Wygląda niczym dzika budowa. Inwestorem jest gmina

  • 27.05.2020, 22:00
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wygląda niczym dzika budowa. Inwestorem jest gmina Ludzie na motorowerze jadą w kaskach, ale na budowie niektórzy zachowują się tak, jakby przepis dotyczący ochrony głowy ich nie obowiązywał.
Kto, jak nie gmina powinna dawać przykład, jak powinna wyglądać dobrze prowadzona inwestycja? Sprawdzamy więc gminną inwestycję w Gryfinie. Od strony ul. Niepodległości, gdzie jest przejście na Parkową, budowa jest nieogrodzona. Od strony ul. Parkowej zabezpieczają tylko taśmy. Obchodzimy liceum dookoła i nie znajdujemy tablicy informacyjnej. Nie wiadomo kto buduje i co buduje. Przecież wiemy, że inwestuje tu gmina Gryfino w halę sportową. A wygląda to w niektórych miejscach, niczym dzika budowa. Sprawą zajęliśmy się na prośbę monitujących czytelników.

To kierownik budowy powinien zapewnić odpowiednie oznakowanie terenu gminnej inwestycji. Powinien też uniemożliwić wejście na plac osobom nieupoważnionym, m.in. poprzez ogrodzenie placu budowy. Tego nie ma we wskazanym wyżej miejscu. Jest przecież nadzorujący inwestycję ze strony gminy. Powinien wiedzieć, że plac budowy jest przestrzenią, na której dzieje się wiele, dlatego musi ona być bardzo dobrze zorganizowana, a bezpieczeństwo powinno być tu najwyższym priorytetem. I dlatego powinno się zadbać m.in. o znaki oraz tablice, których obowiązek umieszczania wynika bezpośrednio z przepisów budowlanych.

Dziś wykonaliśmy kolejny raz sesję fotograficzną inwestycji gminnej przy liceum. Od miesięcy nie widzimy tablicy informacyjnej , a inwestycja nie jest ogrodzona w niektórych miejscach.

Na potencjalne niebezpieczeństwo zwracają uwagę zwykli mieszkańcy. Kiedy ze względu na koronawirusa ludzie rzadko wychodzili z domów, to jeszcze można było przymknąć oko. Teraz ruch jest duży, a zabezpieczenia brak!

Ostatnio czytelnik zwrócił uwagę na brak odpowiedniego nadzoru. Pisaliśmy o tym tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/36678,czy-jest-bezpiecznie-na-gminnej-budowie-pyta-czytelnik

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Popis
Popis 29.05.2020, 01:00
Długi gminy powinien spłacać burmistrz lub wójt i rada, od kiedy w biznesie szef robi długi i każe spłacać klientom? Chody rozbojniczy tepretyczny kraj, który zachęca do władzy złodziei
Kaśka
Kaśka 28.05.2020, 14:46
Czego się czepiacie, Piłat 8 lat obiecywał i gó..... dla młodzieży zrobił. Zadłużył gminę ,tylko ch***ł ze swoją bandą. Teraz robią porządki na placu, i co przez płot maszyny mają skakać? Kto taki idiotyzmy pisze? Lewactwo
bibliotekarka wiejska
bibliotekarka wiejska 28.05.2020, 16:38
Anetka, dostałaś robotę od człowieka na którego teraz plujesz. Oby język kołkiem ci nie stanął
Samiswoi
Samiswoi 28.05.2020, 11:07
Jako i inwestor oraz właściciel firmy wiem ze to wszystko jest po stronie generalnego wykonawcy a nie inwestora wiec po prostu portal szuka dziury w całym ( nie bronię gminy , *** na nich kładę ))). Niech przyjedzie straż miejska albo PIPa i wlepia mandaty wykonawcy !!! 
zgr-edo
zgr-edo 28.05.2020, 09:33
Przykro patrzeć jak zdewastowano ten piekny teren i widok. Skok przez płot i byliśmy z piłką na boisku. Burmistrz Mieczysław też przychodził pograć. Jak można było dopuścić aby postawić takiego kląkra w tym miejscu ? Taka hala powinna być koło pływalni, stadionu, kortów tenisowych, a nie w centrum miasta. Brzydkie słowa cisną się na usta, ale, kibic z dala sie nie ..., może nie mam racji i jest jakieś racjonalne wytłumaczenie lokalizacji tego przybytku akurat w tym miejscu. Równie dobrze można było postawić halę na Górnym Tarasie zamiast masztu 5G. Z pierwszych liter imion burmistrzów wybrzmiewa hasło dla mieszkańców Gryfina- T eraz M acie P roblem . Cała trójka dobroczyńców mieszka poza miastem.
nie jestem robotem
nie jestem robotem 28.05.2020, 09:31
Straszne to takie oj oj
krótko
krótko 28.05.2020, 00:12
Szczegółowe warunki przygotowania i prowadzenia robót budowlanych określa Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 6 lutego 2003 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy podczas wykonywania robót budowlanych.
Eryk
Eryk 28.05.2020, 00:03
Aż się nie chce wierzyć że taka sytuacja ma miejsce w centrum miasta jak by nie było.
ot co
ot co 27.05.2020, 23:56
Taka trochę samowolka tych od tablic!
gigant na glinianych nogach
gigant na glinianych nogach 27.05.2020, 23:00
Po co tablica informacyjna?! Przecież każdy chyba widzi że to mauzoleum!
Laki
Laki 27.05.2020, 22:39
Dobre porównanie z tymi kaskami (podpis pod zdjęcie).
zdjecie
zdjecie 28.05.2020, 09:51
Ci na motorku na tle sali-hai to widok jak z Bangladeszu
behapowiec
behapowiec 27.05.2020, 22:38
Ogrodzenie terenu budowy musi być wykonane w taki sposób, by nie stwarzało zagrożenia dla ludzi. Wysokość ogrodzenia powinna wynosić co najmniej 1,5 m. Zagospodarowanie terenu budowy należy również zaplanować tak, by materiały budowlane nie były składowane bliżej niż 0,75 metra od krawędzi płotu.
haha
haha 27.05.2020, 22:55
chlopie ty w gestapo powinienes pracować taki jesteś przepisowy.
tyle
tyle 27.05.2020, 22:37
Jaki pan taki kram.
Srutututu
Srutututu 27.05.2020, 22:37
I znów nie zagrał w obiecanym terminie.
Do 22.37
Do 22.37 28.05.2020, 09:21
Daj spokój z tym graniem,nie widzisz jak burmistrz wygląda? 

Pozostałe