Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Policjanci jadą po nowego kombi-vana

  • 09.04.2019, 22:52 (aktualizacja 10.04.2019, 00:02)
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Policjanci jadą po nowego kombi-vana KWP Szczecin Takim nowoczesnym kombi-vanem będzie dysponować nasza policja.
Nasza policja od środy 10 kwietnia 2019 r. będzie dysponowała nowym radiowozem. I to nie byle jakim. Będzie to volkswagen caddy, czyli kombi-van wyposażony w przedział dla osób zatrzymanych. To takie biuro na kółkach. Policjanci jadą po niego do Warszawy.

Oto co znaleźliśmy o tym na stronie szczecińskiej policji:

W czerwcu 2017 roku powołany został zespól ds. dialogu technicznego mającego na celu określenie możliwości technicznych przystosowania do służby w Policji pojazdów typu kombi-van wyposażonych w przedział dla osób zatrzymanych, a także stosowania nowoczesnych rozwiązań w zakresie sygnalizacji uprzywilejowania w ruchu drogowym tego typu pojazdów. Wynikiem prowadzonych w ramach dialogu technicznego konsultacji dotyczących możliwości adaptacji pojazdu tego typu jest konstrukcja uniwersalnego radiowozu spełniającego zapotrzebowanie w zakresie samochodu patrolowego oraz pojazdu do przewozu osób zatrzymanych.

W kwietniu 2018 r. zgodnie z decyzją Zastępcy Dyrektora BLP KGP mł.insp. Mariusza Żurawskiego rozpoczęto pracę nad opisem specyfikacji technicznej samochodu oznakowanego typu kombi-van wyposażonego w przedział dla zatrzymanych oraz sygnalizacje uprzywilejowana w ruchu drogowym. Przy tworzeniu przedmiotowej specyfikacji członkowie zespołu wykorzystali wiedzę oraz pozyskane w ramach dialogu technicznego materiały.

Całość działań związanych z pracami nad wprowadzeniem uniwersalnego, nowoczesnego radiowozu kombi-van dla polskiej Policji, zaowocowała powstaniem samochodu wyposażonego w nowoczesną automatyczną skrzynię biegów pozwalającą skupić się kierowcy na prowadzeniu pojazdu i obserwacji otoczenia. Załoga ma do dyspozycji nowoczesny system uprzywilejowania dostosowujący moc świetlną i intensywność dźwięku do pory dnia, wykorzystujący w zależności od potrzeb technologie diod duo-color (zmiana światła z koloru niebieskiego na czerwony lub biały w zakresie doświetlania pola pracy załogi).

W celu ułatwienia obsługi zastosowano specjalny przycisk, za pomocą którego uruchamia się sygnały świetlne i dźwiękowe. Powtórne użycie przycisku powoduje pozostawienie tylko sygnałów świetlnych, a trzecie wyłącza system. Drugi rząd siedzeń wyposażony został w podłokietnik mieszczący dwa składane stoliki do sporządzania dokumentacji służbowej, miejsce na jej przechowywanie, dodatkowe gniazda USB i zasilania. Pojazd wyposażono w automatyczną klimatyzację i niezależne ogrzewanie postojowe. Tylna przestrzeń samochodu została wykorzystana na wyizolowane pomieszczenie do bezpiecznego przewozu osoby zatrzymanej. Ta część również jest klimatyzowana i wentylowana.

Nowe radiowozy będą wykorzystywane przez jednostki Policji w całym kraju. Tak wyposażone policyjne pojazdy z pewnością przyczynią się do poprawy warunków służby policjantów.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (6)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

knagulec
knagulec 10.04.2019, 13:20
Będą mieli możliwość szybciej kogoś dojść
Jan Oszczędny
Jan Oszczędny 09.04.2019, 23:55
Pociągiem pojadą? Chyba nie samochodem bo szkoda paliwa!
blacharz
blacharz 09.04.2019, 23:48
Kombi - nowane!

Pozostałe