Burmistrz nie zawiadomił prokuratury o przestępstwie, chociaż o nim wie

  • 17.01.2020, 11:58
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Burmistrz nie zawiadomił prokuratury o przestępstwie, chociaż o nim wie
Mieczysław Sawaryn słynął jako przewodniczący rady miejskiej z zawiadomień, które składał na burmistrza Henryka Piłata. Kiedy jednak chodzi o pewien wydzierżawiony gminny lokal i możliwość naruszenia prawa - nagle jest bierny. Zapytany o reakcję na reklamę alkoholu w gminnym lokalu oraz czy zawiadomił prokuraturę, próbuje "zasłaniać się" dziennikarzem Ryszardem Kwapiszem. Tymczasem ów redaktor nie składał, wbrew temu co twierdzi burmistrz, zawiadomienia do prokuratury, tylko pytał jako dziennikarz czy takie wpłynęło, a to nie to samo.

Burmistrz Mieczysław Sawaryn przyjął wyraźnie inne standardy do gazety, którą jakiś czas temu „gościł” w swoim lokalu będąc przewodniczącym rady. Teraz redakcja tego periodyku jest jednak w lokalu gminnym i to nie jest jego prywatna sprawa. A burmistrz nie odpowiedział na zadane przez nas pytania dotyczące lokalu przy ulicy Bolesława Chrobrego 5. Bez odpowiedzi pozostają pytania:

Który z burmistrzów jest odpowiedzialny za przygotowanie przetargów dotyczących dzierżawienia lokali?

Co władze gminy skłoniło, aby wprowadzić nową kategorię „biurowe” przy przetargu na lokal przy ul. Chrobrego?

Co władze gminy mają na myśli, jeśli chodzi o wydzierżawienie lokalu na cele „biurowe”?

Ile gmina w zeszłym roku uzyskała za wynajem/dzierżawę dwóch lokali użytkowych stanowiących własność gminy Gryfino, położonych w Gryfinie przy ulicy Bolesława Chrobrego 5? Proszę podać w rozbiciu na dwa lokale i na poszczególne miesiące.

Ile miesięcznie brutto i netto płaci dzierżawca w tym roku za dzierżawę lokalu dla redakcji przy ul. Chrobrego?

 

W fotogalerii zamieszczamy list burmistrza (M.Sawaryn z wykształcenia jest prawnikiem), z którego to pisma wynika, że burmistrz nie zawiadomił prokuratury o zakazanej reklamie alkoholu w gazecie redagowanej i eksponowanej potem w witrynie gminnego lokalu.

Pisemna odpowiedź burmistrza Sawaryna. Kliknij>>>

 

Oczy widzą, uszy słyszą, usta milczą

 

W Polsce o obowiązku zawiadomienia o przestępstwie stanowi artykuł 304 Kodeksu postępowania karnego, który stanowi, iż:
 
