Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 01:32
Reklama
Reklama
Reklama

Przeprowadzono kontrolę pracy kurierów DPD Polska obsługujących Gryfino

Bardzo szybko zareagowała firma DPD Polska na krytyczny list naszej czytelniczki dotyczący pracy kuriera obsługującego jeden z rejonów w Gryfinie. Już na drugi dzień po ukazaniu się artykułu na igryfino, zostaliśmy poproszeni o pośredniczenie w skontaktowaniu się z poszkodowaną klientką. Dzisiaj otrzymaliśmy informację o przeprowadzonej kontroli. Okazuje się, że kurierzy mogą dostarczać przesyłki pod drzwi bez podpisu odbiorcy, ale pod warunkiem, że odbiorca wyrazi na to zgodę. W opisywanej przez czytelniczkę sytuacji, takiej zgody nie było.
Przeprowadzono kontrolę pracy kurierów DPD Polska obsługujących Gryfino

Autor: Fot. czytelniczka igryfino

Poniżej przedstawiamy odpowiedź DPD Polska na naszą interwencję:
 
Szanowni Państwo,
 
bardzo dziękujemy za zgłoszenie i przekazanie informacji niezbędnych do weryfikacji incydentu z udziałem kuriera DPD Polska. W efekcie otrzymanej korespondencji przeprowadziliśmy kontrolę pracy osób odpowiadających za obsługę wskazanego obszaru w Gryfinie. Pragniemy zapewnić, że
dokładamy wszelkich starań, aby doręczenia na terenie miasta i okolic przebiegały prawidłowo i bez zakłóceń.
 
W DPD Polska dbamy o wysokie standardy pracy kurierów oraz pozostałych osób biorących udział w procesie doręczenia. Wszyscy przechodzą specjalne szkolenia zarówno z procedur, jak i odpowiedniego standardu kontaktów z klientami. Zobowiązani są wykonywać swoje zadania zgodnie z zasadami kultury osobistej oraz szacunku do drugiego człowieka. W związku z pandemią w DPD Polska zwracamy szczególną uwagę także na bezpieczeństwo sanitarne procesów logistycznych. Już od marca ubiegłego roku nasi współpracownicy mogą dostarczać przesyłki pod drzwi bez podpisu odbiorcy, ale pod warunkiem, że odbiorca wyrazi na to zgodę.
Adresaci mają możliwość ustalania z kurierami (telefonicznie lub za pośrednictwem SMS-ów) odpowiadającej obu stronom bezpiecznej formy doręczenia, a także miejsca ewentualnego pozostawienia paczki. Wobec kurierów, którzy nie stosują się do ustaleń, wyciągane są odpowiednie konsekwencje.
 
Niniejsze zgłoszenie jest dla nas okazją do ponownego przeprowadzenia rozmów z kurierami na temat zasad obowiązujących w DPD Polska. Każda informacja zwrotna stanowi dla nas cenną wskazówkę oraz motywację do podnoszenia wysokich standardów dotyczących procedur i jakości obsługi klienta wśród naszych współpracowników.
 
Z poważaniem
Biuro prasowe DPD Polska
 
List naszej czytelniczki opublikowaliśmy tutaj:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Klientka 02.09.2021 21:11
Powiem tak dużo złego pisze się o kurierze Bogdanie fakt kiedyś był nie za miły i różnie bywało z paczkami czasem pieprznął pod drzwi bez zgody i poszedł miał w nosie czy ukradną ALE Teraz jest inaczej miły Uprzejmy chętny by się dogadać WIĘC uczciwie powiedzmy jest poprawa

Tyle w temacie 02.09.2021 21:11
Kolejna burza rozpętana przez panią. Proponuję niezadowolonym klientkom tej pani rowniez pisać posty na fb i do redakcji igryfino. 

... 02.09.2021 19:16
Komentarz zablokowany

uderz w stół a nożyce się zawsze odezwą 02.09.2021 22:59
Człowieku zwróciła ci uwagę to przeproś a nie tu ją hejtujesz.

tadek 02.09.2021 18:27
jeszcze przydało by się o tych z InPosta napisać, bo paczki skopane czasami - ja tak miałem z paczka od SFD z odżywkami!

Do Tadek 02.09.2021 22:00
Do Tadek. Fakt nie raz widziałam jak panowie z inpost traktowali paczki kopniakiem czy na siłę wciskali do skrzynek lub spadła z auta i zero przejęcia czy się zbiło, rozlako a co go tam...

gryfus 02.09.2021 16:54
Ale proste, ja kurierów DPD omijam od dawna i żadnych problemów z paczkami nie mam, dhl, inpost, ups i inne- wszystko jak należy. A w dpd albo paczka u sąsiada mimo że ktoś w domu, zero kontaktu, albo rozerwane paczki i tego typu różne dziwne akcje- za dużo dziwnych niewyjaśnionych przypadków by nadal korzystać z usług lokalnych kurierów DPD. I nie jest to żadne robienie komuś pod góre, albo się szanuje robotę i pracuje jak należy albo trzeba zmienić branże. Może praca z klientem to jednak za dużo dla obecnych i trzeba zmiany.

ryba 02.09.2021 10:42
najlepszy ten komentarz firmy DPD o podpisach . Od kilku lat żaden kurier z tej firmy nie dał mi nic do podpisania- zupełnie nie wiem, o czym oni mówią, podpisywaliście u nich coś?

