Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
środa, 13 maja 2026 07:18
Reklama

Miał aż ponad 1 promil

Funkcjonariusze ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie przeprowadzili rutynową kontrolę drogową. Podczas tej kontroli, ujawniono nietypowe i niebezpieczne zachowanie ze strony jednego z kierujących volkswagenem.
Miał aż ponad 1 promil
Volkswagen zatrzymany przez drogówkę.

Autor: Policja (arch)

Kierowcą kontrolowanego pojazdu okazał się 28-letni mieszkaniec powiatu gryfińskiego. Niestety, po przeprowadzeniu testów, policjanci stwierdzili, że mężczyzna znajduje się w stanie nietrzeźwości, posiadał bowiem 0.50 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Taka ilość alkoholu przekracza dozwolony poziom i stanowi zagrożenie zarówno dla kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

W wyniku ustaleń, policjanci podjęli niezbędne kroki wobec zatrzymanego kierowcy. Przede wszystkim, zostało mu odebrane prawo jazdy, które będzie przechowywane przez odpowiednie służby do czasu rozstrzygnięcia sprawy. Jest to standardowa procedura w przypadku osób, które prowadzą pojazdy pod wpływem alkoholu.

Do zatrzymania doszło 15 sierpnia 2023 roku około godz. 17:45 w Baniewicach (gmina Banie). 

Zdarzenie w Baniewicach jest kolejnym przypomnieniem, jak ważne jest przestrzeganie przepisów drogowych i unikanie prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu. Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla swojego życia oraz życia innych uczestników na drodze. Policja regularnie przeprowadza kontrole w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach oraz eliminowania osób, które łamią te przepisy.

Warto pamiętać, że spożycie alkoholu przedsięwzięte przedsięwzięte przed wsiadaniem za kierownicę pozbawia nas zdolności odpowiedniego reagowania na różne sytuacje na drodze, wpływa na naszą koncentrację oraz może spowodować utratę kontroli nad pojazdem. W związku z tym, apelujemy do wszystkich kierowców, aby zachować odpowiedzialność i nigdy nie prowadzić pod wpływem alkoholu.

Kontrole policyjne, takie jak ta w Baniewicach, przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa na drogach i są niezbędne dla utrzymania porządku na polskich trasach. Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z konsekwencji prowadzenia pod wpływem alkoholu oraz działań, jakie podejmuje policja, aby takie sytuacje wyeliminować. Jedynym bezpiecznym rozwiązaniem jest powstrzymywanie się od alkoholu przedsiębiorstwu prowadzeniu pojazdów.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

do Berlina 18.08.2023 14:18
Ci z PO nie maja litości !!! Jak nie wypijesz , to nie POjedziesz !!!

znam gostka 18.08.2023 01:05
Po prostu nie zdążył jeszcze wytrzeźwieć.

Dog 16.08.2023 21:46
Zrobić pomiar kaskadowyto polowa kierowcow ponownie jùż nie ruszy

A. Żmijewski 16.08.2023 20:51
Łapać i karać zasadnie tych alkoholików za kierownicą! Stanowią ogromne zagrożenie dla normalnych kierowców jeżdzących żuczkami pyr pyr pyr.

M. P. I. S. Łajdaś 17.08.2023 08:09
Łajdaś, stalkerze - znasz się na uprawie roślin tak samo, jak na markach samochodów - co ci na hurcie powiedzą, to wiesz...

Zneta 16.08.2023 18:21
Pobiciem i znetami oraz przywlaszczeniem mienia się nie zajmą....umozone będzie...zajmą się tym co mają w historii przestępstw czyli tym co sztucznie nadmuchane . .. wrobienia kogoś też to przerabiają?

oberżyświat 16.08.2023 17:30
Pił jak zobaczył na paradzie samolot. To niby ile miał mieć tych promili?

Konfident Gryfiński 16.08.2023 17:04
Brawo Policja kolejny szczerbaty bezzębny trafiony teraz pajda I do puchy

Knagulec. 16.08.2023 17:01
Oosssoo cchhoozzzii

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: wiadomoTreść komentarza: Każda sroczka swój ogonek chwali, a Motyka jest z PSL.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 06:37Źródło komentarza: Program CPN zostanie przedłużony? Minister energii Miłosz Motyka o tańszym paliwie po 15 majaAutor komentarza: parafianin z NNMPTreść komentarza: Wydaje mi się, że to nie jest tylko kwestia "zastępowania" brakujących etatów. To może być szansa na pewne ożywienie naszej religijności, która stała się bardzo tradycyjna i czasem wręcz skostniała. Inne spojrzenie na wiarę, inna energia i doświadczenia misjonarzy z krajów, gdzie Kościół jest „młody”, mogłyby wnieść do naszych parafii sporo świeżości. Oczywiście pod warunkiem, że damy im szansę się zaaklimatyzować.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 06:33Źródło komentarza: Parafiom brakuje księży. Czy polskie parafie uratują wkrótce misjonarze z Afryki i innych krajówAutor komentarza: DariaTreść komentarza: No i super, w końcu przestajemy się wstydzić używek. Dobra używka z pewną historią jest warta więcej niż nówka z salonu na kredyt 0%.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 06:32Źródło komentarza: Coraz chętniej kupujemy używane auta. Top 10 najczęściej wybieranych modeli za ok. 50 tys. złAutor komentarza: flecistaTreść komentarza: Ucieka jak ziobrowaty szczur przed deratyzacją węgierskiej łajby.Data dodania komentarza: 13.05.2026, 06:23Źródło komentarza: Z Gryfina uciekają wyżsi urzędnicy. Od prezesa PUK, po naczelników wydziałów
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama