratunku ni ma.
Pociąg się giba
-A piwo spływa.
Lecę na ścianę
-Z mokrym organem.
Lecąc na drugą
-Zraszam ją strugą.
Wagonem szarpie
-Leję do skarpet.
Tańcząc Czardasza
-Nogawki zraszam.
O, straszna męko
-Kozak, flamenco.
Miota mną, ciska-
Ja organ ściskam.
Wagon się chwieje-
Na lustro leję...
Laga
Laga 08.01.2021, 00:36
***!!! 😁
psasażer do pracy jeżdżący
psasażer do pracy jeżdżący 07.01.2021, 16:12
W trakcie pandemii to chyba PKP prowadzi przewozy pasażerskie i układa rozkład jazdy tylko po to by kolejarze mieli czym dogodnie dojechać do pracy. Pozostałe połączenia likwiduje.
wujek dobra rada
wujek dobra rada 07.01.2021, 16:29
Zmień pracę na robotę w PKP wtedy podstawiać ci będą pociąg!
pasażerka
pasażerka 07.01.2021, 16:07
Lubię PKP tylko niech będą na BIEŻĄCO z problemami czy utrudnieniami aby było dobrze, gdyby wszyscy jeździli samochodami dróg by zabrakło
chyba
chyba 07.01.2021, 16:04
To było święto pieszego pasażera przecież!
anna
anna 07.01.2021, 16:01
masakra.
o włos
o włos 07.01.2021, 16:04
Masakra to b dopiero była jakby się zderzyły!
Badu
Badu 07.01.2021, 16:01
Pasażerowie pewno nawet nie wiedzieli. Ludzie godzą się na warunki zaproponowane przez kolej, bo nie mają wyjścia. To nie pozbawia ich prawa, do oburzenia i krytykowania. Kolej wykorzystuje swój monopol na połączenia, bo wielu ludzi nie ma alternatywy i traktuje ich jak nie klientów.
na szczęście przeżyliśmy!
na szczęście przeżyliśmy! 07.01.2021, 16:06
tylko że kierowniczka pociągu zbierająca cięgi to tak jak wyżywanie się na kasjerce za całe zło w pracy
taka praca
taka praca 07.01.2021, 16:09
do na szczęście przeżyliśmy: A co w tym dziwnego. Musi brać odpowiedzialność za firmę w której pracuję. Za to jej m.in. płacą.
stout2137
stout2137 07.01.2021, 18:43
Zazwyczaj opóźnienia są z winy zarządcy infrastruktury, a to nie jest pracodawca kierownika pociągu czy konduktora.
wniosek
wniosek 07.01.2021, 15:55
To mieli dużo szczęścia.
88
88 07.01.2021, 15:37
całe szczęście, że nie doszło do tragedii
Eicht
Eicht 07.01.2021, 15:17
Ile kary trzeba zapłacić za niezatrzymanie pociągu przed znakiem STOP. Za pociągnięcie hamulca awaryjnego w pociągu każą dużo płacić, tylko różnica jest taka, że po zaciągnięciu hamulca nie ma prawie zagrożenia, tu te zagrożenie życia wystąpiło u wszystkich jadących pociągiem. W obu zaś przypadkach odpowiedzialność za spóźnienie się ludzi do pracy lub ważne okoliczności i harmider w rozkładzie jazdy.
zapewne
zapewne 07.01.2021, 15:57
Jakby płacili odszkodowania to by zaprzestali.

Pozostałe