Władze w tarapatach. Mieszkańcy zaskarżyli uchwałę śmieciową do sądu

  • 20.01.2021, 14:14
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Władze w tarapatach. Mieszkańcy zaskarżyli uchwałę śmieciową do sądu
-Podnieśli mi opłatę za śmieci z 16 na 68 złotych miesięcznie, a sobie Sawaryn obniżył na 25 zł - skarży się mieszkaniec Gryfina. Mieszkańcy gminy dostali rachunki do zapłaty za śmieci i jest wielkie niezadowolenie. Nowy system naliczania opłat za śmieci został nawet zaskarżony do sądu.
-Zachodzi duże niebezpieczeństwo wyrządzenia znacznej szkody dużej grupie mieszkańców gminy Gryfinie - uważają mieszanki jednej z gryfińskich spółdzielni
Poszło już dalej, skarga wpłynęła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie. Sprawa dotyczy uchwały, którą podjęli radni Rady Miejskiej w Gryfinie na wniosek burmistrza Mieczysława Sawaryna.
-Teraz tali wicemistrz Miler, Sawaryn, Nikitiński za swoje wille zapłacą po 22 zł, a emerytka z kawalerki 50 złotych. To niesprawiedliwe - uważa czytelnik.
Ludzie, którzy protestują powołują się na Konstytucję RP i zasadę równego traktowania obywateli. Mówiła o tym na sesji Rady Miejskiej w Gryfinie Bożena Górak, dawna dyrektorka OPS. Pisaliśmy o tym tu:
igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (127)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Pastwa
Pastwa 24.01.2021, 06:39
A myśliwy wyrzuca bebechy z dziczyzny do Tywy.
lesniczy
lesniczy 24.01.2021, 10:46
Gdzie i kiedy wyrzuca dziczyznę do Tywy?
Dostojewski
Dostojewski 23.01.2021, 23:52
Jak jest wina, to powinna być też kara!
Wkurzona
Wkurzona 23.01.2021, 23:23
Jedna cena za wywóz śmieci dla każdego mieszkańca. Wyrzucam śmieci tam, gdzie mi pasuje. Nikt nie zamyka śmietników na klucz, bo "po kiego grzyba".
w sumie...
w sumie... 23.01.2021, 23:49
w tym systemie to tak powinno być - podatek ustalony od osoby. Bo inny sprawiedliwy system to chyba indywidualny odbiór - ale kto by to wytrzymał i zorganizował na blokowiskach?
no tak
no tak 23.01.2021, 23:52
Leniom się nie chce!
płacę rachunki za ten bałagan
płacę rachunki za ten bałagan 23.01.2021, 18:39
To się w głowie nie mieści co wyprawia Sawaryn i jego dwa nieudaczniki.
Zuza
Zuza 23.01.2021, 16:54
Kto ma racje stawia wodke i kolacje
piosenka lenia
piosenka lenia 22.01.2021, 19:23
Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi. My się go boimy, na palcach chodzimy. Jak się zbudzi to nas zje, jak się zbudzi to nas zje. Pierwsza godzina - niedźwiedź śpi, druga godzina - niedźwiedź chrapie, trzecia godzina - niedźwiedź łapie! Stary niedźwiedź mocno śpi, stary niedźwiedź mocno śpi. My się go boimy, na palcach chodzimy. Jak się zbudzi to nas zje, jak się zbudzi to nas zje.
pekaes do Szczawna
pekaes do Szczawna 22.01.2021, 19:30
A chrapanie się roznosi.
Top-10
Top-10 22.01.2021, 19:07
Najpoczytniejszy artykuł w ciągu ostatnich 5 dni. I to o polityce!
tercetowa innowacja
tercetowa innowacja 21.01.2021, 21:39
Uwaga! Z uwagi na plandemię, odpady będą odbierane wyłącznie telefonicznie!
emeryt
emeryt 22.01.2021, 09:58
To ja też zapłacę krótką rozmową telefoniczną.
metr mieszkania, co nie śmieci (bo w willi)
metr mieszkania, co nie śmieci (bo w willi) 22.01.2021, 11:41
Ja im mogę od razu zrobić "piii piiii piiii" - żeby procesu nie mieć o wulgaryzmy,..
WIC
WIC 21.01.2021, 21:36
A JAK KTOŚ NIE NIE MA ODPADÓW BO WSZYSTKIE WOZI W WORKACH DO LASU, W REKLAMÓWKACH DO PARKU I POD BLOKI TO CO MA ZGŁOSIĆ, ABY DOSTAĆ NAGRODĘ ZA NIE ROBIENIE ŚMIECI ?
Bełch Eugeniusz
Bełch Eugeniusz 21.01.2021, 17:40
Do Leona!
