Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 15 grudnia 2025 20:21
Reklama
Reklama

Ma dwadzieścia lat i jest dziewicą

Dziewictwo? – taki tytuł nosi spektakl gryfińskiego Teatru 6 i pół. Premiera najnowszej sztuki odbędzie się 4 lutego 2017 w Gryfińskim Domu Kultury. Początek o godzinie 19. Wystąpi Weronika Giżycka. Reżyserem jest Krzysztof Gmiter. Wstęp wolny!
Ma dwadzieścia lat i jest dziewicą

Spektakl "Dziewictwo?" oparty został o  opowiadanie Witolda Gombrowicza pod tym samym tytułem.

Teatru 6 i pół tak pisze o spektaklu:

Śliczna młoda dziewczyna, Alicja, mieszka z rodzicami w "cottage" z pięknym ogrodem otoczonym murem, po którym pną się kwitnące róże. Ma dwadzieścia lat i jest dziewicą. Stosunek Alicji do rodziców i narzeczonego, równie jak ona młodego i pociągającego Pawła, który ją tutaj odwiedza, cechuje harmonijna zgoda z wzorcem życiowym określonym przez konwencjonalne wzorce zachowania początku XX wieku.

Sytuacja ulega dynamicznej zmianie, gdy Alicja zostaje ugodzona kamieniem, rzuconym w nią przez włóczęgę leżącego na ogrodowym murze. Wydarzenia ulegają dalszej komplikacji, gdyż Alicja, raz trafiona "kamieniem obrazy", pragnie już tylko tego, co obraźliwe i nieprzyzwoite.

Do czego doprowadzi naszą bohaterkę poszukiwanie umiłowania w "brudach rzeczywistości"? Jakie pragnienia zrodzą się w jej dziewiczej głowie?

TWS



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Sch... 19.05.2025 21:45
Moja była ma 43 lata i wciąż jest dziewicą. Ona jest za bardzo "w imię ojca i syna".

najwyraźniej 19.05.2025 22:01
To twoja wina eunuchu

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama