Nie obyło się bez prowokacji

  • 25.07.2017, 00:49
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie obyło się bez prowokacji
Z biało-czerwoną flagą, konstytucją, świeczkami, hasłami wypisanymi na kartkach, flagą Unii Europejskiej przyszli 24 lipca 2017 r. przed Sąd Rejonowy w Gryfinie. Chcieli wyrazić solidarność z innymi mieszkańcami w całej Polsce, którzy popierają konstytucyjny trójpodział władzy. Przed budynkiem pojawił się także były stoczniowiec, który wypomniał, że w jego obronie podobnych protestów nie organizowano. W pewnym momencie doszedł także mężczyzna z pizzą, który przepychał się i koniecznie chciał przejść między zgromadzonymi ludźmi. Interweniowała policja.

Podczas spotkania przed budynkiem sądu czytano fragmenty konstytucji. Pierwsza wystąpiła Małgorzata Pieczyńska. Konstytucję czytali też Łukasz Martyniak, radny z Cedyni Tomasz Siwiela oraz przybyli mieszkańcy Gryfina. Dyskutowano o aktualnej sytuacji związanej z zawetowaniem przez prezydenta RP dwóch projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Skandowano hasła: wolność, równość, demokracja. Odśpiewano także hymn narodowy. Z płonących świeczek ułożono napis VETO.

Po zakończeniu spotkania organizatorzy posprzątali plac.

Wszystko odbywało się pod czujnym okiem policjantów.

Kolejne spotkanie zaplanowano przed Sądem Rejonowym w Gryfinie we wtorek, 25 lipca 2017 r. o godz. 21.

 

O wydarzeniu na gorąco (jeszcze podczas manifestacji) napisaliśmy również tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/24142,dwiescie-osob-przed-sadem-w-gryfinie

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (19)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

dong
dong 31.07.2017, 23:39
A jednak była to prowokacja!
33
33 31.07.2017, 23:20
PRL już się nie wróci. Chcieliśmy demokracji, to ją mamy. Drugi raz na Solidarność się nie nabiorę. POPiS-ują się przed tym budynkiem Sądu.
Jeszcze jakiegoś krzyża i klechy brakuje.
prosiakowy
prosiakowy 31.07.2017, 22:56
precz z komuchami,a ten ***k co żona oskarżona o korupcję z dojnej odry może się wypowie,ja powiem krótko-skupuję prosiaki i walę je w pysk
punisher
punisher 31.07.2017, 22:50
tragedia to jest jakaś i prymitywizm,w klapkach przyjść i na stopach skarpety,no proszę was, a tak po ludzku to prymitywizm granic nie zna wśród tych ludzi,oni tam chodzą aby chodzić,nie mają co robić i sobie łażą,nic nie robiąc,jest to grupa ludzi prymitywnych,którzy nie mają co ze sobą zrobić,ot takie prymitywy-pogonić prymitywów,u nich 2x2 to jest ok.6-no proszę -dewoty i prymitywy tym kierują,dla nich czy pod sąd czy pod rynek to,to samo,stare baby chcą przejąć Gryfino,no proszę Was
WALD
WALD 26.07.2017, 15:42
Po twarzach widać kto to uczestniczy w tym kabarecie.To dzieci czerwonych pająków, b. wojskowych i tym podobnych. Czerwonych pająków też nie brakuje
33
33 31.07.2017, 23:45
Oprócz Mireli, koleżanki jeszcze z przedszkola, nikogo na tym zdjęciu nie rozpoznałem. Jakieś to wszystko takie pomarszczone, stare, brzydkie i jeszcze im się marzy sesja zdjęciowa ze świecami na capstrzyku.Wyglądają przy tych świeczkach jak (...). Dziwne ,że ni pojawili się patrioci z Młodzieży Weszpolskiej w stylowych mundurkach z Powstania Warszawskiego.
Waldi- czarna mambo- znałeś chociaż jednego komucha z Gryfina ? Wiesz ,ze Kaczyński to (...) i z rodziny (...)