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

konsekwencja
konsekwencja 24.01.2020, 15:03
Nie zawiadomił? Teraz zawiadomią jego!
oczywista oczywistość
oczywista oczywistość 22.01.2020, 12:55
Nie mógł zawiadomić prokuratury bo tak naprawdę musiałby donieść na siebie.
gryfino
gryfino 21.01.2020, 08:11
wacha palca grzebalca hahah
proszę doprecyzować
proszę doprecyzować 20.01.2020, 19:33
A co to w artykule 304 Kodeksu postępowania karnego oznacza słowo "niezwłocznie"?
Pikuś
Pikuś 19.01.2020, 10:56
A w myśl ustawy o samorządach, organem samorządowym w gminie jest również rada gminy.
Pikuś
Pikuś 19.01.2020, 10:51
Sawaryn nie potrafi czytać ustawy. Ustawa obliguje go do złożenia powiadomienia niezależnie od tego czy ktoś już to zrobił czy nie zrobił. Co z niego za prawnik....
zapytajmy
zapytajmy 19.01.2020, 10:58
Szczerze? A co on potrafi?
podejrzliwy
podejrzliwy 19.01.2020, 00:35
Im więcej negatywnych komentarzy tym większe we mnie przekonanie że jest coś na rzeczy.
rada
rada 19.01.2020, 00:28
Ci co się boją niech przynajmniej nie komentują.
We lowe
We lowe 18.01.2020, 10:58
Pan burmistrz ma typowa moralnosc Kalego. Kiedy na poczatku kadencji radny Romanicz stwierdzil,, ze ma dowody na mobing w urzedzie pam Sawaryn zglosil ten fakt do prokuratury opierajac sie na wyzej wymieniony przepis. Kiedy w zeszlym roku wybuchla afera krzyzykowa w B. O. bo wygrala nie ta co trzeba incjatywa pan burmistrz zglosil do prokuratury. Reklama alkoholu w proburmistrzowskich mediach jest w porzadku dla niego i szuka jelenia do zgloszenia. Przepisy?
Psy Trzy
Psy Trzy 18.01.2020, 11:03
Po prostu układ!
Wow
Wow 18.01.2020, 12:44
Albo mają na siebie haki haaaaa
gryfino
gryfino 18.01.2020, 10:52
Panie Sawaryn znowu Panu się przytyło efekt jo jo
na fotelu siedzi leń...
na fotelu siedzi leń... 18.01.2020, 15:00
Jak się nic prawie nie robi a się tylko je to się tak wygląda.
Gość
Gość 18.01.2020, 05:24
Pan burmistrz nie jest prawdziwym samorządowcem , ale za to typowym karierowiczem , ktòremu prywata przysłoniła aspekty moralności w służbie społeczeństwu.To człowiek prosty chciwy i wyrachowany, przedstawiający swoje dobro ponad wszystko,nacechowany najniższymi instynktami,koryto ,posadka, spòłki, splendor i mamona a pròcz tego zadufany w sobie zwykły cham, gdzie ci wyborcy mieli oczy ,że wybrali takie indywiduum na tak poważne stanowisko,co za wstyd dla miasta, trzeba tylko mieć nadzieję ,że historia upomni się o tego pana i rozliczy go ze wszystkiego,czego sobie i państwu życzę.
Pikuś
Pikuś 18.01.2020, 22:23
Taka prawda
radny
radny 18.01.2020, 09:46
Mam podobne zdanie co Gość.
Punkt
Punkt 18.01.2020, 10:34
Popieram Gościa. Z oceną tego pana trafił w punkt
tak sądzę
tak sądzę 18.01.2020, 10:56
Ktoś go po prostu rozszyfrował.
Źródełko
Źródełko 17.01.2020, 22:30
Brawo dla IGryfino !!!
Z odpowiedzi udzielonej przez Burmistrza Mieczysława Sawaryna wynika, że IGryfino jest źródłem wiedzy dla Burmistrza.
Jeżeli tak jest to świadczy to o dużej sile tego portalu.
Brawo dla Andrzeja Kordylasińskiego, który skutecznie wstrzelił się w rynek :)
Cieszy mnie to bo GG to porażka...
wstyd
wstyd 17.01.2020, 21:32
Niby prawnik napisał ten list? W życiu do żadnej sprawy bym go nie wziął!
listownik
listownik 18.01.2020, 00:01
Inteligencją to nie zgrzeszył jak to czytam.
***  DOPA I KLAMIENI KOPA  HA HA HA AH A
*** DOPA I KLAMIENI KOPA HA HA HA AH A 17.01.2020, 21:16
WIDZICIE JA ŁATWO WAS ROZEGRAĆ HA AHA HA A AH TREŚĆ PRZEPISU HA AH AHA AH A MNIETEK MA AMNEZJĘ HA HA AHA HA WY KONDONY GREYFIŃSKIE TO JEST WASZA PARODIA HA HA AH AHA A https://youtu.be/FEIKC7HuB3s
heh
heh 17.01.2020, 23:55
Jak mu irokeza założyć to prawdziwy jak ten Bic Cyc co zapodajesz. A do tego buduje "mauzoleum" na Niepodległości.
Hips
Hips 17.01.2020, 21:04
Ten list burmistrza w fotogalerii to jakiś żart?
Luksa
Luksa 17.01.2020, 21:25
Ten biedak wykazał się prostackim, koszarowym humorem, ale sam sobie wydaje się dowcipny. Ludzie inteligentni tak nie żartują, jeśli w ogóle żartem to można nazwać. Mówiąc jego stylem - puścił bąka w towarzystwie i jest jedynym, który tego nie czuje.
maj nejm is bonk. Tomas bonk...
maj nejm is bonk. Tomas bonk... 18.01.2020, 00:51
Mnie się wydaje, że jest jeszcze gorzej. Puścił w salonie bąka i jest jedynym, który się z tego śmieje...
Kuba
Kuba 17.01.2020, 21:42
Mylisz się biedaku umysłowy i to bardzo. Właśnie ludzie inteligentni tak żartują, tylko problem w tym, że tumany podający się za elitę typu Ty nie rozumieją takich wysublimowanych żartów, bo jesteście zbyt głupi. A tak poza tym, to powiedz mi jełopo, kto Ci takich głupot nagadał, a Ty łyknąłeś/aś jak młody/a pelikan, że to był żart?
bibliotekarz
bibliotekarz 19.01.2020, 13:15
Przysługa wymaga wdzięczności
Do Kuby
Do Kuby 18.01.2020, 09:19
A kim Pan / Pani jest,żeby obrażać ludzi? Tą elitą ? Inteligentem ? Tuman, biedak umysłowy, głupi,jełop.... to Pan / Pani wyniósł z domu,czy to taka nabyta inteligencja ? Wstyd mi za takich ludzi.
czuje pismo nosem
czuje pismo nosem 18.01.2020, 09:44
Jak to kim? Po prostu probumistrzowskim trollem.
jaka wóda, taka i "elita"...
jaka wóda, taka i "elita"... 18.01.2020, 01:00
Taka to Kubo i "kultura i elita", która na fejsie reklamuje wódę a "zapomina" o terminach - jak śp. Marysi zabrakło...
majnejm is bonk. Thomas bonk
majnejm is bonk. Thomas bonk 18.01.2020, 00:56
Taka to Kubo i "kultura i elita", która na fejsie reklamuje wódę a "zapomina" o terminach - jak śp. Marysi zabrakło...
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 17.01.2020, 20:54
WIEDZIAŁEŚ MIECIU ZE MAM W *** RODZINĘ HA HA HA AHA U***Ę WS WSZYSTKICH HA HA AHA HA RAZEM Z WIEZORKAMI HA HA AHA H
papiak
papiak 17.01.2020, 21:07
Już się Mieciu boi że masz taką rodzinę :))))) Przecież to twój sąsiad jak kiedyś pisałeś.
A TY DALEJ CIĄGNIESZ AH AH AH AHDRUTA HA HA AH
A TY DALEJ CIĄGNIESZ AH AH AH AHDRUTA HA HA AH 17.01.2020, 20:51
MNIETEK MASZ PRZE Y BANE HA A AH AHA ZYDY SIĘ WYPIELI NA CIEBIE HA AH AHA AH
AJWAJ ALELUJSA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJSA I DO PRZODU 17.01.2020, 20:48
MNIUETEK IDZ SIĘ WYPAŁUJ HA HA AH AH JESTES GŁUPI JAK TEN PRZEKUPNY GRYFINSKI SAD HA HA AH AHA
mitoman
mitoman 18.01.2020, 13:59
SAD? A może MO SAD?
Tom
Tom 18.01.2020, 07:15
O to prawda ! Sad Gryfiński jest nierzetelny .
pelikan
pelikan 18.01.2020, 00:04
Do sadu to się chodzi na jabłka a nie na głupoty!
Pikuś
Pikuś 17.01.2020, 20:47
Dobrze że przysłał wam pismo. A mógł wysłać posłańca. Nikitynskego. A on nieobliczalny jest.... Z laurką! Albo ten co z bombonierką biegał..... Nazwiska zapomniałem taki wybitny był. Hahahaha!
Piotr
Piotr 18.01.2020, 07:16
Lepiej nie pamiętać.
ten co pamięta
ten co pamięta 18.01.2020, 09:48
Zapisani w niechlubnej pamięci.
AHA AH AHA
AHA AH AHA 17.01.2020, 20:41
HA HA AH TAKI DONOSICIEL WIEDZIAŁ I NEI ZDAZYŁ
rola życia
rola życia 17.01.2020, 23:56
Szybkim donosicielem to był na Piłata.
Eldo
Eldo 18.01.2020, 07:22
Nie można zapomnieć o mini redaktorku latającym aparaciku
czytelnik