OPS w Gryfinie zamknął się na potrzebujących – skarży się czytelniczka

  • 14.10.2021, 13:30
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
OPS w Gryfinie zamknął się na potrzebujących – skarży się czytelniczka
Zwracam się z prośbą o nagłośnienie sprawy, która myślę jest bardzo ważna dla wielu mieszkańców. Chodzi o gryfiński miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który jest niedostępny dla osób z zewnątrz od ponad roku, a właściwie od początku pandemii.

Moja 80-letnia babcia chciała otrzymać informację o możliwości otrzymania wsparcia z pomocy społecznej. Została przyjęta przed drzwiami zewnętrznymi, na dworze, nikt nie zaproponował Jej, aby weszła do środka, bo nie ma takiej możliwości. Nie wspomnę o tym, że nawet nikt nie zaproponował, aby usiadła, a ma problemy z poruszaniem się.

OPS w Gryfinie jest zamknięty dla ludzi z zewnątrz, wejście jest zagrodzone płytą, pracownicy są za tą płytą. Mam 35 lat, słabo słyszałam panią, która udzielała mi informacji, a co dopiero starszy człowiek. Nie byłam w stanie zamknąć drzwi, bo bym się tam nie zmieściła (jestem w zaawansowanej ciąży). To jest karygodne, jak my - petenci jesteśmy tam traktowani. Dlaczego inne urzędy pootwierały się dla ludzi, a ten nie może? Czy to wymysł tej dyrektorki? Kto jej na to pozwala???

Babcia nie usłyszała urzędniczki, nikt nie wziął od niej żadnego kontaktu, nikt nie spisał z nią żadnej notatki z tego ,,spotkania". Urzędniczka kazała jej przyjść jak znowu będzie miała problem. Jak oni pomagają ludziom? Skoro człowiek pokonał własny wstyd, zwrócił się o pomoc, przejechał kilkanaście km, aby o tę pomoc wystąpić i takie coś usłyszał??? To jest dramat.

Babci już pomogła rodzina, bo wróciła do nas z płaczem i w końcu powiedziała nam co się dzieje. Wcześniej nie chciała nas martwić, wolała zwrócić się o pomoc do ośrodka (o jak się bardzo pomyliła!).

Zastanawiam się tylko, kto pomoże tym wszystkim biednym, schorowanym, niepełnosprawnym, bezdomnym, czy po prostu wszystkim tym, którzy tego będą potrzebować. Czy zostaje tylko sznur i kamień u szyi??? Czy po to płacimy podatki na utrzymywanie takich instytucji? Nawet ich strona nie działa, nie można się niczego dowiedzieć, pobrać wniosków, nic!

Nie wiem jak Państwo (Czytelnicy), jakie są Wasze opinie na temat tej gryfińskiej instytucji pomocy??? Ja wiem jedno: ani ja, ani moja rodzina już nigdy nie zwrócimy się do nich o pomoc. Przykre, że człowiek i tak zostaje na końcu sam ze swoimi problemami. Mam nadzieję, że osoby kontrolujące tę instytucję - burmistrz czy starosta, w końcu coś zmienią, aby zaczęli działać dla nas - ludzi!!!

czytelniczka (dane do wiadomości redakcji)

