Ujawniammy długo skrywaną tajemnicę dotyczącą bilansu studium

  • 06.05.2021, 12:44
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ujawniammy długo skrywaną tajemnicę dotyczącą bilansu studium
-Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, zaproponowane przez władze gminy Gryfino, budzi wiele emocji. Zablokowanie jego wprowadzenia w życie przez wojewodę zachodniopomorskiego daje nam czas, aby bardziej szczegółowo pochylić się nad nim oraz daje możliwość zgłaszania uwag. Termin zgłaszania uwag przewidziany jest do 1 czerwca 2021 r. - informuje Robert Jonasik, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. Zwłaszcza różnica pomiędzy starym bilansem a nowym może rozjaśnić, w jakim kierunku idą działania Mieczysława Sawaryna i jego dwóch zastępców.

-Kluczowym wątkiem w nowym studium jest bilans terenów przeznaczonych pod zabudowę. Jest on argumentem władz gminy na odrzucenie wielu uwag zgłaszanych do studium - podsumowuje część debaty o studium radny Robert Jonasik. 

To właśnie radny Robert Jonasik domaga się od dłuższego czasu ujawnienia bilansu. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie wystąpił z formalnym wnioskiem. 

-Otrzymałem wyjaśnienie, iż bilans określa maksymalne zapotrzebowanie na nową zabudowę i formułuje się go na podstawie analizy ekonomicznej, środowiskowej, społecznej, prognozy demograficznej oraz możliwości finansowych gminy - mówi radny.
 
Stanowisko radnego Roberta Jonasika w sprawie bilansu do studium jest następujące:
Nasza gmina od roku 2016, kiedy sporządzono pierwszy bilans, nie stała się bardziej zamożna i nie przybyło jej znacząco mieszkańców, więc bilans terenów przewidzianych pod zabudowę mieszkaniową utrzymuje się na podobnym poziomie. Aby nowe tereny uzyskały możliwość zabudowy mieszkaniowej, inne tracą tę możliwość.
W wyniku mojego wniosku uzyskałem dostęp do map w dużej rozdzielczości. Wiedząc, że nie jest to materiał łatwo dostępny, uważam że moim obowiązkiem jako radnego jest jego udostępnienie, aby mieszkańcy naszej gminy mogli porównać ziemie ujęte pod zabudowę mieszkaniową w Bilansie z 2016 r. z projektem Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta z 2020 r.
 
Link do Bilansu terenów przeznaczonych pod zabudowę 2016:
 
Link do projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta 2020:
 
Link do Weryfikacja bilansu w kontekście prognozy GUS i wskaźników mpzp_2018
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (62)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

