Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
wtorek, 16 grudnia 2025 07:20
Reklama
Reklama
Reklama

Stypendia sportowe do wzięcia

Trwa nabór wniosków o przyznanie stypendiów Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dla najlepszych sportowców za osiągnięte wysokie wyniki sportowe w roku 2016. O stypendia mogą ubiegać się sportowcy zrzeszeni w klubach i stowarzyszeniach Pomorza Zachodniego. Dokumenty można składać do 31 stycznia 2017 roku.
Stypendia sportowe do wzięcia

Kandydaci powinni legitymować się wybitnymi osiągnięciami sportowymi na arenie krajowej, europejskiej, światowej lub być medalistami Igrzysk Olimpijskich bądź Paraolimpijskich. Granty będą przyznawane w kategoriach wiekowych młodzieżowiec i junior, a w przypadku osób niepełnosprawnych zawodnikom, którzy nie ukończyli 25 roku życia. Do jego uzyskania uprawnieni będą sportowcy uprawiający dyscyplinę objętą programem igrzysk olimpijskich (paraolimpijskich) lub systemem współzawodnictwa młodzieży uzdolnionej sportowo, prowadzonym przez ministerstwo sportu i turystyki.

Wnioski o przyznanie stypendium w imieniu zawodników składają właściwe kluby, związki i stowarzyszenia sportowe. Nabór wniosków potrwa do 31 stycznia 2017 roku. O zachowaniu terminu decyduje data wpływu wniosku do Urzędu Marszałkowskiego. Wzór wniosku o przyznanie stypendium oraz kwestionariusz osobowy zawodnika dostępne są na stronie: www.sport.wzp.pl.  

Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, który mieści się przy Alei Wyzwolenia 105, pokój 207
lub telefonicznie pod numerami telefonów: 91 44 67 130, 91 44 67 123, 91 44 67 126.

 

Obecnie stypendia sportowe Marszalka Województwa za osiągnięcia w roku 2015 otrzymuje 56 sportowców, m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Karlina, Grzybowa, Bornego Sulinowa, Pyrzyc, Białogardu oraz Gryfina.

Na ten cel przeznaczono z budżetu województwa 160 tysięcy złotych. Świadczenia w wysokości od 2 do 4 tysięcy złotych wypłacane są im w comiesięcznych ratach. Pobierają je zawodniczki i zawodnicy uprawiający boks, żeglarstwo, pływanie, kolarstwo, wioślarstwo, szachy, zapasy, taekwondo olimpijskie, sumo, kajakarstwo, lekką atletykę, kickboxing i gimnastykę sportową

Biuro Prasowe


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: TeresaTreść komentarza: Dziękujemy Lence Szkolnickiej i Mikołajowi Lisowskiemu za super prowadzenie! A ten kabaret z udziałem nauczycieli był hitem! Pamięć o przeszłości, ale z humorem – tak trzymać!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:33Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: mieszkam w NiemczechTreść komentarza: Idealne Wprowadzenie w Święta! Takie wydarzenie to najlepszy sposób, żeby oderwać się od przedświątecznej gonitwy. Zapach korzennych przypraw, radosna wrzawa i wspólne celebrowanie – tego właśnie potrzebujemy, aby poczuć najpiękniejszy okres w roku!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:31Źródło komentarza: Powrót do korzeni na pochyłym rynku. Jarmark połączył średniowieczną tradycję ze świąteczną magiąAutor komentarza: ale...Treść komentarza: Ale dobrze było spotkać się z dawnymi współpracownikami – dyrektor Sobolewska, Ochęcki, Świerczyńska... To my, nauczyciele, tworzyliśmy te 80 lat. Wzruszyłam się...Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:15Źródło komentarza: Mieszkowice świętowały 80 lat! Szkoła im. Mieszka I łączy pokolenia i patrzy w przyszłośćAutor komentarza: za dużoTreść komentarza: Aż dwa pożary śmietników w Gryfinie w ciągu jednego dnia to chyba za dużo. Może czas na lepsze, zamykane wiaty i edukację sąsiadów? No i te dwa drzewa na drodze... to też znak, że zarządcy dróg powinni zadbać o przycinkę w pasie drogowym, zanim dojdzie do tragedii!Data dodania komentarza: 16.12.2025, 01:12Źródło komentarza: Tydzień pod znakiem akcji. Straż pożarna podsumowuje zdarzenia
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama