Przebranżowienie się – jak przetrwać?

  • 20.09.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Przebranżowienie się – jak przetrwać?
Zmiana branży to często konieczność, która pozwoli nam na utrzymaniu się na rynku pracy. Nie powinniśmy się jej bać, lecz traktować jako wyzwanie, któremu trzeba sprostać. Może to być bowiem początek nowej kariery i ważna życiowo decyzja.

Zmiany to klucz do rozwoju!

Nawet najbardziej restrykcyjne i nagłe zmiany niosą ze sobą pozytywne aspekty, z których najważniejszym jest rozwój. Przebranżowienie się to wręcz gwarant płynności zatrudnienia dla wielu osób zatrudnionych w zawodach, które powoli znikają z rynku pracy. Zmiana dotychczasowej pracy sprawi, iż unikniemy stresów i irytacji związanych z nawarstwiającymi się problemami, np. finansowymi. Ponadto, przebranżowienie się może być wspaniałym motorem napędowym do kształcenia się, które odłożyliśmy na czas nieokreślony.

 

Zabezpiecz się finansowo

Praca zapewnia nam przede wszystkim stabilność finansową, a tym samym życiową. Z tego względu powinniśmy na czas przebranżawiania się zabezpieczyć odpowiednią sumę pieniędzy. Pozwoli nam ona na funkcjonowanie w okresie pomiędzy kolejnymi stanowiskami oraz będzie stanowić wkład, który musimy przeznaczyć np. na dokształcenie się. Im większa jest kwota oszczędzonych pieniędzy, tym większe możliwości. Dzięki odpowiedniej ilości środków pieniężnych jesteśmy w stanie szukać nowej pracy dłużej i skuteczniej, nie podejmując się przypadkowych źródeł zatrudnienia.

 

Przygotuj się na rekrutację

Zwłaszcza osoby, które pracują w jednym zawodzie przez wiele lat, mogą w czasie przebranżawiania się odczuć dyskomfort wynikający z uczestnictwa w procesie rekrutacji. Wynika on przede wszystkim z faktu, iż nie brały one w nim udziału od dłuższego czasu i nie czują się jeszcze pewnie w nowej branży. Warto więc przygotować się należycie przed przyszłymi rozmowami kwalifikacyjnymi. W tym celu możemy wykorzystać poradniki internetowe na portalach pokroju Pracuj.pl.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: