Mnóstwo śniętych ryb na przystani w Gryfinie [ZDJĘCIA]

  • 21.02.2021, 20:50
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Mnóstwo śniętych ryb na przystani w Gryfinie [ZDJĘCIA]
Widok był przerażający! Tysiące śniętych ryb unoszących się na powierzchni wody! Nasi rozmówcy wskazują na dwie różne przyczyny. Jedni twierdzą, że to skutek tzw. przyduchy, ryby mogły udusić się pod grubą warstwą lodu. Inni przypuszczają, że winne katastrofy były zamknięte śluzy i woda zanieczyszczona solą orz chemikaliami.

- Zamknięta śluza, roztopy z drogi głównej w Gryfinie, sól i chemikalia użyte do posypywania dróg. To wszystko trafiło do przystani za Lidlem. Ryby się zatruły - uważa pan Piotr.

Przez kilka ostatnich dni śnięte ryby były odławiane z terenu przystani.

O komentarz poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie.

- Znamy temat, ale nie mamy kompetencji ustawowych w tym zakresie. W tej kwestii Inspekcja Ochrony Środowiska powinna zbadać parametry wody. Nie wiem, czy zostali powiadomieni. Może to być tzw. przyducha - gwałtowny spadek natlenienia wody. Jednak w pierwszej kolejności należałoby zbadać parametry wody. Z pewnością nie ma tu mowy o kłusownictwie prądem, ponieważ ryby nie mają charakterystycznych krwawych wybroczyn powstałych wskutek działania wysokiego napięcia. Jeśli śluza była zamknięta, nie następowała wymiana wody. Duża ilość ryb szybko zużyła tlen. Jeśli dodatkowo występowała tam ostatnio pokrywa lodowa, to tylko przyspieszyła ten proces - mówi nam Artur Przybylski, komendant wojewódzki Państwowej Straży Rybackiej w Szczecinie.
 
O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy m.in. władze Gryfina oraz Inspekcję Ochrony Środowiska.
 
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (16)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Lenistwo tercetu morduje nie tylko ryby
Lenistwo tercetu morduje nie tylko ryby 23.02.2021, 09:53
Myslę że to efekt odprowadzania kanalizacją deszczową wód opadowych z terenu pobliskiej Łuzyckiej. W tym konkretnym przypadku ścieki po posypywaniu Łużyckiej dostarczono do zamkniętych kanałów z których ryby nie mogły uciec.

Jak wiadowo jest to obowiązek gminy wiec leniwy tercet zamiecie swoją aferę pod dywan.
coton
coton 23.02.2021, 01:40
To poważna sprawa ponieważ świadczy o dużym zanieczyszczeniu.
POKO kaput
POKO kaput 22.02.2021, 18:50
Kiedyś był przelew awaryjny z kanalizacji przy Stadionie do kanału wędkarskiego ,długa rura . Przy okazji były nielegalne wpinki z domów na Łużyckiej !!! Teraz to tylko wie , może Pan Tomasz Miler , albo co się tam wyprawia ??
Ania
Ania 22.02.2021, 22:09

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

gryfon
gryfon 22.02.2021, 16:51
po prostu kanal sportowy nie jest narazony przez uzytkownikow boksow wedkarskich na zanieczyszczenia!! ta cala ich kanalizacja jest guzik warta
CCCP
CCCP 22.02.2021, 18:44
A jeszcze Smród z rur odgazowania . A daj pan spokój .
???
??? 22.02.2021, 18:44
A gdzie odprowadzana jest burzówka z Łużyckiej? Jak zamknęli odpływ przed powodzią a spłynęły tony soli - to tam śledzie by mogły żyć, a nie ryby słodkowodne...
Wetkaz
Wetkaz 23.02.2021, 21:35
Dokladnie na przystani maja kanalize wode i za wszystko placa ze swojej kieszeni.. Miasto ma splyw wody deszczowej wlasnie do tego kanału inne przystanie tego nie maja tylko na delfinku cała woda z ulic gryfina wplywa w kanał.. Tam ludzie płacą krocie za dzierżawę ziemi boksy sa wlasnosciowe maja wszystkie oplaty smieci itp wiec wszystko jest legalne a wy piszecie takie bzdury a nic nie wiecie.. Zluza jest zamknięta byl mroz kanal caly byl w lodzie nie bylo przepływu raki i ryby sie po dusily a jesli jest rak to czysta woda bo rak w brudniej nie siedzi.. Skumulowalo sie wszystko sluza zsmknieta, kanal zamarzł sol z drogi z deszczem i mamy rezultat.. Wlasciciele boksow ogarneli ryby i jest juz czysto sluza byla odwarta nie dawno i juz widac niwe zywe ryby ktore wplynely wiec woda sie wyklarowala..
jhjhjhj
jhjhjhj 22.02.2021, 14:53
Brawo Gryfińska patologia ! Brawa dla burmistrza ! jak ja nie na widzę tego śmierdzącego Gryfina 
kto wie  moze i nawet do saturna  dotrze
kto wie moze i nawet do saturna dotrze 22.02.2021, 14:13
maseczki miały bez atestu ha ha ah albo coronawirus zmutował na wersję rybną teraz to się zacznie ten smród będzie walił pod niebiosa ha ha ah
ZDECHŁA RYBA
ZDECHŁA RYBA 22.02.2021, 12:51
Tam jest w wodzie setki starych silników . Rupcie , każdy z nieszczelnością . Dlaczego na drugim kanałku CZYSTO , bez śniętych ryb ??? No Panowie tzw. BURMISTRZOWIE ???? No Panie Mileru ??? Był Pan ostatnio na przystani , ale tylko wygłaszał Pan Swoje MONDROŚCI .
Heniek
Heniek 23.02.2021, 21:36
Idioto bo tylko przystan delfin ma zrobione ze z miasta woada woda z drog jest rura pociagnieta z miasta.. Wiec nie *** glopot ..
???
??? 22.02.2021, 13:17
Może tutaj zlatuje woda z całej Łużyckiej? Ostatnio z solą?
Wetkaz
Wetkaz 23.02.2021, 21:37
Tak jest ruta i cala moda z miasta wpada do kanału
CCCP
CCCP 22.02.2021, 18:35
NIE . Sprawdzałem !!
POJEMNIKI NA ŚMIECI I WORKI
POJEMNIKI NA ŚMIECI I WORKI 22.02.2021, 11:34
A kto może tam skontrolować jak ktoś poniżej napisał w jaki sposób odprowadzane są ścieki i czy posiadane są opłaty za wywóz nieczystości na przykład sprawdzając to po poborze zużytej wody w stosunku do odprowadzonych ścieków. A drugą sprawą w jaki sposób naliczana jest w tym miejscu opłata za śmieci, jak można sprawdzić liczbę osób przebywających tam? Są jakies służby? Może ktoś się orientuje??
Heniek
Heniek 23.02.2021, 21:39
Debilu nastepny jest kanaliza j woda sa liczniki placa za wode i scieki itp.. Nie wierz to nie *** glupot idioto..
paliwko
paliwko 22.02.2021, 12:28
A może sprawdzić w jaki sposób są tankowane krypy a (łodzie) ????. Jak nie ma tam separatora .
tak
tak 22.02.2021, 11:42
Ryby snięte to ważny sygnał świadczący o skażeniu.
przyducha
przyducha 22.02.2021, 11:48
albo o braku tlenu
MXXXX
MXXXX 22.02.2021, 11:30
bicie piany , przecież to miały być tylko zwykłe boksy wędkarskie ,ale szlachta się po cichu pobudowała i zamieniła na domki mieszkalne ,A TERAZ MAJĄ problemy . wysoka woda źle w tedy płacz a teraz jak robi się pogoda to znowu znajdą się amatorzy wędkowania ,których nie interesuje poziom wody bo liczą się ryby . od wieczny problem .
obiektywnie...
obiektywnie... 22.02.2021, 10:44
Proponuję zanim uruchomi się teorie spiskowe przeczytać odpowiedź fachowca ze straży rybackiej. Potem przypomnieć sobie o artykule, jak straż zakładała tamę jakiś czas temu. No a resztę zrobił mały teren, mało tlenu, brak dostępu wody z rzeki. Dołożyła też sól z ulicy Łużyckiej, jeśli kanalizacja burzowa tu schodzi. Nie musiał nikt niczego dolewać. Chociaż oczywiście ktoś powinien sprawdzić, czy są jakieś chemikalia inne niż sól z dróg...
Yeda
Yeda 22.02.2021, 11:06
Całkiem logiczne wyjaśnienie tej minikatarstrofy.
gryfon
gryfon 22.02.2021, 16:55
tylko czemu na kanale sportowym nie zdechly ryby?????
mieszkaniec
mieszkaniec 22.02.2021, 08:56
A może watro sprawdzić gdzie spływa szambo z domków ,a sorry boksów ...
Gryf
Gryf 22.02.2021, 10:14
Mieszkaniec boksy mają kanalizację więc wykluczył bym ścieki przyjrzał bym się bardziej remontowi Lidla może wlali coś do deszczówki i poszło w kanał.
kolec
kolec 22.02.2021, 09:59
Niech zgadnę. Do rzeki?
Wiesiek
Wiesiek 22.02.2021, 00:24
Trzeba sprawę zbadać dogłębnie bo może to zatrucie.
wyliczanka
wyliczanka 21.02.2021, 23:23
Przerażający widok.
guspodarz
guspodarz 21.02.2021, 22:10
To my mamy jeszcze jakomś przystań? A na cholere nam ona?
Knagulec
Knagulec 21.02.2021, 22:02
Dawac je do gara
ajwaj aleluja bismilah  i na saturna
ajwaj aleluja bismilah i na saturna 21.02.2021, 21:44
to robota satanistów ha ha ah *** znowu jarek zawsze dziewica i wina tuska
Gumowiec
Gumowiec 21.02.2021, 21:40
Nie zmarnują się Knagulec zeżre wszystkie
Przemas.
Przemas. 21.02.2021, 21:40
W tym kanale jest wylot burzówki ,może ktoś z robiących nie daleko remont wylał coś do studzienki ?.
Przemas.
Przemas. 21.02.2021, 21:22
W tym kanale jest wylot burzówki a nie daleko jest remont ,może ktoś wylał jakąś substancję do studzienki .Potrzebne badanie wody.
Przyrodnik
Przyrodnik 21.02.2021, 21:13
To na pewno nie sól czy chemikalia musiala by byc potfornie duza ilość

Pozostałe