Ze sceny odtworzono słowa prof. Matławskiego, a starosta powiatu gryfińskiego Ewa Dudar i burmistrz Gryfina Mieczysław Sawaryn nawiązali w swoich wystąpieniach do ogromnej roli tego człowieka w powstaniu tego wyjątkowego przedsięwzięcia.
Jak zwykle nie zabrakło występów dzieci ze Szkoły Podstawowej w Żabnicy, które od wielu lat otwierają to piękne spotkanie nad rzeką. Wędkarze mieli możliwość rywalizacji w swoich zawodach, a fakt, że zwycięzca złapał ponad 12 kg ryb świadczy o tym, że Regalica jest rzeką, w której ryby nie są rzadkością.
Pięknym elementem sobotniej imprezy był konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym „Rzeka Odra oczami dziecka”. Wpłynęło do organizatorów prawie 100 prac, a piękne nagrody ufundowano z programu Społecznik zainicjowanego przez marszałka województwa zachodniopomorskiego. Z tego właśnie programu sfinansowano wszystkie atrakcje dla dzieci w postaci wspaniałych animacji i innych wydarzeń.
Na scenie zaprezentowały się trzy zespoły folklorystyczne: Borzymianka i Macierzanka z naszego powiatu oraz Diabas z Drawska Pomorskiego, który to zespół powstał z inicjatywy prof. Matławskiego. Z ogromnym aplauzem przyjęto występ Tadka Wasilewskiego, którego widzowie wprost nie chcieli wypuścić ze sceny.
W głównym konkursie kulinarnym Smaki Ryb Odrzańskich zaprezentowano 14 potraw, a poziom pomysłowości i zaangażowania kucharzy amatorów zaskoczył nawet jury, które dało temu wyraz podczas wręczania nagród.
Podczas całej imprezy organizatorzy zadbali o wspaniałe jedzenie, a na licznych stoiskach można było kupić rybne przysmaki i inne produkty regionalne. Warto dodać, że jak zawsze nie zabrakło podczas imprezy stanowiska Spółdzielni Rybackiej Regalica, a przygotowane wielkie akwarium z pięknymi okazami ryb występujących w rejonie Międzyodrza cieszyło się szczególnie wśród dzieci dużym zainteresowaniem.
Na zakończenie jak zwykle zabrzmiała muzyka na żywo dla tych, którzy chcieli potańczyć na tradycyjnym „Balu Rybaka”.
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim sponsorom oraz uczestnikom i zapraszają do Żabnicy za rok.
O imprezie wcześniej pisaliśmy tu:






















Napisz komentarz
Komentarze