poniedziałek, 29 kwietnia 2024 17:38
News will be here

Osiem medali dla UKP Marlin. Gafa organizatorów podczas wręczania nagród

Zawodnicy UKP Marlin mają za sobą bardzo intensywny miesiąc. Po startach w Koszalinie i Kołobrzegu, w ten weekend wystartowali w XXI Międzynarodowych Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. Podczas dwóch dni 25-26 października 2019 r. wystartowało łącznie 17 naszych zawodników (nie każdy mógł startować przez 2 dni). Z zawodów przywieźliśmy 8 medali, w tym te 2 najcenniejsze oraz 3 srebrne i 3 brązowe. Dodatkowo wywalczyliśmy 6 miejsc w finałach. Niestety organizatorzy, mimo pięknie przygotowanej ceremonii dekoracyjnej, zaplanowali ją tylko dla zwycięzców biegów finałowych na 50m, w każdej konkurencji. Zawodnicy startujący na innych dystansach odbierali swoje nagrody w biurze zawodów. W zawodach wystartowało blisko 360 zawodników z klubów zrzeszonych w całej Polsce, jak również w Białorusi i Niemczech.

W najmłodszej kategorii wiekowej 10-11 lat najlepiej spisał się Mikołaj Rosiak, który był najszybszy na dystansie 100m grzbietem i zajął 2 miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym. Liwia Babińska uplasowała się tuż za podium na dystansie 100m grzbietem, była 10 na 100m stylem dowolnym, a w eliminacjach na 50m stylem grzbietowym była 13 i 16 na 50m stylem dowolnym. Alicja Walter-Jastrzębska była 12 w eliminacjach na 50m klasykiem i 13 na 100m stylem dowolnym. Tymoteusz Tarczyński uplasował się na 15 miejscu w eliminacjach na 50m grzbietem. Filip Sapiński dopłynął w eliminacjach na 21 pozycji na 50m stylem grzbietowym i 26 na 50m dowolnym.

W kategorii 2007-2008 wystartowała najlepsza zawodniczka naszej drużyny Weronika Małolepsza, która weszła z pierwszym czasem do finału na dystansie 50m motylkiem i w finale nie oddała zwycięstwa, zaś na dystansie 50m stylem dowolnym w finale osiągnęła 3 czas podobnie jak w eliminacjach, zaś na dystansie 100m stylem dowolnym była 2, a na 200m stylem dowolnym 5. Aleksandra Szewczuk była dwukrotnie 3 na dystansie 100m stylem dowolnym i grzbietowym. Jan Staszak wywalczył 5 czas w eliminacjach na 50m stylem grzbietowym, 9 był na 100m stylem grzbietowym, w eliminacjach na 50m stylem dowolnym był 11, a na 100m stylem dowolnym był 17. Szymon Serafin wywalczył finał z 6 czasem na 50m stylem grzbietowym, na 100m stylem grzbietowym był 8, w eliminacjach na 50m stylem dowolnym dopłynął na 14 miejscu, a na 100m stylem dowolnym był 12. Miłosz Wróbel zajął 7 miejsce w eliminacjach na 50m motylkiem, 8 miejsce na 100m stylem motylkowym , 22 był na 100m stylem dowolnym i 23 w eliminacjach na 50m stylem dowolnym. Bartłomiej Prokopowicz uzyskał 7 czas w eliminacjach na 50m stylem klasycznym, 11 na 100m stylem klasycznym, 23 na 100m stylem dowolnym i 28 w eliminacjach na 50m stylem dowolnym. Oliwia Linkowska zajęła 12 miejsce na dystansie 100m motylkiem, 28 w eliminacjach na 50m stylem motylkowym, 29 na 100m stylem dowolnym i 24 w eliminacjach na 50m stylem dowolnym.

W kategorii 2005-2006 drugie miejsce zajęła Hanna Zielińska na dystansie 100m stylem grzbietowym i 9 w eliminacjach na 50m motylkiem. Mateusz Rozmiarek nie przebrnął przez eliminacje na dystansie 50m stylem motylkowym, klasycznym i dowolnym zajmując odpowiednio 11,12 i 23 miejsce, zaś na dystansie 100m stylem klasycznym był 10. Adrianna Gniłka w eliminacjach na dystansie 50m stylem klasycznym była 13, a na 50m stylem dowolnym 25, zaś na 100m stylem klasycznym zajęła 12 miejsce, a na 100m stylem dowolnym 24. Jowita Suchłabowicz popłynęła w eliminacjach na dystansie 50m grzbietem zajmując 17 miejsce i 50m stylem dowolnym dopływając na 31 miejscu, zaś na 100m stylem dowolnym była 28.

W najstarszej kategorii wiekowej wystartował Kacper Jastrowicz, który najwyższe 8 miejsce zajął na dystansie 100m stylem motylkowym, w eliminacjach na 50m motylkiem był 13, 24 w eliminacjach na 50m stylem dowolnym 24, a na 100m stylem dowolnym był 28.