Wiceburmistrz Gryfina z darowanym mandatem po kolizji. Podwójne standardy

  • 07.03.2021, 20:57
  • igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku
Wiceburmistrz Gryfina z darowanym mandatem po kolizji. Podwójne standardy igryfino gryfiński tercet
Przypomina to sytuację, kiedy po ulicy poturlała się głowa Berlioza, bo Annuszka wylała olej… To cytat z „Mistrza i Małgorzaty”, czyli diabelskiej prozy Michaiła Bułhakowa. Mimo absurdu, wiadomo co się wydarzy. Historia z Gryfina też jest taka, gdzie i śmieszno, i straszno. Podobnych opowieści z władzą samorządową i wymiarem sprawiedliwości jest sporo.

Rozpakujemy tę historię jak matrioszkę… po kolei, punktowo i sprawnie. Wiceburmistrz wyjeżdżał autem z ulicy podporządkowanej koło Żabki na ul. Łużycką. Nie rozejrzał się uważnie. Wjechał w inny samochód.

Zwykli obywatele dostają mandat i punkty karne

Jak opisuje świadek „po kolizji wiceburmistrz spokojnie wysiadł z samochodu, odpalił elektrycznego papierosa, ręką wstrzymał ruch na Łużyckiej”. Niczym policjant kierował ruchem. A co!

Wróćmy do zdarzenia drogowego. Wiceburmistrz był sprawcą kolizji na ulicy Łużyckiej w Gryfinie. Zwykle, jeżeli na miejscu kolizji zjawi się policjant, to funkcjonariusz ukarze sprawcę mandatem w wysokości do 500 zł i sześcioma punktami karnymi. Właśnie taką karę przewiduje kodeks wykroczeń. Ale okazuje się, że nie dla wiceburmistrza w Gryfinie!

Wiceburmistrz potraktowany „urzędowo”?

Postaraliśmy się i sprawdziliśmy, jak ukarano wiceburmistrza - sprawcę zdarzenia drogowego.

-Sprawca kolizji drogowej za popełnienie wykroczenia z art. 86 par 1 Kodeksu wykroczeń tj. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zostanie pouczony – informuje nas sierżant sztabowy Jakub Kuźmowicz, rzecznik prasowy komendanta powiatowego policji w Gryfinie. -Ponadto funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów, które brały udział w zdarzeniu - dodaje rzecznik.

Zwykle sprawcy kolizji czy innych zdarzeń drogowych dostają mandaty. Jednak nie wiceburmistrz! Może jeszcze był w pracy? Niejaki Korowiow z „Mistrza i Małgorzaty” mawiał „Wszystko, mój drogi, jest chwiejne i umowne. Dziś na przykład jestem osobą nieurzędową, a jutro, patrzcie no tylko, już urzędową! A bywa odwrotnie i to jeszcze jak!”. Gryfińscy policjanci musieli jednak potraktować sprawcę kolizji jako „osobę urzędową”…

Wyciek płynów z aut usunęli strażacy.

Podwójne standardy

Gryfino słynie z podwójnych standardów, jeśli chodzi o władze. Przykłady można mnożyć.

Radny z opcji burmistrza jechał samochodem, a gdy zatrzymali go policjanci, miał 0,8 promila alkoholu we krwi. Każdy kierowca będący pod wpływem alkoholu musi liczyć się z wysokimi karami, odebraniem prawa jazdy, a nawet z karą więzienia. No chyba, że jest się z opcji burmistrza i pozbiera się odpowiednie podpisy. Sad Rejonowy w Gryfinie wydał decyzję o warunkowym umorzeniu postępowania karnego w stosunku do radnego na okres 2 lat próby. Gdyby to był radny opozycyjny, zapewne straciłby mandat, a wcześniej opisywałaby go odpowiednio probumistrzowska gazetka. Konsekwencją decyzji dla radnego proburmistrzowskiego jest uznanie, że nie jest on osobą karaną. Już prokuratura składała spelację do sądu, ale… spóźniła się jeden dzień…

Kolejny przykład. Wiceburmistrz Gryfina napisał i upublicznił nieprawdziwe informacje dotyczące dziennikarki „Kuriera Szczecińskiego”. Sprawa w sądzie została utajniona, a konkretnie wyłączona z jawności. Udało nam się jednak dowiedzieć, że wiceburmistrz po dwóch instancjach sądu miał przeprosić publicznie za pomówienie dziennikarki. Natomiast postępowanie karne zostało warunkowo umorzone na okres próby jednego roku.

Mimo tego wiceburmistrz nie przeprosił dziennikarki tak, jak prawomocnie postanowił sąd. Przeprosiny w odpowiednim miejscu na fanpejdżu zamiast przez miesiąc - widniały tam zaledwie przez jeden dzień. Post z przeprosinami został umieszczony ok. godz. 23, a już w kolejnych dniach wiceburmistrz publikował następne różne informacje. Takie zabiegi spowodowały, że przeprosiny przestały być widoczne od razu po wejściu na stronę, bo nie zostały odpowiednio "przypięte". W związku z tymi „unikami” w tym roku odbyło się posiedzenie sądu, który będzie jeszcze obradował w przedmiocie podjęcia warunkowo umorzonego postępowania. A wiceburmistrz musiał jeszcze raz, tym razem tak jak należy, przeprosić pomówioną dziennikarkę.

Mistrzowi i Małgorzacie w końcu pakt z diabłem się kończy…

igryfino.pl | Dołącz do nas na Facebooku

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (109)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

oko
oko 12.03.2021, 00:00
To w ogóle nie powinno mieć miejsca!
no właśnie.... :)
no właśnie.... :) 12.03.2021, 18:24
Jak mógł ten jadący Łużycką nie zobaczyć wicka i nie wpuścić. Jeszcze odznakę honorowego policjanta drogowego mu dać, za ochotnicze kierowanie ruchem...
A.
A. 11.03.2021, 18:42
Coraz mniej mam szacunku do gryfińskich policjantów....
Pies
Pies 11.03.2021, 10:27
Jeżdżą po pijaku i strach ich sprawdzić.
naprawdę?
naprawdę? 11.03.2021, 21:32
Nikt nie sprawdził sprawcy wypadku - w dodatku tak się zachowującego?
Sawaryn to wół.
Sawaryn to wół. 10.03.2021, 20:16
Chyba ktoś z policji powinien podać się do dymisji. Teraz każdy dzwonek i każda jazda z 0,8 staje się bezkarnym procederem. Skoro jednego nie ukarano więc dlaczego powinno karać się innych?
?
? 10.03.2021, 20:24
Bo nie każdy macha rękami na ulicy udając, że kieruje ruchem?
Pętla
Pętla 10.03.2021, 12:27
UKŁAD ZAMKNIĘTY
Police
Police 11.03.2021, 10:30
A ten z Pętli Vegi to w burdelu strzelał . Jak życie pokazuje nie on jeden.
mandat
mandat 10.03.2021, 09:01
Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda.
Sąsiad Vicka
Sąsiad Vicka 09.03.2021, 12:54
Jak by go Q...a na ten mandat stać nie było przy takich dochodach jakie ujawniono dziś w Gazecie gryfińskiej ptwuuuuu
Wuja
Wuja 09.03.2021, 19:09
Gość z zdolnością honorową nie zgodziłby się na pouczenie przez policjanta lecz zażądałby potraktowania zgodnego z kodeksem wykroczeń. Wicek po raz kolejny udowodnił ze nie posiada wyobraźni dzisiaj zapewne zapłaciłby i 1000 zł mandatu ażeby nie wyjść na dupka.
niestety
niestety 09.03.2021, 20:12
Wuja, jesteś niepoprawnym optymistą i wierzysz w ludzi... Ale niektórzy uważają, że "im się to należy" i "nic się nie stało"...
gonia
gonia 09.03.2021, 08:32
skandal
Tomek
Tomek 09.03.2021, 08:39
Goń się Gonia.
Paweł
Paweł 09.03.2021, 10:13
Właśnie, my tu mamy poważniejsze sprawy i nie takie skandale próbujemy ukryć...
Moskwiczanin - u nas to działa
Moskwiczanin - u nas to działa 08.03.2021, 23:23
Nie dali mandatu bo wicek był niewinny. Winien był ten drugi co mu dowód rejestracyjny zabrali. Upublicznijcie film z katastrofy. To jedyna metoda na policję i notabli.
Jakie psy  ? Pise kundelki
Jakie psy ? Pise kundelki 09.03.2021, 19:39
Ruscy wyplenili to , to i może nam się kiedyś uda. To ta polska służalczość chłopa wobec pana i plebana, Szlachetki gołoty do szlachetki zagrodowego, a tego do biskupa i magnata. Poszkodowany grzecznie czekał na policję a ten zaczął rządzić na ulicy. Wystraszone kundelki nie tylko mandatu nie dały ale na wódzię nie badały- tak przynajmniej to wyglądało. No i ten trójkąt. Znów w tym zadufaniu i chełpliwości zapomniał o rzeczach małych ale podstawowych. Niby wszystkie rozumy zjadł a głupi.
niestety
niestety 09.03.2021, 20:14
Jak? Facet gania po ulicy i "kieruje ruchem", sprawca takiego zdarzenia - a policja nie bada na zawartość substancji ani nie wlepia mandatu o brak trójkąta?
Nick
Nick 08.03.2021, 22:44
Sawaryn Nikitinski, Miler zostały z was popłuczyny.
Mieszkaniec zgr
Mieszkaniec zgr 08.03.2021, 20:56
Czemu nie wrzucił administrator mojego komentarza, który napisałem wcześniej? Bo nie pasował? Że nie zostałem ukarany za kolizje tylko mnie pouczyli? Dziwne...
i to dopiero dziwne!!!!
i to dopiero dziwne!!!! 08.03.2021, 22:58
A jesteś od mnietka? Wjeżdżając z podporządkowanej walnąłeś w prawidłowo jadące? Ganiałeś po ulicy "kierując ruchem"? Zapomniałeś wystawić "trójkąt"? Sprawdzili twoją poczytalność?

No to faktycznie - DZIWNE...
tyle
tyle 08.03.2021, 18:58
Zaraz: od "gestu stop" to jest tzw trójkąt - powinien każdy kierowca mieć. A od kierowania ruchem to są służby porządkowe...

Ale jak się nei ma to się improwizuje!
ale czego się nie ma?
ale czego się nie ma? 08.03.2021, 19:25
rozumu? A za brak oznakowania to się drugi mandat przypadkiem nie należy?
słowa prosto z manifestacji
słowa prosto z manifestacji 08.03.2021, 18:10
Polska policja stała się za rządów PiS policją polityczną. Mówię to z bólem – powiedziała Joanna Scheuring-Wielgus w rozmowie z reporterem Onetu. Posłanka Lewicy pojawiła się na kolejnym proteście Strajku Kobiet. - Kiedyś ta władza odejdzie. Jak ci policjanci mogą na siebie patrzyć w lustrze? - pytała retorycznie Scheuring-Wielgus.
mafia
mafia 08.03.2021, 17:19
Odra sobie płynie
rączka rączkę myje
Kotulina Wyborca
Kotulina Wyborca 08.03.2021, 17:13
Kiedy Dymisja ??????????? No Chłopiny , ODWAGI !!!!
chłpo strop
chłpo strop 09.03.2021, 21:08
Do dymisji to trzeba chłopa a nie chłopczyków
cóż od nich wymagać
cóż od nich wymagać 08.03.2021, 17:22
To tchórze bez honoru ten tercet.
szkoda gadac
szkoda gadac 08.03.2021, 16:53
Standardy jak w bananowej republice.
Heil Donald
Heil Donald 08.03.2021, 16:18
ZBIOROWA dymisja !!! Ale by Gryfino było Znane na caluśki Świat . Mietek Tomek i Paweł .
psychol
psychol 08.03.2021, 16:00
Ja was wszystkich załatwię.
Tulipan
Tulipan 08.03.2021, 14:43
Dajcie już spokój temu człowiekowi, zwyczajnie się zamyślił dobrze, że nikomu nic się stało a wy już węszycie gorzej jak te psy. I co żal Wam, że mandatu nie dostał? Zawiść ludzka jest nie do przebicia.
do tulipan
do tulipan 09.03.2021, 21:19
i tu sie zgodzę dajmy spokój człowiekowi, każdemu się może zdarzyć i tu sie wszystko zgadza, tylko jedno sie nie zgadza że my wszyscy to wiemy natomiast Pan niszcząc ludzi przez swoją butę - nie i dlatego takie reakcje.Ten incydent to szczyt góry lodowej. A ten mandat to żart hello w takim układzie?
do Nikity
do Nikity 08.03.2021, 17:20
Pawle - Tulipanie pamiętaj, że władza ma ograniczenia. To że się pomyliłeś nikogo nie obchodzi. Niektórzy przez zamyślenie rozjeżdżają ludzi , taca samochody i ubezpieczenia. Władza nie jest ponad prawem a zawiść nie ma tu nic do rzeczy.
Karol
Karol 08.03.2021, 14:34
Jeśli to prawda to pan policjant już dzisiaj powinien nie pracować !

Pozostałe