Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 03:00
Reklama
Reklama
Reklama

Śpiewali starą pieśń o Koenigsbergu

Koenigsberg to dawna nazwa Chojny, ale i Kaliningradu. Właśnie z tej rosyjskiego miasta przyjechał zespół wokalny „Legenda”. W jego składzie są młode wykonawczynie i zawodowa śpiewaczka z dużym doświadczeniem w pracy w chórach Kaliningradu. Zespół został w sumie zaproszony w ostatniej chwili. Znalazł się co prawda nieco przypadkowo, ale bardzo pasował do charakteru imprezy. Pięć solistek śpiewało utwory opracowane na pięć głosów. Pieśni wykonywane były a'capella i z akompaniamentem fortepianu. Były utwory klasyczne, znane szlagiery, ale i pieśń po niemiecku z Kaliningradu czy utwory cerkiewne. Był też polski akcent „Szła dzieweczka do laseczka”.
Zespół „Legenda” powstał 9 lat temu. Kierownik artystyczny to Ida Piskun. Utwory w wykonaniu tego zespołu cechuje piękno i harmonia głosu, elastyczność dynamiki i znajomość dźwięku. Grupa akurat koncertuje i miała wolny termin. W czasie występów szczególne miejsce zajmują: muzyka cerkiewna, romanse, utwory rosyjskich i zagranicznych kompozytorów, organów i zespołu instrumentów ludowych. Zespół często zwraca się do popularnych i ludowych pieśni - rosyjskich, ukraińskich, niemieckich, białoruskich i polskich w aranżacji znanych kompozytorów i w językach tych narodów.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: anty_pet Treść komentarza: Założę się, że znowu jakiś inteligentny inaczej wyrzucił niedopałek papierosa z okna samochodu albo zostawił butelkę w lesie. Ludzie w ogóle nie myślą. przy takiej suszy chwila moment i mamy tragedię. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:45 Źródło komentarza: Groźny pożar lasu. Ogień wybuchł niedaleko stacji paliw Autor komentarza: jak widać Treść komentarza: Burmistrz sam sobie nagrabił. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:29 Źródło komentarza: Mieszkaniec nie odpuścił. Po miesiącach walki Rada Miejska uznała skargę na burmistrza za zasadną Autor komentarza: volf Treść komentarza: Warto też precyzyjnie rozróżnić, o jakich pojazdach mówimy, bo z artykułu jasno wynika, że taksówkarze czy kierowcy ciężarówek wiozący ludzi już teraz muszą uważać. Oni mogą dostać karę i tam nie ma miękkiej gry. Zwykli kierowcy osobówek mogą na razie odetchnąć, ale czuję, że te przepisy i tak wejdą w życie najdalej za kilka miesięcy, więc i tak warto się zaopatrzyć w coś porządnego z normą DIN. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:25 Źródło komentarza: Apteczka w samochodzie od 1 czerwca – czy jest obowiązkowa i co na to Ministerstwo Infrastruktury Autor komentarza: sportsmen gryfiński Treść komentarza: Czekam na kolejne kroki Biura Rzecznika Praw Dziecka. Proponuję wysłać pilne pismo do organizatorów Biegów Gryfińskich – przecież dawanie medali tylko tym najszybszym na podium to czysta dyskryminacja osób z zadyszką i miłośników kanapy! A w szkołach zamiast ocen od 1 do 6 wprowadźmy skalę: „super”, „ekstra” i „wszyscy jesteście zwycięzcami”. Przynajmniej do czasu, aż te dzieci pójdą na pierwszą rozmowę o pracę, gdzie szef zamiast czerwonego paska pokaże im czerwone światło. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:23 Źródło komentarza: Koniec darmowych lodów za czerwony pasek. Pismo urzędniczki wywołało burzę i reakcję ministry
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama