Chcemy wyboru, a nie terroru! Gryfino protestuje bez wulgaryzmów

  • 29.10.2020, 19:38
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Chcemy wyboru, a nie terroru! Gryfino protestuje bez wulgaryzmów
To najlepiej do tej pory zorganizowany marsz protestacyjny w Gryfinie. Z biało-czerwoną flagą na czele pochodu, doskonałym nagłośnieniem, koordynatorem podającym hasła do skandowania. I co równie ważne - wypowiedzi bez wulgaryzmów. A hasła specjalnie przemyślane, zróżnicowane, często zmieniające się, a niektóre nawet humorystyczne. Na dodatek uczestnicy "spaceru" nie dawali się sprowokować, chociaż takie próby były. Wtedy klaskano i krzyczano "Dziękujemy!". Tak wyglądał dzisiejszy (29 października 2020 r.) protest w Gryfinie przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia aborcji.

W czwartkowym strajku kobiet w Gryfinie nie uczestniczyło tak dużo osób, jak ostatnio. Jednak organizacja protestu była dużo bardziej przemyślana. Koordynatorzy co jakiś czas przypominali o konieczności zasłaniania ust i nosa, niepaleniu papierosów podczas marszu, nieużywaniu wulgaryzmów. 

Część gryfinian, która nie szła w pochodzie, wychodziła na balkony swoich mieszkań z parasolkami, flagami i biła brawo protestującym. Ci także odpowiadali oklaskami i okrzykiem "Dziękujemy!".

Niektórzy kierowcy trąbieniem klaksonów wyrażali swoje poparcie. 

Oto przykłady haseł skandowanych dzisiaj przez protestujących w Gryfinie:

Wolność! Równość! Prawa kobiet!

Kto nie skacze, ten za PiS-em! (I wszyscy skaczą).

To jest wojna z PiS-owcami!

Kaja Godek miała wybór!

Nasza godność - wasza podłość!

Moja pusia - moja sprawa!

Moje ciało - moja sprawa!

Moja pusia - nie Jarusia!

Julia temu winna. Orzekać nie powinna!

Nie jesteś sędzią!

Ona temu winna. Do więzienia iść powinna!

Andrzej Duda - marionetka!

Kinga, powiedz tacie: niech patrzy w swoje gacie!

Jarek, draniu! - będziesz siedział!

Jarek do widzenia! Jarek do więzienia!

Zabierz księżyc, oddaj prawa!

Precz z "Kaczorem"-dyktatorem!

Myślę, czuję, decyduję!

Mamy prawo decydować!

Chcemy wyboru, a nie terroru!

Nawoływano: "Chodźcie z nami!". Natomiast kiedy ktoś odłączał się od protestu, krzyczano: Dziękujemy!

Aktualizacja:

Fotorelacja i filmiki tu:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38538,zdeterminowani-duzo-ryzykuja-manifestacja-zmienila-charakter-wideo-foto

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (131)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

W połowie zły
W połowie zły 30.10.2020, 18:27
Bez wulgaryzmów, ale prze PiSem były. To były wulgaryzmy, czy nie były? Ale nasze dzieciaki nie takie złe. Kościół szanują.
Ciekawa
Ciekawa 30.10.2020, 17:25
Dzisiaj także jest marsz? Gdzie zbiórka? Wiem, że mogą być prowokatorzy, ale ....słyszałam, że wczoraj było pięknie.
hmm...
hmm... 30.10.2020, 15:12
Hmm... od czytania komentarzy poniżej można się rozchorować bez wychodzenia na marsze. Wstyd komputerowi trolle! Tyle odwagi co anonimowości zza komputera?!
Poślico Wy.....j
Poślico Wy.....j 30.10.2020, 14:30
A dlaczego Ja mam płacić za wasze przerywanie ciąży ??? Z moich POdatków ??? Lepiej łykajcie dziewuszki małoletnie , będzie taniej !!!
ej..
ej.. 30.10.2020, 16:26
oj proszę księdza, że też księdza tak "dziewuszki" małoletnie ruszają?
deszcz pada
deszcz pada 30.10.2020, 13:17
Deszcze niespokojne
potargały sad
a my na tej wojnie ładnych pare lat
Ref:
Do domu wrócimy
w piecu napalimy
nakarmimy psa.
Przed nocą zdazymy
tylko zwyciezymy
a to wazna gra
jagódka
jagódka 30.10.2020, 13:03
Jestem mocno dorosłą kobietą i powiem jedno Brawo. To nie chodzi tylko o aborcję. Dajcie kobietom egzekwować ich prawa bo wkrótce wszyscy nie będziemy mieli żadnych praw. To rodzice powinni mieć prawo podejmowania takiej decyzji a nie posły osły w większości mężczyźni. Kaja Godek niech się uda do zakładów które się takimi dziećmi opiekują i tam niech trochę popracuje. Bardzo pięknie powiedziała Joanna Kurowska Miłosierdzia dla kobiet w Polsce.
Marie
Marie 30.10.2020, 09:58
Protestujące "Panie" - mam dla Was "dobrą" wiadomość!
Wasz autorytet - były prezes TK - mgr Rzepliński też Was nazwał HOŁOTĄ i jak większość Polaków mówi, że te niby spontaniczne demonstracje ktoś to celowo nakręca i promuje!

"Rzepliński ocenił, że dla niego demonstracje pod kościołami są „niezrozumiałe”. „Bo przecież do kościoła można przestać chodzić. Nic się nie dzieje tym, którzy nie chodzą, nikt ich tam na siłę nie zaciąga, nikt ich nie piętnuje” – zaznaczył.
Były prezes TK pytany o to, dlaczego ludzie idą pod kościoły odparł: „A myśli pan, że hołota francuska zachowuje się inaczej? A hołota amerykańska jest inna?”

Odniósł się też do wulgarnych haseł, wznoszonych na demonstracjach. „Ci ludzie w ten sposób tylko eskalują konflikt i prowadzą do anarchizacji życia, to niedopuszczalne” – dodał.
Rzepliński mówił też, że nie ma jego aprobaty dla „wycia pod oknami Kaczyńskiego”. „Nie podoba się? To trzeba było odpowiednio głosować w wyborach. Mogę się z nim nie zgadzać, potępiać jego politykę, ale gdyby życie pana Jarosława było zagrożone, to stanąłbym w jego obronie, bo taki mam charakter” – powiedział.
do marylki
do marylki 30.10.2020, 16:27
Widzisz - taka różnica - jeden mówi - "nie podoba mu się" a inny prawem nakazuje swoją religię...
ano
ano 30.10.2020, 09:48
Nazywanie ich lewactwem jest tu nie na miejscu. Pamiętajmy że rosyjska agentura wpływu również się uaktywnia w takich momentach.
nie bredź!
nie bredź! 30.10.2020, 18:49
Sugerujesz że Morawiecki to rosyjski agent i pogwałcił tradycję Wszystkich Świętych?
Za komuny nie zamykali cmentarzy...
Brakujące hasło !!!
Brakujące hasło !!! 30.10.2020, 09:45
Brakuje jeszcze hasła j***ć PiS,