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żak
żak 17.10.2021, 13:52
To wina Sawaryna że niekompetentna bez konkursu kieruje OPS.
babzul
babzul 17.10.2021, 13:59
To sfera wpływów Nikitińskiego.
Okoń
Okoń 16.10.2021, 01:27
Ta czytelniczka *** *** ***. Bzdury gada. Muszę ją trochę poobserwować to się nauczy kultury i przestanie psioczyć na funkcjonariuszy! Jak tam byłem to bez problemu mi znajoma klepnęła zasiłek dla emerytowanego ojca i mówiła że nie ma znaczenia że to były policjant bo się mu po proatu należy...
spadaj na kocyk
spadaj na kocyk 16.10.2021, 09:21
Odezwał sie troll Nikotyńskiego.
Ona ion
Ona ion 15.10.2021, 17:44
Dobra wnuczka powinna sama dowiedzieć się dla babci o możliwości skorzystania z pomocy lub zadzwonić a nie wysyłać starszą kobietę 🤣
Gryf
Gryf 15.10.2021, 17:40
Czytam i nie wierzę. Jak można wylewać tyle hejtu na ten ops, a przede wszystkim na dyrektora. Ośrodek jest otwarty na petenta i zawsze służy pomocą, zachowanie ostrożności chyba świadczy o mądrym posunięciu, bo przy zachowaniu wszystkich pracowników, czy skierowaniu na kwarantannę większości uniemożliwiłoby udzielenia dalszej pomocy. Urzędy pracują różnie, na tel, na konkretne godziny i tego się nie mówi. Lekarz przyjmuje przez tel i dobrze,. dobrze prosperującą strona powinna zweryfikować takie pomówienia i dopiero opisac. Ludzie lubią hejtować szkoda, że jak się im pomorze to nie umieją powiedzieć dobrego słowa. Tylko zazdrość ludzka prowadzić może do takich komentarzy.
Malwina
Malwina 17.10.2021, 19:24
Buhahaha, co za bzdury człowieku wygadujesz. Jak masz znajomych w opsie jak ten pan ktory zamieścił komentarz wyżej,to pomoc moze dostaniesz,bez znajomości nic nie załatwisz.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 15.10.2021, 17:18
Pracownicy ops też są ludźmi i też pracowali przez całą epidemie narażając własne zdrowie i swoich rodzin, pomagają zawsze. Czuli na ludzką krzywdę. Nauczycieli się nagradza na galach za "pracę zdalną", a pracownicy socjalni w ciszy pracują,w środowisku bez rozgłosu i gal z wyróżnieniami. Troszkę więcej empatii mieszkańcy. Kiedyś może i Wy będziecie potrzebować pomocy z tego "złego" OPSu.
S.
S. 15.10.2021, 14:57
Bzdury wyssane z palca pisza ze zamkniety przyjmuja za drzwiami a wiedza ze w punkcie pleksa jest.. Ops to nie instytucją Harytatywna , pomaga tym co trzeba otwarte sa drzwi dla wszystkich który powinni dostac pomoc, babcia lat 80nie slyszy to rodzina niech aparat sluchowy kupi i rowniez pomoże babci, wkoncu chyba emeryture ma, ops wydaje zywnisc, pomaga bezdomnych maja wiele akcj na koncie, a gryfinianom wiecznie mało najlepiej przyjsc do ops i szukac pomocy bo panstwo da, a niech jeden z drugim za robote sie wezmie a nie liczy na ops, ops to nie karitas jak juz. A co do pleksy to poto jest zrobiona aby nikt nie hyrlał na drugiego. Grazynka chciala obczernic ops to poleciała do gazety aby zabłysnąć, trzeba bylo posypać sie brokatem.. A nie klamac ze ops nie czynny.. Jest punkt przyjęć, otwarty do 15.30 pracy zdalnej nie ma wszystkie kobiety pracyja i dyrektorka również , jak po 500+i dodatki to leca pierwsi tylko jak cos nie idzie po swojej mysli to od razu do gazety leci grazynka z PRL.. Do roboty na wagony i pomoc babci tyle w temacie..
S.
S. 15.10.2021, 14:25
Smiech na sali grazyna poleciała do gazety bo babcia 👵nie odstala pomocy, a gdzie jest rodzina? Zabrala babci rente i wyslala do ops.. Urząd ops jest czynny drzwi otwarte, przyjmuja w punkcie za pleksa taka jaka jest w sklepie na kasie, jest zalozona po to aby jeden na drugiego nie hyrlał, babcia nie slyszy to aparat kupić proste, ops pracuje normalnie, wydsje rzywnosc itp tym co sie nalezy a nie tym co robota sie nie Schanbili i licza ze opieka da.. Wiec niech rodzinka zaciągnie gacie na *** i pomoże babci a nie liczy na ops, ops pomaga tym co trzeba, tyle w temacie a lachon ktory poleciał do gazety niech nie klamie i nie robi sensacji i gówno burzy.
gwoli ścisłości
gwoli ścisłości 15.10.2021, 11:29
Ola nie jest urzędniczką tylko dyrektorką po znajomości bez konkursu co zwalnia ludzi.
Bylam, widzialam
Bylam, widzialam 17.10.2021, 12:13
Kto madrzejszy sam sie zwolnił.
MP
MP 15.10.2021, 09:32
Chyba żadna gryfińska urzędniczka nie obrywa tyle hejtu, co ta biedna p. Ola.
Oczywiście ze wzgledu na swoje walory zewnętrzne jest solą w oku wielu paniom, które wytłumaczyły sobie, że na pewno karierę zrobiła na kolanach. Jej wiedza i kreatywność ich nie obchodzi. Obrzydliwe babsztyle nie baczą , że to mężatka, matka dzieciom i takie pomówienia to zwykłe sk... One lepiej wszystko wiedzą , bo są w tych sprawach obeznane, tylko urody nie mają. Kij ma zawsze dwa końce, bez truddu można ustalić kto pisze te paszkwile. Będzie wstyd jak ich nazwiska będą ujawnione i okaże się, że autorka tych rewelacji, to dopiero ziółko.
Ta wnusia tej 80- letniej babci, taka oburzona na urzędników, ale sama jakoś nie ma do siebie pretensji, że nie zwróciła wcześniej uwagi, że babcia klepie biedę. Dziwne też , że ponad 80 letnia kobiecinę zmuszono aby sama be opieki wybrała się rowerem z Gardna do Gryfina.
Na dworze zrobiło się zimno, MOPS powinien wystawić na zewnątrz termosy z ciepłą herbatą i kawą, a zamiejscowym serwować na miejscu posiłki regeneracyjne. Po załatwieniu sprawy powinni dostawać paczki z suchym prowiantem i świętym obrazkiem.
Jednaj to ,że strona internetowa OPS nie działa , to faktycznie jest irytujace.
Jedno jest pewne, za PO też lepiej nie było.
https://www.youtube.com/watch?…
pomyśl trochę MP
pomyśl trochę MP 15.10.2021, 09:42
Olu, filmik sprzed kilkunastu lat w Szczecinie ma potwierdzić jak dobrze rzadzisz? Jak sie źle rządzi, zwalnia ludzi to na co mozna liczyć jak nie na krytykę? To że jest sie protegowaną bez konkursu nie usprawiedliwia głupich posunięć.
Gosia
Gosia 15.10.2021, 05:07
Wreszcie ktos opisal ten balaga .a burmistrz skontroluje marzenia ..... to jedna sitwa
DEBIL Z  BARTKOWA    HA HA AH
DEBIL Z BARTKOWA HA HA AH 14.10.2021, 22:02
BYM BYŁ BUCEM I NIE GODNY DZIADKA JAK BYM WAS IDIOCI NIE OPISAŁ HA AH AH DO PIĘT MU NIE DORASTACIE TAK JAK MI HA AH AH KRETYNI HA HA AH
Tom
Tom 14.10.2021, 21:50
To instytucja podległa NIkitińskiemu i to dlatego tak słabo pracuje.
Elzbieta
Elzbieta 15.10.2021, 08:52
Ta instytucja bardzo dobrze pracuje. Szacuń dla zarządzających, że tak chronią swoich pracowników. Lepiej zapobiegać jak leczyć, a może nawet zamknąć całkiem. Uważam, że skoro lekarz przez telefon może postawić diagnozę wypisać e- receptę to Urzędy tez dają radę.
TUMANOWICZ  ANDRZEJ   WNUK WIECZORAK   AH AHA HA
TUMANOWICZ ANDRZEJ WNUK WIECZORAK AH AHA HA 14.10.2021, 19:30
OLA TO DOBRA I WYTŁOCZONA OD LAT NASZA DZIW NA CIEĆZ A ODKLAD POZNAŁA TEGO JAK OM TAM SZYMANOWICZACZA GDZIE ZBIERAŁA BURAKI W PGR KARIERA SIĘ POTOCZYŁA LAWINOWO JAK CUKIER U CUKRZYKA HA AH AH
DEBIL  Z BARTKOWA   H AHA AH
DEBIL Z BARTKOWA H AHA AH 14.10.2021, 19:22
OLA ZAPYTAJ SIĘ CO BY POWIEDZIAŁ KRAKOWIAK AH AH AH
Ufajdany papier
Ufajdany papier 14.10.2021, 22:06
Chodzi o ole z mopsu !?
UB WIECZOREK
UB WIECZOREK 14.10.2021, 19:16
OLI ZABRAKŁO SZMALU Z GUMOWCA PEGERUSA OLA CO NA TO TESCIU HA HA AH W TEJ HU NI OPS GRYFINO OPASY PEGERUSY SAMOSIEZASPOKAJAJACE HA HA AH
PGR  POWIAT GRYFINO HA AH AH  UB WIECZOREK
PGR POWIAT GRYFINO HA AH AH UB WIECZOREK 14.10.2021, 22:32
NIE O TA OD SZYMANOWICZA Z PGR POWIAT I GOREJACEGO KONARA HA AH AH
Marysia
Marysia 14.10.2021, 17:58
Po1 to nie płyta tylko pleksa jestem petentem i korzystam i zawsze zostaję przyjęta bardzo miłe a najpierw niech ludzie oceniają siebie a nie innych a lekarze to może normalnie przyjmują też są pozamykani i nie udzielają pierwszej pomocy
Raczej szpara
Raczej szpara 14.10.2021, 17:53
Antyludzka instytucja. Piekło i kościół z nimi.
niedziwota
niedziwota 14.10.2021, 15:26
Przecież tam rządzi "oczko" Nikitińskiego!
oczko
oczko 14.10.2021, 17:46
Oczko to można mieć w pończosze.
Od kocyka
Od kocyka 14.10.2021, 17:54
*izda
Mieszkanka
Mieszkanka 14.10.2021, 15:24
To jak się tak zamykają to niech Panie z urzędów nie chodzą do sklepów po pracy, bo koronawirus. Inni muszą normalnie pracować i żyją.
skandaliczne podejście
skandaliczne podejście 14.10.2021, 15:02
Jak można było zamknąć dla potrzebujących ośrodek pomocy społecznej. Przecież pandemia to jest ten czas kiedy ośrodek powinien mieć jak najwięcej pracy, aby pomagać i wspierać mieszkańców w trudnych sytuacjach. A ci pozamykali drzwi, pozamykali się w swoich wygodnych stołkach i za nic mają swoją misję do której zostali powołani. Czy to nie wicek Nikityński odpowiada za sferę społeczną w gminie? Wstyd mi za takie podejście władz do najsłabszych i potrzebujących mieszkańców gminy
o burmistrzu
o burmistrzu 14.10.2021, 15:18
Dla Sawaryna nie ma rzeczy niemożliwych jeśli chodzi o utrudnienia dla mieszkańców.

Pozostałe