Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020

Dwa bloki gazowe 2x700 MW oraz 60 km gazociągu - kolejny etap projektu

  • 21.05.2019, 11:40
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Dwa bloki gazowe 2x700 MW oraz 60 km gazociągu - kolejny etap projektu
Dziś w Elektrowni Dolna Odry odbywa się spotkanie podsumowujące dotychczasowe działania inwestycyjne w związku z przejściem do kolejnego etapu realizacji projektu budowy dwóch bloków gazowych 2x700 MW w Elektrowni Dolna Odra wraz z nakreśleniem perspektywy dalszego rozwoju Zespołu Elektrowni Dolna Odra. Inwestycja to 4 mld zł i nie tylko nowe bloki, ale również budowa 60-km gazociągu.

Konferencję zorganizowały Zarządy PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.

Do elektrowni przybyli też przedstawiciele prawie wszystkich samorządów z powiatu gryfińskiego.

Spotkanie trwa.

 

Aktualizacja (21 maja 2019 r.): 

Więcej o podsumowującym spotkaniu projektu związanego z Elektrownią Dolna Odra tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32393,zainwestuja-4-miliardy-w-elektownie-dolna-odra

 

Aktualizacja (22 maja 2019 r.):

Film z wypowiedzią Joachima Brudzińskiego obejrzymy tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/32404,ostre-slowa-ministra-joachima-brudzinskiego-film

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (68)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

pytania bez odpowiedzi
pytania bez odpowiedzi 22.05.2019, 22:07
Ile kosztowały te analizy, które wskazywały na bloki 500? I dlaczego poszły do kosza? Czy prawdą jest, że na 700 jest monopolista na rynku?
Jaka jest różnica w cenie trzech 500 i dwóch 700?
bez
bez 22.05.2019, 21:02
A przepocona gazu nie chciała .
Czy Bezradni myślą coś na ten temat i jakie wnioski wyciągną ?
ja
ja 22.05.2019, 13:55
Głosuję na PIS
spokojny
spokojny 22.05.2019, 11:21
Ja to nie czytam komentarzy żeby się nie denerwować.
Edziu
Edziu 22.05.2019, 09:24
Takie gadanie o wielkim sukcesie. A czy ktos bierze pod uwage to, ze do obslugi blokow gazowych potrzeba tylko kilku osob. Wiec znowu bedzie akcja zwolnien/ przenosin do innego oddzialu.
Serwis zewnetrzny, to i sluzby remontowe do widzenia.
Obsluga taboru kolejowego - do widzenia.
Naweglanie - do widzenia
Mlyny - do widzenia
Brygady kotłowe - do widzenia.

Wystarczy jeden operator i jeden obchodowy na jeden blok.
......
...... 23.05.2019, 08:19
edziu nie znasz się na pracy bloków energetycznych.Odejdzie obsługa wózków rewersyjnych podajników i młuynów .czyli ciag węglowy .ale dojdzie obsługa instalacji ciągu gazowego . w kotle zmieni sie tylko element grzewczy9węgiel-gaz)pozostałe urządzenia muszą być .cały ciąg maszynowni ten sam .od turbin poprzez układy para woda olejowe ,gazowe (chłodzenie -wodór0 poprzez obieg blokowy para woda..to nie będzie takj ze spaliny gazowe będą bezpośrednio napędzaźć turbinę .podszkol sie edziu a potem pisz
normalka
normalka 22.05.2019, 11:22
Technika idzie naprzód!
?
? 22.05.2019, 18:43
A prąd od tego tańszy?
ania
ania 22.05.2019, 09:04
Słowa uznania dla PIS I burmistrza dla działań na rzecz rozwoju energetyki .Rada miasta i społeczność Gryfina z optymizmem patrzą w przyszłość .PIS realizuje wszystkie dobre projekty merytorycznie uzasadnienia .
komuna wiecznie żywa?
komuna wiecznie żywa? 22.05.2019, 10:12
Przepisałaś z komunistycznej gazety i zmieniłaś nazwy?
Łużycką pudrowali od tygodnia na przejazd posłów i ministra...
Znikająca obwodnica i nasza wizytówka Łużycka.
Znikająca obwodnica i nasza wizytówka Łużycka. 22.05.2019, 08:48
Sawaryn za wszelką cenę stara się pokazać jakieś osiągnięcie. Teraz po pięciu latach rządów pokazuje jak wspiera kampanię wyborczą Brudzińskiego. Pech chce, że właśnie PiS zabrał 100 milionów zł , które miało pójść na Międzyodrze i nawet nie dokończą rozbabranego wału pomiędzy Gryfin a Żabnica. Ciekawe, że reszta programu o wartości 2 miliardów złotych będzie realizowana na Wiśle i Odrze tyle , że powyżej Kostrzyna.

A czy Sawaryn zawiadomił już prokuraturę w sprawie dewastacji kortów tenisowych ?
tia
tia 22.05.2019, 07:46
W każdym razie gdyby nie Sawaryn, nadal istniałby konflikt pomiędzy PGE a Gryfinem zainicjowany przez Sp. H.Piłata, a o modernizacji moglibyśmy jedynie pomarzyć, No chyba, ze załatwiłby to akor i jego ekipa, dobrze umocowany mieszkaniec Cedynii, która jak wiadomo jest zagłębiem energetycznym...
"w każdym razie":):)
"w każdym razie":):) 22.05.2019, 08:40
Oj Pawełku - choroba popromienna od awarii elektrowni atomowej cię dorwała. Co ma inwestycja do płacenia podatków?
Co ma TAJNA ugoda gminy z otrzymaniem stanowiska w koncernie przez osobę podpisującą tę umowę?...
tia
tia 22.05.2019, 08:50
taka tajna jak ja jestem Pawełek, a podatki tyle mają, że gdyby się nie dogadano to i inwestycji by nie było, przy inwestycjach zawsze bada się tzw otoczenie prawne, na tzw. obiegówce podpisuje się szereg osób np prawników, dziwić się potem, ze sam sobie piszesz i odpowiadasz...
a ty piszesz czy odowiadasz:):):)
a ty piszesz czy odowiadasz:):):) 22.05.2019, 08:58
Oj Pawełku - wskaż adres na BIP gminy tej rzekomo "nietajnej" umowy?
A skoro sprawa była rzekomo prosta i korzystna dla elektrowni - TO DLACZEGO MIELIBY NIE ROBIĆ INWESTYCJI JAK BYLI PEWNI WYGRANEJ W SĄDZIE?

Przecież sugerujesz, że te pieniądze gminie się nie należały?

O zbieżności dat podpisania umowy i nominacji osoby będącej stroną tej umowy na kierownicze stanowisko w firmie będącej drugą stroną umowy (ufff!) nawet nie ma co wspominać...
tia
tia 22.05.2019, 09:33
No wiesz, otrzymujesz jasną i rzetelną informację, potem ją rozmydlasz i sugerujesz, ze była jakaś umowa, chociaż sam ją wymyśliłeś, jeśli poruszasz się w zakresie literatury SF, to zapisz się do scjentologów, a nie twórz tutaj political fiction...
do Pawła:)
do Pawła:) 22.05.2019, 10:15
Paweł - "jasna i rzetelna informacja" - OD CIEBIE???
Sawaryn (burmistrz) nie podpisywał umowy z PGE?
Przecież sam piszesz, że się "dogadano" (Sawaryn z Sawarynem?) a potem piszesz że nie było umowy.
tia
tia 22.05.2019, 11:00
Jeszcze raz - nie jestem Paweł, w którym miejscu napisałem - dogadano się? A czy słowo dogadać jeśli już, ma jakies znaczenie pejoratywne? Potocznie- dogadać-porozumieć. Czasem używam takich słów- nie wiem gdzie ty to przeczytałeś, aby uprościć dla adwersarza tok rozumienia tematu...
do Pawła - nie wiesz, co piszesz?
do Pawła - nie wiesz, co piszesz? 22.05.2019, 11:16
tia Dzisiaj, 11:00 w którym miejscu napisałem - dogadano się?
tia Dzisiaj, 08:50 gdyby się nie dogadano

tia Dzisiaj, 09:33 sugerujesz, ze była jakaś umowa, chociaż sam ją wymyśliłeś
tia
tia 22.05.2019, 11:48
no ale to nie ten kontekst, sam widzisz - nie rozumiesz tematu, przykro mi ale to nie ta liga...
ty to w ogóle poza ligą...
ty to w ogóle poza ligą... 22.05.2019, 12:03
Masz rację - tercet energetyka sprowadził do swojej ligi... Jak nie ten kontekst - DOGADAŁ SIĘ SAWARYN (burmistrz z energetykiem) czy NIE DOGADAŁ?
Była umowa - CZY NIE BYŁO...

tia Dzisiaj, 11:00 w którym miejscu napisałem - dogadano się?
tia Dzisiaj, 08:50 gdyby się nie dogadano

tia Dzisiaj, 09:33 sugerujesz, ze była jakaś umowa, chociaż sam ją wymyśliłeś
chlapnął:)
chlapnął:) 22.05.2019, 17:09
dogadał, dogadał - tylko mu się chlapnęło, że to była transakcja wiązana...
użytkownik prądu
użytkownik prądu 21.05.2019, 22:35
Dobra - to i ile stanieje prąd, jak już "zainwestują" - również moje podatki?
Bo jak ja inwestuję, to raczej po to, żeby mi było lepiej - albo taniej.

A tu mi cena za prąd wzrośnie, czy spadnie?
ke=komuna bis
ke=komuna bis 21.05.2019, 20:57
kodziarze i pełowce są ze,,,,,ni
Obst
Obst 21.05.2019, 20:32
Trudno polemizować z takimi ignorantami, gdzie większość nic nie wie, a się wypowiada, a właściwie nie wypowiada, tylko bełkocze. Odechciewa się nawet pisać o faktach, które są niesamowicie ważne dla całego miasta Gryfina i powiatu. Niestety najpierw liczy się polityka, a potem ekonomia, ale najważniejsze, że to się poukładało w ciekawej symbiozie i uwierzcie,że to będzie się realizować. To rzeczywista szansa i TYLE!!!
owoc:)
owoc:) 21.05.2019, 22:41
Pitolisz jak Napoleon. I tak samo "merytorycznie"...
merytoryczny
merytoryczny 21.05.2019, 20:40
Obst twoja wypowiedź jest kompletnie niemerytoryczna.
Obst
Obst 21.05.2019, 22:21
Oczywiście, bo takie było założenie P. merytoryczny
......
...... 21.05.2019, 17:48
fiku miku i kogo widzimy byłą bufetową z knajpy ,pania Hołub .niestrudzona kobieta .jest wszędzie a nawet zawszędzie ".znawczyni " tematu energetyka.
speców od energetyki to tam dużo....
speców od energetyki to tam dużo.... 21.05.2019, 18:43
Taka sama "znawczyni" energetyki jak i Sawaryn, gwoli ścisłości.
Zaproszono samorządowców - W PGE kultura inna niż u Sawaryna, który napadał na europosła - którego sam zaprosił...

https://www.igryfino.pl/wiadom…
......
...... 22.05.2019, 05:46
Mała dygresja .Sawaryn jest gospodarzem gminy na terenie której pracuje dolna.Reszta to w myśl zasady "dowaloć Sawarynowi".Weż sobie relanium
"dowalić pani Hołub" - weź relanium...
"dowalić pani Hołub" - weź relanium... 22.05.2019, 06:07
A pani Hołub jest gospodynią - wybraną przez mieszkańców przedstawicielką.
Czepiasz się jednego samorządowca i jego "energetycznej wiedzy" - czep się uczciwie wszystkich...
......
...... 22.05.2019, 09:23
dziwne były te wybory.p.Hołub przeszła z mniejszą iloscią głosów niz niejeden kontrkandydat. uprzedzając ,żnam przynajmniej jednego.a jaka jest "gospodynią " widzielismy jak brała udział w rozróbach na zebraniach SM taras północ i regalica
a policzyłeś głosy radnych od Sawaryna????
a policzyłeś głosy radnych od Sawaryna???? 22.05.2019, 10:22
Który "kontrkandydat"? Adamiak, co się do rady nie dostał a wskoczył na miejsce Sawaryna (który dostał mniej głosów niż Guga - i chyba Romanicz (nie pamiętam w tej chwili)?
Jest radną, Dostała zaproszenie.

Ty krytykujesz radną a zabraniasz krytykowania burmistrza?

A przy okazji - a w spółdzielni to aby nie maczali palców sawaryniarze?

Bo pamiętam przed wyborami jakieś spotkania z burmistrzem - które skończyły się po wyborach....
......
...... 23.05.2019, 06:08
nie jesteś w temacie.W spółdzielnach rozrabiali posuary .w tej grupie i gospodyni. podam ci pierwszy z gbrzegu przykład .ile głosów dostała "gospodyni " a ile p. Hładki?
ordynacji nie znasz?
ordynacji nie znasz? 23.05.2019, 14:19
Ile dostał pan Adamiak, co "wskoczył" za Sawaryna a ile z listy od Urbańskiego, którzy nie weszli?

Sam nie jesteś w temacie - taka ordynacja - i dobrze, że nie durne okręgi jednomandatowe, tylko głos nie przepada a zostaje na danej liście!
przed każdymi wyborami coś obiecują...
przed każdymi wyborami coś obiecują... 21.05.2019, 17:43
Akademia ładna, nie powiem.
Tylko czy mam szansę dożyć? Bo jakoś nie widzę KIEDY ma powstać....
Fakt
Fakt 21.05.2019, 16:30
Sprawa inna,tylko ryje te same
ekolog
ekolog 21.05.2019, 16:27
Kiedy zlikwidują Dolną Odrę?
......
...... 21.05.2019, 17:49
dlaczego żle życzysz miastu i ludziom w nim żyjacym
Likwidacja cały czas trwa.
Likwidacja cały czas trwa. 21.05.2019, 16:39
Tam pracuje coś około 500 osób.
senior vigor
senior vigor 21.05.2019, 16:23
Nie zobaczę, to nie uwierzę!
Działacze ściemniacze
Działacze ściemniacze 21.05.2019, 17:36
Słusznie senior prawi. Heniek Wizjoner tak samo kiedyś się chwalił że "uratował elektrownię" bo załatwił z prezydentem Bul-Komoruskim dostawy węgla brunatnego barkami z nieistniejącej nawet dzisiaj odkrywki w lubuskiem

Oni naprawdę myślą że przed wyborami ciemny naród wszystko kupi
Judwcyrkus
Judwcyrkus 21.05.2019, 15:57
Ta inwestycja, w walącą się od lat Dojną Odrę, wynika z POTRZEBY która wszak jest matką wynalazków.

Rzaden Bruździński czy Sawaryn nie mają z tą koniecznością nic wspólnego :-)
tia
tia 21.05.2019, 15:44
Gdyby nie Sawaryn to guzik by było...
józek
józek 21.05.2019, 19:06
Na pewno by była wyremontowana ulica Łużycka.
:):)?
:):)? 21.05.2019, 17:36
Buchacha - on faktycznie wygląda na takiego, co by pomylił elektrownię z fabryką guzików:):)?
Wiatrak z Sobieradza
Wiatrak z Sobieradza 21.05.2019, 15:54
Sawaryn to nawet nie zrobił atomowego referendum jak Nikitiński który musi odejść!
Don Kichot. Składam samokrytykę.
Don Kichot. Składam samokrytykę. 21.05.2019, 15:39
Z tablicy poglądowej wynika, że ZEDO idzie w wiatraki i fotowoltaikę. Brawo. Nareszcie.
Senior
Senior 21.05.2019, 15:30
Sukces ma wielu ojców ale zawsze tylko jedną matkę Dzisiaj, 14:57
Gdyby nie fakt że gierkowska elektrownia osiągnęła kres swoich możliwości nie byłoby konieczności budowy nowych mocy stabilizujących system w tym rejonie kraju.

Serdeczne podziękowania dla rdzy i upływu czasu bo tylko im to zawdzięczamy.

Ciekaw jednak jestem ilu pozerów i politycznych leni będzie się podpinać pod ten " swój wielki sukces" ?

Złośliwość i zazdrość przez ciebie przemawia no cóż trzeba się jakoś z tym pogodzić. Jeżeli uważasz że rdza i upływ czasu miały na to wpływ to ci powiem jakim to trzeba być zawistnym człowiekiem żeby tak napisać. To że Sawaryn lobbował za tą inwestycją to chyba wszyscy o tym wiedzą od dawna. Niewątpliwie to zasługa wielu ludzi ale jego udział jako burmistrza i członka rady jest niezaprzeczalny i wielkie ukłony dla naszego burmistrza bo to także jego osobisty wielki sukces.. Nie będę tu wymieniał wszystkich wymienię tylko jednego ministra Joachima Brudzińskiego tak jego bo jego zaangażowanie że ta inwestycja doszła do skutku jest wielkie. A ci "pazerzy" jak to napisałeś pewnie twoi idole nie zrobili w tym temacie nic poza ujadaniem i pluciem na portalach i gdzie się da..........
To historyczny dzień dla naszej gminy to co było obiecywane stało się rzeczywistością... Brawo !!
Emeryt z DO.
Emeryt z DO. 21.05.2019, 16:41
Nikt się nie będzie podpinał bo nie dożyją. Sawaryn, Konar mają po 60 czy więcej lat.
.......
....... 21.05.2019, 16:29
zanim wybudują, będziesz starcze żarł piach
do........
do........ 21.05.2019, 19:59
a ty to jesteś żółw wielokropku,200 lat będziesz żył starcze ???

Pozostałe