To gryfiński układ.
To gryfiński układ. 11.05.2021, 23:11
Rodzinka kłamców .
Bronek
Bronek 09.05.2021, 09:46
Pewne sprawy powinien wyjaśnić prokurator.
a to Gryfino...
a to Gryfino... 09.05.2021, 10:43
zdecydowanie... tylko czy przypadkiem nie mamy do czynienia z omertą? Radny mówi publicznie, że na niego naciskano i głosuje wbrew woli...
Przecież to publiczne powiadomienie o przestępstwie!!!
Zmuszanie kogoś do głosowania (szantażem, groźbami karalnymi?) - to przestępstwo...
I co?
I nic...
Pomogę panu panie prokuratorze
Pomogę panu panie prokuratorze 11.05.2021, 23:19
Czy to oznacza, że prokurator rejonowy jest z układu ? Pan Kaczyński obiecywał skończyć ze spekulacjami gruntem i mordami na tym tle. Z bezprawiem urzędników i mafii. A tu w Gryfinie proszę ..... Czy Sawaryn powinien odpowiadać przed prokuratorem czy nie ? A za Milerów kto odpowiada. Mamy wreszcie trochę czasu aby rozpracować gryfińską mafię.
NOŁ KRAJ
NOŁ KRAJ 07.05.2021, 23:44
DZIKIKRAJ
Czy gis  to mafia ?
Czy gis to mafia ? 11.05.2021, 23:20
Dzika gmina.
?
? 07.05.2021, 23:43
Może wreszcie ktoś by ujawnił tych "beneficjentów" studium? Te nagłe pełne miłości do ziemi rolnej zakupy?
Grunt to rodzinka na swoim
Grunt to rodzinka na swoim 08.05.2021, 03:41
Millery i to rodzinka.
Sprawdzam Czepaka i niemyślaka z wiochy
Sprawdzam Czepaka i niemyślaka z wiochy 11.05.2021, 23:22
Sawaryn na razie z dwoma działkami.
TKM
TKM 08.05.2021, 00:00
? - przeciez to realizowanie programu "Rodzina na swoim".
grubo
grubo 08.05.2021, 10:45
przecież to nie może być tylko jedna rodzinka - to grube interesy - wiedza o tym, że bezwartościowa ziemia rolna w małych kawałkach po starych mieszkańcach stanie się miastem - jest cenna!
cokół już stoi
cokół już stoi 07.05.2021, 23:39
Pomnik dla odważnego ktòry zaorze wreszcie ten patologiczny system.
Pawlak
Pawlak 07.05.2021, 23:26
Na Samych Swoich Nie Ma Mocnych.
kochaj albo....
kochaj albo.... 07.05.2021, 23:29
ale jest RZUĆ...
loki
loki 07.05.2021, 23:21
Mnie się wydaje, że to wszystko odbywa się zgodnie ze słowami Beaty Szydło :"praca pokora umiar roztropność w działaniu, koniec z arogancją władzy".
w 10
w 10 08.05.2021, 00:00
Loki ale szydera :))))))))))))))))))))))))
tkm
tkm 07.05.2021, 23:13
trzeba wydoic póki jeszcze czas
Tomasz
Tomasz 07.05.2021, 23:50
Powtarzam od wielu godzin,
to wspieranie polskich rodzin.
De javu
De javu 07.05.2021, 18:21
GIS robi się takim samym obciachem jak Platforma. Budka. Giertych Nitras Wałęsa i Kidawa mają swoich odpowiedników wśród lokalnych gisowców i władzy. Poziom żenady ten sam. Tylko jeden odoowiednik ma trochę wzrost inny. Nic dziwnego, że gryfiński PiS nie chce mieć z nimi nic wspólnego i ocenia ich gorzej niż platformę.
aleś trollu pokręcił...
aleś trollu pokręcił... 07.05.2021, 19:57
Suski i jego "caryca", Sasin, Pawłowicz, Piotrowicz, Przyłębska to ci "obciachy"- tobie się trollu PiS z GIS pomyliło...
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 07.05.2021, 18:13
czy wy nie widzicie jak dymają mieszkańsców gryfina tzw sanhedryn pedalsko pedofilsko satanistyczny ha ah ah ale wy ich wybieracie ha ah ah bo daja wam bylejaką pracę ha ha ah te zwolnienia z podatków od nieruchomosci na 10 lat sami swoi a dla reszty zapchaj ryja ha ah ah etc mogę w tym burdelu mnożyć patoli i patologie ha ha ah ale juz od innych wymagają posłuszeństwa i respektowania tzw praw ha ah ah jak radny kozakiewicz ha ha ah ochlapus bezkarny stanowi ten żałosny plan z wytrzeszczem millerem TUZEM tego kabaretu ha ah ah
*** *** I  KAMIENI KUPA  HA AH AH
*** *** I KAMIENI KUPA HA AH AH 07.05.2021, 22:07
KOŃ CORD H AHA AH https://youtu.be/M8C6VwhTDBI
CZEKAM NA DRUGĄ INSTANCJĘ HA HA AH ***Y Z SITWY GRYFINA HA AH AH I LACHOJEBCY…
CZEKAM NA DRUGĄ INSTANCJĘ HA HA AH ***Y Z SITWY GRYFINA HA AH AH I LACHOJEBCY WIECZORKA HYA AH AH 07.05.2021, 21:06
PISZE I GDZIE TA *** PROKURATURA W GRYFINIE HA AH AHA AH KTÓREJ POKARZĘ POWIAZANIA I BRANIE KASY OD TEGO ***A KOZAKIEWICZA HA HA AH
CO TAM CIOCIO  HA HA AH   KOZAKIEWICZ HA HA AH
CO TAM CIOCIO HA HA AH KOZAKIEWICZ HA HA AH 07.05.2021, 22:17

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

STUDIUM PRYWATY TERCETU I GIS
STUDIUM PRYWATY TERCETU I GIS 07.05.2021, 17:25
Dlatego tak im zależało na szybkości. A tu ZONK i prawda wyszła na jaw. To studium prywaty Sawaryna, milera i radnych, Nikity i urzędników. Ale idą ostro w zaparte i dalej nie publikują w BIP bilansu. Kryminał. To, że kilku radnych ma bilans to mało. Dopóki nie będzie ujawniony bilans w BIP nie ma mowy o zakończeniu składania poprawek. Sąd uchyli to ponownie. Co to za tajne dokumenty.
ciekawe
ciekawe 07.05.2021, 17:57
kilku radnych miało bilans a tylko jeden opublikował? A co do jawności - należy natychmiast ujawnić nazwiska beneficjentów (i daty kupna)...
Też wyborca
Też wyborca 07.05.2021, 13:09
O ataki Mietkowych ruszyły. Dobrze, że Jonasik wraca do zdrowia. Przydatny chłopina.
zwolnienie z podatku
zwolnienie z podatku 07.05.2021, 12:06
Najpierw pozwalniali siebie i znajomych z podatku od nieruchomości, a teraz zaczną budowy. Skandaliczne rządzenie
transparentność
transparentność 07.05.2021, 11:57
Tylko patrzeć, jak zwolennicy tercetu zaatakują życie osobiste, zawodowe radnego za ujawnienie tych dokumentów.
Skandal to określenie delikatne na to, co zrobiono przy okazji tego studium.
Trzeba złamać zmowę milczenia - i sprawdzić nazwiska osób, które stały się beneficjentami tego studium. Razem z datami, kiedy te "grunty rolne" nabywały...
Wyborca
Wyborca 07.05.2021, 08:22
Objawił się nam kolejny urbanista,że takie talenty się marnują. Dwa i pół roku chłopak siedzi w tej radzie i chciał zabłysnąć a okręg wyborczy co na niego głosował pytam co ma z tego?
Panie radny, nie po to na pana ludzie głosowali!
Pana program wyborczy wyglądał inaczej. Gdzie te pana obietnice wyborcze? Cierpliwość mieszkańców się kończy!!!!
obserwator sesji
obserwator sesji 07.05.2021, 13:49
Zawsze lepiej posłuchać radnego Jonasika niż np. jakiegoś radnego Zwolińskiego lub Pary, którzy od początku kadencji na sesjach się nie odzywają. No może poza personalnymi wycieczkami do innych radnych. Z wypowiedzi p. Jonasika przynajmniej słychać, że czyta ze zrozumieniem dokumenty, w przeciwieństwie do gisowców.
"kto podnosi rękę na władzę mnietkową, niech wie, że władza mnietkowa....":)
"kto podnosi rękę na władzę mnietkową, niech wie, że władza mnietkowa....":) 07.05.2021, 10:20
che che - uważaj, bo pętla się zaciska - i sam siądziesz - może na dwa a może na dłużej...
Muchis
Muchis 07.05.2021, 08:20
Czy to prawda ze ten radny ma działki i przez zmiany w nowym studium straci i dlatego taki nadgorliwy i dopiero teraz chce wyjasniać? Gdzie byl wczesniej na etapie uwag?
rykoszet
rykoszet 07.05.2021, 13:51
każdy mierzy swoją miarą, chyba kogoś ubodło upublicznienie bilansu, bo zaczyna się wymyślany atak na radnego
i zaczął się atak.... jak zwykle...
i zaczął się atak.... jak zwykle... 07.05.2021, 10:22
Nazwiska ludzi, którzy zyskali na studium. A co do "uwag" - wojewoda uwalił projekt studium właśnie dlatego, że zabrakło możliwości wnoszenia uwag...
Co na to ABW i CBA
Co na to ABW i CBA 06.05.2021, 23:52
Tam zamieszani są też gisowcy.
KArol
KArol 07.05.2021, 17:32
Jeden radny zyskał 6 działek budowlanych.
ciekawe
ciekawe 07.05.2021, 18:00
Nazwiska tych, co "przypadkowo" kupowali pola a stali się posiadaczami działek budowlanych w granicach miasta! I daty...
To by wiele wyjaśniło...
???
??? 07.05.2021, 00:01
A co to za trudne słowo gisowcy?
...
... 07.05.2021, 10:23
nie trudne, tylko nieprzyzwoite - patrząc na to, co "klepnęli"...
a gdzie prokuratura????
a gdzie prokuratura???? 06.05.2021, 20:26
Nazwiska "beneficjentów" - trzeba wyjaśnić to wszystko!!!
upolityczniona!
upolityczniona! 06.05.2021, 20:53
Wszystko cicho sza.
jawność
jawność 06.05.2021, 22:37
też to trochę dziwne - chyba wielkie pieniądze w to poszły, skoro taka zmowa milczenia....
Piotrek
Piotrek 06.05.2021, 22:45
Czyjej znowu kasy?
?
? 06.05.2021, 23:02
gdzie widzisz coś o czyjejś kasie?
Kola
Kola 06.05.2021, 19:42
Czego można dobrego spodziewać się po komuchach? Próbowali wejść do PiS, ale się nie udało. przecież sawaryn obraca się wśród nich. Miler też wiemy kim jest. Czas rozliczyć komuchów.
o matko, co za prymityw....
o matko, co za prymityw.... 06.05.2021, 19:53
kolia, ruski trollu - tobie całkiem odp...? A Sawaryn w elektrowni dyrektorem a teraz we władzach firmy siedzi z polecenia Komunistycznej Partii Chin?
Dniel.K
Dniel.K 06.05.2021, 18:33
Mietek się obroni, ale hobit może mieś lekko przesrane.
póty dzban...
póty dzban... 06.05.2021, 18:42
to zależy na ile "hobit" będzie chciał chronić mnietka...
pytam
pytam 06.05.2021, 20:54
Kto to jest hobit? Wicek?
pytaj Tolkiena:)
pytaj Tolkiena:) 06.05.2021, 22:38
dopasuj sobie:)

Pozostałe