Część komentarza usunięto. admin2
głodny
głodny 25.07.2017, 12:23
szedł z pizzą i tałatajstwo nie dało jemu przejść,no co za prymitywy tam stały,które porządnemu człowiekowi przejść nie dały
długopis
długopis 25.07.2017, 11:58
Polityk z kierownictwa PiS powiedział: Andrzej Duda przestał grać w jednej drużynie; Od dziś nie jest już nasz
Siewca
Siewca 25.07.2017, 11:08
Brawo panie Brzeziński pokazał pan nareszcie swoją prawdziwą twarz, cham i prostak bez kultury, kury szczać wyprowadzać
gratulacje!
gratulacje! 25.07.2017, 11:27
Spróbuj panu Brudzińskiemu machnąć przed twarzą pizzą, spróbuj. A niezależnie od sympatii politycznych pierwsza bym gratulowała zachowania w odpowiedzi na chamstwo i wandalizm. Chciał ludzi wybrudzić tą pizzą, przepychał się - niech spróbuje to w czasie obecności prezesa...
Poprawność
Poprawność 25.07.2017, 10:55
I veto, i weto. Obie formy występują w slownikach. Refleksja - Polacy lubią się kłócić, nawet jeśli nie mają o co...
!!!!~!
!!!!~! 25.07.2017, 10:46
Konstytucja najwyższym prawem Rzeczypospolitej!
oko do zdjęcia
oko do zdjęcia 25.07.2017, 10:43
Najlepsza jest ta pani z PiSu, która po drugiej stronie wszystko pokazuje swoim nagrywając komórką.
zdradziecka morda
zdradziecka morda 25.07.2017, 10:08
Nie każdy da się zastraszyć!
Polak
Polak 25.07.2017, 10:00
Patrząc na tą garstkę ludzi widać że nie jest to nawet ułamek procenta mieszkańców Gryfina. I wszystko w temacie!!!
watorka
watorka 25.07.2017, 09:38
Droga Redakcjo. Raczej Pani Magdalena, nie Małgorzata.
księgowy pis
księgowy pis 25.07.2017, 08:49
Dajcie spokój, prezes wstrzymał wypłaty za wpisy internetowe. Macie wolne do odwołania.
KC
KC 25.07.2017, 09:28
Dokładnie tak - śmieszne wczoraj było to zaklinanie rzeczywistości - "tylko 30 osób przyszło". Potem rosło, że tylko 40, 50, 70. I cieszyli się, że są tylko zdjęcia z początku. A teraz każdy może sobie wyrobić zdanie, co do fałszujących rzeczywistość wpisów proprezesowskich...
Gimnazjum
Gimnazjum 25.07.2017, 08:42
Coś mi się wydaje ż PiSze się VETO , młoda paniusiu .Wstyd .
weto
weto 25.07.2017, 09:29
Wstyd, to nie znać języka polskiego a pouczać innych! Weto:)
hmmmm
hmmmm 25.07.2017, 11:08
Do weto ---- najpierw poczytaj potem pouczaj obie formy tak WETO jak i VETO są poprawne słownik się kłania

https://sjp.pwn.pl/sjp/weto;25…
"hymkaj' z sensem;)
"hymkaj' z sensem;) 25.07.2017, 11:32
nie "hymkaj", tylko przeczytaj wpis "gimnazjum" pouczający, że "veto, młoda paniusiu się pisze, wstyd"
Nie do "weto" kieruj swoje pouczenia, tylko do "gimnazjum"
jarek
jarek 25.07.2017, 08:09
kabaret..no wielka prowokacja..smiechu warte
weto
weto 25.07.2017, 09:30
Pewnie, popychający ludzi wariat z pizzą - spróbowałby taki wejść na miesięcznicę, wtedy byłby terrorystą!
Pytacz
Pytacz 25.07.2017, 07:19
A czy to zgromadzenie bylo legalne? Ja sie pytam.
Odpowiadacz
Odpowiadacz 25.07.2017, 09:32
Do pytacza - od czasu zdefiniowania przez samego ministra MSWiA, że to "tylko ludzie spacerują" to spacery nabrały znaczenia politycznego...
Aa
Aa 25.07.2017, 04:32
Przyglupy... Upolityczniony spend, pani Madzie nie wyprze sie poparcia dla zdrajcow z po
Patriota
Patriota 25.07.2017, 03:48
naprawdę takie stare szmaty wyszły na ulicę o tej porze zamiast brać ostanie namaszczenie przed snem? może akurat kopną tej nocy w kalendarz? :D
&^%$#
&^%$# 25.07.2017, 09:34
BRAWO ZA WPIS POKAZUJĄCY STOSUNEK DO DEMOKRACJI I WIARY KATOLICKIEJ W JEDNYM! Kwintesencja pisowskiej polityki!

Patriota Dzisiaj, 03:48 naprawdę takie stare szmaty wyszły na ulicę o tej porze zamiast brać ostanie namaszczenie przed snem? może akurat kopną tej nocy w kalendarz? :D
Brrrr
Brrrr 26.07.2017, 11:54
To właśnie nowe elity :)
Kiks
Kiks 25.07.2017, 08:33
Ty jesteś ch... nie patriota.

Pozostałe