piątek, 17 maja 2024 10:10

Julia Mojsak zdobyła dwa medale na zawodach w Czechach

W miejscowości Usti nad Labem w Czechach 29 kwietnia 2017 r. odbył się XXX Grand Prix Karate - Czech Open Cup 2017. Zawody karate olimpijskiego pod patronatem Czeskiej Federacji Karate WKF przyciągnęły ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów europejskich, w tym z: Czech, Słowacji, Polski, Niemiec, Danii, Norwegii, Włoch. To jedne z największych zawodów karate WKF organizowanych u naszych południowych sąsiadów. W zawodach wzięła udział mieszkanka Gryfina, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 – Julia Mojsak.

Autor: D.M.

Startując w kategorii wiekowej U12 zdobyła dwa medale na tej prestiżowej imprezie. W konkurencji kata, czyli pokazie technik, uplasowała się na drugim miejscu, zdobywając następnie złoty medal w walce (kumite).

Julia pokonała między innymi zawodniczki z Czech i Słowacji: Emmę Stepankovą z klubu Kesl Ryu Shotokan, Eliskę Mihalcatinovą z klubu SK Karate Dragon Neratovice, Barbarę Typitovą z klubu Spektra Praha i Katerinę Novakovą z SKP Karate Pisek, ulegając nieznacznie w kata zawodniczce Sportovy klub Real team Trencin – Ninie Knazovcikowej.

Julia zdobyła kolejne doświadczenie na arenie międzynarodowej i potwierdziła iż jest czołową polską zawodniczką karate WKF w swojej kategorii wiekowej.