Akurat co przechodziłem z dziećmi obok Straży Pożarnej,
a tu idzie pochód dzieciaków i tak oto krzyczy !!!
W pochodzie dzieciaki skaczące i kręcące akrobacje na rowerach i hulajnogach !!!
Czy to jest poważne !!!
To jest raczej protest dzieci, - przeciwko temu że nie "mogą chodzić do szkoły"
Żałosne :-(
Oooo
Oooo 30.10.2020, 10:58
W szkole mogą ich zarazić - nauczyciele ;-). Zresztą nauka nie jest potrzebna. Te małe dzieci uczestnicząc w marszu już wszystko wiedzą. Myślę, że od swoich rodziców. A tak mamuśki krzyczały, że dzieci nie maja czasu odrabiać lekcji domowych na zdalnym, bo tyle jest zadawane. Ten spacer to chyba realizowanie pasji.
nooooo
nooooo 30.10.2020, 11:09
Ooooo to raczej nauczyciele zarażają się od bezoobjawowych uczniów.
rozbawiona
rozbawiona 30.10.2020, 09:12
Najśmieszniejsze jest to, że w Gryfinie nie było zajść pod kościołem!
A na miejscu wchodzących do kościoła bałabym się bardziej takiej bojówki po ciemku przed drzwiami....
Ostatecznie po ciemku i w maseczkach nie poznasz...
Izka.
Izka. 30.10.2020, 09:12
Nareszcie ktoś bierze "salony masażu i burdele" w obronę ,tym hasłem, "aborcja na żądanie", proponowała bym jeszcze "wiaty ogrzewane dla Tirówek" i będzie spoko?,jak już,to na całego.
jak jest popyt, jest i podaż....
jak jest popyt, jest i podaż.... 30.10.2020, 09:35
pisowska obłuda polega na pogardzie wobec "tirówek" - bo przecież kierowcy są "biedni, niewinni, gwałtem przez te kobiety brani"...
.
. 30.10.2020, 08:58
Normalnie doskonale nagłośnienie i 0 agresji, nie wyzywają żadnych grup społecznych, nie blokują miasta, wcale nie krzyczą "wypie*dalać" czy "je*ać PiS"
Klara
Klara 30.10.2020, 12:50
I co z tego, ale walczą o zabijanie niewinnych istot , które się na świat nie proszą. To nie są przyszłe matki to są morderczynie. Dać im to prawo do zabijania a potem wprowadzić eutanazję , żeby dzieci mogły też decydować o ich" żyć albo nie żyć"
.
wiesiek
wiesiek 30.10.2020, 08:53
Dziś 3 dziewczyny z wczorajszego marszu w związku z objawami przeszły test na koronowirus. Niestety to przez inna dziewczynę która powinna siedzieć w domu na kwarantanne a zamiast tego lata i zaraza. Blondynka krótko ścięta (Na chlopaka)
podziękuj pisowcom
podziękuj pisowcom 30.10.2020, 09:37
Genialny rząd wprowadził zasadę, że na kwarantannie siedzi tylko osoba z kontaktu - rodzina może sobie chodzić do pracy i do przedszkoli i gdzie chce...
Taka to walka rządu z wirusem....
Babcia, mama,zona,
Babcia, mama,zona, 30.10.2020, 08:16
Brawo dziewczyny ,brawo kobiety.... wielkie brawa dla prawdziwych facetow..w tym pochodzie....Wy tez bedziece ojcami . To pieklo ktore chca nam zafundowac tyczy nas wszystkich.
mocher
mocher 30.10.2020, 12:52
Piekło to uczestniczy w tych manifestacjach.
no tak
no tak 30.10.2020, 13:04
Prawdziwy z ciebie mocher
On80
On80 30.10.2020, 09:08
Powinno wjechać wojsko z policja wylegitymować wszystkich i jak ktoś zachoruje na covid zakaz wstępu do szpitala...
nie gub prawdziwej przyczyny
nie gub prawdziwej przyczyny 30.10.2020, 09:38
I wszystkich, którzy uczestniczyli w wiecach wyborczych Morawieckiego i Dudy "wypłaszcza się" "nie ma się czego bać, wirus w odwrocie"...
Kierowca
Kierowca 30.10.2020, 07:43
Ja trabilem na znak wyp...ć - ale do protestujących. :)
CZAKI
CZAKI 30.10.2020, 05:25
BRAWO BRAWO BRAWO KOBIETY POPIERAM WASZ STRAJK BLOKUJCIE DZISIAJ NAWET ŁUŻYCKĄ PRZEJCIE SIĘ DO KOŃCA I SPOWROTEM BLOKUJCIE GŁÓWNE ULICE GRYFINA.
POślico wy..................j