Czytam twoje komentarze i odnoszę takie wrażenie jakby pisała je osoba, którą mieszkańcy Gryfina utrzymują z podatków. Rozumiem, że załapałeś " ciepłą posadkę" i za wszelką cenę chce się dup-sko na niej grzać jak najdłużej! Próba dyskredytacji osób broniących mieszkańców jest tak idiotyczne jak twój komentarz Kto ci uwierzy, że facet "grubo" po 70-tce pcha się do władzy? Natomiast dla Pani Bożeny Górak najszczersze słowa uznania. Na Sesji nie tylko broniła mieszkańców ale i dążyła do zmiany głupiej Uchwały mocno różnicującą mieszkańców. Pani Bożenko - w imieniu Grupy Inicjatywnej S.M."Regalica" informuję, że ma Pani jej pełne poparcie. O takie same poparcie dla Pani wysiłków prosimy mieszkańców Gryfina,
problem
problem 21.01.2021, 22:07
Nie proście bo mieszkańcy gryfina tylko kłapią od świtu do nocy bez pomysłu. Szacunek dla Pani Górak to naprawdę mądra kobieta znająca problemy mieszkańców Gryfina. Ze swoją wiedzą i doświadczeniem przewyższa całą obecną trójcę. A trójca takich nie lubi. Ot problem. Postawili na młodych powodzenia.
Ola la
Ola la 21.01.2021, 21:37
Leon podwinął ogon i wszedł pod kocyk.
zydo  kabaret
zydo kabaret 21.01.2021, 16:53
jest taka opozycja w radzie że mnietek z tw yoda wszystko klepie ha ah ah
bojec
bojec 21.01.2021, 17:17
To raczej dzięki przydoopasom przechodzą głupie uchwały sygnowane przez Sawaryna.
O to chodziło?
O to chodziło? 21.01.2021, 16:34
Uchwała jest skandaliczna. Największe koszty będą ponosić osoby samotne w blokach.
wiki l Gryfino
wiki l Gryfino 21.01.2021, 16:32
ile metrów ,,Te " cwaniaki mają u siebie ? to okradanie mieszkańców Gryfina hańba władzy się w ***ch po poprzewracało ?ta segregacja to ściema niczemu nie służy robią co chcą , teraz kiedy podwyżki sobie dacie p, ,,radni " ???
metry
metry 21.01.2021, 16:37
Nie martw się, oni już dla siebie dobrze policzyli.
Miki
Miki 21.01.2021, 14:04
Gdybyście, cwaniaki z bloków, segregowali- to podwyżki nie byłyby tak duże. Z domkami nie ma problemu - łatwo zweryfikować, czy segregują czy nie.
Ekokog
Ekokog 21.01.2021, 17:56
Cwaniaki to Wy z domków podrzucanie śmieci do kontenerów przy blokach na własne oczy widziałem teraz będę robił zdjęcia i upubliczniał.
Miki
Miki 22.01.2021, 08:26
Ciekawy tok rozumowania. Muszę placić za odbiór śmieci i jednocześnie podrzucam sąsiadom z bloków? No chyba, że nie płacę w ogóle za śmieci i PUK mi nie odbiera. Wtedy podrzucanie do lasu i sąsiadom ma sens. Pozdrawiam
a ty w Gryfnie nie mieszkasz?
a ty w Gryfnie nie mieszkasz? 22.01.2021, 10:54
Oczywiście - u ciebie nie ma syfu w przepełnionych pojemnikach, bo jak masz za dużo śmieci to podrzucasz. Tak robi sporo osób - nawet ostatnio były zdjęcia - nie mówiąc o słynnym "podrzucaczu" pod urzędem gminy...
i tak lepiej, że nie do lasu...
i tak lepiej, że nie do lasu... 21.01.2021, 17:18
tak, dlatego że łatwo weryfikować, taki jeden cwancyk wyrzucał pod urzędem, che che
;)))
;))) 21.01.2021, 17:44
Kolega zna myśliwego co należy nawet do dwóch kół łowieckich a bebechy wyrzuca do Tywy. Znacz się taki ekolog.
segregator
segregator 21.01.2021, 15:58
Ci z domków to swoje śmieci wyrzucają do kontenerów przypisanych mieszkańcom bloków tak woli ścisłości
Wuja
Wuja 21.01.2021, 14:53
Fiki Miki z willi w stylu gargamel prawisz kocopały. Bogate w d..ie mieli dotychczas segregację bo różnica w cenie była tak ustawiona że paniskom nie opłacało się segregować i zaoszczędzić parę złotówek. Teraz ustawa nie dopuszcza braku segregacji i paniska musza też segregować. Reasumując Miki włącz myślenie.
Miki
Miki 22.01.2021, 08:21
Mi jakoś opłaca się segregować. Bodajże 3zł różnicy, na osobę, przy rodzinie 4osobowej daje oszczędności 144zł rocznie. Dla mnie sporo - bogaczu z bloku. Myślenie mam od zawsze, dlatego mieszkam w domu ( bez kredytu). Pozdrawiam
a co się nie zmieści - do lasu???
a co się nie zmieści - do lasu??? 22.01.2021, 10:56
I dlatego dostałeś prezent podatku od nieruchomości, na który składają sie wszyscy inni mieszkańcy?
ajwaj aleluja i na saturna
ajwaj aleluja i na saturna 21.01.2021, 12:59
a kiedy ta lista nowoosiedleńców ha ha ah i lista podmiotów co maja obligacje gminne ha ha ah transparentność i uczciwoś oraz PRZEJRZYSTOŚĆ to imiona mnietka ha ah ah
szatek
szatek 21.01.2021, 17:19
mnietek nie podawaj bo wyjdzie pełna lista dzieci i wnuków UB i SB gryfino i okolic to mówię ja syn tajnego wafla
BIG CYC  Z MOPR  I AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA  HA HA AH
BIG CYC Z MOPR I AJWAJ ALELUJA I NA SATURNA HA HA AH 21.01.2021, 12:47
KIEDYŚ BYLIŚMY W SLD MÓWIĄ RADNI I MNIETEK Z TYM POŻAL SIĘ BOŻE URZĘDEM GMINY RODEM Z PGR-U HA HA AH ALE PZPR TO PRZESZŁOŚĆ NA SLD GŁOSUJE TYLKO WIERCHUSZKA Z PEGEERÓW TO ZOSTANIEMY KUMPLAMI JANOSIKA POD INNYMI SZYLDAMI I ZACZEŁO SIE W GMINIE OD GIS HA HA AH https://youtu.be/6-iSfjr3vHQ HA HA AH
kumple  janosika
kumple janosika 21.01.2021, 13:18
to górale z góry synaj
wstyd
wstyd 21.01.2021, 12:14
Sawaryn i jego ekipa znaleźli sobie po prostu kozły ofiarne które mają zapłacić za jego nieudolna politykę.
gracz
gracz 21.01.2021, 12:13
Nie dosć że brzydki to jeszcze wredny łeeee
brudne buty
brudne buty 21.01.2021, 12:37
I leniwy!
mieszkańcy bloku Taras Północ
mieszkańcy bloku Taras Północ 21.01.2021, 11:33
Wielu moich sąsiadów jak dostali rachunki jest oburzonych traktowaniem przez burmistrza. Zwłaszcze jak sę dowiedzielismy że teraz mneij płaca w domkach jednorodzinnych czyli tacy jak pan burmistrz czy jego zastępcy.
pytanie o logikę
pytanie o logikę 21.01.2021, 12:15
czemu w blokach śmieci są produkowane przez metry kwadratowe, a w willach śmiecą osoby?
wykluczają się
wykluczają się 21.01.2021, 12:34
do 12.15: A co ma niby wspólnego tercet z logiką?
Leon
Leon 21.01.2021, 11:11
Czytam te komentarze i odnoszę takie wrażenie jakby pisała je jedna nawiedzona osoba. Co wy robicie z tego burmistrza? Wstydu nie macie za grosz. Komuś marzy się władza i robi wszystko dosłownie i w przenośni żeby pokazać burmistrza z jak najgorszej strony. Tak to nie działa państwo mili. Więcej powagi i rozwagi. Kto wam uwierzy że burmistrz działa na niekorzyść mieszkańców. Jest tyle lat burmistrzem i jakoś nie zauważyłem żeby jego działania szkodziły gminie. Wręcz przeciwnie robi więcej niż jego poprzednicy razem wzięci. Takie jest moje zdanie i mieszkańców którzy mu zaufali i udzielili po raz drugi mandatu zaufania. Bicie piany tu nic nie da, chyba że ktoś się nudzi i to lubi to niech się bawi. Tylko niech zważa na słowa bo mogą go drogo kosztować.
mongolia
mongolia 21.01.2021, 23:10
Paweł, daj spokój człowieku. W czasie godzin pracy pisać takie pierdoły nie przystoi. Twój styl czuć na odległość
znak zapytania
znak zapytania 21.01.2021, 16:01
robi, bo nie ma czasu chodzić chodnikami naszego miasta, bo o śmieci tam leżące można się zabić, a nieobcinane gałęzie drzew mogą oka pozbawić
Wuja
Wuja 21.01.2021, 12:50
Leon ty wstydu nie masz, nawiedzony jesteś nienawiścią do społeczeństwa, na kilometr śmierdzisz tercetem.
pitu pitu
pitu pitu 21.01.2021, 12:14
pitu pitu Pawełku - a tobie się władza nie marzy? To przestań marzyć i zaproponuj JEDNĄ OBNIŻKĘ - ALE DLA WSZYSTKICH - A NIE DLA WYBRAŃCÓW JAK Z PODATKIEM OD NIERUCHOMOŚCI...
do lenia "Leonia"
do lenia "Leonia" 21.01.2021, 12:13
Leon siedzisz w tym urzędzie i nic nie kumasz. Zrozum, że ludzie mają dość waszego lenistwa. A na pewno nie będą się godzić, żeby płacić za wasze idiotyczne pomysły
gra w statki
gra w statki 21.01.2021, 12:35
Trafiony! Zatopiony!

Pozostałe