W sprawie tablic na klepsydry wiceburmistrz Miler poradzi się... grabarzy? Absurd jak w filmie Barei

  • 27.02.2021, 16:03
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
W sprawie tablic na klepsydry wiceburmistrz Miler poradzi się... grabarzy?…
Mógłby po prostu wyjrzeć przez okno w swoim gabinecie, bo koło Urzędu Miasta i Gminy w Gryfinie stoi tablica z klepsydrami. Mógłby także przejść się po mieście i na własne oczy przekonać się, że od pewnego czasu istnieje poważny problem ze zbyt małymi tablicami, na których nie mieszczą się ogłoszenia o śmierci mieszkańców gminy. Dzięki tym szybkim i bezkosztowym czynnościom (wyjrzeniu przez okno i spacerowi po mieście) zastępca burmistrza Tomasz Miler mógłby odpowiedzieć radnemu Piotrowi Romaniczowi na jego interpelację zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców, że faktycznie tablice są za małe i jak najszybciej trzeba postawić większe. Niby oczywiste i proste, ale nie w przypadku zastępcy burmistrza Mieczysława Sawaryna, który wpadł na inny „genialny” pomysł! Pomysł wręcz absurdalny, który przypomina sytuacje z filmów Stanisława Barei.

Otóż wiceburmistrz Gryfina postanowił poprosić firmy pogrzebowe aby to one… zdiagnozowały, czy „zaistniała sytuacja jest przejściowa (związana z obecną sytuacją pandemii wywołanej koronawirusem Sars-CoV-2), czy ma charakter zjawiska stałego”.

Jak to zrobić w praktyce? Czy w związku z prośbą Tomasza Milera szefowie firm pogrzebowych mają zorganizować spotkanie swoich pracowników i grabarzy z wróżbitą Maciejem? A może sami mają posłużyć się szklaną kulą aby zdiagnozować, czy „zaistniała sytuacja jest przejściowa (związana z obecną sytuacją pandemii wywołanej koronawirusem Sars-CoV-2), czy ma charakter zjawiska stałego”?

Mamy radę dla wiceburmistrza Milera: prosimy szeroko, jak najszerzej otworzyć okna i drzwi w swoim gabinecie. Może wtedy przeciąg pomoże uwolnić się od oparów absurdu?

 

Poniżej przedstawiamy interpelację radnego Piotra Romanicza oraz odpowiedź zastępcy burmistrza Gryfina Tomasza Milera:

Interpelacja radnego Rady Miejskiej w Gryfinie Piotra Romanicza z 28 stycznia 2021 r.:

Czy istnieją przeszkody formalne, finansowe, prawne lub techniczne uniemożliwiające czasowe zwiększenie powierzchni tablic pod nekrologi (klepsydry)? 

Jeśli takowe przeszkody nie istnieją, proszę o powiększenie tych tablic, tak by nie było problemów z rozwieszeniem wszystkich aktualnych informacji o pogrzebach, gdyż w ostatnich tygodniach nie mieszczą się one na wyznaczonych tablicach.

 

Na interpelację 18 lutego 2021 r. odpowiedział Tomasz Miler, zastępca burmistrza Mieczysława Sawaryna:

-Zlokalizowane na terenie miasta Gryfino tablice były wykonane w przeszłości na zlecenie gminy, w oparciu o wymiary odpowiadające ówczesnemu zapotrzebowaniu. Wskazywane przez Pana zjawisko zwiększenia się w ostatnim czasie ilości klepsydr umieszczanych na wspomnianych tablicach rzeczywiście wystąpiło, jednak nie można na tej podstawie wnioskować o jego trwałym charakterze.

Niezależnie od powyższego informuję, iż wystąpię do poszczególnych przedsiębiorstw funeralnych, dokonujących pochówków na cmentarzach na terenie gminy Gryfino o zdiagnozowanie, czy zaistniała sytuacja jest przejściowa (związana z obecną sytuacją pandemii wywołanej koronawirusem Sars-CoV-2), czy ma charakter zjawiska stałego. W przypadku potwierdzenia określonej tendencji, pozwalającej zakładać, że przestrzeń na tablicach nekrologowych wymaga powiększenia, gmina zabezpieczy w budżecie środki finansowe na zakup nowych, większych tablic.

 

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (84)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

STARY MAJOR  WIECZOREK
STARY MAJOR WIECZOREK 02.03.2021, 14:53
ADMIN CO JEST *** NIE PRZECHODZI HA HA AH MNIETEK TO *** BEZ DWÓCH ZDAŃ
***  NAPOLEON I JEGO FERAJNA  HA HA AH
*** NAPOLEON I JEGO FERAJNA HA HA AH 02.03.2021, 14:16
A CZEGO SIE SPODZIEWALISCIE W PGR GRYFINO W TEATRZE WYOBRAZNI HA AH AH ZOO TECHNIK BO GMINA TO FIRMA ZOO HA HA AH TAKI FOLWARK ZWIERZECY HA HA AH TO DLA WAS ŻRĄ TE KWASNE JABŁKA I PIJA TE OHYDNE MLEKO HA AH AH https://youtu.be/hSM987xKu9Y KRZYKAŁA WPROWADZI ANIMALIZM TABLIC W GRYFINIE HA HA AH
I
I 02.03.2021, 13:21
Nie oczekujmy, aby wszyscy reprezentowali wysoki poziom intelektualny - każdy człowiek jest inny i ma swoje ograniczenia, jednak najważniejsze jest, aby zdawać sobie z nich sprawę.
z puk
z puk 01.03.2021, 22:42
Kiedy pan wyśle wreszcie to zapytanie bo nic nie doszło.
Kawałek sklejki i dwa metry kątownika
Kawałek sklejki i dwa metry kątownika 28.02.2021, 16:30
Ciekawe co odpiszą panu Tomkowi firmy pogrzebowe , oraz gminny puk
???
??? 01.03.2021, 11:38
Tablice Milera, źródła informacji epidemicznej Milera, schody Milera, parking Milera, wyjazd na Niepodległości Milera, akt notarialny mieszkania listonoszki, pismo do sądu, dowód osobisty, mapka z dziurą w asfalcie - może jednak bardziej opłaci się dać mu podwyżkę, żeby NIC NIE ROBIŁ??? Mniej strat będzie?
Bradziaga
Bradziaga 28.02.2021, 16:15
Panie Miler na ostatniej sesji mówił Pan coś o Trzaskowskim ws śmieci ,że zafundował mieszkańcom Warszawy cenę 75 zł na gospodarstwo domowe mojej mamie zafundował Pan 74zł (jedna osoba emerytka mieszkająca w bloku ) WSTYD i HAŃBAPraca dla dobra MIESZKAŃCÓW was PRZEROSŁA
!
! 28.02.2021, 18:46
A kto mówił o pracy dla dobra mieszkańców? 14 tysi miesięcznie to wystarczające dobro - jednego mieszkańca...
Włodek
Włodek 28.02.2021, 15:41
Proponuje wysłac pisma do firm robiących sondaże, Minist. Zdrowia i prezesa PIS oraz Sasina . To sa osoby najlepiej poinformowane w tym temacie. A w sprawie kosztów wykonania kilku tablic zwrócić się do mieszkańców poprzez referendum
gorzej
gorzej 28.02.2021, 16:33
Włodek - on do sądu w Szczecinie usprawiedliwienie, że na procesie nie będzie, bo jedzie na wakacje wysłał.. na adres PUK - w dodatku nieaktualny!!!
To czego ty wymagasz?
deja vu
deja vu 28.02.2021, 14:49
Tak pewnie nieraz zastanawiał się śp. Henryk Piłat...

Dzisiaj, 14:18 Jestem po wielkim wrażeniem waszej determinacji, Jestem po wielkim wrażeniem waszej frustracji. Jestem pod wielkim wrażeniem waszego parcia na szkło. I zastanawia cały czas mnie jedno
Co jeszcze jest w stanie zrobić napisać człowiek któremu marzy się władza. Obserwując wasze poczynania myślę że to nie wszystko na co was stać.
Aż boję się pomyśleć do czego jeszcze jesteście zdolni.
WSTYD do kwadratu
WSTYD do kwadratu 28.02.2021, 14:31
Ten facet to albo skończony dureń albo debil...., chociaż....
To że nie nadaje się na stanowisko które zajmuje to jest oczywiste.
Prawda że swoich interesów potrafi pilnować, świadczy jednak to o tym że całkiem głupi nie jest.
Wstyd naszej społeczności przynosi codziennie.
Żal tylko, że nie wzrusza to Cesarza, który go zatrudnił. I to chyba jest najgorsze, bo świadczy to najgorzej o nich dwóch a nawet trzech.
Jarosław P
Jarosław P 28.02.2021, 14:18
Jestem po wielkim wrażeniem waszej determinacji, Jestem po wielkim wrażeniem waszej frustracji. Jestem pod wielkim wrażeniem waszego parcia na szkło. I zastanawia cały czas mnie jedno
Co jeszcze jest w stanie zrobić napisać człowiek któremu marzy się władza. Obserwując wasze poczynania myślę że to nie wszystko na co was stać.
Aż boję się pomyśleć do czego jeszcze jesteście zdolni.
Burmistrzowi Sawarynowi życzę wytrwałości i pomyślności w pracy na rzecz naszej gminy. Im więcej wylewacie na niego pomyj tym bardziej jestem pewny że jego wybór na burmistrza był czymś najlepszym co mogło się przytrafić naszej gminie.
Nie będę z nikim polemizował Bo nie mam na to ochoty. Nie będę nikogo przekonywał bo nie mam na to ochoty. Prawda obroni się sama i nikt ani nic nie jest w stanie temu zaszkodzić
Żaden napisany tu artykuł ani komentarz nie zniechęca mnie do tej władzy Bo wiem że mój głos był słusznie oddany.
  Waldek do 14.18
Waldek do 14.18 28.02.2021, 17:14
Panie Jarosławie Pański tekst wprost POWALA....
Skoro jest tak jak Pan piszesz, to co tu Pan robisz , po co te tłumaczenia, hę?
pisał jak parł do władzy, pisze teraz...
pisał jak parł do władzy, pisze teraz... 28.02.2021, 14:48
pytasz, co jeszcze Miler może napisać? Po pytaniu grabarzy o prognozy kiedy covid się skończy? Strach się bać...
trzeźwo myślący
trzeźwo myślący 28.02.2021, 14:36
Jarosław, wygląda że całkiem poważnie jesteś powiązany z Mieczysławem, no chyba że jesteś niewidomy i słuchasz tego co powie srutututu i srututelki.
o 3 leniach
o 3 leniach 28.02.2021, 12:14
Tercet to prawdziwi polityczni grabarze Gryfina.
POślico wy...j
POślico wy...j 28.02.2021, 08:49
Aleś se Mieczysławie POmagiera wynalazłeś ??? A niech cie chudy b................ Nikita to chociaż jakiś kit sprzeda . A ten to tylko głupoty opowiada .
Do Poślicy...
Do Poślicy... 28.02.2021, 12:10
Paweł to Ty ?
nie ilość słów, tylko sens
nie ilość słów, tylko sens 28.02.2021, 11:10
Od ilości słów wypowiedź nie staje się mądrzejsza - ale na ciebie jak widać działa - skoro nie rozumiesz, co mówi, to znaczy że mądre?
Nie - to znaczy, że mówi nie na temat...
PO PZPR
PO PZPR 28.02.2021, 14:16
W gminie ktoś mądrze mówi ??? Aleś się nawdychał , albo nawciągał .
Urzędniczka
Urzędniczka 28.02.2021, 00:40
A co powiecie o szefie urzędu i jego zastępcach , który nie wiedzą , że dane o zgonach wytwarza USC na podstawie wystawionych przez siebie aktów zgonu. Ciekawe czy Miler i Sawaryn wiedzą, że wysyłają i podpisują takie sprawozdania do GUS a do wystawiania aktów zgonu upoważnili kierowniczkę USC.. Sawaryn, Nikotynski Miler to nie są nowi urzędnicy są tam już siódmy rok i powinni wiedzieć czym się zajmują w pracy i na czym ich praca polega. Mam wrażenie , że nie są to rozgarnięci ludzie a ich praca to sianie nienawiści w naszej wspólnocie i obśmiewanie pogrzebowych obrzędów i zwyczajów.
miejscowy
miejscowy 28.02.2021, 08:24
Pozdrawiam wszystkie buraki, które rosną sobie za naszą kasę !
w skrócie
w skrócie 28.02.2021, 01:22
do Urzędniczka: Powiem: kompetentny inaczej.
ale, ale...
ale, ale... 28.02.2021, 05:58
sprawę studium - ponaciskał, ponaciskał - i podziękował....
I co? I wszyscy cisza. Czy to był szantaż, czy groźba, czy co innego...
To nidouczeni ludzie to jedyny wniosek. Nawet nie wiedząco robią w pracy...
To nidouczeni ludzie to jedyny wniosek. Nawet nie wiedząco robią w pracy... 28.02.2021, 00:15
Jak nazwać szefa jednostki, który nie wie, że tymi danymi dysponuje i ich przekazywanie do GUS jest jego obowiązkiem wykonywanym w comiesięcznych sprawozdaniach. Dane dzięki np. excell można otrzymywać w przeróżnych konfiguracjach a zajmuje się tym znajdujący kilka metrów obok USC jak i wydział spraw obywatelskich. Może nawet Sawaryn czy Miler podpisują te sprawozdania z danymi, których chcą od grabarzy..
urzednicy na nich pracują a oni głównie dodatki biorą
urzednicy na nich pracują a oni głównie dodatki biorą 28.02.2021, 01:59
To świadczy o jego braku kompetencji.
głos niesie niesie
głos niesie niesie 27.02.2021, 23:58
Plotki głoszą że to Milera ostanie dni po wpadkach m.in. ze studium czy uchwała śmieciowa oraz jeśli chodzi o przetargi.
do głos...
do głos... 28.02.2021, 09:28
A gdzie burmistrz znajdzie drugi taki worek? Cha cha cha
do zwolnienia
do zwolnienia 28.02.2021, 09:20
Natychmiast!!!
zalando
zalando 27.02.2021, 23:39
Na UMiG-u chodzą słuch że vice burmistrz Nikietyński chce odejść bo został odsunięty na tzw. boczny tor . a jego miejsce ma zająć Miler lub kolega albo koleżanka .
głos niesie
głos niesie 27.02.2021, 23:59
Odsuwany to jest jego kolega za błędy które zrobił. takie słuchy chodzą.
Napoleon
Napoleon 27.02.2021, 22:03
Mamlak musi odejść!
ala
ala 27.02.2021, 21:57
groteska
antałek
antałek 27.02.2021, 21:39
A morze ten pan powinien zastać aktorem i grać między innymi w komediach bo jak ma takie wizje . Ciekawe co na to lekarze .
Miki
Miki 27.02.2021, 23:12
Autor nie ma o czym bazgrac
:):):)
:):):) 28.02.2021, 06:08
Oj, Miki z 23.12 - że artykuł o genialnym tercecie, to bez pogardy, że to o "byle czym"...
...
... 27.02.2021, 22:34
14 tysięcy miesięcznie za takie występy to jednak trochę dużo...
rb
rb 27.02.2021, 21:13
Boże jedyny oszczedzcie chociaż ludzia wizerunku tego pana. Najgorsze jest to on za nasze pieniadze robi sobie co chce i jak chce i to nie za małe pieniądze! Niedługo Gryfino bedzie zadłużone totalnie :(

Pozostałe