Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Anna Glińska wybory do Sejmu - 13.09.2019 - 11.10.2019
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Klinikamedyk 23.07.2019 - 27.01.2020
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Neonet 16-22.09.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Grzegorz Napieralski  wybory do Sejmu - 09.09.2019 - 13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Obrycki Norbert 16.09.-13.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019
Mediaexpert 17.09.-01.10.2019

Nie chcemy sąsiedztwa kopalni! – protestują mieszkańcy

  • 25.03.2019, 22:39
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Nie chcemy sąsiedztwa kopalni! – protestują mieszkańcy Żwirownia w Golicach.
Mieszkańcy są niezadowoleni z możliwości usytuowania obok ich miejscowości żwirowni. W tej sprawie skontaktowali się z nami. Szykują protest.

Dziś 25 marca 2019 r. w świetlicy w Gądnie odbyło się zebranie w sprawie uruchomienia w Gądnie kopalni żwiru. Mieszkańcy mają prawo do opiniowania inwestycji. Na zebraniu nikt na razie nie poparł budowy kopalni. Najgłośniej protestowali mieszkańcy ul. Zielonej, którzy mieli by być w najbliższym sąsiedztwie kopalni.

-Nie chcemy takiego sąsiedztwa. Miejscowość nastawiona jest na obsługę turystów! Naszym skarbem jest jezioro i lasy. Dlatego będziemy protestować – mówi nam mieszkanka Gądna.

-Wszystko było bardzo szybko zorganizowane bo przypadkiem wyszło, że będzie to na sesji - informuje o zebraniu kolejna mieszkanka Gądna.

Właściciele (z gminy Chojna) działki, gdzie miałaby powstać żwirownia, próbowali dziś przekonać jakie korzyści będzie z tego miała gmina i Gądno.

Sprawa inwestycji zostanie poruszona na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Moryniu.

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

skaranie boskie
skaranie boskie 09.04.2019, 21:50
O całej sprawie dowiedziałem się, gdy bylem w pracy za granicą. Niestety, nie mogłem przyjechać ani na zebranie, ani na sesję, niemniej jestem równie żywotnie zainteresowany sprawą, bo mój dom, choć nie stoi przy Zielonej, do planowanej żwirowni nie ma wiele dalej.
Dziś sprawa jest - jak widać - odsunięta w czasie. Nie oznacza to na pewno końca walki. Wiem od naszej "Sołtysy", że nie składamy broni i w najbliższy piątek planujemy się spotkać, by ciąg dalszy omówić w szczegółach.
Tymczasem wielkie dzięki wszystkim, którzy stanęli murem za naszą naturą. A przy okazji mamy idealną lekcję poglądową o sile oddziaływania społeczności lokalnych.
Inga
Inga 01.04.2019, 10:02
Gratuluję mieszkańcom Gądna, że udało Wam się zapobiec temu koszmarowi! Kopalnia w Gądnie! Co za pomysł!
Oszukany
Oszukany 01.04.2019, 11:59
Jeszcze nie całkiem się udało ,bo władze się przyczaiły i tylko
patrzeć jak to wprowadzą serdeczne podziękowania mediom
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 29.03.2019, 15:08
pozdrawiam wszystkich z gądna i kolege z przyjezierza ha ha ah aha NIEZAPOMNIANY BIWAK W GĄDNIE HA HA AH MARCIN CO TY TAM ŚPISZ NIE DAJCIE SE ZROBIC KRAJOBRAZU RODEM Z KOSZERNEJ HOJNI HA HA AH
Słup
Słup 29.03.2019, 08:42
Czy to prawda, co mówia na mieście że burmistrz sprzedał gminę za wywrotkę piasku dla podstawionego słupa z piasku
wywrotka
wywrotka 29.03.2019, 08:44
TO jak w Radiu Erewań. Prada, ale wszystko odwrotnie.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 28.03.2019, 17:36
Czy to prawda że piątek politycznie korumpuje radnych ze swojego komitetu w sprawie glisowania nad kopalnią?
Wsza
Wsza 28.03.2019, 20:41
Okaze sie jutro na sesji.
rolnik
rolnik 28.03.2019, 20:55
Tylko krowa nie zmienia zdania.
puerta
puerta 27.03.2019, 20:00
Radni mogą jakiś czas blokować, ale też nie za długo!
sprostosowanie
sprostosowanie 27.03.2019, 12:46
Pani Katarzyno, wporwadza pani w błąd słuchaczy. Rolnik z Godkowa nie jest inwestorem!!!!!
Radna
Radna 27.03.2019, 12:52
Wczoraj przedstawial sie na komisjach jako rolnik.
urzednik
urzednik 27.03.2019, 14:09
Papiery złożyła jego żona.
slup
slup 27.03.2019, 19:48
A tak naprawdę kto?
Ziutek
Ziutek 27.03.2019, 23:48
Wermacht
mieszkanka
mieszkanka 27.03.2019, 12:04
W programie "Czas reakcji" będa o tym mówić. Słuchajcie. Zapraszam! Trzeba naastawić na Radio Szczecin.
sielawa
sielawa 27.03.2019, 12:09
Słucham: sołtys przedstawili jako Katarzyne Kulczyk :))))
sielawa
sielawa 27.03.2019, 12:10
Pan redaktor raczył zareklamowac jezio Morzycko jako pustynię gdzie ryb juz nie ma. No tak źle panie redaktorze nie jest.
Stary "turysta"
Stary "turysta" 27.03.2019, 08:00
Jaka turystyka ?. Z jeziora zrobiono strefę ciszy i ono turystycznie zamiera -w sezonie parę żaglówek na jeziorze. Płynąłem przez jeziora w Berlinie -ścisłe rezerwaty- i co, na środku jezior wyznaczono boje dla różnych "silnikowych" sportów ,godz .uprawiania tych sportów ,i dopłynięcie do tej strefy (chyba 2 knoty). Umieli pogodzić przyrodę ze sportami motorowymi.
oj ty naiwny
oj ty naiwny 27.03.2019, 08:57
To myslisz, że jak będzie kopalnia to motorówką popływasz?
Czytelnik
Czytelnik 26.03.2019, 20:11
Za burmistrza Marandy tez byl temat kopalni i ostro protestowali mieszakańcy morynia pani Potapińska Pan Choroszewicz i pan radny Piątek. Czy teraz oni popierają budowę kopalni? Jakie jest ich zdanie na ten temat?
kruszywo
kruszywo 26.03.2019, 20:20
zająka i zasepleni się burmistrz w czwartek podczas obrad rady miejskiej i tyle ich zdania
Ekolog.
Ekolog. 26.03.2019, 18:54
Kochani Radni Rady Miejskiej w Moryniu dobrze sprawdźcie jakie formy ochrony znajdują się na terenie Gądna, zanim zagłosujecie na tak na utworzeniem żwirowni.
jajo
jajo 26.03.2019, 18:06
kiedyś Radna zbierała podpisy przeciwko powstaniu żwirowni ale wtedy nie była radną
ekolog
ekolog 26.03.2019, 17:59
zobaczycie jak 40 tonowe auta rozjadą wam drogi a drzewa będą siwe od kurzu nie dajcie się Gądniacy
39,9 t na oś
39,9 t na oś 26.03.2019, 18:02
będą jeździć przez Wisław :-)
Żwirek
Żwirek 26.03.2019, 17:58
A Pani Radna Potapińska to jest za powstaniem kopalni, czy przeciwna?, jak kilka lat temu!

Obejrzymy czwartkową sesje Rady Miejskiej w Moryniu i będzie wiadomo, czy sposób myślenia zależy od miejsca siedzenia :-))))))))))))))))))))))))
Kum slupa
Kum slupa 26.03.2019, 16:44
Właścicielem jest SZWAB. Wykupił przez słupa i jego sługusa. Gonić te całe szwabskie złodziejstwa. Później chcą tam zrobić wysypisko śmieci!!!
Oszukany
Oszukany 27.03.2019, 19:10
To teraz rozumiem geologa na komisji ze można w wyrobisku zrobić wysypisko śmieci
Wyboraca PANA
Wyboraca PANA 26.03.2019, 15:24
Popieram Pana Piątka i jego kopalnię też popieram... w d..e z turystami, nich żyje Piach i Żwir!!!
Petrescu
Petrescu 26.03.2019, 12:29
To bardzo dobry interes dla gminy, ponieważ z podatków jest duża kasa od kopalni!!!!
Constantin
Constantin 26.03.2019, 10:26
Historia istniejącej kopalni uczy, że podatków z tego będzie mało, bo do gminy zgłoszone będzie max 2h wyrobiska, a reszta będzie opodatkowana podatkiem rolnym. Jak wyliczył jeden radny z poprzedniej kadencji ze żwirowni wpływa około 100 tys zł rocznie, a nie grube miliony jak zapowiadali.
Jak interes jednostki może być ponad interesem mieszkańców ? Dlaczego piątunio tak chce przeforsować ten projekt uchwały i jest za (...)?
Tylko turystyka i rekreacja pobudzi gospodarkę w gminie, bo z nią związane są inne gałęzie biznesu - od zakupu materiałów budowlanych w gminie, po usługi hydraulików, elektryków i "wykończeniowców", a jak już się ktoś wybuduje to będzie korzystał z atrakcji i zostawiał pieniądze w gminie- gastronomia, naprawa samochodów itd. czyli wszystko co jest związane z życiem codziennym !!!
Budowa kopalni w tym miejscu spowoduje efekt odwrotny - młodzi ludzie będą uciekać, bo nie będzie dla nich pracy. A co mają powiedzieć mieszkańcy ul. Zielonej - kopalnia będzie 100 metrów od zabudowań. Czy piątolongo widział ile rodzin się tam buduje i to za całe oszczędności życia !!! A kopalnia dla (...) jest tylko następnym biznesem.....

Nazwisko usunięte. administrator
Budowlaniec
Budowlaniec 28.03.2019, 14:16
Tylko kuźwa skąd wziąć żwir do budowy tych domów!?
rozumiem
rozumiem 26.03.2019, 15:38
A dlaczego nazwisko usunięte. Czyli jednak może chodzić o słupy...
Każdy wie
Każdy wie 26.03.2019, 14:45
A radna (przeciwniczka kopalnii) co na to???
gryz
gryz 26.03.2019, 09:54
sołtys jak dobrze zagada to dadzą za darmoche piasek na plaże, a jak bedzie pylił to sam przyjeci:D
dzban
dzban 26.03.2019, 09:52
Co za słup to kupił?

Pozostałe