Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 10:09
Reklama
Reklama

Wchodzimy w etap realizacji ścieżki rowerowej - otwarcie ofert

-Warto podkreślić, że gminy uczestniczące w tym projekcie podjęły się odważnego zadania i stwarzają sobie obszar do współpracy. W mojej ocenie pozwoli im to na zwiększenie współpracy międzygminnej w zarządzaniu trasą po jej wybudowaniu przez służby drogowe marszałka – mówi Ewa Dudar, radna sejmiku wojewódzkiego.
Wchodzimy w etap realizacji ścieżki rowerowej - otwarcie ofert
Ewa Dudar

Wybudowanie trasy Siekierki – Godków planuje się do 30 września 2018 r. Droga rowerowa na tym odcinku trasy pojezierzy zachodnich będzie elementem tras rowerowych Pomorza Zachodniego. W ciągu następnego tygodnia nastąpi otwarcie ofert na dróg odcinek Godków – Trzcińsko. W realizacji jest już odcinek drogi rowerowej trasy zielonego pogranicza Gryfino – Banie – Trzcińsko. To wszystko sprawi, że południe powiatu gryfińskiego będzie miało połącznie rowerowe nie tylko z północnymi terenami powiatu ale całym regionem w ramach trasy R20 (trasa pojezierzy zachodnich).

-Warto podkreślić, że jeszcze rok temu przebieg drogi rowerowej stał pod znakiem zapytania, co do jego lokalizacji w gminie Chojna. Ale dzięki podstawie przewodniczącego rady miejskiej Piotra Mroza i negocjacjom z radnymi udało się uzyskać poparcie dla udziału gminy w projekcie – mówi radna Ewa Dudar. -Pojawiające się trudności i często lokalne niezrozumienia udało się pokonać dzięki pracy osób z zespołów zarządzających projektem z instytucji kierowanych przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Bardzo dobrze oceniam pracę i zaangażowanie pana Mariusza Sikory z urzędu marszałkowskiego (pochodzi z Morynia) w działania koordynacji projektu tras rowerowych na terenie powiatu gryfińskiego. Zawsze też pomocą służy kierownictwo Parków Krajobrazowych i ZZDW – dodaje radna sejmiku wojewódzkiego

Pojawiają się inicjatywy społeczne pokazujące potencjał trasy rowerowej ale również trasy do wędrówek pieszych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: :-)Treść komentarza: Gratki!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:52Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: taka słomkaTreść komentarza: Dokładnie. A słomką mogą być choroby. Bezdomne koty są przecież nosicielami różnych chorób. To nie jest tylko problem estetyczny czy etyczny, ale i sanitarny. Jeśli mnożą się w takim tempie, rośnie ryzyko dla ludzi i zwierząt domowych. Wniosek o pilną interwencję i nadzór jest w pełni uzasadniony. Liczę, że wójt potraktuje to jako priorytet, zanim sytuacja wymknie się spod kontroli totalnie.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:48Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: urzędnikTreść komentarza: Łatwo jest krytykować, ale Program opieki kosztuje! Gminy mają ograniczone budżety. Zgadzam się, że odławianie i sterylizacja są obowiązkowe, ale często brakuje wystarczającej liczby weterynarzy chętnych do współpracy w ramach gminnych stawek. Poza tym, gdzie te koty mają trafić po odłowieniu? Gminy często nie mają schronisk, a te najbliższe są przepełnione. To jest problem systemowy i ogólnopolski.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:44Źródło komentarza: Bezdomne koty opanowały działki. Mieszkaniec liczy na pilną interwencjęAutor komentarza: z gronaTreść komentarza: Przygotowania do kabaretu były wyzwaniem, ale zdecydowanie się opłaciły! Pani Magda i Pani Joanna wykonały tytaniczną pracę ze scenariuszem, a charakteryzacja, za którą odpowiadał sztab ukrytych talentów, przeniosła nas w czasie. Chciałabym podkreślić, że ten występ był dowodem na niesamowitą integrację grona – od najmłodszych stażem, po weteranów. To, że cała kadra (i uczniowie!) potrafiła stworzyć coś tak spontanicznie zabawnego, świadczy o świetnej atmosferze pracy. Mamy nadzieję, że ten nowy, kabaretowy standard stanie się tradycją! Gratuluję wszystkim zaangażowanym!Data dodania komentarza: 14.12.2025, 00:33Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humorem
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama