Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
czwartek, 23 lipca 2026 12:48
Reklama
Reklama
Reklama

Marek Kozanecki nie żyje

Dzisiaj, 23 lipca 2017 r. otrzymaliśmy bardzo smutną wiadomość. Zmarł Marek Kozanecki, nasz gryfiński ekspert kulinarny. Był osobą wyjątkową. Szanowaliśmy go za jego poczucie smaku i przekazywanie tradycji. Uczestniczył w ostatnich latach w wielu imprezach na terenie gminy Gryfino, ale także gmin Moryń, Cedynia, Banie czy Widuchowa. Dzięki panu Markowi można było posmakować wyjątkowych produktów i porozmawiać o przetworach ważnych dla zdrowia. Na tych imprezach popularyzował ziołolecznictwo, kuchnię regionalną, kulturę ludową oraz zdrową, naturalną żywność. Był też ekspertem od winnej latorośli i od wina. Posiadał dużą wiedzę i wyczucie kulinarne. Będzie nam Cię, Marku bardzo brakowało.
Marek Kozanecki nie żyje

Marek Kozanecki w 2015 r. w kategorii inicjatywa społeczna otrzymał statuetkę Bociana – nagrodę starosty gryfińskiego. Natomiast w 2016 r. został wyróżniony nagrodą burmistrza. Mieczysław Sawaryn przyznał Markowi Kozaneckiemu prywatne stypendium za jego zaangażowanie w popularyzację ziołolecznictwa, kuchni regionalnej, kultury ludowej oraz popularyzowanie zdrowej, naturalnej żywności.  



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Adrian Treść komentarza: Pamiętam jak sam sprzedawałem czereśnie pod domem za łebka, super że dzisiejsze dzieciaki też mogą legalnie tak dorobić! Data dodania komentarza: 23.07.2026, 12:09 Źródło komentarza: Lemoniada bez zgody sanepidu: GIS wydaje oficjalny komunikat dla małych przedsiębiorców Autor komentarza: hmm... Treść komentarza: I to jest mądre podejście ze strony GIS-u. Kluczem jest tu definicja „okazjonalności”. Z punktu widzenia prawa unijnego i krajowego ciągła działalność gospodarcza wymaga rygorów, ale sporadyczne stoisko na pikniku to zupełnie co innego. Fajnie, że skupiono się na edukacji (higiena, osobne przyjmowanie kasy), a nie na karaniu. To uczy dzieci odpowiedzialności bez zbędnej biurokracji. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 12:07 Źródło komentarza: Lemoniada bez zgody sanepidu: GIS wydaje oficjalny komunikat dla małych przedsiębiorców Autor komentarza: Amelia Treść komentarza: Wygląda na to, że mamy do czynienia z bardzo niebezpiecznym trendem globalnym, gdzie zamknięte grupy w komunikatorach dają poczucie złudnej anonimowości. Szyfrowane aplikacje stały się wylęgarnią patologii. Ciekawe, jak rozwinie się wątek tego „Piotra” ze śledztwa CNN i czy zatrzymany 45-latek to właśnie ta osoba. Dobrze, że prokuratura zastosowała 3 miesiące aresztu, bo przy takich powiązaniach mataczenie było pewne. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 11:54 Źródło komentarza: Odurzali i wykorzystywali kobiety. Szokujące ustalenia policji i zatrzymania Autor komentarza: mama Treść komentarza: Świetna wiadomość! Wreszcie jakiś powiew normalności, a nie tylko utrudnianie dzieciakom życia przepisami. Data dodania komentarza: 23.07.2026, 11:53 Źródło komentarza: Lemoniada bez zgody sanepidu: GIS wydaje oficjalny komunikat dla małych przedsiębiorców
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama