Zapłacimy więcej. Podwyżki podatków od nieruchomości przegłosowali radni popierający burmistrza Sawaryna

  • 05.11.2020, 19:15
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
 Zapłacimy więcej. Podwyżki podatków od nieruchomości przegłosowali radni popierający burmistrza Sawaryna
Jedenastu radnych Rady Miejskiej w Gryfinie zagłosowało dzisiaj (5 listopada 2020 r.) za podwyżką podatku od nieruchomości. Więcej za grunty i budynki zapłacimy od stycznia 2021 r. Przeciwko podwyżkom zaproponowanym przez burmistrza Mieczysława Sawaryna była opozycja licząca 10 radnych.

Ponad 9 godzin trwała dzisiejsza sesja Rady Miejskiej w Gryfinie. Po raz pierwszy zorganizowana została wreszcie w trybie zdalnym ze względu na epidemię koronawirusa. Obrady zakończyły się dopiero po godz. 19.

Za podniesieniem stawek podatku od nieruchomości na terenie miasta i gminy Gryfino w 2021 r. głosowali: Roland Adamiak, Tomasz Namieciński, Marcin Para, Elżbieta Kasprzyk, Zbigniew Kozakiewicz, Marcin Pazik, Roman Polański, Marek Sanecki, Władysław Sobczak, Zenon Trzepacz, Piotr Zwoliński.

Przeciw podwyżce byli: Rafał Guga, Magdalena Pieczyńska, Wanda Hołub, Rober Jonasik, Jerzy Piasecki, Marcin Puzik, Piotr Romanicz, Andrzej Urbański, Małgorzata Wisińska, Jolanta Witowska.

Czas kryzysu to nie jest czas na podwyżki i dodatkowe obciążenia

-Żyjemy w wyjątkowym czasie, jest epidemia. Wielu osobom pogorszyły się warunki bytowe, upadają firmy, są trudności w dostępie do opieki zdrowotnej, mamy do czynienia z galopującą drożyzną. Ten projekt uchwały nie powinien mieć miejsca. Czas kryzysu to nie jest czas na podwyżki i dodatkowe obciążenia. Zamiast sięgać do kieszeni podatnika, należy szukać oszczędności i ograniczyć wydatki, a nie tworzyć nowe stanowiska czy wydawać decyzje, które nie były zaplanowane w budżecie gminy, jak np. zakładanie klimatyzacji w biurach znajdujących się w budynku banku – argumentowała radna Jolanta Witowska.

Piłka ważniejsza od spraw gminy?

- Podwyżkę zapłacą głównie duże firmy. Dla mieszkańców nie będzie to dużo. Trzeba pamiętać, że do budżetu gminy dokładamy się wszyscy. Musimy się dołożyć, żeby zrobić to czy tamto. Mam nadzieję, że do godz. 18 się wyrobimy, bo chciałbym pójść zagrać w piłkę – stwierdził radny Marcin Para.

- Jeżeli dla pana gra w piłkę jest ważniejsza niż sprawy gminy, to nie będę dalej komentował… Mamy wybitny rok – pandemia, wiele firm jest w bardzo trudnej sytuacji. Duże podmioty także ponoszą ogromne koszty w związku z epidemią – koszty zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego, utrzymania pracowników. Z uchwaleniem tej podwyżki powinniśmy poczekać do przyszłego roku – zaproponował radny Maciej Puzik.

To nie podwyżka, to… obniżka! Przewrotne stwierdzenie P.Nikitińskiego

-Podejmujecie uchwałę o obniżeniu podatków. Przecież nie są to stawki maksymalne. Ile dzięki temu przez ostatnich 8 lat nie uzyskaliśmy należnych dochodów, pozostawiając je w kieszeniach podatników? Bierzemy pod uwagę możliwości podatników. Dla najsłabszych będą to niewielkie obciążenia – starł się przekonywać zastępca burmistrza Paweł Nikitiński.

Do słów wiceburmistrza odniósł się Rafał Guga, przewodniczący Rady Miejskiej w Gryfinie.

- Podwyżki oznaczają obniżki podatków????! Jak zaczął rządzić burmistrz Sawaryn i PiS, tylko raz (w 2017 r.) nie było podwyżki podatków. Czy inflacja wzrosła 30-50 %w tym czasie??? Zgadzam się z radną Jolantą Witowską, że trzeba zacząć od siebie i oszczędzać. Kiedyś [za rządów burmistrza Henryka Piłata – przyp. red.] pytano na sesjach gdzie są plany oszczędnościowe. A teraz nie trzeba robić planów oszczędnościowych? Tworzy się nowe stanowiska, ale dla mieszkańców robi się podwyżki podatków od 30 do 50 % w skali 5,5 lat. Montowanie klimatyzacji w biurach, sztuczne stanowiska dla byłego prezesa GTBS i do administrowania halą, menadżer Laguny - czy to konieczne?  – pytał retorycznie Rafał Guga.

To nie jest w porządku

-Czy stać nas na nowe stanowisko dla byłego prezesa GTBS do nadzorowania konserwatorów w jednostkach, które mają swoich dyrektorów? Czy stać nas na utrzymanie CIT, robiąc tam wystawy, gdy branża turystyczna ma problem? Czy stać nas na rezygnowanie z należnych kar umownych dla gminy? Czy stać nas na to, żeby niektórzy nie musieli płacić za wykorzystanie terenu gminnego, w sytuacji, kiedy inni muszą za taki teren płacić? To nie jest w porządku! – ocenił radny Piotr Romanicz.

Budżet nie jest z gumy

- Po podwyżce więcej zapłacą duże firmy niż nasi mieszkańcy. Budżet nie jest z gumy. A są określone oczekiwania, jak np. ostatnio 800 tys. zł na dofinansowanie Laguny. Zresztą może znowu trzeba tam będzie skierować pieniądze? Te podwyżki nie są duże - mówił radny Tomasz Namieciński

Miałem dostać stanowisko na Lagunie, ale… tam nie pracuję
 
- Podzielam pogląd Rafała Gugi, że tworzenie menadżera ds. prowadzenia hali nie jest dobrym pomysłem. Jeśli chodzi o menadżera w Lagunie, miałem tam pracować, ale nie pracuję i nie otrzymałem ani złotówki, chociaż zajmowałem się pewnymi rzeczami. Może okazałoby się, że to dobry ruch? – radny Marek Sanecki próbował wpleść wątek osobisty do tematu podwyżek i budżetu gminy.
 
Przewodniczący Rafał Guga przerwał radnemu Saneckiemu i zaapelował aby mówił na temat projektu uchwały.
Wkrótce zarządzono głosowanie, w którym Marek Sanecki i 10 innych samorządowców poparło podwyżki podatku od nieruchomości zaproponowane przez burmistrza Mieczysława Sawaryna i wyliczone przez skarbnik Beatę Blejsz.
 
 
Pomimo sprzeciwu opozycji, większością głosów przeszła także uchwała w sprawie podwyżek cen za wywóz śmieci. Napisaliśmy o tym tutaj:
 

Podwyższone stawki podatku od nieruchomości w 2021 r. Kliknij>>>

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (135)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Mnietek wy...j
Mnietek wy...j 15.11.2020, 15:56
Mnietek zlikwidował sekcję Żeglarską Hermesa !!! Podleśnemu i spółce brakuje KASY ??? Dzieciaki na BRUK !!!!
dyktator
dyktator 15.11.2020, 17:34
Mietek Likwidator I ( i ostatni).
gdzie jest prokuratura i policja  ah ah ah
gdzie jest prokuratura i policja ah ah ah 09.11.2020, 19:48
CZY TE ***E MORDUJĄ I KRADNĄ CZAS ZADAĆ TAKIE PYTANIE I GDZIE JEST PROKURATURA GRYFINA CZY TE PEDOFILSTWO NA NAJWY ZSZYCH SZCZEBLACH WŁADZY PRZYKRYWA ICH ZŁODZIEJSTWO HA AH AH PS czy sawaryn fałszował testamenty tak jak i ten przekręt krzywda *** z matroną ha ha ah
POZDROWIENIA Z  BARTKOWA  ZYDOWSKIE CIOTY HA AH AH
POZDROWIENIA Z BARTKOWA ZYDOWSKIE CIOTY HA AH AH 09.11.2020, 19:23
CZY PRZEZ BALETKI HA HA AH KRZYWDA *** CIAGNIE JAK ODKURZACZ HA AH AH A TA JEGO BLAZA KOSZER ***I OAZA HA HA AHA
Niech w.........a!!!
Niech w.........a!!! 09.11.2020, 18:39
***** *** i tego leniwego kaczystowskiego burmiszcza
pytam
pytam 09.11.2020, 17:58
Ajwaju, czyli panie Tumanowicz, co pan tu wyjeżdżasz ze swoją prywatą? Co to ma wspólnego z podwyżkami czy p. burmistrzem?
I TO JEST  FAKT PRAWNY  KTO TEGO NJIE ŁAPIE  TO DEBIL HA HA AH
I TO JEST FAKT PRAWNY KTO TEGO NJIE ŁAPIE TO DEBIL HA HA AH 09.11.2020, 19:31
GDZIE JEST SKARBÓWKA ART 1 8 32 KONSTYTUCJI ONI UCWAŁA GMINY OKRADAJA SKARB PAŃSTWA HA AH AH TW ***K MNIETEK I CO GŁOSOWALI HA HYA AH
Skarbówka
Skarbówka 09.11.2020, 19:47
Czego chcesz ode mnie kmiocie 2-hektarowy?
ZRÓBCIE MI LODA HA AH AH
ZRÓBCIE MI LODA HA AH AH 09.11.2020, 17:49
MNIETEK CHCIAŁ BYS ZA 8500 OSIEM I PÓŁ TYSIACA KUPIĆ SOBIE DZIAŁKE W BARTKOWIE Z WIECZORKAMI DO SPÓŁKI HA AH AH TAK ZA ZEKOME PRZESTEPSTWO ZABEZPIECZYLI MI 2 HEKTARY ZIEMI GDZIE ZIEMIA KOSZTUJE 40000 CZTERDZIESCVI TYSI ZA HEKTAR MINIMUM HA AH AH CZY PROKURATURA MA Z TEGO DOLĘ HA HA AH CZY TO JEST PRZESTEPSTWO ZANIZANIA ZEBY OMINAC SKARBÓWKE KA KA AK GDZIE JEST SKARBÓWKA HA HA AH
POZDRAWIAM PO  JE BÓW  Z POLINU HA AH AH
POZDRAWIAM PO JE BÓW Z POLINU HA AH AH 09.11.2020, 18:06
GDZIE JEST SKARBÓWKA TO ZANIZANIE WARTOSCI I WPŁYWÓW DO BUDZETU HA AH AH AH PAŃSTWA HA AH AH GDZIE TEN BIEGŁY CO TO WYCENIAŁ GDZIE OB JEST HA AH AHA DLAMNIE TE PRZESTEPSTWO ZEKOME JAK MNIEMAM TO OK FLASZKA PLUS DLA PAŃSTWA AKCYZA ZA ZEKOME PICIE HA HA AH
Mączna
Mączna 09.11.2020, 19:48
Lekarza! Lekarza Lekarza!!!!
na macznej leczy sie tylko ieczorek kaczmarek musiał i sawaryn jak łata…
na macznej leczy sie tylko ieczorek kaczmarek musiał i sawaryn jak łata braty ha ah ah 09.11.2020, 20:06
zabolało *** cioty co ha ha ah ah I PRÓBA DESKRYDYTACJI HA AH AHA
NAPOLEON
NAPOLEON 09.11.2020, 20:20
TO NIE PRAWDA ZE NAS BOLI MY JESTEŚMY ***AMI I DEBILAMI HA AH AHA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.11.2020, 16:41
cz y mapoleon i reszta *** swiń o dda to co za***a ha ah ah mnie *** pod sąd wstawiacie a ja wam *** grarantuje ze wam spadną gacie ha ha ah i co mi ***u zrobicie ZABIJECIE HA AH AH TEN SAD GRYFIŃSKI TZW KSIAG WIECZYSTYCH TO MNIETKA SPONSORZY A TY ***IE GRYFINA ***ZE *** NIE WIESZ Z KIM ZADARŁEŚ HA HA AH CO MYŚLISZ ZE TA ***NIA SKOŃCZY SIE W TYM KURWIDOLE TY JA CI ZABEZPIECZĘ KACZARNIĘ ***U ZE SZCZAWNA PAROBKU WICZORKA I ŁYŻWY CI POWIESZĘ NA DRZEWIE HA AH AH
Gryfinianka
Gryfinianka 08.11.2020, 12:04
Gminne władze podwyższają podatki śmieci ale nikt nie myśli o tym ,żeby w centrum miasta zrobić toaletę. Gryfino miasto powiatowe przyjeżdżają ludzie na zakupy z pobliskich miejscowości oczekują też na autobus ,wstyd urzedasy żeby nie było toalety publicznej w centrum miasta ,wiele lokali stoi pustych na placu Barnima puste poprzednia pani miała tu wszystko można było coś przekąsić wypić kawę czy cherbate odmówiono jej dalszego prowadzenia działalności Flis otworzono tego już nie było za poprzedniej Pani lokal pusty szyby wbite a władze miasta nic nie robią tylko podwyższają . Zajmnijcie się w końcu ta toaleta publiczną wstyd burmistrzu
Sawaryniarze pod sąd i wyp.......ć
Sawaryniarze pod sąd i wyp.......ć 07.11.2020, 13:26
Nikt się nie połapał a bandyci dojeb ali nam , osobom samotnym z kawalerek opłaty za wywóz nieczystości o 200% wyższe. Do tej pory było 16 zł miesięcznie a teraz 45 zł miesięcznie. Ta ekipa PiS i GiS -wyp...da ..ć z Gryfina. PiS-o GiS dożyna emerytów i rencistów zanim zrobi to covid.
KONSTYTUCJA  KONSTYTUCJA   ART  32  HA HA AH
KONSTYTUCJA KONSTYTUCJA ART 32 HA HA AH 07.11.2020, 11:06
ADMIN CO NIE AKTUALNA PIOSENKA PATRZ NP KOZAKIEWICZ HA HA AH https://youtu.be/P0kJogcSyG0?l… JAK NA SATURNIE HA HA AH KOLIGACJE SATURIAŃSKIE https://www.youtube.com/watch?…
haha
haha 08.11.2020, 09:39
i tak na poważnie? czarnogłowi ? ha ha ah!
august 2 mocny  bat   ha ha ah
august 2 mocny bat ha ha ah 08.11.2020, 11:58
sasamidzi jak za sasa walenie trzynastek chlanie pedalstwo i popuszczanie pasa ha ha ah
ZYDOWSKA KLIKA  I RESZTA ZAPCHAJ RYJI
ZYDOWSKA KLIKA I RESZTA ZAPCHAJ RYJI 07.11.2020, 10:36

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.11.2020, 09:19
KIEDY MNIETEK PODA TZW LISTE WSTYDU HA HA AH TZN liste wszystkich podmiotów zwolnionych z płacenia podatku od nieruchomosci na 10 lat tzw NOWOOSIEDLEŃCÓW czy to może górale z góry synaj ci nowoosiedleńcy ha ah ah czy jakaś nadzyczajna kasta niezbędna dla miasta gryfina co komunalkę sprzedała co ja za free dostała i chatę wybudowała ha ha ah jest tych nowoosiedleńców cała masa na jp2 jana pawła a i deweloperka w pakiecie dawała zwolnienie z podatku chyba w bonusie ha ha ah PS ART 1,8 32 84 KONSTYTUCJI RP CZY MNIETEK Z TW JUDKIEM PISZE USTAWY HA HA AH WPROST Z GMINY GRYFINO HA HA AH PARANOJA DEMOKRACJI HA HA AH JAK MOJRZESZ PAŁODAWCA ZE SZCZAWNA HA HA AH
barakuda
barakuda 07.11.2020, 09:39
W tym roku lista zwolnień z podatku jest przeogromna
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.11.2020, 10:06
wiem dlatego sie nabijam ha ha ah czy poza idiotami takimy jak my minn i ja ktos jeszcze płaci w tym kurwidole podatki ha haha SZCZERZE WĄTPIĘ HA HA AH DLATEGO JA ICH TEZ SZCZEŻE PIE R DOLĘ HA HA AH
Smutny Bogdan
Smutny Bogdan 07.11.2020, 09:00
Tak precyzując to PiS w radzie podzielony. Ekipa Romanicza kontra przy***sy Mietka: Sobczak i Polański. Mam nadzieję, że to ich ostatnia kadencja.
radniak
radniak 07.11.2020, 09:40
Judasze z PiS już dawno zostali skreśleni przez wyborców. To ostatnie ich miesiące.
Precz z pisogisem
Precz z pisogisem 07.11.2020, 01:57
Nikt się nie połapał a bandyci dojeb ali nam , osobom samotnym z kawalerek opłaty za wywóz nieczystości o 200% wyższe. Do tej pory było 16 zł miesięcznie a teraz 45 zl miesięcznie. Ta ekipa PiS i GiS -wyp...da ..ć z Gryfina.
Słuchacz sesji
Słuchacz sesji 07.11.2020, 13:06
Ty PiS w to nie mieszaj. Na sesji tylko PiS chciał niższych stawek. Ani GiS ani KO nie glosowalo za obnizeniem zaproponowanych stawek.
masakra
masakra 06.11.2020, 23:35
Żeby w ścianę i trzeba będzie tak żyć.
ajwaj aleluja i do przodu feldkurat otto katz  ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu feldkurat otto katz ha ha ah 06.11.2020, 23:18
o to tw joda zrobił z sanhedrynem banksterskim podwyzki dla goi ha ha ah te głosowania to tylko formalność ha ha h a zydowski kabaret a na jana pawła juz się cieszą zwolnieni na 10 lat z podatku od nieruchomosci i jeszcze barany z bloków im za smieci zapłacą ha ha ah
Mafia w Gryfinie rządzi
Mafia w Gryfinie rządzi 07.11.2020, 01:59
Fakt. W kawalerce w bloku opłata wzrośnie o 200% na 45zl miesięcznie. Oni pokryją obniżkę w mieszkaniach po 80 m 2 i w jednorodzinnych. Skandal. Macie emeryci swój GiS i PiS.
Bartkowiak
Bartkowiak 06.11.2020, 22:31
Wcale się nie dziwie pani radnej E'K skoro z podatków ma kasiore na szczęście nie moja
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.11.2020, 08:53
sasiadka juz chyba nie zbiera podatków a jak ci w bartkowie załatwiała wszystko tańczać z *** ha ha ah jak za sld i innych pajaców liżac wora *** tańczyliscie na festynach to zapomnielisci jak dostawaliscie pracę po znajomosci od sld KAHAŁU WICZORKA MUSAŁA I SPÓŁKI HA HA AH A TERAZ NIE BEDZIECIE GŁOSOWAĆ HA HA AH WSTYD CO USTNIKI DO LACHY PODROŻAŁY CZY PRZEZ MASECZKI ZACIAG NIE TEN HA HA AH PS EK NIE MA WYBORU JAK JUŻ RAZ POCIAGNIESZ TO MUSISZ WALIĆ DO KOŃCA ZYCIA *** HA HA AH TAKA PRACA HA HA AH SANHEDRYN LIBI MIEĆ CZYSTE LASKI TW KUDKI TW TACY I OWACY HA AH AH PLUS AGRONOM SYN UBEKA HA HA AH
Z Bartkowa
Z Bartkowa 07.11.2020, 00:15
Bdybys byl Bartkowiak to wiedzialbys że EK podatkow nie zbiera więc o jakiej kasiorze mowisz?
Bartkowiak
Bartkowiak 07.11.2020, 10:00
Hehe bo jest pandemia i nie zbiera a zbierała jeszcze do tego dietka radnej dietka sołtysa i na dodatek świetliczanka trochę tego jest
Bartkowianka rónież
Bartkowianka rónież 07.11.2020, 17:37
Zawsze się zakręci w jakiejś komisji to też kilka stów ,pewnie jakieś dopłaty na paliwo jako radnej i tak na oko to ponad 4 tysiące co miesiąc będzie , dlatego już dość ! Trzeba odpędzić od koryta , teraz głosowała za podwyżkami dla ludzi nawet się nie zająknęła , a z naszych pieniędzy żyje
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 07.11.2020, 10:32
TERAZ PANI ELA TO be OJ NIE WDZIĘCZNE BARTKOWSKIE BURKI HA HA AH PS A KTO BYŁ NA OSTATNIM GŁOSOWANIU OLALISCIE JA TO ONA WAS OLEWA HA H AH I BARDZO DOBRZE HA HA AH
pasożyt
pasożyt 07.11.2020, 10:13
I rodzinka ustawiona.
ustawiony
ustawiony 07.11.2020, 13:33
Tak. Po za granicami Polski HAHAHHAHAHAHAHA
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 07.11.2020, 00:10
teraz psioczysz na na moja sasiadkę a zapewne lizałeś jej dupsko nie raz ha ha ah wstyd co by na to darek wieczorek powiedział juz nie da w bartkowie possać swojej koszer fujarki o agronomie nie wspomnę i baletnicy ze spalonego teatru ha ah ah co ty myślisz ze ona ma na to wpływ zydki każą to wykonuje ha ha ah tak ten cyrk wyglada
Smutny Bogdan
Smutny Bogdan 06.11.2020, 19:07
Skoro to uszczelnienie systemu, do dlaczego podwyżka. Gdzie tu logika. Romanicz chciał przepchnąć niższe stawki. Uwaga, chyba tylko On, Jonasik i Hołub byli za. O co chodzi?
hala
hala 06.11.2020, 20:37
Chodzi o pazerność tercetu.
wkur... podatniczka
wkur... podatniczka 06.11.2020, 18:34
Moja Pusia
nie Sawarynusia!
Robin
Robin 07.11.2020, 08:38
Burmistrz chce dobrze.
klika
klika 07.11.2020, 10:58
BUrmistrz chce dobrze dla siebie i swoich przydoopasów.
Wyp.......
Wyp....... 07.11.2020, 02:01

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

heniuś
heniuś 06.11.2020, 18:53
Sawaryniusia może nie ale co drugi gryfiniuś swego wacusia juz tam moczył
wkurzony
wkurzony 06.11.2020, 18:05
No jak Zwolińskiego czyli emeryta Sawaryn wsadził do ZEDO to teraz musi tak głosować, jak jemu Sawaryn zagra. Dziwne że jeszcze nie wyleciął z ZEDO, bo wcześniej mówiono,że ci co mają emerytury, to z czynionych oszczędności nie będa zatrudniani. To jest wkurzające, bo ja muszę pracować na budowie od 7 do 18, a zarabiam tyle, że ciągle musze brać chwilówki na podstawowe potrzeby. Dośc już tej kumoterii!!!
jak za komuny
jak za komuny 06.11.2020, 23:36
Nie liczy się kompetencja tylko przynależność.

Pozostałe