Mali Indianie spędzili pierwszą noc poza domem. Było super!

  • 10.06.2018, 16:31 (aktualizacja 13.06.2018 09:55)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Mali Indianie spędzili pierwszą noc poza domem. Było super! fot. TWS
Oddział dla Dzieci i Młodzieży gryfińskiej Biblioteki Publicznej zaprosił dzieci od 8 do 12 lat na Indiańską Noc Bibliotek - całonocną imprezę dla dzieci. Biblioteka to miejsce, gdzie przed dzieckiem otwiera się świat baśni i prawdy. Biblioteka to najbezpieczniejsze miejsce pełne książek i książeczek o różnych treściach. Tu nie nauczy się niczego złego. Pomysł indiańskiej nocy był wspaniały. Proszę zobaczyć co tam się dzieje - opowiada pani Ola.

A przed biblioteką 9 czerwca 2018 r. kolorowo, indiańsko i tłoczno. Łuki, tomahawki i strzały, wspaniałe indiańskie stroje.

- Wielki Wódz i Szaman ogłaszają: od tej chwili zapominacie swoje imiona. Losujecie te najprawdziwsze indiańskie. Antek będzie Rączym Koniem, Hania Poranną Gwiazdą.

Kolory i wojenne, i radosne. Zależy jakie Gosia Ragan na buziach wymaluje. Ela Narzekalak przygotowuje totemy i „łapacze snów”, a Kasia Pawlak już w myślach opracowuje rytmy taneczno-wojenne.

Przejęci rodzice zostawili materace, śpiwory i swoje dzieci zamienione w członków plemion Apaczy, Komanczów czy Siuksów. Odchodzili do domu, dając w prezencie swoim dzieciom indiańską noc, a sobie postanowienie przeczytania chociaż kilkunastu stron książki Karola Maya i w wyobraźni zobaczyć pędzące konie i usłyszeć prawdziwy indiański okrzyk. Troczę baśni, trochę prawdy. Rankiem w niedzielę skończyła się ciekawa noc. Niewyspani rodzice i wcale niezmęczone dzieci.

Mariuszowi Kiełtyce na pewno nie można zarzucić braku pomysłów i kochania tego co robi. Czy prawdomówni Indianie to wszystko docenią?

TWS

 

O Indiańskiej Nocy Bibliotek w Gryfinie napisaliśmy także tutaj:

http://www.igryfino.pl/wiadomosci/28491,byli-szybcy-dzielni-i-bezszelestni-podczas-indians

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (53)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Knagulec
Knagulec 10.06.2018, 19:13
Fajnie było tej nocy jestem indianinem

Pozostałe