Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019
Społecznik 03.06.2019 - 03.07.2019

Świętowali Dzień Zwycięstwa w szczególnym miejscu [FOTO, WIDEO]

  • 08.05.2019, 23:51
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Świętowali Dzień Zwycięstwa w szczególnym miejscu [FOTO, WIDEO]
Uroczyste obchody 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej zostały zorganizowane 8 maja 2019 r. na siekierkowskim cmentarzu wojennym w Starych Łysogórkach (gm. Mieszkowice). W uroczystości uczestniczyło blisko 1500 uczniów, nauczycieli, żołnierzy, kombatantów i mieszkańców okolicznych miejscowości oraz władze samorządowe gmin Chojna, Moryń, Cedynia, Mieszkowice, Trzcińsko-Zdrój i Choszczno oraz powiatu gryfińskiego.

Ksiądz dr Paweł Płaczek w swoim kazaniu podczas mszy św. apelował o "budowanie mostów między nami (...), gdyż prawdziwy pokój tworzy się wtedy, kiedy potrafimy mówić do siebie słowo: przepraszam! Najlepszym słowem-mostem, który buduje relacje jest słowo: przepraszam!".

Wicestarosta powiatu gryfińskiego Ewa Dudar wygłosiła krótkie przemówienie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Głównymi organizatorami tego wydarzenia, objętego patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty i Wydziału Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej, była Szkoła Podstawowa nr 1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie oraz ks. proboszcz Andrzej Lemieszko z Klępicza (dekanat Cedynia).

Zgromadzeni wysłuchali koncertu pt. "Nasze drogi do wolności" w wykonaniu uczniów z Choszczna.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Koncert tak podobał się publiczności, że wicestarosta Ewa Dudar oraz burmistrz Cedyni Adam Zarzycki wyrazili szczególne podziękowania.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Zdjęcia (63)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (42)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Bartosz
Bartosz 10.05.2019, 12:43
Dla mnie smutne jest to że wojsko musi wysyłać żołnierzy żeby robili sztuczne tło bo mało już kto przychodzi na obchody, rocznicę itp. A taki Sawaryn nawet nie pomyśli aby cos aktrakcyjnego w ten dzień zaproponować.
KK
KK 10.05.2019, 00:42
Brawo, bo tu chodzi o szacunek dla bohaterstwa prostego żołnierza, który nie miał pojęcia jaki ustrój będzie po wojnie.
M
M 10.05.2019, 00:15
Alianci kombinowali jak zawsze, grając znaczonymi kartami. Kapitulacja bez udziału głównych pogromców niemieckiego faszyzmu? Prawdziwa kapitulacja miała miejsce w Berlinie, na gruzach nieludzkiego, zbrodniczego systemu, a nie gdzieś we francuskiej wiosce, o której nikt nigdy nie słyszał. Już wtedy zaczynało się fałszowanie historii w wiadomych celach...
z powiatu
z powiatu 09.05.2019, 20:29
Brawo Pani Ewo, właściwy człowiek na właściwym miejscu. Z kulturą, uśmiechem ale jednocześnie wielkim szacunkiem reprezentuje Pani mieszkańców powiatu
Yogi
Yogi 09.05.2019, 18:05
Jestem ciekawy co zrobi Kasia Kotula z Wiozny gdy w przyszłości dowie się, że jej mąż to pedzio a córka zmieniła płeć w Bangkoku?? Chciałbym usłyszeć i zobaczyć reakcję tej antypolskiej feministki.
Katolik
Katolik 09.05.2019, 18:39
Ciekawa będzie jej reakcja gdy się dowie że w miejsce pustki przeszczepili ci mózg szympansa który przyjął się bez najmniejszych powikłań ;-)
Yogi
Yogi 09.05.2019, 18:41
Tak ubecka *** niech ci będzie
Janina
Janina 09.05.2019, 17:48
W tych wyborach specjanie zagłosuję na ubeków z platformy zamiast ba ukochany PiS bo wiem że wtedy przed jesiennymi prawdziwymi wyborami Pan Prezes dadzom nam jeszcze wiencej
Pokazowka
Pokazowka 09.05.2019, 12:12
Wybory do starostwa sie skońcZyły to skonczylo sie pokazywanie, nastal czas wyborow do europarlamentu i znowu pokazowki!!!! z ktorych nic nie wynika dla mieszkańców pobliskich miejscowości!!!!!! Najważniejsze ze kask pozostal!!!!!
......
...... 09.05.2019, 13:47
a ja się cieszę ,że są jeszcze normalni ludzie w polsce nie przesiąknięci ideologią piso faszyzmu .tylko jedno mnie smuci .To wojsko!!! to kraj już taki biedny ,że nie ma mundurów wyjściowych dla armii.Przecież w drelichach to tylko na poligin .Tak sie zachwycamy ameryka a zobacz jakie mundury wyjsciowe mają
Mocher
Mocher 09.05.2019, 10:47
Jajajajjaaj ty to masz zryty beret
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.05.2019, 10:37
IDĘ SIAĆ OGÓRKI w przeciwieństwie do tzw klasy politycznej co sieje tylko propagandę pozdrawiam rolników i działkowców ah ah ah
......
...... 09.05.2019, 14:50
teraz ogórki .paprok jesteś nie działkowiec.teraz to wyhodowane rozsady do gruntu i przykryć fizylina .zostało ci faktycznie ahahah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.05.2019, 15:08
znasz się jak swinia na gwiazdach ha ah ah tyle ci powiem zobacz kwady ksiezyca ha ha ah
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.05.2019, 10:33
czarno czarni ha ha ah https://youtu.be/0n-X3_lapPs bardziej różowo różowi ah aha h EWKA ZŁÓŻ MINI na 7 calów ha ha ha pozdrawiam tego co ŚPIEWA DO EWY HA AH AH
Polak mały
Polak mały 09.05.2019, 10:19
grefińskie gminne kmioty na nartach lub w ***ujściu oobchodzili?
patryjoci zafajdani
burrata
burrata 09.05.2019, 10:31
Jak wróci Mietek to nam zrobi wojenkę na moście.
historyk
historyk 09.05.2019, 12:52
prędzej z dopy średniowiecze
absencja burmistrza
absencja burmistrza 09.05.2019, 10:00
A pan burmistrz Salwa ma już dośc uroczystości ku chwale?
śpiewam do Ewy
śpiewam do Ewy 09.05.2019, 09:29
Chcę oglądać twoje nogi (nogi, nogi, nogi)
Chcę byś założyła mini (mini, mini, mini)
Ślimak dziś wystawił rogi (rogi)
A ty pokaż swoje nogi

Nie chcę chodzić z tobą po parku
Nie chcę słuchać śpiewu kanarków
Nie pójdziemy razem do kina, chociaż świetna z ciebie dziewczyna
Nie chcę listów miłosnych wysyłać
Nie chcę serca na drzewie wycinać
Nie zaproszę cię dzisiaj na wino, chociaż jesteś świetną dziewczyną
Ale jedno czego chcę i ty dobrze o tym wiesz
Chowasz tę cudowną rzecz, tę o której tylko śnie

Chcę oglądać twoje nogi (nogi, nogi, nogi)
Chcę byś założyła mini (mini, mini, mini)
Ślimak dziś wystawił rogi (rogi)
facet
facet 09.05.2019, 13:38
akurat ewka to niech nie pokazuje nóg bo są brzydkie jak krzywe słupy
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.05.2019, 10:07
dobre pozdrawiam tez miałem to wkleić ha ha ha
Lolo
Lolo 09.05.2019, 09:17
Ewa na burmistrza.
ja
ja 09.05.2019, 07:30
Masakra jakie włosy Ewka!
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.05.2019, 08:36
CO SIE CZEPIASZ HA HA AH MOZE NA LODACH BYŁA WCZESNIEJ HA HA AH
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.05.2019, 07:18
CHYBA ZAGŁOSUJE NA EWĘ ALE TYLKO JAK POKARZE NOGI HA HA AH a nie wiecznie w tych spodniach jak tranzystor ha ha ah no i ten numer 7 MI SIĘ PODOBA HA HA AH
ejsza
ejsza 09.05.2019, 08:13
zamknij sie kastracie
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU
AJWAJ ALELUJA I DO PRZODU 09.05.2019, 08:34
JUZ JESTEŚ CO PASZY NIE DOWIEZLI HA AH AH MUSISZ PODSKOCZYĆ DO ZDROJI DO HURTOWNI PO PALIWO DO TYCH BIEDNYCH WPISÓW HA HA AH
ejsza
ejsza 09.05.2019, 08:45
Powiatowy błaznie Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które mogłyby dostatecznie obelżywie określić twoje wymiociny .W moich oczach jesteś nędznym gadem, omyłkowo tylko nazywanym człowiekiem.Buszmenie,bu ha ha ha ah
ejsza
ejsza 09.05.2019, 08:55
I co? dowaliłam ci! A teraz spójrz w lustro-no dalej-i obetrzyj tę pianę co ci tryska z pyska,bu ha ha ha ha
ajwaj aleluja i do przodu
ajwaj aleluja i do przodu 09.05.2019, 08:48
TY MASZ PRETENSJE ha ah ah TO WY MNIE STWORZYLISCIE TAKIEGO HA HA AH powiatowy zydowski imbecylu ah aha h
załamany
załamany 09.05.2019, 10:34
Czyli jesteś wytworem naszych ksenofobicznych wyobrażeń. Nio prosze cię...
słabiutko
słabiutko 09.05.2019, 07:17
rzecznik dudarowej..a czemu nie ma nagranego kazania ks. Pawła???? i zdjecia z Mszy ze 100metrów jak zawsze
nie wiesz?
nie wiesz? 09.05.2019, 10:01
Bo mszy sie nie nagrywa?
słabiutko
słabiutko 09.05.2019, 11:04
bzdura, kazanie sie nagrywa
jurta
jurta 09.05.2019, 19:48
Pawełek, odpuść sobie
grynis
grynis 09.05.2019, 07:15
Ależ pięknie śpiewa ten chór.
mirek
mirek 09.05.2019, 07:13
Brawo pani Ewo! Wicestarosta potrafi godnie reprezentować powiat gryfiński. Piękna uroczystość co widać na filmach i zdjęciach.
jojo
jojo 09.05.2019, 07:51
Tak 3mać Pni Radna!
generał
generał 09.05.2019, 07:03
Typowo platformerskie przemówienie. Niemcy winni są nam odszkodowania za krzywdy, oni niszczyli nas, a później swój kraj rozwinęli a my musieliśmy odbudowywać.... sami. I ona chce nas reprezentować? Najpierw startuje do PE potem pewnie sejm. A ślubowała być wicestarostą. Odwołać! po co nam taki wice który myślami jest w Brukseli... albo Warszawie...
Polka
Polka 12.05.2019, 12:19
Zgadzam się z generałem. Wśród nauczycieli jest wielu SB ków. Udokumentowane. Dlatego prą do polityki bo papcio putin nakazał. A i merkelowa okazała się być agentem STASI, jest opublikowana książka o niej w Niemczech
szeregowy
szeregowy 09.05.2019, 07:53
umysłowa przeplatanka pana generała to może zapytam a pan Brudziński minister i poseł tez chce nas reprezentować w Brukseli. Ale to panu nie przeszkadza?

Pozostałe