Zniesmaczona 02.09.2021 00:03
Kolejna gówno afera ,trzeba spojrzeć w dwie strony i dopytać jaki był tego powód a nie gówno burza a popatrzeć trochę na siebie czy ja tak wszystko zawsze idealnie robię w pracy ,czy czasami mi się nie zdarzy spierdo… roboty bo mam gorszy dzień lub coś się wydarzyło ,a takimi gówno aferami można s***ić komuś życie -ktoś straci prace a np będzie jedynym utrzymankiem rodziny ,zastanówcie się zanim zrobicie komuś pod górkę czy warto

Gryfinianka 01.09.2021 18:37
Kurcze bądzmy ludźmi. Wystarczyło zeby zadzwonila do kuriera i poprosila żeby tak nie robił. Ciekawe czy jak ona zrobi cos nie tak w pracy to klient leci do gazety i szuka atencji na Facebooku.

Klient 01.09.2021 17:46
Kurier bogdan bezkonkurencyjny zawszcze o czasie i z dostawą pod drzwi

Bogdan Zły Kurier 02.09.2021 12:25
I dzieci straszy :) A nawet do mieszkania wchodzi :)

????? 01.09.2021 17:35
Czy to nie ten z Pomorskiej

Lolipop 01.09.2021 18:56
Ten czarny chudy grzbiet

lornetka 02.09.2021 11:06
Raczej grubasek blondyn.

Gdzie do ch... 01.09.2021 21:00
Ta chuda to jego konkubina

Sopel 01.09.2021 16:53
A to ci bracia W

Ewa 01.09.2021 18:30
Bracia W to bardzo dobrzy i sumienni kurierzy. Zawsze bardzo uprzejmi i kontaktowi. Nigdy nie miałem z nimi problemów. Co innego kurier Bogdan.

Trzeba mu pomóc 01.09.2021 15:48
Kurier fiknoł z roboty mieszka pod mostem

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: asesor Treść komentarza: Z prawnego punktu widzenia ciekawa sytuacja z tym paserstwem. Ten kumpel myślał pewnie, że jak odkupi sprzęt z lombardu i odda właścicielowi, to sprawa rozejdzie się po kościach. A tu niespodzianka – przestępstwo zostało już dokonane. Zwrócenie rzeczy może jedynie wpłynąć na łagodniejszy wyrok sądu, ale zarzutów i tak nie uniknął. Warto o tym pamiętać, zanim pomoże się "koledze" w handlu lewym towarem. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 00:37 Źródło komentarza: Włamał się, zjadł kiełbasę i wypił piwo. Jak chronić swoją działkę przed nieproszonymi gośćmi? Autor komentarza: kilowat Treść komentarza: Dobrze, że w końcu domknięto ten temat, ale zastanawia mnie sam proces decyzyjny. Konsultacje społeczne niby były, ale frekwencja z reguły pokazuje, że mieszkańcy średnio się angażują, dopóki tabliczki nie zawisną na stałe. Z perspektywy wizerunkowej miasta to dobra decyzja, bo utrwala lokalną tożsamość i historię, zamiast silić się na ogólnopolskich, oklepanych patronów. Pytanie tylko, czy ta nazwa faktycznie przyjmie się w języku potocznym, czy ludzie i tak będą mówić po staremu. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 00:36 Źródło komentarza: Rondo ma od dziś nazwę. "Bo im się po prostu należało" Autor komentarza: ostry Treść komentarza: Z perspektywy procedur burmistrz może mieć trochę racji – jeśli regulamin urzędu nie nakazywał wprost tworzenia dokumentacji dla mniejszych kwot, to formalnie prawa nie złamał. Ale czysto etycznie i wizerunkowo radni mają pełne prawo pytać, gdzie podziało się 100 pluszowych misiów. Brak ewidencji ilościowej materiałów promocyjnych to proszenie się o kłopoty przy każdej kontroli. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 00:35 Źródło komentarza: Skontrolowali wydatki na promocję gminy Mieszkowice. Spór radni - burmistrz Autor komentarza: face Treść komentarza: "Odsyłali ich do Facebooka"? Dobry żart, oficjalna kontrola, a ci każą posty przewijać. Cyrk. Data dodania komentarza: 25.06.2026, 00:32 Źródło komentarza: Skontrolowali wydatki na promocję gminy Mieszkowice. Spór radni - burmistrz
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama