Przejdź do głównych treściPrzejdź do głównego menu
piątek, 5 grudnia 2025 21:49
Reklama
Reklama
Reklama

Polska wersja „Sługi narodu”. Kto zagra postać, dzięki której sławę zdobył Wołodymyr Zełenski?

To nie Piotr Adamczyk ani Tomasz Karolak. Już wiadomo, kto wcieli się w rolę nauczyciela, który zostaje prezydentem kraju. Dzięki tej roli sławę zyskał Wołodymyr Zełenski
Polska wersja „Sługi narodu”. Kto zagra postać, dzięki której sławę zdobył Wołodymyr Zełenski?

Autor: Wikipedia / President.gov.ua

Zanim prezydent Ukrainy stał się „żelaznym jokrem”, który przewodzi narodowi walczącemu z rosyjskimi hordami był komikiem i aktorem. Był popularny na długo przed tym, jak został wybrany na prezydenta, a szczyt jego sławy przypadł na czas, gdy grał główną rolę w serialu „Sługa narodu”.

Wasyl Petrowycz Hołoborodko (Gołoborodko) to nauczyciel historii, który zostaje nagrany przez jednego z uczniów, kiedy krytykuje korupcję w Ukrainie i ukraińskie władze. Film trafia na YouTube i staje się bardzo popularny. W końcu za namową uczniów nauczyciel zgadza się kandydować na prezydenta kraju. Wygrywa wybory i zaczyna rządzić Ukrainą. To krótkie streszczenie „Sługi narodu”, a w role Hołobrodki wcielił się Wołodymyr Zełenski.

Serial trafił na antenę w 2015 roku i był nadawany przez kolejne cztery lata. Produkcja składa się z trzech sezonów i szybko okazała się sukcesem. Jeszcze większym powodzeniem zaczęła cieszyć się po ataku Rosji na Ukrainę.

„Sługa narodu" został już sprzedany do wielu krajów, a teraz na tej liście pojawiła się także Polska. Jak podaje rozrywkowy serwis Pomponik, prawa do produkcji kupił Polsat. Nie zamierza jednak emitować ukraińskiej wersji serialu, ale wyprodukować jego polską wersję. Długo nie było wiadomo, kiedy rozpocznie się produkcja, ani kto zagra szkolnego historyka. Niedawno jednak przedstawiciele stacji ogłosili, że chcą zacząć zdjęcia jak najszybciej. Ale kto będzie grał główną rolę? To nadal pozostało tajemnicą. Był wymieniany m.in. Piotr Adamczyk, który ostatnimi czasy coraz częściej bierze udział w amerykańskich produkcjach.

Wybór jednak jest inny. Główną rolę w polskiej wersji „Sługi narodu” otrzymał Marcin Hycnar.

Urodził się w 1983 roku w Tarnowie. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim i Wydziale Reżyserii. Jest wykładowcą na tej uczelni. Hycnar był aktorem Teatru Narodowego, dyrektorem Teatru im. Ludwika Solskiego w Taronowie a obecnie kieruje Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi. Gra i reżyseruje.

Lepiej znają go miłośnicy teatru niż kinomani. Nie ma w dorobku znaczących ról filmowych. Zagrał m.in. w serialu „Na dobre i na złe”, „Prawo Agaty” czy w filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei”.

Hycnar jest też aktorem dubbingowym. To jego głosem mówi Batman z serialu animowanego.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

kabaret 19.06.2022 21:12
Komentarz zablokowany

Mateusz 19.06.2022 12:25
Bardzo ciekawy pomysł. Popiera.

xxx 19.06.2022 01:09
Rosjanie uciekli w crypto a crypto bum i jazda w dół ! :))

Taka rocznica 18.06.2022 11:27
"W 214. rocznicę walki w Eras, która rozpoczęła pierwsze oblężenie Saragossy, jednoczy nas nasza wspólna historia - Polski, Francji i Hiszpanii. (...) Nie możemy przy tym pominąć odniesienia do obecnej dramatycznej sytuacji innego bratniego narodu, ukraińskiego, który cierpi od agresji Rosji. Przeciwko tej inwazji zjednoczył się świat, a Polska jest jednym z silnych głosów sprzeciwu. Z tego miejsca w Saragossie apeluję o przyłączenie się do protestów przeciwko wojnie” - powiedziała Gabriela Słowińska, dyrektor Instytutu Polskiego w Madrycie. W Saragossie w piątek wieczorem odbyły się uroczystości upamiętniające 214. rocznicę pierwszego oblężenia miasta (od czerwca do sierpnia 1808 r.) przez wojska napoleońskie, u boku których walczyli Polacy. W wystąpieniach delegacji Polski, Francji i Hiszpanii nie brakowało odniesień do obecnej wojny na Ukrainie.

nieJa 19.06.2022 08:16
Komentarz zablokowany

zniesmaczona 19.06.2022 10:16
Dlaczego ten pan szczuje na Ukraińców a do tego na bohaterski oddział?

do zniesmaczona 19.06.2022 11:49
Bo to ruski troll z Białorusi. Poznać go po głupocie.

nieJa 19.06.2022 13:10
nie ruski trol z białorusi ale rdzenny polak z dziada pradziada nie to co wy potomkowie UPA

:) 19.06.2022 19:34
"wy" towarzyszu to jesteście potomkiem "z dzieduszki na babuszku"...

nieJa 20.06.2022 08:05
jak tak chcecie to:Niemcy Oficjalnie gdzie sie da i w każdym czasie wzięli swoje zbrodnie ludobójstwa na "bary"i przeprosili za to świat.Ukraina jako naród nigdy nie przeprosiła Polaków za zbrodnie etniczne na Wołyniu.Prawie wiek po wojnie zabliżnił rany ,ludność ukraińska zasymilowała sie z polakami.Wybóchła wojna ukraińsko-rosyjska.Polacy pełni współczucia przyjęli uchodżców.Państwo nie potrafiło pomoc dla uchodżców ująć w zorganizowane ramy.Pomoc społeczeństwa była haotyczna i wobec innych problemów powoli wygasa.Oby nie skończyło sie to tragedią.Na dodatek wszystkie realistyczne wpisy wywołują nieprzychylne komentarze.wręcz obrażliwe :trol moskiewski ,sługus rosyjski.....To zniechęca realnie myślacych ludzi.Nie kazdy Polak jest rusofobem i nie każdy rusofilem.Przemyślcie to znim zrobicie wpis

do kremlowskiego trolla 20.06.2022 22:17
a ty przeprosiłeś za swoje zbrodnie?

nieJa 21.06.2022 15:26
słuchaj nieszczęśliwcze .mój ojciec nieboszczyk w ramach aemii poznań pod kutrzebą przeszedł cały szlak od bitwy nad bzurą po obronę warszawy.nier tobie chamie mnie sądzić .Ty mnie nazywasz kremlowskim trolem potomku rezunów.Ilu polaków na wołyniu zabił twój dziad .więcej takich wpisów a Polacy zaczna gonić uchodżców ukraińskich.Sami sobie strzelacie w kolano.admin mozesz to puscic albo nie ale ja nie będe przepraszał za zbrodnie potomka rezunów.to juz za dużo .

Gucio 21.06.2022 08:11
Komentarz zablokowany

banderowiec 24.06.2022 04:43
Komentarz zablokowany

nieJa 19.06.2022 13:09
admin znowu blokujesz "nieprawomyślne wpisy" Przecież nie nawoływałem do nienawiści,nie używałem wulgarnych słów,nie obrazałem narodu Ukraińskiego.Dochodzę do wniosku ,ze z ciebie dziennikarz jak z koziej......Poza tym ty obrazasz naród Polski nie puszczając wpisu o Stiewpanie Banderze.Przecież to on stworzył nacjonalizm Ukraiński i nawoływał "rezaty lachiw.Historii nie oszukasz panie admin!

taka logika matołka trolka 19.06.2022 19:33
Jak ci zgwałcą wnuki - mam wpisywać, że dziadek jest idiotą i to dlatego zgwałcili twoje wnuki dwa pokolenia później?

wiadomo 18.06.2022 09:55
Jak to kto zagra? Gołobrodka!

toi 17.06.2022 19:28
oczywiście szczur....czy jakoś tak...

do toi 17.06.2022 19:34
Lepiej szczur jak skur...

Zdzislaw Dyrman zasadniczo 17.06.2022 18:19
Knagulec w roli głównej. Dzban szczerbaty wyleniały i co ważne z metra cięty. Taką mam koncepcję zasadniczo

gift 17.06.2022 18:00
Polski rząd nie prowadził rozmów z przywódcami Niemiec, Włoch i Francji w sprawie wspólnej wizyty w Kijowie - ustaliła Wirtualna Polska. Nasze informacje potwierdził rzecznik rządu Piotr Müller. "Po oczach bije nieobecność Morawieckiego i faktyczny koniec Trójkąta Weimarskiego. PiS prowadzi niepotrzebnie antyunijną politykę zagraniczną. To gorzej niż samotność. To głupota" - stwierdził były szef MSZ, polityk PO Grzegorz Schetyna. "Taka jest cena za politykę moralnej wyższości wobec Niemiec i Francji w sprawie rosyjskiej agresji. Moralna wyższość kończy się niestety polityczną niższością" - stwierdził z kolei poseł Lewicy Maciej Gdula.

Sauron 17.06.2022 18:59
Cyniczna gra Berlina i Paryża ,premier był kilkakrotnie z prezydentem gdzie Berlin trząsł *** hahaha

:) 17.06.2022 17:53
biedron

:( 17.06.2022 17:52
Przez wojnę już nie jest to takie śmieszne.

AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA 17.06.2022 17:39
DEBILI MUSICIE POSZUKAĆ NA UKRAINIE HA AH AH TAM TEN SERIAL CHWYTA TĘPAKÓW ZA ***DOPĘ HA AH AH BA *** *** ***

Jowisz 17.06.2022 18:20
Mars na Saturna

8 RA BE Z CHABAD LUBAWICZ I KOŁOMOYSKI HA AH AH 17.06.2022 17:35
PO CO ŻEBRZE SŁUGA NARODU JAK SPRZEDAJE https***

CO JEST CIOTO 17.06.2022 19:39
Komentarz zablokowany

POLSKIE DZIADY HA HA AH MICKIEWICZA 17.06.2022 17:02
TEN DEBILIZM JAK W HOOLI WOOD HA AH AH HA HA AH CO NA TO HOOOHOLI WOOD HA AH AH

******** 17.06.2022 16:35
Kaczyński

nie rozumiem 18.06.2022 01:09
Ale co Kaczyński?

Gucio 18.06.2022 10:33
No jak co? Zagra główną rolę w tym debilnym filmie o koniku

bild 18.06.2022 13:38
Pegasusie?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaMrówka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama