Justyna Górka pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy

  • 09.06.2019, 12:43
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Justyna Górka pomagała innym. Teraz sama potrzebuje pomocy Zdjęcie pochodzi z profilu Ewy Duber na portalu społecznościowym.
Poznajcie Justynę Górkę i pomóżcie jej wrócić do zdrowia! Ma 22 lata, jest studentką III roku Wydziału Rachunkowości i Bankowości WSB w Szczecinie. Była - i mamy nadzieję - znów będzie cudowną, radosną młodą dziewczyną. Już w szkole średniej angażowała się w działalność charytatywną - była m.in. wolontariuszem w Stowarzyszeniu na rzecz Osób Niepełnosprawnych "MOST", brała udział w akcji "Góra grosza". Jest zarejestrowana jako dawca szpiku. Dziś sama potrzebuje pomocy - tak rozpoczyna się dramatyczny apel zamieszczony w mediach społecznościowych przez Ewę Duber, kuzynkę Justyny. Poniżej publikujemy jego dalszą część.

Nic nie zapowiadało tragedii. Justyna skarżyła się na ból brzucha i wymioty. Jej stan gwałtownie się pogarszał i zdecydowano o transporcie do szpitala w Gryfinie.

Pierwszą operację 12.02. 2019 r. przeszła będąc w stanie krytycznym. Okazało się, że doszło do perforacji jelita grubego, rozwinęło się zapalenie otrzewnej i sepsa. Justyna długo nie wybudzała się po operacji. Badanie mózgu wykazało, że przeszła udar.
 

Obecnie Justyna przebywa na OIOM w SPSK PUM w Szczecinie. Jest rehabilitowana i jej stan poprawił się na tyle, że niedługo będzie można ją przetransportować do ośrodka, w którym będzie prowadzona dalsza, intensywna rehabilitacja neurologiczna.

Justyna jest z nami - rozumie co do niej mówimy, reaguje uśmiechem i porozumiewa się ruchami głowy. Wierzymy, że ma szansę na całkowity powrót do zdrowia. Mama Justyny nie odstępuje od łóżka córki, Jej tata - emerytowany strażak - podjął dodatkową pracę, aby pokryć zwiększone koszty utrzymania rodziny.

Rodzice w porozumieniu z lekarzami prowadzącymi wybrali ośrodek prowadzony przez Fundację "Światło" w Toruniu, której Justyna jest podopieczną. Uzyskiwane w ośrodku wyniki leczenia dają szansę na realną poprawę stanu zdrowia i nadzieję na wyleczenie.
Koszt pobytu w ZOL-u jedynie częściowo pokrywa NFZ. Pozostałą kwotę rodzina musi pokryć z własnych środków. Dlatego zwracamy się do Państwa o pomoc.


Prosimy o najmniejsze nawet wpłaty na konto Fundacji Światło
34 1240 4009 1111 0000 4490 9943
z dopiskiem w tytule przelewu: "na leczenie Justyny Górka"

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Stary kolega
Stary kolega 12.06.2019, 16:34
Trzymaj się Justyna.. Postawimy cię na nogi..
Agata
Agata 09.06.2019, 23:49
Pamietajmy: dobro wraca!
Gosc
Gosc 09.06.2019, 16:47
Pomóżmy Justynie kto może niech wpłaca...
...
... 09.06.2019, 16:44
Życzę powrotu do zdrowia .... Zastanawiam się każdego dnia dlaczego tak się dzieje i nie mogę tego w żaden sposób pojąć... Porostu nie mogę...

Pozostałe