POślico wy..................j 30.10.2020, 05:07
No Kotulowo immuniteta juz nie będzie !!!! -----------Osoby, które organizują nielegalne zgromadzenia, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób, z czego doskonale zdają sobie sprawę - oświadczyła Prokuratura Krajowa. Dodała, że organizowanie obecnie ulicznych protestów "jest skrajnie nieodpowiedzialne".
w takim razie....
w takim razie.... 30.10.2020, 09:41
Oj Kaczyński wzywając do "nielegalnych zgromadzeń" pod kościołami też przestępca taki sam - a nawet morderca - bo przecież starsi tam chodzą...
XD
XD 30.10.2020, 09:38
nIE JesTeM zA KO i mI siE to niE poDoBa wrrrr
88
88 30.10.2020, 04:04
same dzieciaki i jakiś jeden starszy z tyłu grupy. Ma łaciate spodnie jak u tych komandosów spod kościoła. Nie pasuje do tego towarzystwa.
rozbawiona
rozbawiona 30.10.2020, 09:15
Tylko w Gryfinie nikt kościoła nie zaczepiał. Więc to jest taka prowokacja albo głupota.
Albo tacy bohaterzy, co pilnują tam, gdzie nie ma nikogo....
Inspektor Colombo
Inspektor Colombo 30.10.2020, 09:10
Do 88 Jesteś na podium😂!
Rodzic
Rodzic 30.10.2020, 04:00
Przyglądam się kolejny dzień obrazowi marszu i nie mogę zrozumieć, co robią tam dzieci. Dokładnie dziewczynki ze szkoły podstawowej. Czy jakby ok. dziesięć lat temu była dozwolona aborcja, to by tu były? Mamuśki, to są wasze dzieci i myślę, że je kochacie. Może one powinny być w domu? Jak chcecie maszerować idźcie same lub z mężem. Pytanie, czy go macie?
rozbawiona
rozbawiona 30.10.2020, 09:16
Przyjrzyj sie tym pod kościołem. To nie są dzieci? I co? Dowody osobiste sprawdzają wchodzącym?
Paranoja - albo prowokacja. W Gryfinie nikt kościołów nie atakował, więc to po prostu śmieszne...
Rodzic
Rodzic 30.10.2020, 11:09
Masz rację. Szkoda, że tak groteskowo to wygląda i że tak mało wypowiada się kobiet, które znają życie. Ale myślę, że gdyby chciały przekazać mądrości swoim dzieciom i wnukom, to usłyszałyby ciemnogród.
Tez rodzic
Tez rodzic 30.10.2020, 08:07
Te dzieciaki za niedlugo beda kobietami. Chyba nie jestes rodzicem.. inaczej wspolczuje twoim dzieciom...Banda oszolomow chce im zafundowac pieklo i ciemnogrod w 21 wieku . To ty powinienes byc w tym pochodzie
Rodzic
Rodzic 30.10.2020, 09:19
Skąd wiesz, że mnie tam nie było? Napisałem tylko, że to nie miejsce dla dzieci. Inteligentny rodzic tłumaczy, a nie puszcza dzieci na marsz i sam siedzi w domu. 21 wiek a my wracamy na drzewo.
w takim razie...
w takim razie... 30.10.2020, 09:42
No i właśnie pojąłeś - "wiek XXI a my wracamy na drzewo" - dlatego to młodzi muszą protestować - bo to oni w tym wieku będą żyli. I nie chcą w średniowieczu....
Wsparcie Rodzica
Wsparcie Rodzica 30.10.2020, 11:14
Sadzę, że nie pojąłeś - młodzi to nie dzieci, 10-12 lat to nie 18. Jeżeli takie dzieci są już wyedukowane, to nic dziwnego, że dochodzi do tylu gwałtów. Powinniśmy płakać nad nowoczesnym wychowaniem.
nie trzeba było ich wku...
nie trzeba było ich wku... 30.10.2020, 02:41
Młodzież nie angażuje się często w życie polityczne, ale kiedy ktoś już ją wkurzy, jej gniew ma bardzo wyrazisty charakter. Zamiast układanych godzinami i pełnych patosu przemówień jest prosty i dosadny przekaz, który widać na transparentach i słychać z tysięcy gardeł.
obłuda pisowska
obłuda pisowska 30.10.2020, 09:18
Ciekawe, że apel Kaczyńskiego o ustawianie kordonów przed kościołami to NIE NAWOŁYWANIE DO ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO - a apel o protest przeciw wyrokowi Pawłowicz i Przyłębskiej - tak...

Pozostałe