Czarny protest cywilnych pracowników policji także w KPP Gryfino

  • 07.10.2021, 22:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Czarny protest cywilnych pracowników policji także w KPP Gryfino
Pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie wezmą udział w ogólnopolskim proteście. Jest on zaplanowany na piątek 8 października 2021 r.

-Czarny protest polega na tym, że pracownicy przychodzą do pracy ubrani na czarno i rozwieszają plakaty w komendzie aby zwrócić uwagę przełożonych i rządzących na grupę społeczną, która wykonuje bardzo odpowiedzialną pracę za nieadekwatnie niskie wynagrodzenie. Niestety przepisy prawa zabraniają nam strajkować – mówią nam cywilni pracownicy policji.

Pracownicy policji nie są funkcjonariuszami. Pracują w administracji, wydziałach technicznych, logistycznych, gospodarczych. To pracownicy biurowi, pracownicy laboratorium kryminalistycznego, informatycy, programiści.

Jak twierdzą, ustawa o Policji nie reguluje ich statusu, nie przyznano im takich uprawnień, jak funkcjonariuszom np. dotyczących nagród jubileuszowych i odpraw, nie mogą liczyć na ochronę prawną i na wypłatę środków z tytułu relokacji (chociaż też są przenoszeni, jak funkcjonariusze) i ich zdaniem zarabiają niewiele. Stąd czarny protest pracowników policji, w którym wezmą m.in. udział osoby zatrudnione w KPP Gryfino.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (19)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pani z Przedszkola
pani z Przedszkola 11.10.2021, 15:54
Ja i moje koleżanki pracujące już naście lat, mamy najniższą krajową,
władza nam nic nie podnosi gdyż mówi, że od nowego roku minimalna płaca wzrasta i dostajemy co mamy dostać.
O swoje koryta i inflację zadbali, w wakacje sobie Solidnie do portfela Dodali !!! Żałosne.
Młody policjant ma 3800-4200 na rękę, czyli prawie 1000 tygodniowo,
a dziewczyny cywilne z policji, mają chyba tyle co my w przedszkolu.
aha
aha 11.10.2021, 17:55
Wiadomo z przedszkola której partii jesteś.
wasz poseł  TECZOWWY  Z WARSZEWA 35  HA HA AH
wasz poseł TECZOWWY Z WARSZEWA 35 HA HA AH 08.10.2021, 21:23
a dlaczego ten protest jest czarny proponuję teczowy ha ha ah kumpel komendanta marcin wieczorek tez tak myslę szef wszystkich dewiantów z zach pom
Tomaszek
Tomaszek 08.10.2021, 13:24
Za robotę się wziąć, a nie ludzie za was robią większość czynności. Chcieli by się bawić i chlać jak za komuny. Nie widać ani nie słychać policji gryfińskiej. Siedzą w tym czarnym bunkrze i protestować chcą.
Yuno
Yuno 08.10.2021, 20:42
Przeczytaj jeszcze raz i jeszcze i jeszcze a może zrozumiesz bo widzę że ciężko u ciebie z rozumowaniem. Napisane jest czarno na białym, że jest to protest pracowników cywilnych a nie policjantów. !!!
Centrum medyczne
Centrum medyczne 08.10.2021, 19:03
Wydaję ci się, niestety muszą ganiać do spraw którymi powinna się zajmować straż miejska skoro jeszcze niestety istnieją
ryba
ryba 08.10.2021, 11:57
a co na to zawzięty pisowiec Sauron? Może z własnej kasy dołoży za jarunia?
też
też 08.10.2021, 11:01
Właśnie skarbówka protestuje.
naucz
naucz 08.10.2021, 10:01
ZNP też
Wolny rynek
Wolny rynek 08.10.2021, 07:08
Obsługa kaczystowskich zomowców ma chyba coś z deklem

Nie podoba się to zmień pierdzenie w stołek na realną pracę za realne pieniądze!

Dość pasożytowania na naszych podatkach!

Okoń
Okoń 07.10.2021, 23:22
Bardzo dobrze tak trzymać
tęcza
tęcza 07.10.2021, 22:59
Jest już biały protest medyków, czerwony protest ratowników, żółty oświaty i policji niebieski. Ten będzie jaki?
Bart
Bart 08.10.2021, 08:11
Czarny
no tak
no tak 08.10.2021, 09:41
Czarna rozpacz!
tak?
tak? 07.10.2021, 22:54
*** *****
Lepsza niż w picahat
Lepsza niż w picahat 07.10.2021, 22:43
Ale dobra ta nowa pizza pytałem czy moge szefa kuchni prosić a to jakiś koleś z wąsem a nie seba
Mexikana
Mexikana 07.10.2021, 22:47
Ale jest w menu pizza seby :mozarella cebula kaszanka kukurydza
Precz z patusami
Precz z patusami 07.10.2021, 22:26
Dilera złapać !
end
end 07.10.2021, 22:23
Popieramy!

Pozostałe