Pobierali wymazy od tych na izolacji - fotorelacja

  • 06.08.2020, 20:41
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Pobierali wymazy od tych na izolacji - fotorelacja
Dwa samochody jeździły dziś (6 lipca 2020 r.) po powiecie do osób objętych kwarantanną i pobierano wymazy do badań na koronawirusa. W ciągu kilku godziny medycy odwiedzili ponad 100 domów. Testy wykonano osobom, które mają orzeczoną przez sanepid kwarantannę.

-Najpierw była policja i sprawdzała czy przestrzegam kwarantanny i jestem w domu. Potem poinformowali, że będzie jeździła karetka i będą pobierać wymazy – mówi nam osoba na kwarantannie.

Badania objęły osoby, które w dniach od 17.07.2020 do 31.07.2020 roku uczestniczyły we mszy świętej, przystępowały do komunii i/lub spowiedzi w:

- kościele parafialnym pw. św. Stanisława BM w Klępiczu

- kościele filialnym pw. Narodzenia NMP w Starym Objezierzu

- kościele filialnym pw. MB Królowej Korony Polskiej w Żelichowie

- kościele filialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Objezierzu

Osoby na kwarantannie już od kilku dni wiedziały, że medycy przyjadą w środę lub w czwartek. Jest tak, że nie ma konkretnych przepisów określających, w jakim czasie nastąpi pobranie wymazu do badań na obecność koronawirusa od osoby skierowanej na kwarantannę. Decyduje dyspozytornia. Ze Szczecina trzeba jechać ok. 1,5 godziny, a potem jeszcze wrócić.

Decyzji o profilaktycznym przetestowaniu czy pobraniu próbek od tych osób nie mogą podejmować władze miasta.

Wymazobus i karetka do wykonywania wymazów finansowana jest ze środków publicznych. Medycy pobierali próbki na podstawie list przygotowanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Gryfinie.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (48)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

zorentowana
zorentowana 09.08.2020, 12:12
We wtorek lub środę będą wyniki.
T
T 07.08.2020, 10:58
Juz jest w polandzie ponad 800 teraz czekamy na wyniki z parafii może podbiją wynki?
KK
KK 07.08.2020, 12:22
A kiedy mają być wyniki?
Jaki jest sens testowania  ludzi zakażonych 17 czy nawet 21 lipca
Jaki jest sens testowania ludzi zakażonych 17 czy nawet 21 lipca 08.08.2020, 22:49
Bardzo przyśpieszono procedury w porównania do marca i kwietnia. Teraz to trwa od 5 do 9 dn. No chyba, że im coś się popląta to wtedy nawet nawet do dwóch tygodni.
wirus
wirus 07.08.2020, 07:23
Jestem z wami-wirus
bodo
bodo 07.08.2020, 07:35
do 7.27:raczej ŚWIRUS
zdziwiony
zdziwiony 07.08.2020, 00:19
A dlaczego wojsko w akcji? Nie dają rady cywile?
Swiadomy
Swiadomy 07.08.2020, 08:57
Jak ktoś jest w wojsku to niema co się dziwić że żandarmeria wojskowa się interesuje
GdX
GdX 06.08.2020, 22:45
Szumowski klepie o zakazach na obszarze powiatów, od marca powiatowy sanepid zabrali starostom i podporzadkowali wojewodom. Teraz taki starosta musi pytac wojewode co sie dzieje w temacie wirusa albo przeczytac sobie na stronie internetowej wojewodzkiego sanepidu. Tak wyglada w realu walka z wirusem w powiatach. Starosta nie ma bladego pojecia o sytuacji z wirusem.
!!
!! 06.08.2020, 22:48
Nikt chyba nie wie o co chodzi w tym bałaganie !!
Najlepiej łowi się ryby w mętnej wodzie
Najlepiej łowi się ryby w mętnej wodzie 08.08.2020, 22:52
O kasę. Szumski łowi ryby w mętnej wodzie jak w porzekadle ludowym.
Zeniu
Zeniu 06.08.2020, 22:54
Kuria wie bo wysyla do parafii dublerów.
purysta
purysta 06.08.2020, 22:37
Wymazobus? Jest w ogóle takie słowo? Chyba powstało w ostatnich miesiącach.
Wojsko na wsi
Wojsko na wsi 06.08.2020, 22:25
I wojsko do wiosek przyjechało wymazy robić wiernym. Ubrani w kombinezony bo jest chyba ryzyko zakażenia. A kuria ze szczecina plecie bzdury, że koscioly w tych wioskach przewietrzyła i msze odprawiają już id niedzieli. Ludzie na kwarantannie a pozostały do kościola ciągną. Sanepid wioski kazał odkażać ale kościoly strefami wolnymi od wirusa.
sierżant
sierżant 06.08.2020, 22:33
To nie Wojsko tylko Żandarmeria Wojskowa jak widzę!
Pacyfka
Pacyfka 08.08.2020, 22:54
A żandarmi to nie wojsko ? To ci od porządku w czasie wojny. Rozstrzeliwują pacyfistów.
Cywil
Cywil 06.08.2020, 22:57
Widać busa WOTu czyli wojsko, a ŻW to też wojskowa formacja
Cywil
Cywil 06.08.2020, 22:56
Widać busa WOTu czyli wojsko, a ŻW to też wojskowa formacja
pospolite ruszenie
pospolite ruszenie 07.08.2020, 00:38
WOLT to nie wojsko bo nie wiadomo nawet komu harcerzykopodobni podlegają.
gryfin
gryfin 06.08.2020, 22:18
Na Kwadracie jest kilkanascie osób!
ma chłop farta
ma chłop farta 06.08.2020, 22:33
A Poldek się trzyma... ławki!
!!!!!!!!
!!!!!!!! 08.08.2020, 22:56
Poldka zabrali do zakaźnego.
Sam
Sam 09.08.2020, 01:33
A dlaczego Poldka wzięli do zakaźnego?
kalendarz
kalendarz 06.08.2020, 22:16
Czyli 5 dni na wymazy czekali.
ufff
ufff 06.08.2020, 22:04
Współczuję medykom. Dziś było 30 stopni Celsjusza a oni musieli jeszcze w te kombinezony się przebierać.
Saba
Saba 06.08.2020, 22:07
Gdyby było przewiewne to by koronka wpadła.
gryfinianka
gryfinianka 06.08.2020, 21:59
Ode mnie też pobierali przez nos.
kolumbus
kolumbus 06.08.2020, 21:57
Dobrze że deszcz nie padał bo musieliby przebierać się w samochodzie.
bizon
bizon 06.08.2020, 21:48
A jak długo teraz muszą czekać na wyniki?
Ręczne sterowanie
Ręczne sterowanie 08.08.2020, 22:58
Tydzień a nawet dwa. Zależy od PiS.
Katarzyna
Katarzyna 06.08.2020, 21:48
Pierwszy raz widze, że to takie skomplikowane. Czy od każdego pacjenta przychodzi odkaża się i przebiera. To musi trochę trwać.
emi
emi 06.08.2020, 21:45
Nie wiedziałem, że to nawet buty odkażają!
Rysiu
Rysiu 06.08.2020, 22:34
A plebania odkażona? Czy przewietrzona?
Emek
Emek 06.08.2020, 22:39
Jedno i drugie!
HDy
HDy 06.08.2020, 22:58
A pleban dubler przybył wiernych nauczać?

Pozostałe