Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
niedziela, 14 grudnia 2025 16:33
Reklama
Reklama

Teatr Tańca Ego Vu triumfuje z nagrodą na festiwalu Sfera Ruchu Toruń 2024

Gryfiński Teatr Tańca Ego Vu, znany z innowacyjnych i poruszających spektakli, powrócił z Torunia triumfalnie, zdobywając prestiżową nagrodę podczas festiwalu Sfera Ruchu 2024. To dla tancerzy niezwykle ważne wyróżnienie, które potwierdza ich wyjątkowe umiejętności artystyczne.
Teatr Tańca Ego Vu triumfuje z nagrodą na festiwalu Sfera Ruchu Toruń 2024
Ewelina Tołyż-Kuczyńska i Bartosz Wilniewicz z Teatru Tańca Ego Vu.

Autor: Miasto i Gmina Gryfino

Do tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Tańca Współczesnego SFERA RUCHU zakwalifikowały się dwie choreografie Ego Vu - duet Eweliny Tołyż-Kuczyńskiej i Bartosza Wilniewicza "Podróż" oraz grupowy spektakl "PrzeLotnie".

Podczas festiwalu Ewelina Tołyż-Kuczyńska i Bartosz Wilniewicz, dwójka utalentowanych tancerzy Teatru Tańca Ego Vu, zostali uhonorowani za swoje niezwykłe umiejętności i talent. Nagroda została przyznana za spektakl "Podróż", który jest głęboką i wzruszającą opowieścią o relacji między dwójką ludzi.

Obserwatorzy festiwalu, Tomasz Pomersbach, Michał Strugarek i Tadeusz Misaszek byli pod wrażeniem choreografii "Podróży". Przyznali nagrodę "Sferkę" w wysokości 1000 zł właśnie dla Eweliny Tołyż-Kuczyńskiej i Bartosza Wilniewicza za konsekwentnie opowiedzianą historię, wyraźną sensualność i mistrzowskie ukazanie dynamiki relacji pomiędzy bohaterami.

To ogromny sukces dla Teatru Tańca EGO VU i dowód na wielką pasję oraz zaangażowanie artystów w sztukę taneczną. 

Gratulujemy zespołowi tego zasłużonego wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów na przyszłych festiwalach!

Przy okazji przypominamy, że Eliza Hołubowska, szefowa zespołu i choreografka, w dniach 8-12 lipca poprowadzi w GDK warsztat w ramach tegorocznych Twórczych Wakacji.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

A. Żmijewski 05.07.2024 19:28
Nic dziwnego że takie talenty pyrpyr zasadniczo wyrosły na ogrodowych pomidorach ze szklarni z dziada pradziada od czterdziestego piątego pyr pyr

D.W> 05.07.2024 07:43
A w Gryfinie to można ich gdzieś zobaczyć?

Ewelina 05.07.2024 11:32
Coroczny koncert zespołu który odbywa się wiosną w Gryfińskim Domu Kultury oraz festiwal Jesienna Sena Tańca (coroczna jesień) również Gryfiński Dom Kultury

jerzy 05.07.2024 11:46
D.W> 05.07.2024 07:43
A w Gryfinie to można ich gdzieś zobaczyć?
taa na igryfino

Monika 04.07.2024 23:18
Gratulacje!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kasa misiu kasaTreść komentarza: 120 tysięcy dla Zenka? Polsat chyba kompletnie odleciał! Na tle Stinga to jest żart, ale wciąż to jest olbrzymia kwota za kilkanaście minut śpiewania do playbacku. Widać, że Polsat stawia na masowego, najmniej wymagającego widza i tanie rozrywki. Szkoda, bo mieli tam Beata Kozidrak i Edytę Górniak, a na billboardach i tak będzie Zenek.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:25Źródło komentarza: Telewizyjna rywalizacja sylwestrowa. Kto stawia na Stinga, a kto na wykonawców disco poloAutor komentarza: gośćTreść komentarza: Trzeba było dostawić jeszcze kilka rzędów krzeseł bliżej sceny. Niepotrzebna dziura.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:17Źródło komentarza: Nauczyciele na scenie! Jubileusz z pompą i kabaretowym humoremAutor komentarza: bankowiecTreść komentarza: Absolutnie tak! Czesi, Węgrzy, Ukraińcy – wszyscy mają swoje znaki. Polska, jako lider regionu, po prostu musi mieć symbol. Znak graficzny to podstawa identyfikacji wizualnej waluty. Ktoś, kto uważa, że to jest niepotrzebne, nie rozumie znaczenia brandingu w dzisiejszym świecie. Jestem za szybką implementacją.Data dodania komentarza: 14.12.2025, 15:09Źródło komentarza: Ciekawostka: Złotówka ma mieć nowe oznaczenie. Niczym dolarAutor komentarza: A. ŻmijewskiTreść komentarza: Zasadniczo to stacje benzynowe czy apteki pyr pyr nie powinny mieć ustawowej możliwości sprzedawania alkoholu czy papierosów, peawda pyr pyr? No tak na logikę pyr pyrData dodania komentarza: 14.12.2025, 15:08Źródło komentarza: Alkohol na stacjach paliw ma być ukryty. Zakaz sprzedaży nie rozwiąże problemu pijanych kierowców
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama