Wiceburmistrz Tomasz M. pomówił dziennikarkę. Przegrał sprawę w sądzie

  • 06.03.2020, 00:12
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrz Tomasz M. pomówił dziennikarkę. Przegrał sprawę w sądzie Zdjęcie z ostatniej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie, w której uczestniczył m.in. burmistrz Mieczysław Sawaryn i wiceburmistrz.
Zastępca burmistrza Gryfina Mieczysława Sawaryna - Tomasz M. napisał i upublicznił nieprawdziwe informacje dotyczące dziennikarki Marii Piznal. Redaktorka poczuła się bardzo dotknięta i obrażona słowami wiceburmistrza. Uznała, że krzywdząca opinia może narazić ją na utratę zaufania publicznego, niezbędnego przy wykonywaniu zawodu i podważyć jej wiarygodność. Sprawa trafiła więc do sądu pierwszej, a potem drugiej instancji. Wiceburmistrz proces przegrał.

Na profilu portalu społecznościowego, gdzie są m.in. informacje i opinie o działaniach gminy Gryfino znaleźliśmy taki wpis:

"Przepraszam Panią Marię Piznal za to, że publicznie pomówiłem ją o stronniczość i nierzetelność w redagowaniu artykułu dla gazety „Kurier Szczeciński”, zamieszczając na swojej stronie internetowej na portalu Facebook w dniu 3 i 5 listopada 2017 r. nieprawdziwe informacje, co mogło narazić dziennikarkę na utratę zaufania publicznego, niezbędnego przy wykonywaniu zawodu i podważyć jej wiarygodność. Przepraszam, że pomówieniami tymi naruszyłem jej dobre imię i godność osobistą. Tomasz Miler"

-Odmawiam komentarza, ponieważ sprawa była wyłączona z jawności - mówi nam dziennikarka Maria Piznal.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (98)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kopaka
kopaka 28.03.2020, 08:55
DNO
zgr-edo
zgr-edo 22.03.2020, 09:05
To była sprawa przeciwko zastępcy burmistrza, czy przeciwko osobie prywatnej Tomaszowi Milerowi z oskarżenia prywatnego Marii Piznal ?
Ludzie na mieście mówią, iż chodziło o pomówienie Marysi, że *** *** Na czyj wniosek sprawa została wyłączona z jawności ? Wiele pytań, mało odpowiedzi i wielka radocha , że Tomaszek dostał kopniaka.
Marysię zwolnili już z Domu Kultury/ jednostki budżetowej UMiG/ czy teraz się boją tego zrobić, że ich oskarży o mobbing i odszkodowanie ?
he,he,he
o co kaman
o co kaman 22.03.2020, 10:23
Wicebumistrz jest przecież osobą publiczną.
Romyk
Romyk 12.03.2020, 08:37
Uuuuuuu no nieeeee,ale się dorobił.Brawo.
Dymisja
Dymisja 07.03.2020, 22:56
Żenada, panie miler. Żenada...
Najwyższy czas
Najwyższy czas 07.03.2020, 22:05
Usunąć z funkcji wiceburmistrza!
quick
quick 07.03.2020, 23:46
Jak najszybciej!
Misia
Misia 07.03.2020, 22:04
To co zrobił Marii to zwykle chamstwo! Jak mógł tak pisać? Jest to najbardziej obiektywna dziennikarka jaką znam!
ot co
ot co 07.03.2020, 22:10
Miler rzetelny nie był więc tego nie rozumie i nie szanuje.
Cz
Cz 07.03.2020, 22:01
W dniu dzisiejszym p. Miler utracił resztki mojego zaufania.
raz
raz 07.03.2020, 22:08
Dziwne Cz, że jeszcze miałaś jakieś resztki zaufania do tego człowieka, bo to wyjątkowy nieudacznik. Dowód? Prosze bardzo! 5 lat MIler jest od inwestycji. I teraz proszę wymień mi choć jedną dużą inwestycję przez niego prowadzoną. Teraz Pielechowskiego zwolnili bo kozioł ofiarny musiał być, że w budownictwie społecznym się nic nie dzieje. A przecież plany budownictwa społecznego czy choćby hali zostawił poprzedni burmistrz. W sprawie hali to zrobili swoje plany, które wzięły w łeb i jak nie było gotowego obiektu tak nie ma. A do tego konflikt z powiatem.
wstyd
wstyd 07.03.2020, 21:56
miler powinien zostac odwolany w trybie natychmiastowym
do wstyd
do wstyd 07.03.2020, 22:03
Gdyby miał honor to sam by się podał do dymisji!
Szeryf
Szeryf 07.03.2020, 21:46
Ależ to musi tercet boleć. Chyba każdy poprzedni artykuł, nawet ten najbardziej uderzający w gminę ma przewagę łapek w górę. Od artykułu po komentarze. Tutaj jest odwrotnie. Wygląda to jakby ktoś biegał po urzędzie i na każdym komputerze dawał minusa. Chyba, że urzędnicy dostali polecenie służbowe :D

Swoją drogą przeprosiny milera sporo ludzi udostępniło na fejsie. Idzie to w świat. I dobrze. Chamstwa nie powinno się tolerować.

Urzędnik państwowy, zwłaszcza na takim stanowisku, powinien być czysty jak łza. Jak jest? Każdy widzi. Zaczynam się wstydzić, że mieszkałem w tym mieście.
mnie to nie dziwi
mnie to nie dziwi 07.03.2020, 21:58
Przecież na tym zależy tylko jednej osobie - panu Tomaszowi!
memory
memory 07.03.2020, 20:59
Pamiętam pana od Totolotka, pamiętam redaktora Krystiana Wawrzonka!
AntyTom
AntyTom 07.03.2020, 15:15
Tak dla przypomnienia:
https://www.igryfino.pl/wiadom…
AntyTom
AntyTom 07.03.2020, 20:34
Naprawdę nie rozumiem. Gryfinianka zdobyła za zasługi nagrodę srebrnego gryfa, a tu jakieś ameby dają łapkę w dół. Czy tak ciężko niektórym pogodzić się z porażką?
Mixer
Mixer 07.03.2020, 21:56
Zobacz ile jest łapek w dół. Żenujące działanie, widać, że z wyrokiem sobie nie mogą poradzić
kliker
kliker 07.03.2020, 21:59
On jest małostkowy więc lata po komputerach i daje łapki w dół.
Szeryf
Szeryf 07.03.2020, 21:47
Bardzo ich boli.
nasz pgr
nasz pgr 07.03.2020, 07:44
mnietek kryje tomaszka ha ha ah https://youtu.be/dsVFYu-ReKk ha ha ah może jakaś sztuka dla ocieplenia klimatu ha ha ah mam nawet tytuł " dwóch takich co ru cha li księży -c ha ha ah "
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 06.03.2020, 22:03
no chyba nie poszło o tantiemy z tej sztuki gdzie grał ojciec tomaszka ha ha ah https://www.igryfino.pl/wiadom… co za teatrzyk
Ogryzek
Ogryzek 06.03.2020, 22:17
Bzdury. Wejdź na profil milera, poszukaj postu z tymi datami
ha ah ah
ha ah ah 06.03.2020, 23:15
nie mam pejs buka ha ha ah kto sie tam pokazuje tego ja nie szanuje ha ha ah jak spiewał klasyk ah aha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 06.03.2020, 20:15
a co tomaszek konkretnie napisał bo nie bardzo łapię o co biega ha ha ah jakis link do tego wpisu czy coś ha ha ah
lubczyk
lubczyk 07.03.2020, 20:58
Jak sąd mu każe przepraszać to muszą to być świństwa, których kulturalny człowiek nie powinien czytać.
Karma wraca
Karma wraca 06.03.2020, 19:25
A to coś nowego ? po prostu taki jest ten Miler. Mało ludzi szczuł ? Mam wymieniać ?
Górka
Górka 07.03.2020, 19:12
Poprostu DZIAD !!
RR
RR 06.03.2020, 19:13
To było zwykłe świństwo w stosunku do pani Marii.
us
us 06.03.2020, 18:39
Czy znajdzie się ktoś z rady, kto w interpelacji zada pytanie o konsekwencjach, jakie wyciągnie M Sawaryn w stosunku do swojego wicka???
poniedziałek
poniedziałek 06.03.2020, 18:42
NIe zdażą. Decyzja może być tylko jedna - zwolnienie!
Tak
Tak 06.03.2020, 19:46
Natychmiastowe ! !
Roni
Roni 06.03.2020, 18:29
Kto teraz bedzie nowym wickiem?
pataola
pataola 06.03.2020, 18:02
Ojciec Jerzy Miler czerwony dziś ze wstydu. Trzeba było odpowiednio syna wychować!
PZPR
PZPR 07.03.2020, 21:18
miler zawsze był czerwony ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.03.2020, 13:45
*** wstydu nie maja h aha ha popatrz na we czorków ha ha ah
zydowski kabaret
zydowski kabaret 06.03.2020, 20:04
od gryfińskiej ha ah ah a nie ze wstydu ha ha ah walczy z koronawirusem ha ha ah
rewal
rewal 06.03.2020, 18:00
Miler to cham i i ktoś go po prostu podał do sądu. Przegranych za swoje swiństwa powinien mieć więcej. Nie jest godny reprezentowac Gmine.
Koronka
Koronka 07.03.2020, 19:16
CHAM CHAM CHAM !!

Pozostałe