piątek, 17 maja 2024 11:29

Międzynarodowe podium dla Julii

W dniach 8-9 kwietnia 2017r w Łodzi odbył międzynarodowy turniej karate olimpijskiego wg. przepisów WKF – XIII Harasuto Karate World Cup. Zawody przyciągnęły 754 zawodników z 77 klubów z 13 krajów: Polski, Białorusi, Czech, Danii, Iranu, Łotwy, Maroka, Rosji, Szkocji, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Afryki Południowej. To drugi w Polsce największy międzynarodowy turniej karate WKF organizowany od kilkunastu lat.
To drugi w Polsce największy międzynarodowy turniej karate WKF organizowany od kilkunastu lat. Gryfinianka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Gryfinie - Julia Mojsak startująca w 9 kwietnia dwukrotnie stanęła na podium tych prestiżowych zawodów. Jako jedyna Polka stanęła na podium w kumite (walce) w kategorii wiekowej U12 –40 kg zdobywając brązowy medal. Była to mocno obsadzona konkurencja najlepszymi zawodnikami z Polski, ponadto zawodnikami z Ukrainy, Białorusi i Słowacji. Julia pokonała między innymi Oliwię Karbownik z klubu Olim Łódź, Nataszę Cichoszewską z Rawickiego Klubu Karate Surem, Oliwię Abramowicz z Sopockiego Klubu Karate Randori, ulegając niewiele jedynie zwyciężczyni konkurencji Margarycie Vasylenko z klubu Sen-bin Karate z Ukrainy. Julia wystartowała także w kumite drużynowym w kategorii wiekowej U14 razem z klubem Kamikaze Szczecin, gdzie zwyciężyła wszystkie swoje walki, co dało drużynie złoty medal w tej kategorii wiekowej. To kolejne sukcesy w zawodach międzynarodowych licencjonowanej zawodniczki Polskiego Związku Karate, które cieszą i dobrze wróżą na przyszłość w perspektywie udziału karate WKF w igrzyskach olimpijskich.
Opracował: DM, źródło: sportdata.org