Ekipa Sawaryna zafundowała mieszkańcom podwyżki za śmieci

  • 05.11.2020, 16:47
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Ekipa Sawaryna zafundowała mieszkańcom podwyżki za śmieci
-Głosowałem przeciw tej uchwale, bo podwyżka to aż o 9 zł więcej za śmieci segregowane. To jest za dużo! Uważam, że stawki zostały zbyt wysoko skalkulowane. Mamy dużą liczbę niepłacących i za śmieci i brak odpowiedniej egzekucji prowadzi do tego, że tylko ci co regulują opłaty płacą za wszystko – powiedział nam w przerwie sesji Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie. Burmistrz Mieczysław Sawaryn ma większość i przeszła jego uchwała, która za śmieci segregowane podwyższa aż z 16 na 25 zł za m3.

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Gryfinie radni głosowali w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. Wybrano przygotowany przez burmistrza system mieszany. W budynkach wielorodzinnych będzie to opłata od metrażu. W budynkach jednorodzinnych i tych na wsi płatność będzie od osoby.

W przyszłym roku wielu mieszkańców zapłaci dużo więcej za śmieci niż do tej pory.

Ile? To wynika z uchwały:

Dzisiejszy projekt uchwały przygotowany przez burmistrza Mieczysława Sawaryna i poparty głosami jego radnych. Radni debatowali w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty.

Na podstawie art. 6k ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2020 r. poz. 1439) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Dokonuje się wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, zgodnie z którą opłata miesięczna za gospodarowanie odpadami komunalnymi:

1) w zabudowie jednorodzinnej ustalana jest w odniesieniu do liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość i stawki opłaty określonej w ust. 2.

2) w zabudowie wielorodzinnej ustalana jest w odniesieniu do powierzchni lokalu mieszkalnego i stawki opłaty określonej w ust. 3.

2. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1 pkt 1, wynoszącą:

1) 25 zł za każdą z dwóch pierwszych osób zamieszkujących daną nieruchomość;

2) 20 zł za każdą osobę - w przypadku trzeciej, czwartej i piątej osoby zamieszkującej daną nieruchomość;

3) 10 zł za każdą osobę - w przypadku szóstej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

3. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1 pkt 2, wynoszącą:

1) 1,45 zł za każdy 1 m2 powierzchni lokalu do 30 m2

2) 1,10 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 30 m2 do 45 m2

3) 0,75 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 45 m2 do 60 m2

4) 0,40 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 60 m2

4. Ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1 pkt 1, stosowaną w przypadku niewypełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, wynoszącą:

1) 50 zł za każdą z dwóch pierwszych osób zamieszkujących daną nieruchomość;

2) 40 zł za każdą osobę - w przypadku trzeciej, czwartej i piątej osoby zamieszkującej daną nieruchomość;

3) 20 zł za każdą osobę - w przypadku szóstej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

5. Ustala się stawkę opłaty podwyższonej za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1 pkt 2, stosowaną w przypadku niewypełnienia przez właściciela nieruchomości obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny, wynoszącą:

1) 2,90 zł za każdy 1 m2 powierzchni lokalu do 30 m2;

2) 2,20 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 30 m2 do 45 m2;

3) 1,50 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 45 m2 do 60 m2;

4) 0,40 zł za każdy kolejny 1 m2 powierzchni lokalu powyżej 60 m2.

6. Zwalnia się w części z opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1, właścicieli nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi jednorodzinnymikompostujących bioodpady stanowiące odpady komunalne w kompostowniku przydomowym - w takim przypadku stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pomniejsza się o:

1) 2,00 zł za każdą z dwóch pierwszych osób zamieszkujących daną nieruchomość;

2) 1,60 zł za każdą osobę - w przypadku trzeciej, czwartej i piątej osoby zamieszkującej daną nieruchomość;

3) 0,80 zł za każdą osobę - w przypadku szóstej i każdej kolejnej osoby zamieszkującej daną nieruchomość.

§ 2. Traci moc Uchwała Nr LIII/518/18 Rady Miejskiej w Gryfinie z dnia 2 listopada 2018 r. w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za pojemnik (Dz. Urz. Woj. Zachodniopomorskiego z 2018 r. poz. 2675).

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy Gryfino.

§ 4. Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego i wchodzi w życie 1 stycznia 2021 r.

 

Pomimo sprzeciwu opozycji, większością głosów przeszła także uchwała w sprawie podwyżek podatku od nieruchomości. Napisaliśmy o tym tutaj:

https://www.igryfino.pl/wiadomosci/38619,zaplacimy-wiecej-podwyzki-podatkow-od-nieruchomosci-przeglosowali-radni-popierajacy-burmistrza-sawaryna

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (136)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Dawid
Dawid 12.11.2020, 19:00
Nie mam zamiaru segregować teraz śmieci. Młodzi nie segregują, śmieją się z nas, że jesteśmy glupcami. Tyle samo za śmieci zapłacę ja, mieszkająca sama, co sąsiedzi z pod 2 ki gdzie jest ich 5 ro. Szczyt głupoty sawaryna i jego p***w
Barbuda
Barbuda 10.11.2020, 16:01
Zdzierstwo Sawaryna sięga szczytów chciejstwa.
z Pomorskiej
z Pomorskiej 08.11.2020, 21:25
Panie Guga, panie Romanicz.
Można zaskarżyć decyzję burmistrza i unieważnić to głosowanie przekupnych radnych? Zaraz będą kolejne podwyżki. Nigdy nie życzyłem nic złego ludziom, bo tak mnie wychowano. Przepracowałem 30 lat i teraz cisną mi się na usta same wulgaryzmy. Do czego dążycie? Chcecie żeby emeryci wyszli na ulice? To wyjdziemy, bo jest nam już wszystko jedno! Jak mamy żyć za 1300 zł? Nie życzę Wam niczego dobrego.
Olka
Olka 08.11.2020, 17:08
Referendum i to szybko. Odwołać Idiotów!!! A w szczególności sawaryna. Myslałam że to mądry człowiek, ale taki sam zakłamany jak tusk!
guma
guma 08.11.2020, 14:53
Chorzy na głowy im już nic nie pomoże
Zirytowany
Zirytowany 08.11.2020, 12:07
Trzeba zaskarżyć tę uchwałę, ponieważ nierówno traktuje osoby, gdyż uzależnia oplatę od tego ile m2 ma lokal, w dodatku rożnicuje opłaty od rodzaju zabudowy. Kuriozalne jest w ogóle uzależnianie opłaty za śmieci od m2 , a nie np. od zużycia wody. To moim zdaniem godzi w prawa konstytucyjne. Po prostu jest tu nierównośc opłat. Proszę jakiegoś prawnika o zajęcie się tą sprawą i na pewno zgłoszą się osoby, które poprą ten pozew, który zresztą mógłby się przekształcić pozew zbiorowy, a wiec mógłby ograniczyć jego koszty. Nie można tego tak zostawić, bo jest to niezgodne z prawe.
Nikt
Nikt 16.11.2020, 12:33
Sawaryn jest prawnikiem zgłoś do niego
gospodarowanie gospodarza...
gospodarowanie gospodarza... 08.11.2020, 17:16
Żadne powiązanie ze zużyciem wody ani powierzchnią mieszkania nie jest logiczne i sprawiedliwe!
Opłata od osoby (skoro taka formuła została przyjęta). A urzędnicy ile w ostatnim roku wyłapali nieprawidłowych deklaracji?
Robili cokolwiek, żeby zwiększyć należne wpływy?
A co zrobił PUK, żeby zmniejszyć koszty obsługi?
ten co liczy
ten co liczy 07.11.2020, 19:40
2 osoby na 60 metrach tydzień w tydzień dwie 10 litrowe reklamówki segregowanych śmieci, ile powinienem płacić miesięcznie ?
lepszy sort
lepszy sort 07.11.2020, 21:07
Dwie reklamówki? Podążaj wzorem "gospodarza" (cudzysłów celowy) - pod urzędem jest śmietnik...
fakt
fakt 07.11.2020, 19:26
Sawaryn jako burmitrz jest skończony !!
Sanek
Sanek 16.11.2020, 12:35
Sawaryn i jego przy***sy
smutna prawda
smutna prawda 07.11.2020, 09:47
Ekipa Sawaryna oszczędności powinna zacząć od siebie. Redaktor Kwapisz w ostatniej 7 pisze ile to zatrudnia nikomu nie potrzebnych strażników miejskich. Sawaryn narobił niepotrzebnych stanowisk a teraz ktoś to musi spłacać.
ja
ja 07.11.2020, 15:38
wpis sponsorowany .kupujcie 7 dni kwapisza.
na pewno nie kupujcie tej ekipy! (oni niektórych kupują)...
na pewno nie kupujcie tej ekipy! (oni niektórych kupują)... 07.11.2020, 17:47
No na pewno nie Sawaryna!
Jak można twierdzić, że w bloku śmiecą "od metra" ale w domach jednorodzinnych "od osoby"?
Jak można dowalać wdowom i wdowcom mieszkającym w większych mieszkaniach więcej za śmieci niż takim samym mieszkającym w innych lokalach?
nie wolno
nie wolno 07.11.2020, 09:44
Nie posądzajmy o logiczne taryfy Sawaryna + Nikityńskiego + Millera.
ciekawe dane
ciekawe dane 07.11.2020, 02:22
Skoro w Gryfinie jest tak drogo, to dlaczego w innych gminach jest drożej?
Dla przykładu: Trzcińsko Zdrój - 26 zł od osoby, Szczecinek - 27 zł od osoby, Suchań - 28 zł miasto i 23 zł wieś, Nowogard - 22 zł od osoby, Świdwin - 22 zł od osoby, Police 29 zł od osoby, Widuchowa 10 zł za m3 zużytej wody czyli około 30 zł od osoby... . W Gryfinie średnio po zastosowaniu ulg w zależności od wielkości gospodarstwa i deklaracji kompostowania około 22 zł.
a w Dubaju to....
a w Dubaju to.... 07.11.2020, 10:16
do durnych danych - a podobno ekipa w Gryfinie ma lepiej zarządzać? Mamy dobrą firmę komunalną, własne wysypisko. Jakie oszczędności porobili?

No i twoje 22 złote - powiedz to ludziom w twarz. Ale z tobą nie można stanąć twarzą w twarz - BO TY TWARZ ZGUBIŁEŚ...
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.11.2020, 10:10
BO TAM JESZCZE DURNIEJSI LUDZIE SA NIZ W GRYFINIE HA HA AH TO PO PEGEROWSKIE TERENY SIERPY A ZWŁASZCZA MŁOTY HA HA AH
Śmieciarz z bloku
Śmieciarz z bloku 07.11.2020, 09:36
Właśnie się dowiedziałem, że jedna osoba w mieszkaniu 50m produkuje więcej śmieci niż rodzina 3 lub 4 osobowa w mieszkaniu o takim samym metrażu. No drodzy radni bardzo dziękujemy za zadbanie o mieszkańców, a zwłaszcza za szczególną dbałość o lokatorów domów jednorodzinnych. Chętnie będziemy płacić z naszych emerytur.
Ocena
Ocena 07.11.2020, 01:28
Panie Guga, czysty populizm w pana wypowiedzi. To nowe regulacje zwiazane z gospodarką śmieciową nakladają na samorządy obowiązek dostosowania stawek za odbior odpadow komunalnych. Wie pan to doskonale wiec dlaczego worowadza w błąd czytelników tego portalu. Wie pan przecież ze system musi się sam finansować czyli koszty systemu ściśle okreslone ustawą muszą pokryć Ci ktorzy produkują śmieci. Zostala przygotowana kalkulacja kosztów. Skoro uwaza pan że zrobiono to niewłaściwie to dlaczego taka "zdolna ekipa KO" nie wykonala pracy ktorej oczekują od was mieszkańcy, szczegolowej analizy i nie zaproponowała stawek wlasciwych? I co Pan powie jak za jakiś czas okaże się ze sluzby burmistrza zrobiły to prawidłowo? Pewnie Pan zapomni co mowił tak jak to juz bywało wielokrotnie w przeszłości.
ocena niedostateczna dla ekipy Sawaryna
ocena niedostateczna dla ekipy Sawaryna 07.11.2020, 19:47
Ocena niedostateczna to dla was za łupienie mieszkańców podatkami. Pan Sawaryn za to bierze pieniądze aby uchwały z całym swoim sztabem przygotowywać. Tylko zapominacie Ocena, że macie służyć ludziom, a nie pieniądze podatników wam.
do przebrzydłego obłudnika tercetowego
do przebrzydłego obłudnika tercetowego 07.11.2020, 19:30
Co zrobił Sawaryn, żeby zwiększyć ściągalność? Co zrobiła gminna spółka, żeby ZMNIEJSZYĆ koszty? Obłudniku!!!
debilizm gminny?
debilizm gminny? 06.11.2020, 21:06
Ktoś wyjaśni - czy samotna kobieta mieszkająca w większym mieszkaniu naprawdę przy odkurzaniu będzie miała tyle śmieci, żeby płacić więcej i to aż o tyle niż sąsiadka z mniejszego mieszkania obok?
Ktoś może ogarnia umysł tych ludzików?
I czemu samotna kobieta w BLOKU śmieci w zależności od powierzchni mieszkania - A SAMOTNA KOBIETA W DOMKU JEDNORODZINNYM ŚMIECI OD OSOBY???
Że w domkach nie odkurza a w mieszkaniach w bloku odkurza?

Czy ktoś pojmuje geniusz gminnej władzy?
Odpowiedź
Odpowiedź 07.11.2020, 00:26
Jedna i druga zaplaci tyle samo
czytaj ze zrozumieniem
czytaj ze zrozumieniem 07.11.2020, 10:18
Przeczytaj uważnie - w bloku liczą od powierzchni mieszkania a w domkach nie! Trzy kobiety mieszkające w małym, dużym mieszkaniu w bloku i domku - i płacą różnie.
W dodatku ta mieszkająca w większym mieszkaniu w bloku według gminy śmieci "od metra mieszkania" ale w domu jednorodzinnym - nie!
Szczepan
Szczepan 06.11.2020, 20:50
Nie wiem kto w gminie wpadł na taki genialny pomysł, co do naliczania opłat za śmieci, żeby w budynkach wielorodzinnych oplata wynikała z metrażu, a w domach jednorodzinnych od osób. Jest to jakaś paranoja osób przygotowujących taką uchwałę, i bardzo się dziwię radzie miasta która to zatwierdziła. Wstyd, aż trudno się pohamować od bardziej dosadnych słów. Może zlikwidować wodomierze i też naliczenia wykonać w oparciu o m2, też nie będzie strat. Szanowny Panie Burmistrzu, Zarzadzie Rady Miasta i Rado Miasta Gryfina, myślę, że każdy z was posiada na tyle wiedzy żeby wiedzieć że śmieci produkują LUDZIE, a nie m2 powierzchni. Jeżeli nie wiecie to mam na to prosty sposob, zamknijcie swoje mieszkania lub domy na jeden miesiąc i po otwarciu zobaczcie ile te m2 wyprodukowały śmieci, a potem głosujcie.
W Szczecinie opłata za śmieci naliczana jest od zużycia wody, uważam, że pomimo, że nie ma dobrego systemu do naliczeń za niektóre media to ten jest najbardziej sprawiedliwy i nie wymaga liczenia osób gdzie ile mieszka, bo przy dzisiejszej migracji ludności oraz braku obowiazku meldowania się, to też się nie sprawdzi.
Taki system nie doprowadzi do podziału mieszkańców na lepszych i gorszych. Jeżeli sami nie umiecie to uczcie się od lepszych, to nie wstyd.
Podatki od nieruchomości poszły w górę, tylko patrzeć jak zaraz zostanie podniesiona cena wody i ścieków, już są przygotowania czynione i w tym sektorze.
Nie może być tak, że za wszystkie złe decyzje w zarządzaniu w/w mediami muszą zapłacić przede wszystkim mieszkancy bloków spółdzielni, czyli spółdzielcy i TBS.
Mieszkańcy Gryfina nie pozwólmy na takie traktowanie nas przez władze naszego miasta.
Hmm
Hmm 07.11.2020, 00:40
Panue Szczepanie, prosze pytać ustawodawcę a nie wladze miasta o metodę pobierania oplaty za śmieci . To stosowna ustawa wskazuje jak mozna to robić:: od osoby, zuzycia wody, od powierzchni gospodarstwa lub metodą hybrydową. Zadna nie jest sprawiedliwa . Najprosciej byloby naliczac od faktycznej ilości smieci, ale takiej mozliwości nie ms. Do tej pory oplata naliczana była od osoby i byc moze gdyby ludzie skladali uczciwie deklaracje byloby wmiarę uczciwie jednak kilka tysięcy osob nie zgłoszonych zostało do systemu. Dlatego płacą wiecej ci ktorzy są uczciwi.
Szczepan
Szczepan 07.11.2020, 19:11
Tak jak napisałem, nie ma jednoznacznej sprawiedliwej metody naliczania, ale zużycie wody wskazuje na to, że w danym mieszkaniu czy domu mieszka jedna czy więcej osób.
Przy takim systemie nie ma potrzeby składania deklaracji.
Oczywiście ma Pan rację, że każdy składa deklaracje jak chce i robi jak chce, dlatego ten sposob to pomija.
Należy się zastanowic czy w budynkach wielorodzinnych można zastosować system podziału na segregowane i nie. Sam Pan widzi dużo nieprawidłowości w składaniu deklaracji. Jak ocenić kto segreguje a kto nie, nie będę o tym pisał bo zabraknie ramki, ale chętnie porozmawiam.
W takim sposobie naliczania sklocimy, rodziny, sąsiadów i współmieszkańców.
Wydaje mi się, że w chwili obecnej w jakiej się znajdujemy a sytuacja w kraju i tak już jest napięta, władze miasta nie powinny dolewać oliwy do ognia,
Zadbajmy o dobro naszych mieszkańców, a nie, dokładamy im kolejnych stresów.
Pozdrawiam Szczepan
obłudny jesteś z tym "cicho bądźmy, niech Sawaryn przepchnie podwyżki"...
obłudny jesteś z tym "cicho bądźmy, niech Sawaryn przepchnie podwyżki"... 07.11.2020, 19:32
Bzdury gadasz Szczepan - opłata za śmieci od metra sześć wody to podobny absurd jak od powierzchni mieszkania!!!
Owszem, zużycie wody może pokazać, że mieszka więcej osób niż deklarowane.
I od tego jest armia urzędników, żeby człowiek myjąc się NIE PŁACIŁ DWA RAZY - RAZ ZA WODĘ DRUGI RAZ ZA ŚMIECI!!!
Szczepan
Szczepan 08.11.2020, 22:15
Niestety, ale nie masz racji twierdząc, że naliczanie od wody spowoduje, że będziesz płacił dwa razy za to samo.
Teraz płacisz za wodę i śmieci i dalej będziesz płacił za wodę i śmieci, tylko sposób naliczania będzie bardziej sprawiedliwy, nie mówię, że dobry.
Oczywiście, że najlepszy sposób to od osób, ale tak jak pisałem wcześniej, przy dzisiejszym stanie prawnym, np, wynajem, jak by miało być sprawdzane ile osób mieszka w danym mieszkaniu czy domu.
Pozdrawiam Szczepan
sprawiedliwy jak tercet
sprawiedliwy jak tercet 08.11.2020, 22:30
"bardziej sprawiedliwy"? Czyś ty się z tercetem na głowy pozamieniał? Ja się myję dwa razy dziennie, sąsiad raz na tydzień - ja płacę za wodę I ZA ŚMIECI WEDŁUG ZUŻYTEJ WODY - i to nazywasz sprawiedliwe?

Gdyby urzędasom chciało się ruszyć zza biurek - wszystko można wyłapać - łącznie z wynajmem!
Ale łatwiej ściągnąć od tych, co DO TEJ PORY UCZCIWIE PŁACILI!
no to dowalić tym uczciwym - bo i tak zapłacą...
no to dowalić tym uczciwym - bo i tak zapłacą... 07.11.2020, 17:53
Jakim trzeba być bydl.., żeby "ponieważ część nie składało deklaracji" dowalić podwyżki... TYM CO PŁACILI UCZCIWIE?
Bo zza biurka nie może się ktoś ruszyć i sprawdzić?
Są w gminie bazy danych, są możliwości - CO ZROBIŁA EKPA SAWARYNA ŻEBY POPRAWIĆ EFEKTYWNOŚĆ?
różnica
różnica 07.11.2020, 16:55
Hmm ale nikt wam nie kazał takich drakońskich podwyżek od razu wprowadzać. Gryfino to nie Warszawa czy Szczecin!
debilizm gminny?
debilizm gminny? 06.11.2020, 21:09
System od osoby jest najbardziej sprawiedliwy. Ale gminni urzędnicy mogliby sprawdzać faktyczną ilość osób na przykład przez analizę danych - czy to z baz gminnych (szkoły, opsy itp) - czy w razie wątpliwości pytając o zużycie wody.
Bo nie można uzależniać opłaty od zużycia wody - ale po zużyciu wody łatwo poznać, czy mieszka tam jedna osoba czy więcej.

Tylko że urzędnicy musieliby się ruszyć zza biurek - więc łatwiej przywalić podwyżkę tym, którzy do tej pory płacili...
i wszystko jasne
i wszystko jasne 06.11.2020, 20:58
Szczepan a w jakich domach mieszka tercet i go pieski?
Lokator
Lokator 06.11.2020, 19:27
Skandal tyle płacić! Ja segreguję, tylko często pojemniki są zapchane, a śmieci walają się po mieście, bo PUK rzadko zabiera śmieci. Miasto jest brudne!!! Muszę dzwonić,żeby zabrali przepełnione pojemniki. Szczególnie przepełnione są pojemniki przy Wodniku i targowisku/tu brakuje pojemnika na odpady zmieszane/. Najpierw posprzątajcie, a nie podwyższacie.
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 06.11.2020, 18:48
JESZCZE NIE POJĘLI ZE NIE MA ZADNYCH RADNYCH I MNIETKA gminą steruje zyd tw joda reszta to tło do klepania ha ha ah ale najciekawsze jest to ze ci tzw nowoosiedleńcy zwolnieni sa na 10 lat z podatku od nieruchomosci a jeszcze im ci z bloków za smieci zapłacą ha ha ah puszczę wam klasyka prorok czy co ah ah ah https://www.wykop.pl/cdn/c3201… ha ha ah liczy się GESZEFT HA HA AH https://youtu.be/NHwg0Gps4w8
WKU
WKU 06.11.2020, 18:13
To jest śmieciowy podatek katastralny- 1 osoba będzie płącić najwięcej, bo najmniej śmieci produkuje- to chyba wymyślili ludzie o minimalym IQ.
Żenujące jakich mamy w Gryfinie urzędników. Wyprowadzam się do Szczecina, bo tam przynajmniej jest taniej i za mieszkanie i w tym za śmieci.
Tz
Tz 06.11.2020, 19:24
Tylko nie przeprowadzaj się do Trzcińska, bo tu jeszcze drożej. Za osobę płacimy 26zł(jak na razie).
Bau
Bau 06.11.2020, 15:57
A moze tak tym 3 im***lom uprzykrzyc troche zycia gdzie mieszka ten SAWARYN tam proponuje pielgrzymke z protestem wyslac
Olka
Olka 08.11.2020, 17:21
W Żurawkach mieszka. Ale obwarowany dom, ze nic nie widać. Na górce po prawej stronie i zaraz zakręt jest.


Olka
Olka 06.11.2020, 15:31
Jest sposób wypierd... sawaryna. Referendum!!!! I to szybko!!!!
Mieszkanka
Mieszkanka 06.11.2020, 12:58
Za odpady komunalne powinno się płacić od osoby przecież gmina ma swoich mieszkańców zameldowanych w danym lokalu i wie ile osób mieszka ,powinna posprawdzac bo są osoby które nie uczciwie wypełniają deklaracje mieszkam na wiosce w czterorodzinny budynku w jednym mieszkaniu zameldowanych jest 9 osób a mieszka jedna osoba .Takie osoby które już nie mieszkają w danym lokalu czy budynki od 10 czy 40 lat powinni być w trybie administracyjnym wymeldowani, tak samo powinno być przez gminę sprawdzone czy dany właściciel żyje bo znam przypadek ,że właściciel tego lokalu nie żyje od 1969 roku a mieszkają osoby postrone którzy najwięcej mają do powiedzenia jak prawowity właściciel .Gmina ma bałagan w dokumentacji mamy przekonanie i doświadczyliśmy tego podczas remontu naszej części lokalu.

Pozostałe