Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 8 czerwca 2026 00:39
Reklama
Reklama
Reklama

Brak wyobraźni, alkohol i niefrasobliwość w wodzie

Plaża czy kąpielisko to miejsca, gdzie w sezonie letnim większość z nas spędza czas wolny. Niestety brak wyobraźni, alkohol i niefrasobliwość w wodzie mogą stać się powodem nieszczęśliwych wypadków czy śmierci. Dlatego policjanci jednej z komend w naszym województwie spotkali się z dziećmi i ich opiekunami, którzy wypoczywali nad wodą i przypomnieli o podstawowych zasad bezpieczeństwa nad wodą.
Brak wyobraźni, alkohol i niefrasobliwość w wodzie

Autor: KWP Szczecin

Podczas działań policjanci  przypomnieli o tym, jak bezpiecznie spędzać wolny czas nad wodą. Rozdając tematyczne materiały promocyjne przestrzegali, aby pilnować swoich dzieci, szczególnie w miejscach zatłoczonych.

Mundurowi ostrzegali przed zabieraniem ze sobą na plażę i pozostawianiem bez nadzoru portfeli z większą ilością gotówki, dokumentów oraz telefonów. Nie zabrakło też rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat bezpiecznego plażowania i kąpania się w akwenach wodnych.

Pamiętajmy o tym, że bezpieczna kąpiel to tylko w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik.

Nie zapominajmy również o tym, aby:

  • nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu!

  • nie kąpać się zaraz po jedzeniu - powinno się odczekać przynajmniej godzinę!

  • nie wchodzić do wody zaraz po opalaniu się na słońcu - może to grozić szokiem termicznym lub utratą przytomności!

  • nad bezpieczeństwem kąpiących się dzieci zawsze czuwał ktoś dorosły!

  • nie próbować przepływać jeziora czy wypływać na otwarty akwen bez asekuracji!

  • nie skakać do wody z dużej wysokości – takie skoki są niebezpieczne i mogą grozić urazem głowy oraz kręgosłupa!

  • dzieci i osoby dorosłe, które korzystają ze sprzętów pływających miały na sobie założony kapok!

Działania odbyły się w ramach Kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” pod patronatem Mariusza Błaszczaka – Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Nad wodą zawsze trzeba zachować ostrożność i zdrowy rozsądek - to zapewni nam bezpieczeństwo!



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: anty_pet Treść komentarza: Założę się, że znowu jakiś inteligentny inaczej wyrzucił niedopałek papierosa z okna samochodu albo zostawił butelkę w lesie. Ludzie w ogóle nie myślą. przy takiej suszy chwila moment i mamy tragedię. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:45 Źródło komentarza: Groźny pożar lasu. Ogień wybuchł niedaleko stacji paliw Autor komentarza: jak widać Treść komentarza: Burmistrz sam sobie nagrabił. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:29 Źródło komentarza: Mieszkaniec nie odpuścił. Po miesiącach walki Rada Miejska uznała skargę na burmistrza za zasadną Autor komentarza: volf Treść komentarza: Warto też precyzyjnie rozróżnić, o jakich pojazdach mówimy, bo z artykułu jasno wynika, że taksówkarze czy kierowcy ciężarówek wiozący ludzi już teraz muszą uważać. Oni mogą dostać karę i tam nie ma miękkiej gry. Zwykli kierowcy osobówek mogą na razie odetchnąć, ale czuję, że te przepisy i tak wejdą w życie najdalej za kilka miesięcy, więc i tak warto się zaopatrzyć w coś porządnego z normą DIN. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:25 Źródło komentarza: Apteczka w samochodzie od 1 czerwca – czy jest obowiązkowa i co na to Ministerstwo Infrastruktury Autor komentarza: sportsmen gryfiński Treść komentarza: Czekam na kolejne kroki Biura Rzecznika Praw Dziecka. Proponuję wysłać pilne pismo do organizatorów Biegów Gryfińskich – przecież dawanie medali tylko tym najszybszym na podium to czysta dyskryminacja osób z zadyszką i miłośników kanapy! A w szkołach zamiast ocen od 1 do 6 wprowadźmy skalę: „super”, „ekstra” i „wszyscy jesteście zwycięzcami”. Przynajmniej do czasu, aż te dzieci pójdą na pierwszą rozmowę o pracę, gdzie szef zamiast czerwonego paska pokaże im czerwone światło. Data dodania komentarza: 7.06.2026, 23:23 Źródło komentarza: Koniec darmowych lodów za czerwony pasek. Pismo urzędniczki wywołało burzę i reakcję ministry
Reklama Mrówka
Reklama
Reklama
Reklama