Wycinają drzewa w Krzywym Lesie!

  • 29.07.2020, 19:31
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wycinają drzewa w Krzywym Lesie! Paweł Wysocki FB "Nasze lasy"
-Zainteresujcie się wycinką drzew w Krzywym Lesie - mówi nam czytelniczka przez telefon. "Drwale wycięli pomnik przyrody sławny na cały świat" - pisze na maila czytelnik. Co dzieje się w Krzywym Lesie - pomniku przyrody koło Nowego Czarnowa?

Okazuje się, że owszem, prowadzone są tam prace porządkowe.

Paweł Wysocki na profilu Facebookowym "Nasze lasy" pisze tak: "To tajemnicze miejsce stało się słynne na cały świat z uwagi na nienaturalnie wygięte drzewa - wszystkie w ten sam sposób. To była jedna z wizytówek woj. zachodniopomorskiego. Czekamy na wyjaśnienia #LasyPaństwowe, ale już teraz można z dużą dozą pewności stwierdzić, że wycięte drzewa były wg leśników groźne dla ludzi. Niebawem nie będzie w ogóle czego w lasach oglądać, bo to właśnie drzewa nietypowe, albo stare są najczęściej kwalifikowane do wycinki, jeśli tylko znajdują się przy jakiejś ścieżce. Taka polityka prowadzi do absurdalnej sytuacji, gdzie nie warto już chodzić szlakami, bo zwyczajnie nie ma przy nich nic ciekawego do obejrzenia". I zamieszcza zdjęcia (w fotogalerii).

Wszystko to wygląda na prace porządkowe. Choć niektóre wycięte gałęzie wyglądają na zdrowe, więc nie wiadomo jakim kluczem się posługiwano podczas podejmowania decyzji.

Jak się dowiadujemy, w pobliżu powstaną dwie nowe 10-arowe plantacje. Na jednej młodnik będzie kształtowany przez leśników na model Krzywego Lasu. Na drugiej posadzone zostaną sadzonki z nasion tych drzew, by móc zbadać ich cechy genetyczne. Plantacje mają zwiększyć zasób unikatowego drzewostanu.

W zielonej otulinie elektrowni, pomiędzy Gryfinem a Nowym Czarnowem, planowane jest także założenie łąk i nasadzenie drzew miododajnych. W ten sposób wzmocniona może zostać lokalna populacja pszczół.

 

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (32)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zgr
zgr 09.08.2020, 14:46
Ja bym was rządzących od prezydenta w dół powycinał jak Thomas w MASAKRZE PIŁĄ MECHANICZNĄ Frajerzy.
koklesz
koklesz 01.08.2020, 00:48
To szaleństwo bezkarnych ludzi!
Robert
Robert 31.07.2020, 21:28
Wszystkiemu winni oczywiście leśnicy. To dzięki nim lasy są w tak opłakanym stanie. Wywracają przyrodę do góry nogami. Niedługo przez nich krowy będą się żrebić ,kobyły cielić, chłop z chłopem spał będzie, baba z babą, *** , Sodoma i Gomora. A wszystko przez ludzi z leśnictw. Sto lat próbują wszystko spieprzyć i ciągle im nie wychodzi. Dzieki temu my aktywisci mamy o co walczyć. Ilu jeszcze zaplutych leśnych karłów reakcji trzeba będzie napiętnować, któż to wie. Do dzieła Bracia przed komputerami, polska przroda czeka na zbawicieli takich jak wy.
Leśnik
Leśnik 31.07.2020, 12:43
Trochę przświetliliśmy lasek żeby lepiej było widać kwietną łąkę.
!!!!
!!!! 30.07.2020, 20:59
Katastrofa!
kaduk
kaduk 30.07.2020, 18:44
We łbach im się poprzewracało i myślą ze moga zrobić wszystko.
nadludzie z lasu
nadludzie z lasu 30.07.2020, 11:23
Nadleśnictwo tnie ile wlezie i się nikomu nie tłumaczy, uważaj najwyraźniej że to ich!
sicher
sicher 30.07.2020, 18:44
Dokładnie jak pisze nadludzie
Dyl
Dyl 30.07.2020, 10:03
Przede wszystkim, kto to jest Paweł Wysocki, to jakiś autorytet ? Jeżeli ktoś do redakcji daje jakiś niepokojacy sygnał, to lepiej to osobiście zweryfikować , pofatygować się do Nadleśnictwia i uzyskać rzetelną informację od leśniczego tego terenu ,z jakimś nazwiskiem. "Jak się dowiadujemy " - kto się dowiaduje , od kogo ? z Facebooka? Dawno nie czytałem takiego gniota.
szach
szach 30.07.2020, 11:23
Dyl, z przykrością stwierdzam, że czytasz bez zrozumienia. Są tu 3 źródła informacji. Ważny jest Paweł Wysocki bo podaje fakty - zdjęcia oraz swoją opinię, do której ma prawo.
krach
krach 30.07.2020, 18:45
Co tłumaczysz tumanowi z lasów? Przecież oni mają drewniane klapki na oczach.
kopsa
kopsa 30.07.2020, 08:48
Cichaczem wycięli żeby larum nie było!
Hopsa
Hopsa 30.07.2020, 09:08
Co tu za głupoty wypisujesz. Nie znasz tematu a zamęt siejesz. Akurat lasy państwowe niszczą coś takiego. Kto ci w bajki uwierzy. Musieliby tam pracować tacy bezmózgowcy jak ty. Cichaczem to wiesz co można zrobić. Zawsze się zastanawiam kto tu pisze te komentarze i wygląda mi to na oddział zamknięty.
koll
koll 30.07.2020, 20:58
Hopsa tego się należy obawiać skoro to cichaczem robią.
Kaall
Kaall 30.07.2020, 21:57
Cichaczem? To było tak nagłośnione że chyba musisz być oderwana od rzeczywistości żeby o tym nie wiedzieć albo udajesz głupa.
IV RP
IV RP 30.07.2020, 10:30
To zapewne realizacja ustaleń z narady w gminie z udziałem rządu. Wyciąć poniemieckie pomniki przyrody ale nasadzić nowe polskie, poświęcone i stojące na straży na 1000 lat.
Do IV RP
Do IV RP 30.07.2020, 19:47
Ty gminy już nie mieszaj w swoje idiotyczne wizję. To właśnie z inicjatywy burmistrza ten krzywy Las będzie perełką turystyczną gminy i tu należą się ukłony dla burmistrza bo to co zapowiedział staje się faktem. Brawo!

Proszę puścić komentarz
koll
koll 30.07.2020, 20:59
I tego można się spodziewać od tego bufona Sawaryna że za plecami z niby jakimiś fachowcami coś tam ustalają. Żenada.
Kaall
Kaall 30.07.2020, 21:53
A co miał z tobą ustalać? Z niby jakimiś fachowcami 😀 to mnie rozbawiłaś znawczyni tematu się znalazła. Jak skończą to pewnie kopara ci opadnie. I chociaż będzie pięknie to napiszesz że jest brzydko.
Zadanie wykonałaś kazali napisałaś tylko się zastanów czy ten twój komentarz można
zaliczyć do udanych? Raczej jako kiepski żart 👎👎👎😁
złamas
złamas 30.07.2020, 02:00
Normalka. Tercet tylko potrafi wycinać
Znów jest ściernisko a było San Francisco
Znów jest ściernisko a było San Francisco 29.07.2020, 23:08
Wszystko gra. Wycinkę zatwierdzali z ministerstwa trzy tygodnie w urzędzie w urzędzie w Gryfin..
I po atrakcji
I po atrakcji 29.07.2020, 23:04
Wycięli krzywy las. Za trzydzieści parę lat będzie młody lasek a za 70 prawdziwy krzywy las.
Do przewidzenia.
Do przewidzenia. 29.07.2020, 22:30
Ile to lat trzeba żeby takie drzewo uroslo... i kto je będzie podlewał nim podrosną? Skończą jak mnóstwo tych nasadzonych w całym Gryfinie..
Polacy bądźmy solidarni jak rodzina Szumowskich.
Polacy bądźmy solidarni jak rodzina Szumowskich. 30.07.2020, 10:37
My patrioci katolicy będziemy kształtowali nowy krzywy las stojący na granicy i straży Polski. Damy też odpór tęczy przy pomocy bomb i rakiet z głowicami termobarycznymi i helowymi, którymi posłużył się Tusek pod Smoleńskiem.
fon
fon 29.07.2020, 22:43
To takie raczej science fiction.
Las
Las 29.07.2020, 21:36
Już kto jak kto ale leśnicy nie wycięli by dobrych drzew.
handlarz drewnem
handlarz drewnem 29.07.2020, 22:43
Na sprzedaż tylko zdrowe idą!
Haha
Haha 29.07.2020, 22:06
Widać jak zacofany jesteś
gość
gość 29.07.2020, 21:15
polbruk połóżcie cymbały
zdziwienie
zdziwienie 29.07.2020, 21:04
Wycięli i nie posprzątali?
oburzony
oburzony 29.07.2020, 20:23
O k... kto pozwolił !!!!!!!!!!!!!!
Knagulec
Knagulec 29.07.2020, 22:13
Dokladnie jakiś imbecyl tak samo jak drzewa kolo dworca PKS tylko przegumować

Pozostałe