Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 14:02
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sprzęt na walkę z nowotworami

Będą nowe mammobusy, kolonoskopy, sprzęt i aparatura medyczna, a wszystko po to by lepiej, szybciej i częściej wykrywać choroby nowotworowe. Dzięki projektom dofinansowanym ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego ponad 47 tys. osób objętych zostanie profilaktyką, która pomoże uchronić przed chorobami nowotworowymi. Dziś w piątek 18 maja o godzinie 12 marszałek Olgierd Geblewicz podpisze z beneficjentami warte blisko 16 mln zł umowy wsparcia.
Sprzęt na walkę z nowotworami

W ciągu ostatnich trzech dekad zachorowalność na nowotwory w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie. Niestety niska świadomość społeczna wciąż sprawia, że z darmowych specjalistycznych badań korzysta niewielu zagrożonych nowotworami. Problemem jest również deficyt sprzętu medycznego. M.in. na te problemy odpowiedzą projekty, które zostaną zrealizowane dzięki wsparciu w ramach Działania 6.8 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, Rozwój profilaktyki nowotworowej w kierunku wykrywania raka piersi, szyjki macicy i raka jelita grubego.


Jak wygląda zagrożenie chorobami nowotworowymi w zachodniopomorskiem? Ile dziś trzeba czekać na badanie? Na co mogą liczyć mieszkańcy Szczecina, Koszalina, Dębna Pyrzyc, Barlinka i innych rejonów Pomorza Zachodniego? To tylko niektóre z niezwykle istotnych kwestii, jakie zostaną podjęte na spotkaniu, które będzie połączone z dofinansowaniem projektów kwotą blisko 16 mln zł.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: wdzięczny mieszkaniec Treść komentarza: Teściowa właśnie jechała do mnie w odwiedziny, ale jak usłyszała, że nie mam jej w czym zrobić kawy, to zawróciła na pięcie. Dziękuję ci, panie Tkacz, oraz bakterio coli, żeście wspólnie uratowali mi weekend! Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:53 Źródło komentarza: Bakterie coli w wodociągu. Jak bezpiecznie przetrwać skażenie wody w gminie Autor komentarza: ryba Treść komentarza: no cóż order odesłany a wraz nim kilka kolejnych. Nasuwa się pytanie- co to zmieniło??/ nic kompletnie! Jak nas mieli w nosie tak maja w tym temacie a to ich jeszcze bardziej zjednoczyło. Zamiast nie mając pomysłu zaszpanować / ja coś zrobiłem/... Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:50 Źródło komentarza: Nawrocki czekał z odebraniem Orderu Zełenskiemu by zrobić Tuskowi na złość? Polityczna piaskownica, a interes Polski Autor komentarza: mieszkaniec Treść komentarza: Analizując ten komunikat, widać wyraźnie, że skażenie musi być dość poważne, skoro zakaz obejmuje nawet mycie naczyń i warzyw. Bakteria coli nie bierze się znikąd – to zazwyczaj efekt jakiegoś podtopienia albo nieszczelności w okolicach ujęcia wody. ZUK musi natychmiast przeprowadzić gruntowną dezynfekcję. Do tego czasu radzę wszystkim absolutnie nie ryzykować, nawet gotowanie wody może nie pomóc, jeśli stężenie bakterii w martwych punktach sieci jest gigantyczne. Dbajcie o siebie. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:42 Źródło komentarza: Bakterie coli w wodociągu. Jak bezpiecznie przetrwać skażenie wody w gminie Autor komentarza: A. Żmijewski Treść komentarza: Brawo strażaki pyr pyr ale kto latem produkuje zasadniczo czad i po co to komu pyr pyr pyr? Data dodania komentarza: 22.06.2026, 13:40 Źródło komentarza: Pilna interwencja strażaków. Burza i awarie prądu doprowadziły do ulatniania się czadu?
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama